سربازی

نظر شما راجع به سربازی :

• عاشقشم و میرم

رای‌ها: 12 4.3%
  • مجبورم و میرم

رای‌ها: 30 10.7%
  • هرجور شده میخرمش!

رای‌ها: 20 7.1%
  • خیلی دوست دارم برم ولی معاف میشم

رای‌ها: 12 4.3%
  • دخترم و علاقه ای ندارم

رای‌ها: 64 22.9%
  • دخترم ولی بزارن برم با کله میرم!

رای‌ها: 85 30.4%
  • کف پام صافه!

رای‌ها: 18 6.4%
  • نظری ندارم

رای‌ها: 25 8.9%
  • از کشور خارج میشم

رای‌ها: 14 5.0%

• رای‌دهندگان
    280
پاسخ : سربازی

به نقل از Amir Hossein :
حالانه که شما2خترهاخیلی زندگی کردن بلدین؟
من عاشق3ماه آموزشیشم چون 1چیزی یادمیگیرم ولی به بقیش علاقه ای ندارم
بابا خدایی حداقل ما بلدیم گلیم خودمون رو از آب بکشیم بیرون! یعنی کارایی که لازمه بلد باشیم رو بی سربازی هم یاد میگیریم. به نظر من سربازی لازمه تا پسرا از نازک نارنجی ای در بیان! دخترا خیلی به سربازی نیازی ندارن، اما در آینده این وظیفه مرده که بره بیرون از خونه کار کنه. درضمن اگه یه وقتی هم جنگ بشه مردا باید برن بجنگن نه خانوما!

به نقل از ROzhiN :
درضمن اگه یه وقتی هم جنگ بشه مردا باید برن بجنگن نه خانوما!
متاسفانه تو ایران یکی از نا عدالتی ها همینه
تفاوت بین مرد و زن!
چرا؟!

به نقل از ROzhiN :
بابا خدایی حداقل ما بلدیم گلیم خودمون رو از آب بکشیم بیرون! یعنی کارایی که لازمه بلد باشیم رو بی سربازی هم یاد میگیریم. به نظر من سربازی لازمه تا پسرا از نازک نارنجی ای در بیان! دخترا خیلی به سربازی نیازی ندارن، اما در آینده این وظیفه مرده که بره بیرون از خونه کار کنه. درضمن اگه یه وقتی هم جنگ بشه مردا باید برن بجنگن نه خانوما!

نازک نارنجین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? چرا تا حالا بهش فک نکرده بودم. شاید من دخترمو نمی دونم.
شما فک می کنید خیلی کاملید. البته میدونم این حرف های شما فقط به خاطر اینه که n تا تبعیض بهتون می شه و یه سوژه دستتون اومده می خواید خودتون رو خالی کنید میگید بزار یه بار هم در حق پسر ها ضایع شه.

به نقل از M!lad я :
تفاوت بین مرد و زن!
چرا؟!
بابا خوبه ناعدالتی بین زن و مرد رو تازه اینجا فهمیدی :D
راستی این حرفمبه پسراست اگه تو دانشگاهتون رتبه اول شید یا المپیاد طلا بگیرید یا ... (یعنی نخبه حساب شید)از سربازی معاف می شید معاف معاف که نه! ولی 40 روز میرید آموزشی بعدشم یه پروژه براشون انجام می دید :-?
ولی من اگه جا شما بودممی رفتم سربازی :))

به نقل از ROzhiN :
در آینده این وظیفه مرده که بره بیرون از خونه کار کنه. درضمن اگه یه وقتی هم جنگ بشه مردا باید برن بجنگن نه خانوما!

درسته که وظیفه مرده اما خیلی از خانومها دوست دارن بیرون کار کنن و واسه خودشون حقوق داشته باشن ، اصلا ملاک ازدواج بعضی مردا اینه که طرف شاغل باشه ! :-"

کی گفته فقط آقایون میرن جنگ ؟؟؟ قرن قرن 21 ِ :D مرد و زن نداره ،
همه جای دنیا سرباز زن هم میگیرن ( حتی عربستان سعودی :D )

normal_Big_female_soldier.jpg

به نقل از Dr.Eniac :
درسته که وظیفه مرده اما خیلی از خانومها دوست دارن بیرون کار کنن و واسه خودشون حقوق داشته باشن ، اصلا ملاک ازدواج بعضی مردا اینه که طرف شاغل باشه ! :-"

آره منم قبول دارم اما اگه یه زن نره سر کار نمی گن بی عرضه اما اگه یه مرد بره سر کار می گن
هرکس وظایفی داره مرد بیرون از خونه زن تو خونه حالا اگه زن وظایف بیرون خونه رو هم انجام داد فرق داره داره با مرد که باید اون وظایف رو انجام بده
چی گفتم :Dخودم نفهمیدم *-:

به نقل از M!lad я :
تفاوت بین مرد و زن!
چرا؟!
به خاطر اینکه زن و مرد باهم متفاوت اند،(چه از نظر فیزیکی و چه از نظر روحی) پس وظایفشونم باید متفاوت باشه.
به نقل از stewie_griffin :
نازک نارنجین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? چرا تا حالا بهش فک نکرده بودم. شاید من دخترمو نمی دونم.
شما فک می کنید خیلی کاملید. البته میدونم این حرف های شما فقط به خاطر اینه که n تا تبعیض بهتون می شه و یه سوژه دستتون اومده می خواید خودتون رو خالی کنید میگید بزار یه بار هم در حق پسر ها ضایع شه.
چرا بهت بر میخوره حالا؟! :D منظورم این بود که پسرای الان تحمل سختی های زندگی رو ندارن. حالا شما رو نمیگم. فقط بیشتر پسرای جوون جامعه رو نگاه کن. خدا وکیلی چقدر اینا میتونن برن کار کنن، سختی زندگی رو تحمل کنن؟! دخترا که وظیفه شون نیست برن بیرون از خونه کار کنن. حداقل عرف جامعه ما این نیست.
به نقل از Dr.Eniac :

یعنی الان تو ایرانم جنگ بشه زن هارم میفرستن؟! :-?

به نقل از ROzhiN :
به خاطر اینکه زن و مرد باهم متفاوت اند،(چه از نظر فیزیکی و چه از نظر روحی) پس وظایفشونم باید متفاوت باشه.چرا بهت بر میخوره حالا؟! :D منظورم این بود که پسرای الان تحمل سختی های زندگی رو ندارن. حالا شما رو نمیگم. فقط بیشتر پسرای جوون جامعه رو نگاه کن. خدا وکیلی چقدر اینا میتونن برن کار کنن، سختی زندگی رو تحمل کنن؟! دخترا که وظیفه شون نیست برن بیرون از خونه کار کنن. حداقل عرف جامعه ما این نیست.یعنی الان تو ایرانم جنگ بشه زن هارم میفرستن؟! :-?

اگه "وظیفه" زن و مرد متفاوته، پس به وضوح "حقوق" زن و مرد هم باید متفاوت باشه! پس با اینکه حقوق زن و مرد برابر نیست، نباید مشکلی داشته باشید!

سربازی واسه این اجباری یه اونم به این سفت و سختی جون دیدند که بی توجهی کردند و الان چیزای دیگه ای ارزش شده و "وطن پرستی و دفاع از میهن" ارزش نیست واسه جوونا!پس با چوب به دنبال جوونا!!
اگر اونا ارزش بودند دیگه نیاز به اجباری بودن سربازی نبود چون سربازی شبیه شست و شوی مغزی یه که واسه میهن پرستی داده میشه وگرنه 2 3 ماه واسه آموزش کاربردی نظامی بسه.احتمالا" وسط جنگ نباید با چشم بسته کلاش رو سره هم کنی(کاری که الان تویه پادگان ها باید بکنی) فقط اینی که از تفنگ بتونی استفاده کنی و آرایش نظامی بگیری تویه خط مقدم مهمه و یه سری موارد دیگه.
نه اینکه وقتت رو هدر بدند که صدای پوتین ات جلوی مافوق بیشتر بشه یا اینکه سریع تر کلاغ پر بری...

من برادرم سربازه.......
حاضرم بقیه سربازیشو بجاش برم........
فقط انقداز زندگی نامید نباشه !
چن روزپیش میگفت یکی تو پا د گانشون خود کشی کرده.......
نجاتش دادن.......
یه روز 5مین دیر رفت
یه هفته نذاشتن بیادخونه......
بابا پسرا چه گناهی کردن دوسال از بهترین ، واقعا بهترین سالای زندگیشونو برن زور بشنون؟
گناه دارن دیگه
آموزشیش لازمه ......
بقیه اش........

به نقل از پارسا :
اگه "وظیفه" زن و مرد متفاوته، پس به وضوح "حقوق" زن و مرد هم باید متفاوت باشه! پس با اینکه حقوق زن و مرد برابر نیست، نباید مشکلی داشته باشید!
موافقم! من نمیگم الان با حقوق زن و مرد توی ایران موافقم، اما هیچ وقت نمیگم باید برابر باشن.چون برابر بودن با عدالت فرق داره. حقوق و وظایف باید درست و عادلانه و با توجه به شرایط در نظر گرفته بشن.
با اینکه مدت خیلی زیاده کاملا موافقم. مخصوصا اینکه دوسال از بهترین سال های زندگیه.

به نقل از ROzhiN :
موافقم! من نمیگم الان با حقوق زن و مرد توی ایران موافقم، اما هیچ وقت نمیگم باید برابر باشن.چون برابر بودن با عدالت فرق داره. حقوق و وظایف باید درست و عادلانه و با توجه به شرایط در نظر گرفته بشن.
منظورت از اين حرف اينه كه دخترا و زن ها بايد باتوجه به وضعشون برن سربازي اين جوري كه من ميبينم بيشترشون علاقه ي خاصي بهسربازي دارن پس بهتره برن تا ببينن اين پسرا چقدر بدبختن كه بايد سربازي به اين مزخرفي رو برن ~X(

به نقل از <mir@li@> :
منظورت از اين حرف اينه كه دخترا و زن ها بايد باتوجه به وضعشون برن سربازي اين جوري كه من ميبينم بيشترشون علاقه ي خاصي بهسربازي دارن پس بهتره برن تا ببينن اين پسرا چقدر بدبختن كه بايد سربازي به اين مزخرفي رو برن ~X(
نه منظورم حقوق مربوط به سربازی نبود.به طور کلی گفتم. شاید بهتر باشه برای زنها و دخترا اختیاری کنن مثلا.

به نقل از ROzhiN :
چرا بهت بر میخوره حالا؟! :D منظورم این بود که پسرای الان تحمل سختی های زندگی رو ندارن. حالا شما رو نمیگم. فقط بیشتر پسرای جوون جامعه رو نگاه کن. خدا وکیلی چقدر اینا میتونن برن کار کنن، سختی زندگی رو تحمل کنن؟! دخترا که وظیفه شون نیست برن بیرون از خونه کار کنن. حداقل عرف جامعه ما این نیست.یعنی الان تو ایرانم جنگ بشه زن هارم میفرستن؟! :-?

اینجا من حرف تو رو + حرف خودمو به یه سری گفتن یه کامنت هایی دادن که نمی تونم بگم.
شما نباید 2 تا معتاد سر کوچه با چند تا اوا رو معیار قرار بدی. ثانیاَ منم قبول دارم اونا برن سربازی آدم شن ما چه گناهی داریم؟؟

شما نباید 2 تا معتاد سر کوچه با چند تا اوا رو معیار قرار بدی. ثانیاَ منم قبول دارم اونا برن سربازی آدم شن ما چه گناهی داریم؟؟
من جوونای جامعه رو به طور کلی معیار قرار دادم. حرفت تا حدودی قبول اما خب شما پیشنهادی برای جدا سازی و انتخاب کسایی که به سربازی نیاز دارن و کسایی که بهش نیاز ندارن داری؟!

به نقل از ROzhiN :
به خاطر اینکه زن و مرد باهم متفاوت اند،(چه از نظر فیزیکی و چه از نظر روحی) پس وظایفشونم باید متفاوت باشه.چرا بهت بر میخوره حالا؟! :D منظورم این بود که پسرای الان تحمل سختی های زندگی رو ندارن. حالا شما رو نمیگم. فقط بیشتر پسرای جوون جامعه رو نگاه کن. خدا وکیلی چقدر اینا میتونن برن کار کنن، سختی زندگی رو تحمل کنن؟! دخترا که وظیفه شون نیست برن بیرون از خونه کار کنن. حداقل عرف جامعه ما این نیست.یعنی الان تو ایرانم جنگ بشه زن هارم میفرستن؟! :-?
جالبه خانم ها توی همه چی تساوی میخوان اون وقت پای منافعشون که میشه میگن تفاوت های فیزیکی!!!!!!!!!مثال:کلثوم به چراغ علی:ظرفا مال جفتمونه!تساوی!
چراغ علی:پس کار هم مال جفتمونه.تساوی!
کلثوم:نه.ما تفاوت فیزیکی داریم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اشتباه نشه ها!خودم شدید فمنیستم اما طرفدار تساوی نه راحتی خانم های گرامی!!

به نقل از ROzhiN :
اره نیست دخترا هر روز خرج خانوار و زن و بچه میدن نبایدم لوس و نازک نارنجی بشن!!!!!پسرا لوس ترن نه!؟

به نقل از prabd.chess :
اره نیست دخترا هر روز خرج خانوار و زن و بچه میدن نبایدم لوس و نازک نارنجی بشن!!!!!پسرا لوس ترن نه!؟
مثل اینکه باید جبهه بگیریم.لوس و نازک نارنجی اصلا کلمات مناسبی برای توصیف هیچ انسانی نیست.
من همیشه از سربازی یه تصور بد داشتم.مجبوری از خیلی چیزا بگذری بی هیچ دلیلی.خوشحالم که نگران این یه مورد نیستم :D

اینجا من حرف تو رو + حرف خودمو به یه سری گفتن یه کامنت هایی دادن که نمی تونم بگم.

به نقل از ROzhiN :
من جوونای جامعه رو به طور کلی معیار قرار دادم. حرفت تا حدودی قبول اما خب شما پیشنهادی برای جدا سازی و انتخاب کسایی که به سربازی نیاز دارن و کسایی که بهش نیاز ندارن داری؟!

یه موضوع باحال تو همشهری جوان خوندم نقل مستقیم (موسی کمالی) می کنم : " برای مشمولان معتاد هم الان واقعاَ قانونی نداریم که چه وضعیتی پیدا می کنند. ما نمی توانیم بگوییم کسی که معتاد باشد اعزام نمی کنیم و معافش می کنیم."
در ادامه میگه: "سربازی که معتاد تشخیص داده شود تا 6 ماه ارفاقش می کنیم و اعزامش نمی کنیم. ولی اگر تا 6 ماه نیامد نه اعزامش می کنیم و نه معافش، بلاتکلیف نگه اش می داریم. اگر در حین خدمت معتاد شد (تو پادگان قراره به جای غذا به آدم مواد مخدر بدن) یک ماه برای ترک می فرستیمش بیمارستان و این یک ماه از خدمتش محسوب میشه"

یعنی کسی که معتاده و باید بره سربازی آدم شه رو نمیفرستن.
بچه ها بزنیم تو کار معتاد شدن.

پاسخ : سربازی!

به نقل از 3ggerman :
برادر من!
شما مثکه خیلی عقبید از این دنیا!!
مرد خرج زندگی بده!! این مال اونوقت بود که زن حق نداشت بره بیرون ماست بگیره!!!!!
الان مرد نون آور خونواده نیس که!! ماشالا!!
فک کنم زنشون خونه دار بودن!!!! الان فک نکنم دیگه همچین اتفاقی بیوفته!
وقتی الان شرایط مساویه چرا زن نره سربازی؟ چه فرقی داره؟ دلیل قدرت بدنیو نیاین که ... حداقل داوطلبیش که میتونن بکنن نه؟

مرد شدن مال همه زماناس.....
راس میگی خواهر...فقط باید یخورده عرضه داشت و یه دختر خرپول رو خرش کرد :D(توهین نبود ها)...بقیش حل میشه...ولی اون موقع هم همش پولشو میزنه به رخت ~X(

به نقل از 3ggerman :
خب! واضحه !‌ خیلی علاقه دارم نظرتونو (خصوصا سمپادیم که هسیم!) بدونم راجع به این موضوع مهم!

نظر خودم گزینه ی 6 هست / بقیه دوستان نظر شخصیه خودشونو بگن /

نظر خودم! : من خیلی ( خیلی ) از سربازی خوشم میاد... دوستام میدونن!! .... خب نظر شما :
والا نمیتونم درک کنم چرا شما آبجی خانوما اینقدر از سربازی خوشتون میاد! :-?
احتمالا میخوان برین اونجا خاله زنک بازی یا اینکه برین بشینین همش بحرفین با همدیگه...نه آباجی سربازی از این خبرا نیس...
البته اگه خیلی دوس داری بری میتونی به جای من بری :D
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
به نقل از parasto jooon :
من عاشقشم اگه بذارن 4 سال میرم سربازی.......
آبجی میشه 2 سالشو بجای من بری؟ :D
بابا ولمون کن...طرف دیده که آب از سرش گذشته یه چیزی میشه دیگه...
امروز تمرین داشتیم تو چمن...1.30 تمرین کردیم...فکر کنم در کل 3 دقیقه استراحت کردیم...اونم 10 ثانیه 10 ثانیه بودش...آخرا دیگه نمیتونستم رو پاهام وایسم :( ... من دیگه ... میخورم برم چمن واسه تمرین :D )... طول تمرین هم آب خوردن اکیدا ممنوع بود (اولین بارم بود میرفتم تمرین چمن...بیشتر سالن میرم) ... یعنی امکان داره سربازی راحت تر از این باشه؟ :-? (البته اونایی که شانس بیارن بیوفتن آشپزخونه کیف میکنن که البته اونا هم باید اولاش جون بدن :-ss )
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
به نقل از Shadow! :
من خودم سربازی رو دوست دارم ! به نظرم یکی از خاطره ساز ترین و جالب ترین دوران زندگی هست ! کلی رفیق از سرتاسر ایران میتونی پیدا کنی ! خیلی از قوانین زندگی اجتماعی هم اونجا یاد میگیری !
فقط موندم من تو پادگان چجوری شب زنده داری کنم ؟ :D
چی گفتی دادا؟...قوانین اجتماعی یاد بگیری اونم تو سربازی؟؟؟؟؟...تو سربازی فقط یه قانون هس: هرچی گفتن بگی چشم قربان وگرنه ... :-s
چی؟شب زنده داری؟؟؟...مثل اینکه خیلی دلت میخواد بهت اضافه خدمت هم بیوفته ها :-?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
به نقل از Pashee :
من خیلی دوست دارم برم فرض کن هر روز 4صبح به زور بیدار شی و تو گرما هی مجبور شی بدوی به به چه حالی میده :))
ما تو سربازخونه مجبوریم هرکاری میگن بکنیم و ... شماها هم مجبورید هرچی شوهراتون میگه بگین چشم
البته اثتثنا هم داره( بعضیا زن ذلیل از آب در میان که اونم اولاش طبیعیه که اینجوری بشه :-[ )... البته الانم بعضی پسرا دوس دختر ذلیلن ~X( (مثل بنده...البته دوس دختر ندارم فعلا"...قبلا بودم :D )
.
.
.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

به نقل از 3ggerman :
اینکه یاد بگیرین چه جور دفاع ( حمله!!) کنین وقت تلف کنیه؟!
نظر من در مورد دوری از خانواده! خب این همه سال باخانواده حالا دو سال میتونی یه جا باشی که رفیق پیداکنی/ خیلی توپه! / تایید!منم با پایگاه هوایی خیلی بیشتر حال میکنم/
خوب میتونی یه چند سالی بیشتر تو دانشگاه بمونی(کار سختی هم نیس...طول ترم حالتو میکنی...امتحانا که رسیدن میبینی... :)) بعدش هم چند سال بیشتر میمونی و دوستای بیشتری پیدا میکنی :)) )
خیلی هم راحت تر از سربازی هس...واسه شما دخترا هم که امکان سربازی نیس بهترین راه حل میتونه باشه تا بیشتر خوش بگذرونید و دوستای بیشتری پیدا کنید (;
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
به نقل از mahaba :
وااااای من عاشق سربازیم
خیلی خوش می گذره. خیلی
کلی خاطره و دوست جدید و کارای هیجان انگیز و سختیای باحال و تجربه و ...
خیلی هیجان داره
چرا فک می کنید عمرتون تلف می شه؟
من می گم یه پادگان بزنیم به جای پسرایی که نمی خوان برن ما بریم :D
آباجی نظر قبلیم به شما و همه ی آباجی هایی که همچین فکری دارن میرسه :D
به نقل از 3ggerman :
حالا اینقدم سخت نگیرین دو سه سال دیگه که ایشالا پادگانی شدین خیلی بتون بد میگذره! بماند که من خودم زیاد حرکات نظام جمع کار میکنم!! :D
بابا شما دخترا چرا گیر دادین به سربازی ما پسرا؟؟؟؟؟؟...خوب ما بریم سربازی شماها دیرتر ازدواج میکنین دیگه :-[ ... به فکر ما نیستین لااقلا به فکر خودتون باشین :-?

× 3 ارسال متوالی شما ترکیب شد !

Back
بالا