• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

لئو نیکلایویچ تولستوی

• شروع کننده موضوع eqsan
  • تاریخ شروع

eqsan

مهمان
لئو نیکلایویچ تولستوی :D، نویسنده و فعال سیاسی اجتماعی روس. زادروز وی (۹ سپتامبر ۱۸۲۸ میلادی) در یاسنایا پالیانااز توابع تولا است . تولستوی در روز (۲۰ نوامبر ۱۹۱۰ میلادی) درگذشت و در زادگاه خویش به خاک سپرده شد. تولستوی یکی از مشهورترین نویسندگان و بزرگ‌ترین شخصیت‌های تاریخ روسیه می‌باشد. رمان‌های جنگ و صلح و آنا کارنینا جایگاه او را در بالاترین رده ادبیات داستانی جهان تثبیت کرده‌اند. لئو نیکلایوویچ تولستوی به‌حدی در کشورش مشهور و محبوب است که اخیرأ سکه طلای یادبودی به‌احترام وی ضرب شده‌است.

پاسخ : جنگ و صلح

نثر سختي داره
قديمي هم هست

ولی مثکه شاهکاره!

آناكارنينا رو خوندم البته بچه بودم كه خوندمش

البته صلح درست نيست آشتي صحيحه

نه همون صلح درسته انگليسيشم اينه:
War and peace

عزيز معني صلحو اشتباه متوجه شدي همه فكر ميكنن صلح يعني آشتي ايجاد كردن و به معناي آشتي ميدونن اما صلح معنيش متفاوته به نظر شما معني اصلاح چيه از ريشه صلح گرفته شده در حقيقت صلح مقابل فساده و فسده

جوجه صلح اين معنيو تو فارسي گرفته و مصطلح شده و غلط نيست.

همين مصطلح شدنش اشتباهه چون معني صحيحو نگرفتن البته اشتباه ماله اين دوره نيست حتي تو فرهنگ عميد هم به اشتباه به معني سازش و آشتي اومده

اره من هم خوندمش کتاب خوبیه

به نقل از siher :
همين مصطلح شدنش اشتباهه چون معني صحيحو نگرفتن البته اشتباه ماله اين دوره نيست حتي تو فرهنگ عميد هم به اشتباه به معني سازش و آشتي اومده

برو تو فرهنگ لغنم نگاه کن اصلا اشتباه نیس مگه اینکه تو از عمید بیشتر بفهمی! :))

ميگن هزار بار تصحيحش كرده تا اين شاهكارو پديد اورده

من یه ذره شو خوندم دیدم سنگینه گذاشتیمش برا بعدا !
ولی از کتابایی که هر کس باید حتما بخونه! (;

پاسخ : لئو نیکلایویچ تولستوی

من داستان کوتاهاشو بیشتر دوست دارم...جنگ و صلحش خیلی حوصله میخواد...من که نخوندم!

مرگِ یوان ایلیچُ خریدم تازه ! چطوره ؟ کسی خونده ؟ :D

+ کلن این ادبیات روس بسیار بسیار سخت است . #S-: یکی از مصیبتاشم اسماشه .

مرسی مرسی :D خوندمش ، مرسی از نظرات واقعاً :-" #S-: :D

داستانِ قشنگی بود . کوتاه بود ، در عین حال خیلی پرمفهوم بود . هرچند اون آخرش که ایوان ایلیچ داشت میمرد یه جورایی حس میکردم یکم داره شعار میده . نباید انقد مستقیم میگف که کارای قبلیش اشتباه بوده و اینا .... اما خوب تموم شد ! خیلی خوب !
بعد یه چیز دیگه ام اینکه چون همون فصل اول گفته بود ایوان ایلیچ مرده ، بعد رفته بود از اول داستان زندگیشو گفته بود ، یکم وسطاش خسته میشدم ! اگه اون آخر مرگشُ میگف بیشتر دوست داشتم . هرچن فک کنم اینطور شروع و پایان از نظر نویسندگی و اینا بهتر بود .

لئوتولستوی از نگاه منقدین جهان، بزرگ ترین رمان نویس تاکنون بوده. چنانچه منقدین کمتر کتابی رو "رمان" مینامند ولی از کتاب جنگ و صلح ایشون(پنجمین کتاب برتر جهان) با نام "the novel"یا همون رمان یاد کرده اند. به معنای: داستان این است.
چنانکه وقتی در ادب پارسی سخن از مثنوی بطور مطلق می رود، مقصود مثنوی مولوی است.(مثالی از استاد الهی قمشه ای)
داستان های کوتاه این نویسنده ی بزرگ هم مقام 30ام رو در بین کتاب های برتر جهان به خودشون اختصاص دادند: "سه لبخند" یا "خدا همه جا هست " و داستان" انسان چقدر زمین نیاز دارد"

منم دو تا كتابي كه ازش خوندمُ دوس داشتم ، اما كتاباي به نسبت كوتاهي بودن . فك كنم اگه بلندتر ميشدن اسماش برام دردسرساز ميشدن X_X

من داستانای نسبتا کوتاهی که جدیدا( تو این دو سال) سروش حبیبی ازش ترجمه کرده رو خوندم....
بدک نبود....
+راستی من نمیدونم چرا همیشه این سوتی رو میدم که "مردی که میخندد" واسه تولستویه...میدونم واسه هوگوئه ها!ولی هی این سوتی رو میدم

Back
بالا