• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

علامه حلی بهترین مدرسه آسیا

آیا شما قبول دارید که مدرسه علامه حلی تهران بهترین مدرسه آسیاست؟

• بلی

رای‌ها: 136 27.6%
  • خیر

رای‌ها: 246 49.9%
  • نظری ندارم

رای‌ها: 111 22.5%

• رای‌دهندگان
    493
وضعیت
موضوع بسته شده است.

MmmSampadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1405
طبق آمار بهترین دبیرستان آسیاست ولی به این معنی نیست هرکی تو حلی نیست نفهمه در واقع بله امکاناتش خیلی بیشتر از مدارس دیگس خب میزان تراز قبولیشم خیلی بالاس پس روش حساب ویژه ای باز میشه و بیخیال مدارس مناطق محروم مثل کردستان بلوچستان و... میرسن و فقط چششون رو اصفهان و تهرانو و ایناس به هر حال آموزش پرورش شرو ور ماست دیگه

!..Saman

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Helli 1
شهر
Arak
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی آزاد تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
خوب امکانات مدارس تهران خیلی بیشتره اگه بیاین شهرستان(تهرانیا)میفهمید
علامه حلی که دیگه امکاناتش واقعا زیاده
اژه ای همینجا امکاناتش خیلییی بیشتر از فرزانگانه خیلی خیلی
مدیریتش هم همینطور(من مدرسه رو مدیریت کنم بهتره!)
ولی همبستگی بی حلی ها هیچ جا نیست
ولی من چیزی که از فرزاگان 1 اصفهان خیلی ناراحتم میکنه سردرشه
که حتی کسی شاید نخونده باشه
چرا ؟؟ مگه سر درش چیه و کجاس ؟ :-??

پاسخ : علامه حلی بهترین مدرسه آسیا ؟!

به نظر من عمرا"

بهترین مدرسه آسیا که هیچ طبق آخرین اخبار از سایت ویکی پدیا ؛ بهترین مدرسه ی ایران !!! شهید بهشتی ارومیس ( حالا یکم هم فرزانگانش) !

{ قابل توجه این که در سایت مزبور امکان درج مطلب و ویرایش آن وجود دارد } !
#اعتماد_به_نفس
واقعا بر چه اساسی میگی ؟؟:-??

هشتم یا نهم بودیم...معلم هنرمون یه اقای جوون خلاق و خیلی سخت گیر بود. یه روز نمیدونم چرا ولی وقتی زنگ خورد اومدیم تو کلاس دیدیم ته کلاس سر پا وایساده بعدش یکی از بچه هامون اومد تو گفتش اه ایول فک کنم این جلسه نیومده (خیلی هیجان زده و خوشحال) بعد دید معلم ته کلاسه کلا قیافش منقلب شد گفت سلام اقا ببخشید و سریع نشست سر جاش h-: :)) X_X

هشتم بودم و اون سال معلم نهم ها یه اقای با ابهتی بود و چارشونه (کلا همه ازش میترسیدن(-#)ولی من و دوستم داشتیم میومدیم از پله ها بالا و منم هم اسم اون معلم رو ذکر کردم هم داشتم ادای راه رفتنشو در میاوردم بعداومدم تو راه رو بپیچم دیدم ایشون داره از پله ها میاد بالا یه جوری از رو پله ها پرواز کردیم که وقتی اون به پیچ راه پله رسید ما رسیده بودیم تو کلاس :))
تا چند روزم با دوستم حواسمون بود باهاش رو در رو نشیم =)):D
در کل بخیر گذشت...:-b

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
این مال زمانی بود که آزمون ورودی سمپاد سخت تر بود و پارتی بازی کمتر رخ میداد .... الان متاسفانه یه عده میرن صندلیهسمپاد رو میخرن و سطح علمی مدارس رو میکشن پایین !

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
یه مرحله دو ادبی :)
دانشگاه
UMSHA
رشته دانشگاه
ANS

هرچی باشه از شهید قدوسی قم که بهتره دارن غذاخوری (6x8) رو بغل دستشویی می سازن، زنگ تفریحش خروسک گرفته، ناظمش (م.ک.پ) رو برم که تا ببینتت برات منفی می ذاره >:(
با فردی از گذشته: :))

باز خوبه برای قدوسی غذاخوری گذاشتن :-"
ما که همسایه تونیم همونم نداریم (بعد 12 سال بازم نداریم؟؟؟ :| )

امکانات مدرسه پوسیده ی ما اصلا قابل قیاس نیست فقط شهریه خوب میگیرن :-"

مشکل فقط اون سربالایی وحشتناکتونه (که اونم بخاطر در خطر نیفتادن اسلام و حفظ فاصله دو تا همسایه است :-" )

Alirz.t

Alireza
نام مرکز سمپاد
علامه حلی پاسداران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
کامپیوتر

این عنوانی که به این دبیرستان دادن در واقع بابت تعداد مدال های جهانی این دبیرستان بوده که بیشتر از هر مدرسه ای در آسیا است.
دلیلش هم اینه که متاسفانه در ایران اکثریت نخبگان کشور اکنون در چهار مدرسه (حلی ۱و۱۰و فرز۱ و انرژی اتمی)تحصیل میکنن بر اساس آمار مرحله ۲ و مدال های طلا و جهانی و رتبه های برتر کنکور که در دیگر کشورها اینگونه نیست و نخبگان در همه ی مدارس حضور دارن و یک مدرسه پرافتخارترین نمیشه.(البته من نمیگم تو بقیه مدارس نخبه نیست خیلی کمه و توجه و امکاناتی که این چهارتا مدرسه به نخبه هاشون میدن رو ندارن).
برای مثال حلی ۱ امسال ۱۳۳ از ۳۵۰ تا دانش آموزش رتبه زیر هزار شدن که با توجه به اینکه تعدادیشون تو کنکور زبان هم رتبه اوردن حدود ۳۰درصدشون زیر هزار شدن
۸۷تا مرحله ۲ اوردن که بعضی ها ۲ تا مرحله دو اوردن پس ۱۰درصدشون هم مرحله ۲ قبول شدن (دو دوره المپیاد میدن میشن حدودا ۷۰۰نفر)کل مدرسه بیش از ۱۰۰۰ تا دانش آموز داره در سه دوره داره.فرزانگان ۱ هم ۱۰۰۰ تا دانش آموز داره که ۳۰ تا مرحله ۲ اوردن رتبه برتر هاشونم نمیدونم ولی کمتر از حلی ۱عه.
انرژی اتمی هم هر دوره ۱۲۰ تا دانش آموز داره که ۴۰ تا مرحله ۲ اوردن میشه ۱۵درصد با ۶۳ تا زیر هزار که میشه ۵۰ درصد.
حلی ۱۰ هم هر دورش حدود ۷۰ نفره که ۲۶تا مرحله ۲ اوردن که میشه حدود ۱۸ درصد و ۴۸ تا زیر هزار اوردن که میشه نزدیک ۷۰ درصد بچه ها(توی کنکور بر اساس آماری که قلمچی داده بهترین مدرسه کشوره و بیشتر از هر مدرسه ای رتبه تک رقمی و دو رقمی و درصد زیر هزار داره).
من توی سلام و انرژی اتمی و حلی ۱ و حلی ۱۰ درس خوندم.سلام که مزخرفه انرژی خوبه ولی خیلی سختگیره حلی ۱ چون بچه هاش زیادن به ۷۰درصد بچه ها خیلی کم توجه میشه ولی تو حلی ۱۰ به همه توجه میشه (هر هفته مشاوره خصوصی داریم)جمعیت کلاس ها پایینه و معلم ها خوب ان.توی پژوهشی هم فقط حلی ۱ و ۱۰ خوبن.
بقیه مدارس رو نمی دونم ولی خب بر اساس آمار و چیزایی که دوستام تو شهرستان(اژه ای و...) گفتن زیاد جالب نیستن.خب پس میشه نتیجه گرفت که حلی ۱ از نظر کمی توی مدارس کشور توی مسابقات علمی اوله ولی از لحاظ کیفی سومه (حلی ۱۰ اوله).
ولی اینا اصلا ملاک برای انتخاب بهترین مدرسه نیستش چون بهترین مدرسه باید رهبران جامعه رو پرورش بده نه یک سری افراد که دینی و ریاضیشون رو ۱۰ درصد بیشتر از بقیه میزنن و سرشار از غرورا و در آینده هم نهایتا کارمند یا دکتر یا استاد و دبیر میشن.
اگه به ده مدرسه برتر توی دنیا نگاه کنید همه هدفشون پرورش رهبرهاست(کارآفرین رئیس جمهور پادشاه و ...)نه به دست اوردن مدال جهانی(هیچ یک از رهبران جهان و کارآفرین های موفق مدال جهانی یا افتخار علمی ندارن)پس معیار ما از ریشه مشکل داره.
از مدارس برتر در دنیا میتوان به فیلیپس آکادمی اندور و اکستر توی آمریکا اشاره کرد که چندتا رئیس جمهور و کارآفرین مثل مارک زاکربرگ ازش فارغ التحصیل شدن.
۳تا از مدارس سوئیس که یکیش ۷تا پادشاه توش درس خونده از جمله محمدرضا شاه.۲تا از مدارس انگلیس و یکی هم در فرانسه به این صورت هستند.
پس مدارس ایران به هیچ وجه نمیتونن جزو مدارس برتر باشن مثل دانشگاهاش (شریف با زور رنکش ۴۰۰ تا ۵۰۰ شده)چون فقط جنبه علمی بچه ها توش پرورش داده میشه و امکانات بسیار پایینی دارند.مدارس بلوک شرق مثل ژاپن و کره و چین هم همینطور هستند فقط امکاناتشون بیشتره توی آسیا اسرائیل و چندتا از مدارس استانبول و
دبی و سنگاپور و هنگ کنگ خوبن ولی به پای مدارسی که بالاتر گفتم نمی رسن.از لحاظ نظام آموزشی هم فنلاند و هلند و اتریش و سوئیس و انگلیس و فرانسه و..عالی اند.
ببخشید یکم طولانی شد.

panyza63

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
با سلام دوستان.

چند روز پیش وقتی تو ویکیپدیا گشت میزدم یک مطلب جالب دیدم که نظرم رو جلی کرد. اونم مطبی بود در مورد مدرسه علامه حلی.

می خوام بپرسم واقعا چقدر از دانش آموزان علامه حلی خودشون صادقانه قبول دارن مدرسشون این جوریه ؟

http://fa.wikipedia.org/wiki/دبیرستان_علامه_حلی
من ک علامه حلی نیستم ...ولی مگه ژاپن تو اسیا نیست؟:/

panyza63

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
با سلام دوستان.

چند روز پیش وقتی تو ویکیپدیا گشت میزدم یک مطلب جالب دیدم که نظرم رو جلی کرد. اونم مطبی بود در مورد مدرسه علامه حلی.

می خوام بپرسم واقعا چقدر از دانش آموزان علامه حلی خودشون صادقانه قبول دارن مدرسشون این جوریه ؟

من ک علامه حلی نیستم...ولی مگه ژاپن تو اسیا نیس؟:/

شاید اون کشور ها برای هم سطحی و پیدا نشدن مشکلات بعدی (که کمی در سمپاد ایران هم هست!) این کار رو می کنن! تا همه با هم زندگی در احتماع طبیعی رو یاد بگیرن! نه مثل ما که بریم توی اجتماع چهار تا حرف بزنیم که کسی نفهمه، از زندگی سیر بشیم !!
{ البته هر کاری کشور خوبی می کنه لازم نیست روی ما هم جواب بده !! }

نمی دونم چرا ایرانی ها بلد نیستن گروهی کار کنن! حدس هام:
- ایرانی جماعت تنبله! دوست داره توی یه کار گروهی کار رو کمتر انجام بده و بقیه بیشتر کار کنن!!
- ایرانی جماعت می خواد روی پای خودش بایسته!
- ایرانی جماعت ژنتیکن(!) اینطوریه !!

نه !؟
ن ببین قبلا فیلما هم ببینی ت همه چی نظم و ترتیب بود ...الان اموزش غلط ..همه چی بهم ریخته بی برنامه هولی تولی...بعد مورد بدتراز همه اینها اینه ک مردم(منظورم شما نیستین عامیت مقصودمه) برای توجیه یا مسخره ب ژنتیک ربطش میدن...بابا بجاش تلاش کنین ازین وضع دربیایم

Wafer

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
B.S: Industrial Engineering-Master of Infrastructure
بنظر من مدنی۱ واقعا خوب عمل میکنه
تو دانشگاه ما؛نود درصد خفنای واقعی(نه اینایی که فقط با خر زدن قبول شدن)از مدنی بودن
فرزانگان تبریز هم زیاده ولی خب تراکم و کیفیت درسی مدنی بیشتره

حلی۱و۳بنظرم تو حلی ها بهترن

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
چیزی که راجب تاپیک برام حالبه اینه که
واقعا وجود کشور هایی مثل سنگاپور چین و ژاپن که واقعا از نظر علمی تاپ اند (شما مدال های المپیادشون رو با ایران مقایسه کنید!) ندید گرفته شده یا چی؟

Chillax

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
اصلا نباید علامه حلی رو با مدارس دیگه هم توی ایران و هم توی آسیا مقایسه کرد.
علامه حلی معمولا ساختمانش خیلی قدیمیه، امکانات ویژه درسی هم نداره، اما خب نحوه تدریسش بسیار عالیه.
مدرسه هایی توی ژاپن، سنگاپور، مالزی و... هستن که مدارسشون صد برابر علامه حلی امکانات داره، نحوه تدریسش هم به طرز چشمگیری خوبه.
علامه حلی رو از نظر من توی قسمت امکانات توی خود ایران هم بهترین نیست، مدرسه های سلام و... خیلی امکانات بیشتر و بهتری دارن، فقط نحوه تدریس توی علامه حلیه که باعث میشه بهترین باشه.
پ.ن: با آغوش باز منتظر دیسلایک ها هستم:/

dorincii

ز هـمـه خـلـق رمـیـده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
بَلْدَةً مَیْتاً
سال فارغ التحصیلی
1404
علامه حلی بنظرم کپی فرزانگانه که بیشتر تبلیغ کرده.
کپی چیه اخه؟ :|
علامه حلی و فرزانگان ها دو تا مدرسه از یه سازمانن :| اونوقت کپی؟
که سمپاد بیشتر بهشون بها داده و امکانات بیشنر و معلم های بهتری دارن (که البته خیلی از معلم هاشون مال فرزانگان ها بودن که با ممنوعیت تدریس دبیر مرد در دبیرستان های دوره اول رفتن اونجا!)

Krypton

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
CS
علامه حلی بنظرم کپی فرزانگانه که بیشتر تبلیغ کرده.
تبلیغ ؟ کپی؟
الله الله ((((:
غیر انتفاعیه مگه...؟!!

مثل شرکت گرجی که هم بیسکویت مادر میزنه هم نیکا.
اون شرکت ویتاناعه ولی
نظورم اینه که ال فرزانگان ها بودن و بعد سمپاد اومده علامه حلیو جدا کرده
لب بود که دندون اومد .
فرز و حلی زیر مجموعه ی سمپادن.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
آقا با اینکه خیلی قپی اومده ولی مایه افتخاره ولی مگه مثلا الان نمیدونم انرژی اتمی قبولیاش بیشتر نیس
البته حال و هوای بچه ها حلی که هیچ جا نداره در جهان ولی...

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
با سلام دوستان.

همون طور که بقیه گفتن، این بر اساس تعداد مدال های جهانیه که حلی گرفته. هیچ مدرسه ای تو اسیا این تعداد مدال جهانی نداشته(طبق گفته ویکی پدیا)
که خب چندتا دلیل داره:
1. وسعت مدرسه
منظورم اینه که خب تعداد دانش اموزا زیادن
امسال انرژی حدود 30 تا قبولی مرحله دو داشت در حالی که حلی 100 و خورده ای!
2. رعایت نشدن عدالت اموزشی
خب تقریبا اکثر مدال های المپیاد کشوری تو انحصار تهران نشین ها هستن متاسفانه
3. بقیه مدارس دیگر کشور ها
خب تو ایران مدارس محدودی موفقن تو المپیاد. ولی شاید تو بقیه کشور ها این شکلی نباشه. منظورم اینه که تو خارج اکثر مدارس تو المپیاد موفقن و همین باعث میشه یک مدرسه خاص تعداد زیادی مدال نیاره. به عبارتی مدال ها پخش میشن بین مدارس
البته شاید!
با وجود شوخی هایی که بین بچه ها تو مدرسه صورت میگیره در مورد بهترین مدرسه و... معلما میگن که به این چیزا کاری نداشته باشید و درس خودتونو بخونید
راجع به این که ایا حلی بهترینه یا نه نظری ندارم و مهم نیست برام زیاد. ولی کادر اموزشی و جو خوبی داره واقعا

متین حق مدد میلانی

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
حلی 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404

من فکر میکنم این مشکل سر رو کم کنیه بیشتر! :D چون ما هم میخوایم اثبات کنیم که هیچ دست کمی از بچه های حلی نداریم با وجود تبعیض هایی که مسئولین قائل میشن و امکانات کممون! و اونا هم میخوان بگن که از ما بهترن!
البته پگاه جان، حلی شاید ظاهر ساختمونش خوب نباشه، ولی امکاناتی که ما تو حلی نت دیدیم خیلی بهتر از مال ماست!!
کدوم تبعیض اخه

Zizigholo

انسانم آرزوست:)
نام مرکز سمپاد
نژاد ستاری
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
چین و ژاپن و کره تو اروپان؟ یا آفریقا
قطعا و بدیهتا مدرسه های خوبی تو این کشور ها وجود داره پس طبق استدلال اینطور نیست
ط خاورمیانه حالا جای بحث داره

• لایک
امتیازات: Sety

mehraneh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
0000
راستش من توی مدرسه علامه حلی درس نخوندم و از اوضاع واقعیش خبر ندارم اما میدونم سالانه توی کنکور سراسری یکی از مدارسی که خیلیی قبولی داره همین علامه حلیه
البته قطعا توی اسیا مدارس برتری وجود داره
حتی توی کشور هم بعضی مدارس از علامه حلی بالا ترن

Mva

๔гєค๓єг
نام مرکز سمپاد
حلی1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1406
برای ارزیابی تو آسیا دیگه کنکور معیار نیست
باید با مقامای بچه های حلی و مدرسه ها دیگه که تو اسیان رو تو المپیاد مقایسه کرد
که بازم فکر نمیکنم خیلی بتونیم با بقیه مدارس اسیا مقایسه بشیم

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
دوستان
تاپیک سال 2008 زده شد
از 2008 تا الان چی سر جاشه که این باشه؟!

× تاپیک قفل شد.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا