• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فرق مراکز تهران با سایر مراکز

به نظر شما توجه سمپاد به شهرستان ها و همین طور استعدادهای آنها چه قدر است؟

• عالی

رای‌ها: 11 5.9%
  • خوب

رای‌ها: 22 11.8%
  • بد نیست

رای‌ها: 43 23.1%
  • بد

رای‌ها: 39 21.0%
  • خیلی بد

رای‌ها: 55 29.6%
  • نظر خاصی ندارم

رای‌ها: 14 7.5%
  • نظرم چیز دیگریست

رای‌ها: 2 1.1%

• رای‌دهندگان
    186

naseri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان يك تهران
شهر
تهران
پاسخ : فرق مراکز تهران با سایر مراکز

خيلي بده كه سطح مراكز تهران با شهرستان اينقد تفاوت داشته باشه!!! چون هرجا كه بدنيا اومده باشي تقصير خودت نيست دوتا تفاوت مهم ديگه هم هست كه اونام خييييييييييييييييييييلي بده!يكيش تفاوت سطح مدارس شماره1 با شماره هاي ديگه و تفاوت بين مراكز دخترونه و پسرونه!!

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از mamareza :
امکانات که از رو هوا نمیاد.از شهریه میاد.پس نمیشه شهریه کم گرفت همون امکانات رو داد.
وای گفتم که.اگر این افراد تو تهران هم باشن کم هستن.پس باید یه حالت متوسطی باشه برا شهریه.
و این شهریه مقدور متوسطی که والدین میتونن بدن تو شهرستان پایین تره.

به هر حال نمیشه تهران به عنوان پایتخت مثله یه روستا باشه.
هر جایی تا یه سطحی امکانات داره.حالا شما قدرت تصمیم گیری دارین که بیاین تهران یه نه.

توی تهران پولدار زیاده، اما فقیر هم خیلی زیاده. پس اختلاف میانگین درآمد توی تهران و جاهای دیگه (مثلا همدان) اینقدر هم زیاد نیست.
به هر حال باید معلوم بشه نگران سطح درآمد خانواده ها هستن که شهریه کمتر میگیرن یا چیزی غیر از اینه؟؟؟؟ اگر اینطوریه و اینقدر دلسوز هستن، درباره شهرستان ها به بخشی از وعده «آموزش رایگان» عمل کنن. اما اگر علت چیزی به غیر از اینه این دلیل چیه؟؟؟ فرق ما با شما در حد امکانات آزمایشگاه و متراژ حیاط و اینا نیست. اختلاف در حد معلم لیسانسه و معلم دکتری ـست.
ما میخوام نمایشگاه بذاریم هم خودمون باید پول بنر بدیم. یعنی تا این حد واسه ما کم میذارن.

اما من فکر میکنم طرز فکرهایی مثل شما باعث این اختلاف فاحش شده. این که شما به جاهایی به جز تهران به عنوان «روستا» نگاه میکنید و اونا رو شایسته امکانات کمتر(در واقع خیلی کمتر) میدونید و این به نظرتون بدیهی میاد، بین شما و مسئولین مشترکه که فرق ما اینقدر زیاد شده. شهر من روستا نیست! متوجه باشید که چی میگید.(نگید مثال بود؛ چون نه به عنوان مثالی گفتید و نه روستاها مرکز سمپاد دارن)

y.a

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3/ فرزانگان۱
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای ریاضی سال ۹۲
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر - نرم افزار

به نقل از MHSNSR :
خيلي بده كه سطح مراكز تهران با شهرستان اينقد تفاوت داشته باشه!!! چون هرجا كه بدنيا اومده باشي تقصير خودت نيست دوتا تفاوت مهم ديگه هم هست كه اونام خييييييييييييييييييييلي بده!يكيش تفاوت سطح مدارس شماره1 با شماره هاي ديگه و تفاوت بين مراكز دخترونه و پسرونه!!
به نظر من اگه چند سال بگذره تفاوت سطح بين مركز يك و بقيه كم ميشه چون مراكز ديگه خو دشونو نشون ميدن ولي فرق بين مراكز دخترونه و پسرونه حالاحالاها از بين نميره

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از anahid_30s :
توی تهران پولدار زیاده، اما فقیر هم خیلی زیاده. پس اختلاف میانگین درآمد توی تهران و جاهای دیگه (مثلا همدان) اینقدر هم زیاد نیست.
همون پولدارا خیلی میانگین رو بالا میارن.تعدادشون هم زیاده. فقیر هاش هم حداقل در سطحی بودن که بیان تهران.مگر نه همون فقیر هاش تو شهرستان میتونن متوسط حساب بشن.
به نقل از anahid_30s :
به هر حال باید معلوم بشه نگران سطح درآمد خانواده ها هستن که شهریه کمتر میگیرن یا چیزی غیر از اینه؟؟؟؟ اگر اینطوریه و اینقدر دلسوز هستن، درباره شهرستان ها به بخشی از وعده «آموزش رایگان» عمل کنن. اما اگر علت چیزی به غیر از اینه این دلیل چیه؟؟؟ فرق ما با شما در حد امکانات آزمایشگاه و متراژ حیاط و اینا نیست. اختلاف در حد معلم لیسانسه و معلم دکتری ـست.
ببین نگران نیستن.اگر بیشتر شهریه بگیرن اعتراضات زیاد میشه.
آموزش رایگان رو یکم توضیح بده.
درسته.فرق در حد امکانات آزمایشگاه نیست.فرق اصلی معلمه.و معلم دکترا خیلی بیشتر از معلم لیسانسه حقوق میخواد و اگه تعداد معلم های خوب مدرسه تو شهرستان ها کم باشه علتش کمبود بودجه هستش که اونم به خاطر پایین بودن شهریه هاس.
به نقل از anahid_30s :
اما من فکر میکنم طرز فکرهایی مثل شما باعث این اختلاف فاحش شده. این که شما به جاهایی به جز تهران به عنوان «روستا» نگاه میکنید و اونا رو شایسته امکانات کمتر(در واقع خیلی کمتر) میدونید و این به نظرتون بدیهی میاد، بین شما و مسئولین مشترکه که فرق ما اینقدر زیاد شده. شهر من روستا نیست! متوجه باشید که چی میگید.(نگید مثال بود؛ چون نه به عنوان مثالی گفتید و نه روستاها مرکز سمپاد دارن)
ببینید به این حرف شما میگن ساخت برداشت غلط از حرف.من برا اینکه قضیه روشن بشه گفتم قرار نیست روستا و تهران امکاناتش یکی باشه برا اینکه تا به خاطر اختلاف زیاد قضیه روشن بشه.و شهرستان های غیر از تهران هم همین حالت رو دارنونمیشه که همه امکانات همه شهر ها یکی باشه... .
من کاره ای نیستم که شایسته امکانات کمتر بدونم.حرفم اینه کسی شایسته هستش که پول بده.
باز هم برا تیکه آخر حرفتون میگم.تیکه ای که در مورد روستا گفتم برا روشن تر بودن قضیه هستش.
حتی قرار نیست تهران و بقیه شهر ها در یه حد باشن.پس فرق پایتخ با شهرستان چیه؟

parsa_spy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
مدال طلای المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

یه مساله ای که در مورد حلی و فرزانگان تهران باید توجه کنید، اینه که تنها برتریشون نسبت به شهر های دیگه معلم های خوبشون هست. اما این معلم خوب، به خاطر پول توی این مدرسه نمی آد!

ببینید، الان توی تهران، مدارس غیر انتفاعی معمولی، سالی 4 میلیون شهریه می گیرن! ولی حلی و فرزانگان عمرا از این پول ها نمی گیرن که پول معلم رو بتونن بدن! پس از کجا معلم این قدر خوب می آرن؟
از اینجا که تمام معلم ها، می دونن که حلی و فرزانگان، براشون نقش سکوی پرش رو داره! یعنی چی؟ یعنی حاضر می شن با حقوق پایین اینجاها درس بدن، که بیرون بگن ما معلم حلی هستیم، اون وقت حقوق های خیلی بالا بگیرن! یه تعداد دیگشون هم فارغ التحصیل ها هستن، که مرامی کار می کنن، 2 سال هستن بعدش هم می رن، پول هم براشون مهم نیست اصلا.

پس دلیل تفاوت سطح معلم ها، درصد خیلی زیادیش اینه! مگرنه همه چیز که با شهریه درست نمی شه که! همون مدارس 4 میلیون (حداقل) نمی تونن معلم های درجه 1 حلی و فرزانگان رو ببرن.

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از پارسا :
از اینجا که تمام معلم ها، می دونن که حلی و فرزانگان، براشون نقش سکوی پرش رو داره! یعنی چی؟ یعنی حاضر می شن با حقوق پایین اینجاها درس بدن، که بیرون بگن ما معلم حلی هستیم، اون وقت حقوق های خیلی بالا بگیرن! یه تعداد دیگشون هم فارغ التحصیل ها هستن، که مرامی کار می کنن، 2 سال هستن بعدش هم می رن، پول هم براشون مهم نیست اصلا.

پس دلیل تفاوت سطح معلم ها، درصد خیلی زیادیش اینه! مگرنه همه چیز که با شهریه درست نمی شه که! همون مدارس 4 میلیون (حداقل) نمی تونن معلم های درجه 1 حلی و فرزانگان رو ببرن.
البته قضیه ای که یادم رفته بود اینه.اینکه اسم علامه حلی برا معلم خوبه.
و فارغ التحصیلای سمپادی هم معلمای خوبی هستن.
البته اگر این شهریه رو نگیرن احتمالش کمتر میشه ه معلم ها فقط برا اسم علامه حلی بیان.

Amir Hossein

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدهاشمی نژاد2
شهر
مشهد

کی میگه اختلاف تهران بابقیه جاهافقط درمعلم خوبه؟ :-w
شمابیا1سربه مدرس مابزن فکرمیکنی اومدی مدرسه معلولین ذهنی
هرچندبه همونام امکانات خیلی بیشترمیدن
مگه مشهدیش ازتهران کمتره؟ :-?
تازه ماامسال المپیادهاروترکوندیم
من میگم شما(تهرانی ها)امکانات مدرستون روبدون کم وکاست
لیست کنیدتامقایسه کنیم :-?

negar.mr

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
اهواز
دانشگاه
علوم پزشكي فسا
رشته دانشگاه
پزشكي

تو همه چی فرق هست
همه چی متفاوته
تو این مسئله هم همینجوره
مدارس تهران با مدارس بقیه ی شهرا واقعا متفاوت
از هر لحاظی که در نظر بگیرید
این تفاوتو درک میکنید
حتی تو سایت هم این تفاوت رو حس میکنید
و...
این نظر منه
همین

stateira

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از Mr.Mamareza :
همون پولدارا خیلی میانگین رو بالا میارن.تعدادشون هم زیاده. فقیر هاش هم حداقل در سطحی بودن که بیان تهران.مگر نه همون فقیر هاش تو شهرستان میتونن متوسط حساب بشن.ببین نگران نیستن.اگر بیشتر شهریه بگیرن اعتراضات زیاد میشه.
آموزش رایگان رو یکم توضیح بده.
درسته.فرق در حد امکانات آزمایشگاه نیست.فرق اصلی معلمه.و معلم دکترا خیلی بیشتر از معلم لیسانسه حقوق میخواد و اگه تعداد معلم های خوب مدرسه تو شهرستان ها کم باشه علتش کمبود بودجه هستش که اونم به خاطر پایین بودن شهریه هاس.ببینید به این حرف شما میگن ساخت برداشت غلط از حرف.من برا اینکه قضیه روشن بشه گفتم قرار نیست روستا و تهران امکاناتش یکی باشه برا اینکه تا به خاطر اختلاف زیاد قضیه روشن بشه.و شهرستان های غیر از تهران هم همین حالت رو دارنونمیشه که همه امکانات همه شهر ها یکی باشه... .
من کاره ای نیستم که شایسته امکانات کمتر بدونم.حرفم اینه کسی شایسته هستش که پول بده.
باز هم برا تیکه آخر حرفتون میگم.تیکه ای که در مورد روستا گفتم برا روشن تر بودن قضیه هستش.
حتی قرار نیست تهران و بقیه شهر ها در یه حد باشن.پس فرق پایتخ با شهرستان چیه؟

من فکر میکنم که این بحث مال خیلی وقت پیشه ،فقط چند تا نکته بگم شما روش فک کن:
اولا بودجه اولیه بوجود امدن این مدارس و هر هزینه ای که از طرف دولت بیاد ،پول تمام مردم ایرانه و هیچ دلیلی نداره "تهرانی ها" یا "پولدارها" امکانات بیشتری داشته باشن! مدارس ما عنوان نیمه دولتی دارن! حرف شما فقط جایی درسته که همه پروسه تاسیس و حفظ مدرسه کاملا خصوصی باشه و هیچ ربطی به دولت نداشته باشه که قطعا اینطور نیست،خیلی ساده معلمها به عنوان کارمند دولت در این مدارس مشغول به کار میشن و حقوق و پول بازنشستگی و هرچی که باشه "حتی یک ریال" پوله تمام مردم ایران، برای استفاده ی برابره
دوما پایتخت بودن فقط به معنی مرکزیت داشتن یک سری ادارات و کارهای دولتی هست (پایتخت سیاسی) و فقط در کشور های عقب مونده ای مثل ما فک میکنن پایتخت لزوما باید بهتر از بقیه نقاط باشه تا پایتخت باشه!!! مثال بارز و تابلوش هم در کشورهای مختلف زیاده! حتی کشورهایی چندین پایتخت با عناوین سیاسی، اقتصادی، فرهنگی دارن که البته صرفا عنوان نیست!!
سوما یکسان بودن تحصیلات دولتی در تمام نقاط یک کشور "وظیفه" دولت هست و نبودش محل افتخار نیست!! در کشور آلمان مدارس دولتی روستا با مدارس دولتی برلین از لحاظ امکانات بر دانش آموز یکسان هستند!! کشور ژاپن به اندازه کشور ما مدال آور المپیادی نداره چون اعتقادی به تبعیض آموزشی برای گرفتن مدال و کسب این افتخارات واهی نداره ، در عوض فضا باز هست که در امکانات برابر هرکسی دوست داشت با سرمایه و توان شخصیش نه با پول و اساتید "باشگاه دانش پژوهان " مدال جهانی کسب کنه!

قصدم توهین به هیچ یک از عزیزان تهرانی یا مدال آوران المپیاد نبود ولی باید فرق سرمایه عمومی و سرمایه خصوصی را بدونیم . در نحوه صرف شدن و بکارگیری سرمایه عمومی همه حق دارن اعتراض کنن و به نبود برابری شکایت داشته باشن

Ahmad1375

Ahmad
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی ارومیه
شهر
ارومیه
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

من به شخصه فکر نمی کنم سمپادیای تهران از نظر هوشی چیزی بیشتر از سایر شهرستانا داشته باشن.البته امکاناتشون نسبت به شهر های دیگه خیلی بیشتره.اما از نظر ذهنی نه.
مثال عرض میکنم خدمتتون یکی از دانش آموزای مدرسه ی ما امسال رفت تهران. سال قبل تو کلاس سوم شد و تو پایه هفتم.رفت تهران شد دوم کلاس و سوم پایه.پس لطفا نگین تهرانیا زرنگ ترن.نه؛من فکر می کنم تهرانیا نسبت به شهرای دیگه تنبل ترن.شهری مثل تهران سیزده میلیون جمعیت داره و چهار پنج تا تیز هوشان؛درحالی که ارومیه با هشتصد هزار نفر جمعیت دو تا تیز هوشان داره.حالا در نظر بگیرید که به ازای هر چند نفر یه تیزهوشانه؟!!!
تهرانیا بیشتر سوا میشن ولی ارومیه ای ها نه خیلی.ولی بازم ما زرنگ زیاد داریم نسبت به تهران

tigon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شعر هایم
مدال المپیاد
نقره یک زیست دوره 18
دانشگاه
شهید‌بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

فرق داره اقا...خیلیم داره...فرقش تو تعداد قبولی ازمونای مختلفه...المپیاد کنکور خوارزمی رباتیک..ازمایشیا...درسته جمعیتش بیشتره اما اگه بازم بخوایم افراد قبولیو به تعداد جمعیت تقسیم کنیم ماله تهران بیشتره.....
وقتی همه جور امکانات در حد عالی(رباتیک ازمایشگاه دبیر هوشمندسازیو...) دارن...اگه هوششونم زیر خط فقر باشه رشد میکنن میان بالا
و اینوسط حق ما خورده میشه
البته هرچه پول بیشتر بدی بیشتر اش میخوری :|چه میشه کرد دیگه.... :rolleyes:

Ahmad1375

Ahmad
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی ارومیه
شهر
ارومیه
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از mya1376 :
فرق داره اقا...خیلیم داره...فرقش تو تعداد قبولی ازمونای مختلفه...المپیاد کنکور خوارزمی رباتیک..ازمایشیا...درسته جمعیتش بیشتره اما اگه بازم بخوایم افراد قبولیو به تعداد جمعیت تقسیم کنیم ماله تهران بیشتره.....
وقتی همه جور امکانات در حد عالی(رباتیک ازمایشگاه دبیر هوشمندسازیو...) دارن...اگه هوششونم زیر خط فقر باشه رشد میکنن میان بالا
و اینوسط حق ما خورده میشه
البته هرچه پول بیشتر بدی بیشتر اش میخوری :|چه میشه کرد دیگه.... :rolleyes:
فرمایش شما متین.ولی یکی از مهم ترین دلایل قبولی های کم ما اینه که شرکت کننده نیست از مدرسه ما.+ اون امکانات هم نیست.واگر نه پتانسیل بچه های شهرستان زیاده.
به نقل از محمّد :
اینجا جای بحث در مورد این موضوع نیست اما بهت میگم.
علامه حلی ها بیشتر سرشون میشه ، بیشتر بلدن ، بیشتر کار می کنند ، ضریب هوشیشون هم بالاتره . اینو من میگم که چندین مرکز دیگه رو دیدم و میشناسم.
برادر من کاملا مخالفم.سوالای تهران رو دیدیم.چیزی نبودن.بیاین ببینین که کی بیشتر سرش میشه؟کی بشتر بلده؟
ما که امکانات ندریم؛اونوقت که بیشتر تلاش میکنه تا عقب نمونه؟
ضریب هوشیت چنده؟بگو تا بگم ضریب هوشی کی بالاتره...

tigon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شعر هایم
مدال المپیاد
نقره یک زیست دوره 18
دانشگاه
شهید‌بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

:-s یعنی چون تو تهران زاده شدن هوششون از ما بیشتره؟
پس چرا امسال اولای کنکور همه شهرستانی بودن؟ :>
خیلی بی منطقه....اصلا هوش یک مسله اقلیمی نیست... :|
تهرانیا فعلا بهترن بخاطر امکانات وگرنه ما حتی با این شرایطمون داریم افرادیو که با تهرانیا رقابت تنگاتنگ دارن...بله L-:

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

به نظر من فرق زیاده من که الان حلی هفتهستم تو این سایت دارم مقایسه میکنم میبینم از خیلی از شهرستانا وضعیتمون بهتره و البته متاسفانه نه برای وضع خوب ما برای وضع نامناسب اونها...

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فــرزانگان ۳
شهر
طــهـران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
رشته دانشگاه
پزشکی

نظرارو خوندم.
چیزی که من میبینم اینکه که وضعیت مدرسه ما که فرزانگان 3 تهران هست از وضعیت مدارس تبریز و .. هم پایین تره. زیر بنای مدرسه ما درحد زیر بنای یه خونه اشرافی هم نمیشه. امکانات هم که واقعا سطحش پایینه. ولی از نظر هوش هیچ فرقی نیست.
+ این رو همیشه درنظر داشته باشید که به قول محمد مدرسه رو دانش آموز میسازه. نه کارکنانش.
اگر امسال همین من و یه عده از دوستام به قول عروف آویزون نمیشدیم و مثل کنه بهشون نمی چسبیدیم تا کارمون رو انجام بدن ، هیچ وقت اینطوری نمیشد.مطمئن باشید.

Behz@d

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نکا
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
شایعه ای بیش نبود!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق
اینستاگرام

آره تهران از نظر امکانات خیلی بهتر از شهرستانه.
مثلا الان دو ساله که هی ما رو از این مدرسه میفرستن اون مدرسه.آخر هم امسال جایی نداریم که حتی توش درس بخونیم. مدیرمون در به در دنبال یه مکانه تا سال دیگه مدرسمون رو ببرن اونجا. حالا حساب کنین وضع ما چجوری میخواد باشه. :-?

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

مراکز سمپاد تهران با شهرستان خیلی فرق داره متاسفانه :|
ینی الان حتی تو آموزش هم تهران خیلی جدا میشه از شهرستان
الان فک نمیکنم مرکز سمپادی توی تهران باشه که هوشمند نباشه کلاساش اگر هم باشه شاید در حد 3-4 تا مدرسه
به نظر خودم خوب نیس این اتفاق ، ما فرقی با بچه های شهرستان از نظر هوشی نداریم نباید این همه اختلاف باشه واقعا :|

سپنتا

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
زنجان

سلام و درود....
ببخشید(بچه های تهران!!)اما واقعا ما مخ هایی در شهرستان ها داریم که اصلا شناخته نمی شن!!و این از رسیدگی نا صحیح هستش!!
مدرسه ی ما که فقط داره به زور و تلاش بچه ها خودشو بالا می کشه ووو(بدون هیچ امکاناتی!!)متاسفانه

cristiano

thisisajjad
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94

ببین تهران شهر بزرگیه با جمعیت بزرگ و همین باعث میشه افراد کارآمد توش بیشتر باشن
+شهر من خوبه و فک نکنم زیاد فرقی داشته باشه و هر موفقیتی ک میبینی اگه تعداد افراد موفق رو تقسیم ب جمعیت کل کنی میبینی ک با شهرای دیگه برابره :)

black_hacker

Hasan
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علم رایانه

تهرانی ها تو المپیاد موفق ترن چون همونا که سوالای المپادو طرح میکنن بهشون درس میدن . همونایی که کتاب های کمک آموزشی پرفروش و رنگین منتشر میکنن اکثرا تو تهرانن و دارن درس میدن فاصله ما شهرستانی ها با اونا تو امکانات مثل فاصله زمین تا....
همین چند دقیقه پیش تو یکی از انجمن ها خوندم یکی از خاموش شدن وای فای تو مدرسشون شکایت میکرد مدرسه ما اینترانت رو هم بازور میره!

بالا