• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

رفتن به اینده بدون شوخی

• شروع کننده موضوع

amin.se

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سبزوار
نظریه جدیدمو کاملش کردم ولی هیچ کس ردش نکرده فقط میگند نه یکروزی مشهور تو جهان میشم و سری به اینده میزنم بدون شوخی نظریه تبدیل به انرژی رو رد کردم حالا هرکی میخاد بیاد منو مسخره کنه وهرکی میخاد بیاد همکاری کنیم من ناامید نیستم حالا بخند 25 یا 30 سال دیگه نمی خندی فقط یک مشکل کوچولو هست که به امید خدا تموم میشه

جام طلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اهواز
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : رفتن به اینده بدون شوخی

به آینده میشه سفر کرد.این نظریه انیشتین بوده که اگه انسان سرعتی به اندازه سرعت نور پیدا کنه می تونه به گذشته و آینده سفر کنه.
ولی خب علم بشر هنوز اونقدر پیشرفت نکرده ولی من با شما موافقم در آینده نزدیک این اتفاق خواهد افتاد.

• شروع کننده موضوع

amin.se

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سبزوار

ببین الان سفر به اینده ناممکن هست ولی من میرم بی شوخی شما میگید اگه بشه بره ولی میگم تا 25 سال دیگه میرم

• شروع کننده موضوع

amin.se

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سبزوار

ببین من نمی خام توضیح بدم این حق منه ولی از خوشحالی چون یک ماهه به جواب رسیدم دارم مینویسم

مرضیه

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قم

هیچ چیزی غیر ممکن نیست .
مگه قرار نبود یه کمش رو میل کنید .
اصلاً من همکاری .
چه جوری ؟

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از amin.se :
نظریه جدیدمو کاملش کردم ولی هیچ کس ردش نکرده فقط میگند نه یکروزی مشهور تو جهان میشم و سری به اینده میزنم بدون شوخی نظریه تبدیل به انرژی رو رد کردم حالا هرکی میخاد بیاد منو مسخره کنه وهرکی میخاد بیاد همکاری کنیم من ناامید نیستم حالا بخند 25 یا 30 سال دیگه نمی خندی فقط یک مشکل کوچولو هست که به امید خدا تموم میشه
آقا جان
خوب این اطلاعیه بود ؟
خوب اینجا که جای اطلاعیه نیست. اگر قراره نظریه‌ت رو فاش کنی ، خوب بگو . اگر هم قرار نیست بگی ، چرا تاپیک میزنی؟

adel

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور

حالا می خوای به اینده سفر کنی که چی بشه؟حد اقل به گذشته سفر کن به پیشرفت علم یه حالی بدی.

جوجه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
کرج . ری. تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه تهران و دانشگاه ع.پ. ایران
رشته دانشگاه
روان شناسي باليني

به گذشته سفر کردن که سخت نیست
با همون سرعت بالای نور
من آینده رو نمی فهمم چجوری ؟

با سیاه چاله می شه ؟

sunshine

کاربر فوق‌فعال

یكی میاد بگه چطوره كه اگه سرعتمون بالای سرعت نور بشه میشه در زمان سفر كرد ؟!

Sanika

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
چرا بايد زمينوو قسمت كنيم؟
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از sunshine :
یكی میاد بگه چطوره كه اگه سرعتمون بالای سرعت نور بشه میشه در زمان سفر كرد ؟!
از حالت ماده بودن در میای وبه انرژی تبدیل میشی که با این اوصاف میتونی بری آینده یا هر زمان دیگه ای!
سواله من اینه که چرا بعده زمان برای انرژی وجود نداره؟اگه این اثبات بشه میتونیم اثبات کنیم سفر به آینده هم ممکنه.

farnaz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان بندر عباس

چجوری میشه به اینده رفت وقتی هنوز به وجود نیومده؟وقتی ادمایی که قراره اون موقع بیان هنوز به دنیا نیومدن؟

Sanika

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
چرا بايد زمينوو قسمت كنيم؟
رشته دانشگاه
عمران

اونا به وجود اومدن ولی این تویی که با سرعت سپریشون میکنی!
تا حالا شنیدی ساله آسمون با ساله ما تفاوت میکنه؟مثلا وقتی آدما تو برزخن با این که ما هزاران سال رو زمین زندگی میکنیم ولی برای برزخیا حدوده یه روزه.

sunshine

کاربر فوق‌فعال

به نقل از Gama :
از حالت ماده بودن در میای وبه انرژی تبدیل میشی که با این اوصاف میتونی بری آینده یا هر زمان دیگه ای!
سواله من اینه که چرا بعده زمان برای انرژی وجود نداره؟اگه این اثبات بشه میتونیم اثبات کنیم سفر به آینده هم ممکنه.

شاید خیلی سوالم ابتدایی باشه ولی خب انرژی شدیم كه شدیم ! چه ربطی به سفر در زمان داره ؟ مگه انرژی قادره در زمان حركت كنه ؟!

parsa_spy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
مدال طلای المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

اینکه نظزیه دادی که هنر نکردی ! قبل از شما ، یه نظریه دادن برای سفر به آینده و مورد قبول هم هست ! ولی عملی نیست !

این جوریه که تو فضا ، یک جور چیزهای لوله مانندی داریم ( متاسفانه من چون خیلی دقیق نخوندم ، اسمهاش اصلا یادم نیست ! ) که مثل کرم هستند ( تو اسمش کرم بود . یادمه ! ) که تو انها ، سرعت خیلی زیاده ! طبق نظریه انیشتین هم که تو سرعت بالا ، زمان کند می شه !
حالا این شیوه ، این جوریه که یه کرم خیلی بلند داشته باشیم ، بعد بریم توش ، جهان سریع می گزه ، ولی ما کند ! پس مثلا بعد از 1 ساعت برای ما ، که به انتهای لوله برسیم ، دنیا 100 سال جلو رفته ولی ما 1 ساعت و پس انگار که به آینده رفتیم !

در مورد سفر به گذشته هم ، یه پارادوکس معروف هست ، به نام "پارادوکس مادربزرگ" که این جوریه که اگه بر فرض رفتی گذشته و مادر بزرگت رو کشتی ، دچار یه پارادوکس می شی ! پس نمی شه به گذشته رفت !

sunshine

کاربر فوق‌فعال

این جوریه که تو فضا ، یک جور چیزهای لوله مانندی داریم ( متاسفانه من چون خیلی دقیق نخوندم ، اسمهاش اصلا یادم نیست ! ) که مثل کرم هستند ( تو اسمش کرم بود . یادمه ! ) که تو انها ، سرعت خیلی زیاده ! طبق نظریه انیشتین هم که تو سرعت بالا ، زمان کند می شه !
حالا این شیوه ، این جوریه که یه کرم خیلی بلند داشته باشیم ، بعد بریم توش ، جهان سریع می گزه ، ولی ما کند ! پس مثلا بعد از 1 ساعت برای ما ، که به انتهای لوله برسیم ، دنیا 100 سال جلو رفته ولی ما 1 ساعت و پس انگار که به آینده رفتیم !

ممنون ، اون فكر كنم كرم چاله ست. :D

broodfather

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی 3
شهر
تهران
مدال المپیاد
دادم ! ;D
دانشگاه
نمیدونم ... اگه خدا بخو�
رشته دانشگاه
اسب سواری با سگ

به نقل از پارسا :
در مورد سفر به گذشته هم ، یه پارادوکس معروف هست ، به نام "پارادوکس مادربزرگ" که این جوریه که اگه بر فرض رفتی گذشته و مادر بزرگت رو کشتی ، دچار یه پارادوکس می شی ! پس نمی شه به گذشته رفت !

اگه بریم نوزادی خودمون رو بکشیم که بد تر میشه !!! :D !!! حالا یه سوال !!! وقتی ما به آینده سفر کنیم... شکل و شمایلمون چه جوریاست ؟؟
یعنی پیر تر میشیم یا همون جوری میمونیم... چون بالاخره همون 1 ساعتی هم که در سفر به 100 سال جلوتر بودیم ... 100 سال گذشته دیگه !!!

saye

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک

بحث جالبیه. یه جا خوندم اگه بریم رو کره ماه (مثلا یا هر سیاره و کره ی دیگه) و ازونجا به زمین با یه تلسکوپ قوی نگاه کنیم می تونیم گذشته رو متناسب با فاصله امون از زمین ببینیم. هر چی دور تر عقب تر.

parsa_spy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
مدال طلای المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

در همین زمینه هم دانشمندان ، یه نظریه دارن که بشه تاریخ رو به صورت زنده مشاهده کرد ! مثلا بشینی جنگ تروی رو نگاه کنی ! :D

این جوریه که می گی 1000 سال پیش که یه اتفاقی افتاده ، یک سری امواج و نور و ... از زمین تو کل فضا پخش شده ! حالا اگه یه ستاره با فاصله 500 سال نوری داشته باشیم ، وقتی که این امواج بهش می خورن ، یکسری امواج دیگه رو اون هم از خودش پخش می کنه ! پس حالا اگه ما بتونیم اون اطلاعاتی رو که اون سیاره یا ستاره تولید کرده رو بگیریم و بخونیمشون ، می توینم گذشته رو ببینیم !

مرضیه

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قم

به نقل از پارسا :
اینکه نظزیه دادی که هنر نکردی ! قبل از شما ، یه نظریه دادن برای سفر به آینده و مورد قبول هم هست ! ولی عملی نیست !

فکر کنم منظورتون کرم چاله (پل اینیشتین -رزن)هستش .این پدیده رو من تو یه کتابی دیدم کاملاً با نمودار پن روز توجیه کرده بود .ولی مسئله اینه که تو جهان ما سرعت بالای نور وجود نداره و ممکنه تو جهان دیگه وجود داشته باشه.که ما به جهان دیگه بدون سرعت بالا ی نور دسترسی نداریم .

sohaaaa

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج

به نقل از پارسا :
درک این یه تیکه ش یه ذره سخته!!...میشه یه ذره بیشتر توضیح بدی؟!!!....چون هر جور که نگاه میکنم نمیشه...تو سرعتت هرچقدرم که زیاد باشه وقتی یه ثانیه گذشته یعنی یه ثانیه....حالا چه شکلی 1 ساعت میشه 100 سال ؟!!

بالا