• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آدم فضایی

• شروع کننده موضوع 4245
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

4245

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
مدت‌ها است که امکانات متفاوت سازمان‌های مختلف فضایی، در تلاش هستند تا سیاره‌ای را پیدا کنند که شرایطی مشابه زمین داشته باشد. دانشمندان باور دارند که خارج از منظومه شمسی ما،‌ چنین سیاره‌ای وجود دارد و اگر این‌طور باشد،‌ احتمال این که موجودات زنده‌ای هم روی آن زندگی کنند هست.

تلاش برای یافتن بیگانه‌های فضایی هنوز به نتیجه نرسیده، ‌اما به نظر می‌رسد به مرحله‌ای رسیده‌ایم که همه چیز مهیا است و زمان زیادی تا رسیدن به نتیجه نمانده است. دست کم دو تن از اساتید دانشگاه‌های هاروارد و کالیفرنیا چنین باوری دارند.

بر اساس گزارش پاپ‌ساینس،‌ آن‌ها حتی تاریخ رسیدن به نتیجه را هم تخمین زده‌اند:‌ ماه مه سال 2011/ اردیبهشت سال 1390. اما آن‌ها چه طور به چنین تاریخی رسیده‌اند؟‌ ظاهرا محاسبات آن‌ها پیچیده‌تر از آن است که بتوان در یک گزارش آن‌ها را مطرح کرد، اما به گفته خودشان، ‌آن‌ها از اطلاعات مشاهده‌گرهایی مانند کپلر ناسا استفاده کرده‌اند.

آن‌ها از این طریق یک ضریب قابل سکونت بودن درست کرده‌اند، ضریبی که بر اساس داده‌هایی مانند دما و جرم سیاره،‌ مشخص می‌کند که چه‌قدر احتمال وجود حیات روی آن وجود دارد.

تا به حال سیاره‌های دوردست زیادی کشف شده‌اند. بسیاری از آن‌ها غول‌های گازی بوده‌اند و برخی هم صخره‌های یخ‌زده کوچک بوده‌اند. به اعتقاد محققین، ‌هر چه سیاره‌های بیشتری کشف می‌شوند،‌ شانس رسیدن به سیاره‌ای که شرایط مشابه زمین داشته باشد بالاتر می‌رود.

البته بسته به این که یافته‌ها چه‌طور پردازش و ارزش‌گذاری شوند، می‌توان نگاه‌ها و پیش‌بینی‌های متفاوتی داشت. با دید بلندمدت، تا سال 2013/ 1392 با احتمال 66 درصد و تا سال 2020/ 1399 با احتمال 75 درصد چنن سیاره‌ای پیدا خواهد شد.

اما تاریخ میانگین معمولا زودتر است. تا جایی که در پیش‌بینی اخیر به نیمه اول سال 2011 که تا سه ماه دیگر آغاز می‌شود رسیده است. حتی این محققین باور دارند که تاریخ رسیدن به کشفی که سال‌ها منتظرش بودیم،‌ 8 ماه دیگر،‌ یعنی ماه مه 2011/ اردیبهشت 1390 خواهد بود. ادعای بزرگ،‌ جذاب و هیجان‌انگیزی است، نه؟ O0 O0

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران
پاسخ : آدم فضایی

یعنی ما به زودی موجوداتی زنده همنوع خودمون (شاید) میبینیم؟
من فکر نمیکنم..
چون هر چقدرم که اینا آماده باشن نمیدونن با چی مواجه میشن..
به نظرم احتمال این چیزا اونم با بار اول خیلی کمه..

Anit

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره المپیاد ریاضی

امیدوارم اگر هم باشن از ما باهوش تر نباشن چون حسودیم می شه ! :(

• لایک
امتیازات: T.M

ZMF

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
ارومیه
رشته دانشگاه
داروسازی

شاید هم شبیه فضایی های سریالV (وی نه 7 :D) باشن.
اون موقع در جا سکته میکنم O0

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

خدا كنه اگه قراره باشن، يه چيزايي باشن شبيه خود ادم ها

اخه ماها با همزاد ها و شبيه هاي خودمون اينجوري درايم صبح تا شب جنگ ميكنيم، حالا چه برسه به موجودات عاقلي كه شكل ما نباشن :-"

farbod007

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان

کاش خیلی کوچیک باشن :D

Milad96

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتي شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

به نظر من کلا" سعی در کشف این موجودات و فرستادن ماهواره ای که به n زبون بگه سلام ما زمینی هستم و آدرسمون کجاست و... از این کارا اشتباه محضه!
چرا؟چون اگه اونا قدرتای بالایی داشته باشند چی میشه؟بدبخت میشیم.اصن شاید همین 2012 که میگند ربطی به این که زمین خودش با خودش میترکه نداشته باشه.ممکنه همین 8 ماهی که شما میگید باشه.یعنی اونا ما رو پیدا کنند با هامون جنگ پیدا کنند و زمین رو تبدیل به پودر تبدیل کنند.فرضیه منطقی ای میتونه باشه.

Tahmine

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين1
شهر
اصفهان
دانشگاه
صنعتي اصفهان
رشته دانشگاه
مكانيك

من فكر نميكنم موجوداتي پيشرفته مثل ما پيدا كنند :D منظورم اينه كه اگرم روي اون سياره حيات باشه حياتش مثل اينجا پيشرفته نيست در حد چندتا از اين باكتري ماكتريا!

• شروع کننده موضوع

4245

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

به نقل از *میلاد* :
به نظر من کلا" سعی در کشف این موجودات و فرستادن ماهواره ای که به n زبون بگه سلام ما زمینی هستم و آدرسمون کجاست و... از این کارا اشتباه محضه!
چرا؟چون اگه اونا قدرتای بالایی داشته باشند چی میشه؟بدبخت میشیم.اصن شاید همین 2012 که میگند ربطی به این که زمین خودش با خودش میترکه نداشته باشه.ممکنه همین 8 ماهی که شما میگید باشه.یعنی اونا ما رو پیدا کنند با هامون جنگ پیدا کنند و زمین رو تبدیل به پودر تبدیل کنند.فرضیه منطقی ای میتونه باشه.

دادا فک کنم کارتونو فیلم زیاد نگاه میکنی ها ! :))

ernst haeckel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بابــــــل
مدال المپیاد
اوایل نجوم بعدشم زیست شناسی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

اسناد منتشر شده توسط وزارت دفاع نیوزلند نشان می دهد که یک موجود فضایی با سایز کفش 440 در میان بیگانگان فضایی که ظرف 60 سال گذشته به این کشور سفر کرده اند حضور داشته است.
به گزارش خبرگزاری مهر، بیگانگان فضایی حداقل آنهایی که تاکنون با زمین تماس گرفته اند انسانها را می شناسند و با بشقاب پرنده های خود هر از گاهی در کشورهای مختلف ظاهر می شوند پاهای بسیار بزرگی دارند و حتی سایز کفش یکی از آنها به 440 می رسیده است.

به تازگی وزارت دفاع نیوزلند اسنادی را درباره یوفوها از 1950 را منتشر کرده و پیش بینی کرده است که بیش از دو هزار سند را درباره برخوردهای از نزدیک با اشکال حیات در سیارات دیگر را در سال 2050 منتشر کند.

یکی از این اسناد که مربوط به سال 1978 است و در آن زمان مورد توجه بسیار زیاد "رابرت مالدون" نخست وزیر نیوزلند قرار گرفته بود در خصوص مشاهده یک شیء مشکوک در آسمان "ساوث آیلند" گزارش می دهد. این شیء میان یک هواپیمای باری و هزاران نور بسیار شدیدی که هیچ راداری قادر به شناسایی آن نبود قرار گرفته بوده است. همچنین فیلمی نیز از این رویداد ضبط شده است.

در سند دیگری، یک شاهد عینی از ملاقات خود با یک مرد کوچک سبز رنگ در سال 1995 خبر داده است. به گفته این شاهد عینی این موجود سبز رنگ پاهای بسیار بزرگی داشته به طوری که سایز کفش مناسب برای این پا می توانسته است 440 باشد.

براساس گزارش آنسا، این موجود به این شاهد گفته است: "تو بعد از مرگ به اتمهای هیدروژن تغییر شکل می دهد و سپس بعد از گذشت 150 سال به ذرات سدیم تبدیل خواهی شد."

pariya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
شیراز
مدال المپیاد
یه حماقتی کردیم یه زمانی :|

این جمله آخرش با عقل جور در نمیاد

یعنی ما به هیدروژن تبدیل میشیم بعد سدیم؟؟!!

میشه؟؟! #-o

ALt3rnA

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
مدال المپیاد
ریاضی خوندم 2 سال . هیچ کدوم ثبت نام هم نکردم حتی .

اون منظورش این بوده که میریم بهشت :D

mahdad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید ستاری(یا بقولی "شهید هوابرد")

به عقل جور در نمیاد
چون چنین موجودی با چنین ابعادی
1-توی سفینه های فضایی که خیلی ها دیدن جا نمی شن
2-نمی تونن شتابی قریب به 9جی رو تحمل کنن(واسه ی تغییر ارتفاع های ناگهانی که تویه یو**تی*وب هم فیلم هاش هست)

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان - فرزانگان ناحیه یک
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه

سلام ...
این بحث وجود آدم فضایی دنیا رو در بر گرفته!خیلی ـا (مثل من)به وجودشون ایمان دارن ،خیلی ـا مطمئنن که موجودات فضایی وجود ندارن!!
به نظر من با توجه به چیزهایی که در کشور های مختلف از جمله ایران دیده شده واینکه نمیشه گفت خدا با این همه عظمت و بزرگی فقط 7میلیارد آدم واین همه گیاه وحیوان رودر کره ی زمین به وجود آورده واین همه منظومه وسیاره و خورشید رو بی فایده گذاشته می تونیم حدس بزیم موجودات دیگه هم وجود دارن.

با این اوصاف نظر شما چیه؟؟
با عقل جور در میاد؟!

• لایک
امتیازات: Liese

korosh_vfd

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان تیزهوشان گنبد
شهر
گنبد

=)) من به آدم فضایی ها اعتقاد دارم حتی به به صورت میکروارگانیزمی ولی چندوقت پیش 50تا سیاره برای سکونت شناسایی شدن که یکیش شبیه زمین بود دما هواش و یادم نیست :-?? اما یادمه خیلی جای خوبی بود به قول آلبرت انشتین نباید به اینده فکر کرد چون به زودی میاد فقط صبرکن :)

mahdad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد

من به آدم فضایی ها اعتقاد دارم
امروزه تقریبا کل جهان به ufoها یا ادم های فضایی اعتقاد دارند.
البته بعضی از عکس هایی که با نام ادم فضایی و بیگانگان و عنوان های این چنینی پخش می شوند غیر واقعی و مجسمه گونه می باشند.وبعضی از عکس ها که با نام سفینه و بشقاب پرنده ریلیز می شوند پروژه های تحقیقاتی کشور های قدرتمندهستندکه همگی به صورتtop secretاند.
ولی خب شما با کمی تحقیقکه خیلی هم کار سختی نیست وشاید در اینده توی این انجمن قرارشون بدم می تونید نقش بیگانگان در مصر باستان وتا حدودی در یونان باستان را نظاره گر باشید.
***-خواهشا بدون علت و بی هدف از اسمایلها(شکلک ها)استفاده نکنید.

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان - فرزانگان ناحیه یک
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه

به نقل از شقایقs :
سلام . h-:
این بحث وجود آدم فضایی دنیا رو در بر گرفته خیلی ها (مثل من)به وجودشون ایمان دارن ،خیلی ها مطمئنن که موجودات فضایی وجود ندارن :-s
به نظر من با توجه به چیزهایی که در کشور های مختلف از جمله ایران دیده شده واینکه نمیشه گفت خدا با این همه عظمت و بزرگی فقط 6میلیارد آدم واین همه گیاه وحیوان رودر کره ی زمین به وجود آورده واین همه منظومه وسیاره و خورشید رو بی فایده گذاشته می تونیم حدس بزیم موجودات دیگری هم وجود دارن. :-ss

با این اوصاف نظر شما چیه؟؟؟
تصحیح میکنم 7 میلیارد.

چه استقبالی....

Urania

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان آبادان و خرمشهر
شهر
آبادان

من میگم حقیقت داره به این اطلاعات توجه کن :
خورشید ما یکی از 200 میلیارد ستاره ی کهکشان راه شیری است و بیش از صد کهکشان در کیهان وجود دارد و دانشمندان احتمال می دهند چندین کیهان مانند کیهان ما وجود داشته باشد
حالا خودت حساب کن یک زمین مانند زمین ما هست یا نه
قرآن هم به طور غیر مستقیم موجود فضایی را تایید کرده است

mahdad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد

قرآن هم به طور غیر مستقیم موجود فضایی را تایید کرده است
می تونین ادرس دقیق بدین؟؟کجاش؟
توی قران هنوز نکات زیادب هست که ازشون میشه برداشت های زیادی کرد.

Urania

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان آبادان و خرمشهر
شهر
آبادان

راستش یادم نمی آید ولی توی کتاب های زیادی خوانده ام حتی در بعضی از آنها نوشته بود قرآن گفته آن موجودات حتی پیامبرانی هم دارند.ولی توی نهج البلاغه هم یه اشاره هایی شده اگه وقت کردی بخون h-:

بالا