• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تجربه ها

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
چیزی که این جا میخونید خیلی تخصصی میشه و احتمالا به درد جمع کوچیکی میخوره..اول قبل این ها مطالعه دروس مهمه و کسی که هنوز احساس میکنه جای زیادی داره تا تکمیل اطلاعاتش احتمالا این تاپیک رو مسخره میکنه و میگه برو بابا دلت خوشه..اما این جا جای خفن هاست..

bmsn73

کاربر حرفه‌ای
پاسخ : تجربه ها(ایستگاه صلواتی!)

بخش شیمی کلاً 5-6 نفر هستیم... 15تا مثبتو از کجامون بدیم؟؟! قبلش 10تا بود خوب بود، حالا شد 15؟؟؟!!!!

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

دوست عزیز..بهزاد جان..تلاش شما قابل تحسین است اما من گفتم به پست اول تاپیک مثبت داده شه نه این که یه تنه بری و مثبت جمع کنی..هدف مثبت گرفتن نیست که..تو پ.خ هم الان میگم بهت..

f.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
شيمي
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

ممنون میشم اسپم بارون نکنید اینجا رو :D

bmsn73

کاربر حرفه‌ای

درسته کنکور سخته، ولی نه دیگه اینقد! خب یکم از شیمی آلی بگو... تو دوره چجوری بود؟؟

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

زیاد سنگین نبود..یعنی منظور اینه که رنج نمره ها کلا پایین بود..به خاطر همین اختلاف ها مشخص نمیشد..شانس من بود دیگه..فقط شیمی فیزیک وقت نکردم دوره کنم که همون یه دونه فاصله انداز شد..کنکور نخوندی که بدونی..اصلا وقتشم باشه حسش نیست.

koosh-ey

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
یه طلای ناقابل شیمی.

یه چند تا تجربه:
1. تعداد کتابهایی که خوندین مهم نیست فقط باید سعی کنین تمام مباحث رو فول باشین.( مثلا اگه حتی الان خوندن مورتیمر براتون سخته از کتابهای کم حجم تر و مختصرتر استفاده کنین مثلا من خودم هیبریداسیون رو برای اولین بار از یه کتاب المپیاد شیمی قدیمی(7-8 سال پیش) خوندم و تعادل رو از روی چگونه مسائل یاد گرفتم.)
2. خوندن هر کتابی یه وقتی داره مثلا اگه از سال اول برین سراغ کتابهای شیمی آلی و روزی یه صفحه بخونین زیاد به دردتون نمی خوره. وقتی به یه سطحی تو شیمی عمومی برسین خود به خود خوندن کتابهای تخصصی هم راحتتره.
3. درس خوندن تو سال سوم و به خصوص تو دوره خیلی مهمه.(اگه وقتی می رین سوم خیلی از بقیه جلوترین باز سرعتتون رو کم نکنین.)
اگه آقایون و خانومهای با تجربه دیگه با نظراتم مخالفین تو سایت جلو بقیه ضایعم نکنین بهم میل بزنید. خودم تصحیحشون می کنم. مرسی.

bmsn73

کاربر حرفه‌ای

بچه ها (مخصوصاً تهرونیا) من شنیدم دکتر شایسته رفته، درسته؟؟

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از koosh-ey :
یه چند تا تجربه:
1. تعداد کتابهایی که خوندین مهم نیست فقط باید سعی کنین تمام مباحث رو فول باشین.( مثلا اگه حتی الان خوندن مورتیمر براتون سخته از کتابهای کم حجم تر و مختصرتر استفاده کنین مثلا من خودم هیبریداسیون رو برای اولین بار از یه کتاب المپیاد شیمی قدیمی(7-8 سال پیش) خوندم و تعادل رو از روی چگونه مسائل یاد گرفتم.)
2. خوندن هر کتابی یه وقتی داره مثلا اگه از سال اول برین سراغ کتابهای شیمی آلی و روزی یه صفحه بخونین زیاد به دردتون نمی خوره. وقتی به یه سطحی تو شیمی عمومی برسین خود به خود خوندن کتابهای تخصصی هم راحتتره.
3. درس خوندن تو سال سوم و به خصوص تو دوره خیلی مهمه.(اگه وقتی می رین سوم خیلی از بقیه جلوترین باز سرعتتون رو کم نکنین.)
اگه آقایون و خانومهای با تجربه دیگه با نظراتم مخالفین تو سایت جلو بقیه ضایعم نکنین بهم میل بزنید. خودم تصحیحشون می کنم. مرسی.

این چه حرفیه؟ درسته نقره شدیم اما عقده ای نیستیم دادش!

koosh-ey

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
یه طلای ناقابل شیمی.

طبق آخرین اخباری که دارم دکتر شایسته همچنان معلم می مونه.(اخبار رو که گفتم خودم از مسئولان باشگاه شنیدم.) راستی بد نیست یه کمی هم در مورد دکتر شایسته بگیم:
خودش که طلای جهانی داره و همون سال ایران تو جهان اول میشه الانم که تحصیلاتی بسیار عالی داره. پس خودش که مخه. بسیار آدم منطقی و خودمونی هم هست. اما از اون گذشته واقعا شیمی فیزیک رو خوب درس میده یعنی برای این که تو امتحانش خوب بشی باید واقعا شیمی فیزیک رو فهمیده باشی. مثلا بدونی فلان فرمول رو که حفظی از چه قانونهای دیگه ای نتیحه شده و تو چه سیستمهایی صدق می کنه. کشف گوشه های پنهان شخصیت دکتر رو به عهده خودتون می ذارم. ??? B-)

Sajad - A

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی رفسنجان
شهر
رفسنجان
مدال المپیاد
so depres

یه سوال از بچه های دوره امسال درسته که شیمی فیزیک ،نه اتکینز باهاتون کار کردند نه لوین؟

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

تجربه شماره2!

بچه ها برای مرحله2 که میخونید یه دفترچه جمع بندی یادتون نره..توش همه ی مشکلاتتون رو بنویسید و حتی اگه راهنما و معلم ندارید کمکتون میکنه که بدونید چه قسمت هایی مشکل دارید..

خیلیا میگن سوالای مرحله2 رو بزارین برای ماه اخر..اما این کار بیشتر برای کسایی خوبه که از معلمشون خیال جمعند..یعنی میدونن همه ی مفاهیم مورد نیاز گفته میشه بهشون و تا یه ماه اخر همه ی کاراشون تموم میشه و فقط تنها کارشون میشه تمرکز رو امتحانای باشگاه..اما بد نیست بدون 2 ماه اخر ادم استرس میگیره و اگه اون معلمه در کار نباشه و یه نکته رو ببینی تو هر امتحان که بلد نیستی کلا فکر میکنی که تو امتحان خودتم حتما چنین چیزی پیش میاد..مثلا میگی اگه اون سال امتحان داده بودم قبول نبودم..بهتره2 تا دوره رو نگه دارید و قبلیا رو بزنین تا اصلا مدل سوالا دستتون بیاد و بدونید درس خوندنی چیا مهم تره و شاید تازه همون موقع بفهمید کلا تو یه قسمت هایی می لنگید.. این رو اگه یه هفته قبل ازمون بفهمید هیچ دردی رو درمون نمیکنه..

peyman_mob

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد

به نقل از Sajad - A :
یه سوال از بچه های دوره امسال درسته که شیمی فیزیک ،نه اتکینز باهاتون کار کردند نه لوین؟
دکتر شایسته خودشون جزوه گفتن.در واقع قسمت هایی از کتاب های شیمی فیزیک را که مهم نمی دونستن درس ندادن.اینجوری که من برداشت کردم ایشون روی قسمت های کاربردی تر شیمی فیزیک بیشتر تمرکز می کنن.در کل آدم روشن فکری بودن.

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

تجربه3:
دور و برتون و نگاه کنید..چیا لازمه برای مرحله1..چیا برای مرحله2؟ مطمینی که دلت نمیخواد بیشتر بونی..یه لیست تهیه کن از چیزایی که احساس میکنی حتما لازمه و نخونی نمیشه..از الان برنامه دقیق برایخودت بریز ببین میرسی؟ دست روی دست گذاشتن کار درستی نیستووتا وقتی ننویسی براورد صحیحی نداری..اگه وقت کافیه برو درس های دوره رو بخون..برنامه ریزی خیلی خوبه مخصوصا دراز مدتش.

tirtapar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز شدم رفت! :((( (المپیاد شیمی!)
رشته دانشگاه
باید فک کنم :دی

من هم مثبت رو دادم!!! :D
امتحانایه دوره رو هم به نظرتون خوبه که مثه مرحله دو، سالایه قبلش رو از دو سه ماه قبل حل کنیم یا نه!!!؟؟؟ اگه نه،دیر تر یا زودتر؟؟؟
من این حرفتون که مرحله دو ها رو باید از قبل زد که اشکالایه آدم در بیاد رو به شدت قبول دارم! من تا دو هقته پیش فک می کردم که همه مبحثا رو خوندم و اشکاله درسی ندارم! تنها مشکل دقته که با تمرین حل کردن به دست میارم! ولی دو هفته پیش نشستم مرحله دو هایه سالایه قبل رو حل کردم و دو سه تا قسمت رو یافتم که مشکلاته اساسی دارم توشون!!!
راستی مرحله دو هایه سال های خیلی قبل تر که کتاب فرق داشته با الآن رو هم خوبه که بحللیم یا نه؟ اصلن فایده ای داره؟

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

من خودم از سر بیکاری نشستم همه یمرحله1 هارو هم زدم از دوره ی 1 که دیگه هیچ شباهتی نداره..فقط برای یاد گرفتن سوالایی مثل اکسایش کاهش که دوست داشتم..کتابا دوره ی 13 عوض شد اگه اشتباه نکنم اما 70٪سوالای دوره8 تا 13 بدردتون میخوره..حداقل الان که یه کم وقت دارین نگاهشون کنید..مثلا استوکیومتری و الی که تغییر نکرده زیاد..
در مورد دوره هم سوالاش نیست که بخوای حل کنی مگه این که معلمی داشته باشی یا دوستی که داشته باشه و خودشون از سر جلسه اورده باشن بیرون..اگه داری خوش بحالت. ^-^

tirtapar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
رشته دانشگاه

گزینه ی اول!!! معلم رو دارم!

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

اگه جای تو بودم از الان حل میکردم که اشنا شم که اصلا چیا مهمه

tirtapar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
رشته دانشگاه

آخه بهم گفتن که چیا رو باید بخونم و چیا مهمه !!!
البته دو تا درسه آلی و تجزیه رو من همه درسا و مبحثایه لازمش رو خوندم، فقط دارم از کتابایه مختلف هی ازشون سوال حل می کنم دیگه.
شیمی فیزیکم هم داره تموم می شه ... دو هفته دیگه اونم مثه اینا می شه! :D
فقط می مونه شیمی معدنی که ....!!! از همه یه قسمتایه شیمی کم تر دوستش دارم!!! می شینم بخونم (به خصوص شیمی توصیفی عناصر مورتیمر و کاتن و منصور عابدینی) خوابم می گیره!!! اسمش هم میاد، خوابم می گیره!!! (:| (:| (:| (:| (:| (:| (:| (:| (:| (:| (:| (:| (:| (:| (:| (:| (:| (:| (:| (:|

tirtapar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
رشته دانشگاه

حالا به نظرتون چی کار می شه کرد که آدم خوابش نگیره؟
من نگرانه اکسیژنه هوا ام!!! انقد که خمیازه می کشم، هوا با کمبوده اکسیژن مواجه شده دیگه!!! :D آلودگی هم با آزمایش ها تولید می کنیم، دیگه چه بد تر!!! من خودم رو متهمه پایه یکه این جنایت معرفی می تونم بکنم به دادگاه جنایی!!! :D

بالا