• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تمسخر دیگران

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : تمسخر دیگران

آخه بعضی وقتام لازمه به خودت بگیری تا اون اشخاص دستشون بیاد چه خبره.دیگه الکی که نیست هی مسخره کنن همرو.

shershere

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
اینم هه هه!
دانشگاه
پلی تکنیک تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از ROzhiN :
آخه بعضی وقتام لازمه به خودت بگیری تا اون اشخاص دستشون بیاد چه خبره.دیگه الکی که نیست هی مسخره کنن همرو.

خب اون میخواسته به خود بگیری ... و با به خود گرفتن تازه کیف هم میکنه اون!

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Cheetah :
خب اون میخواسته به خود بگیری ... و با به خود گرفتن تازه کیف هم میکنه اون!
خب بستگی داره کی باشه.اگه از دوستات مثلا هر دفه میبیننت یه چیزیرو مسخره کنن و توهم هی هیچی نگی دیگه خیلی بد میشه.اگه یه بار جدی برخورد کنی درست میشه.البته اصلا نمیگم بی جنبه بازیا.تا جایی که میشه باید با شوخی و خنده رد کرد.اما بعضی وقتا خیلی اعصاب خورد کن میشه.

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از ROzhiN :
خب بستگی داره کی باشه.اگه از دوستات مثلا هر دفه میبیننت یه چیزیرو مسخره کنن و توهم هی هیچی نگی دیگه خیلی بد میشه.اگه یه بار جدی برخورد کنی درست میشه.البته اصلا نمیگم بی جنبه بازیا.تا جایی که میشه باید با شوخی و خنده رد کرد.اما بعضی وقتا خیلی اعصاب خورد کن میشه.
منم موافقم . ولی باید چیزایی که بعدش پیش میادُ قبول کرد . ممکنه دید یه سری به آدم بد شه ...

نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
رتبه سوم المپیاد آزمایشی زیست
دانشگاه
علوم پزشکی كاشان
رشته دانشگاه
تخصص اطفال
تلگرام
اینستاگرام

هميشه كسايي كه بدنبال مسخره كردن ديگرانند مي خوان تا يجوري اون خصلت بد خودشون رو بپوشونن موافقين؟

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از پسر مهربان :
هميشه كسايي كه بدنبال مسخره كردن ديگرانند مي خوان تا يجوري اون خصلت بد خودشون رو بپوشونن موافقين؟
آره ولی بعضیا عادت کردن ! ینی مثلا عادت کردن به هرکسی یه لقب بدن ! به هر حال اینم مسخره کردنه دیگه ... !

poorya.kh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهیـد بهشتی
شهر
نیشابـور
دانشگاه
علم‌وصنعت‌ ایران
رشته دانشگاه
مهندسی‌کامپیوتر

البته لقب داریم تا لقب
اگه کسی یکی رو مسخره کنه یکی هم پیدا میشه که اونو مسخره کنه
من در کل با این کار مخالفم ولی تا خود شخص نفهمه که اینکار زشته اینکار توسط اون فرد ادامه داره

milad R

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شاهرود
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نقل از ریــحــانــه :
آره ولی بعضیا عادت کردن ! ینی مثلا عادت کردن به هرکسی یه لقب بدن ! به هر حال اینم مسخره کردنه دیگه ... !
البته نمیشه گفت تنها لقب وسیله ای برای مسخره کردنه
کسایی هستند که فقط با ضایع کردن دیکران تو جمع مسخره شون میکنن

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

اونایی که دیگران رو مسخره میکنن یه کمبودی دارن که این کارو میکنن...
از لحاظ شخصیتی کم دارن...

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

نه فقط کمبود شخصیتی، بعضیا فکر میکنن که اگه بقیرو مسخره کنن چه آدما با مزه و پایه و دوست داشتنی ای هستن!
در حالی که بعضی وقتا واقعا نفرت انگیزه...(دلم خیلی پره از این قضیه! X-()
تا یکی میبینن تو لباسشو قیافشو حرفاشو ... دنبال سوژه واسه مسخره کردن میگردن.
بعضیا هم کلا قصد خاصی ندارن، شخصیتشون اینطوریه که بلدن فقط بقیه رو مسخره کنن. شاید خودشون عیب و کمبودی هم نداشته باشن. فقط عادت کردن.

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از ROzhiN :
نه فقط کمبود شخصیتی، بعضیا فکر میکنن که اگه بقیرو مسخره کنن چه آدما با مزه و پایه و دوست داشتنی ای هستن!
در حالی که بعضی وقتا واقعا نفرت انگیزه...(دلم خیلی پره از این قضیه! X-()
تا یکی میبینن تو لباسشو قیافشو حرفاشو ... دنبال سوژه واسه مسخره کردن میگردن.
بعضیا هم کلا قصد خاصی ندارن، شخصیتشون اینطوریه که بلدن فقط بقیه رو مسخره کنن. شاید خودشون عیب و کمبودی هم نداشته باشن. فقط عادت کردن.
کلیت حرفت درست.اما من معتقدم کسی که از چیزی ناراحت باشه صلاحیت نظر دادن درباره ی اون چیز رو نداره!(ناراحت نشو.خودمم خیلی وقتا از این پیروی نمیکنم! :D)من خودم خیلی وقتا انتقاد های تند در قالب طنز از دوستای صمیمیم میکنم اما انا پون خیلی با من گشتن میدونم مقصودم فقط اصلاحشونه ولی خیلیا میگن من دوستانو مسخره میکنم! [-(
حتی بعضی وقتا بی هدف دوستای با جنبم و حتی بی جنبم(برا اینکه با جنبه شن)مسخره میکنم فقط برای خنده!!ولی ناراحت نیستم چون به قول تو قصدم تمسخر نیست خندس.کل جمع هم میدونه من شوخی میکنم و خود اون شخص هم فک نمیکنه که مثلا ضایعش کردم تو جمع :-?یا حداقل خودشون که ایجوری میگن.
تمسخر:شوخی با لحن طنز و زبان کمیک ولی تند که بیشتر از شوخی پتانسیل ناراحت کردن فرد مورد شوخی رو داره.ولی به دلیل لحن تند و رعایت نکردن هیچی!پتانسیل انتقاد بیشتر هم داره نسبت به شوخی(این جوری که اون برا اینکه دیگه دست مسخره کننده بهونه نده برا مسخره کردن میره اون ضعف رو بر طرف میکنه
البته بعضی وقتا انتقادای سازنده تو تمسخر نیست:مثال:پوریا امروز با این لباست شبیه ام کلثوم شدی!!!
این جور مواقع اگه به من اینو بگن طرفو نمیزنم ولی حرفشم بی جواب تمیذارم.مثلا میگم:ولی لباس تو خیلی بهت میاد.عجب جیگری شدی دختر!!!(طرف پسره ولی من تو جواب دادن خودمو محدود نمیکنم!)میبخشید انقد بی سانسور گفتم!برا این بود که ترس بعضیا از این جور ادما و مسخره کردناشون بریزه و بدونین چیزی که زیاده جواب دندان شکن!!

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از prabd.chess :
کلیت حرفت درست.اما من معتقدم کسی که از چیزی ناراحت باشه صلاحیت نظر دادن درباره ی اون چیز رو نداره!(ناراحت نشو.خودمم خیلی وقتا از این پیروی نمیکنم! :D)من خودم خیلی وقتا انتقاد های تند در قالب طنز از دوستای صمیمیم میکنم اما انا پون خیلی با من گشتن میدونم مقصودم فقط اصلاحشونه ولی خیلیا میگن من دوستانو مسخره میکنم! [-(
حتی بعضی وقتا بی هدف دوستای با جنبم و حتی بی جنبم(برا اینکه با جنبه شن)مسخره میکنم فقط برای خنده!!ولی ناراحت نیستم چون به قول تو قصدم تمسخر نیست خندس.کل جمع هم میدونه من شوخی میکنم و خود اون شخص هم فک نمیکنه که مثلا ضایعش کردم تو جمع :-?یا حداقل خودشون که ایجوری میگن.
شاید دوستان شما اینجورین. من خیلیارو میشناسم بهشون بگی بالا چشت ابروئه بهشون بر میخوره!! بعد دیگه ببین شوخی کنی چی میشه.
البته من خیلی هم موافق شوخی نیستم. شوخی تا موقعی خوبه که ارزش های دیگران رو زیر پا نذاره.

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از ROzhiN :
شاید دوستان شما اینجورین. من خیلیارو میشناسم بهشون بگی بالا چشت ابروئه بهشون بر میخوره!! بعد دیگه ببین شوخی کنی چی میشه.
البته من خیلی هم موافق شوخی نیستم. شوخی تا موقعی خوبه که ارزش های دیگران رو زیر پا نذاره.
جوابتون توی حرفام بود.شما با این حرفا دلیلی برا نظرتون نیاوردین فقط نظرتون رو تکرار کردین!

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از prabd.chess :
خب من میگم کار درستی نیست که برای خنده کسی رو مسخره کنی. چه بی جنبه چه باجنبه. چون به نظر من یه طور توهینه. شخصیت فرد داره زیر پا گذاشته میشه.
دلیلی هم نمیبینم که انتقاد همیشه با طنز و تمسخر بیان بشه. میتونی با یه لحن دوستانه وقتی که تو جمع نیستین یه دوستت عیبش رو بگی. چه لزومی داره حتما با طنز بگی که بقیه فک کنن داری مسخره میکنی؟
به نقل از prabd.chess :
جوابتون توی حرفام بود.شما با این حرفا دلیلی برا نظرتون نیاوردین فقط نظرتون رو تکرار کردین!
جواب چی توی حرفام بود؟

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از ROzhiN :
خب من میگم کار درستی نیست که برای خنده کسی رو مسخره کنی. چه بی جنبه چه باجنبه. چون به نظر من یه طور توهینه. شخصیت فرد داره زیر پا گذاشته میشه.
دلیلی هم نمیبینم که انتقاد همیشه با طنز و تمسخر بیان بشه. میتونی با یه لحن دوستانه وقتی که تو جمع نیستین یه دوستت عیبش رو بگی. چه لزومی داره حتما با طنز بگی که بقیه فک کنن داری مسخره میکنی؟جواب چی توی حرفام بود؟
برا این تو جمع میگم که حالم از این ظاهر بینی مردم بهم میخوره.که نمیفهمن منی که 90 کارهام با مردم و هنجارها و ارزشهاشون متفاوته پس اینجا هم قصد تمسخر ندارم.
جمله ی اخر یعنی چی؟

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از prabd.chess :
جمله ی اخر یعنی چی؟
یعنی که برای چی مثلا،دوستت رو نمیکشی کنار و بهش بگی فلان کارت اشتباه. تمسخر، تمسخره. وقتی شما یه عیب رو تو شخصیت یه نفر پیدا میکنی و بهش میخندی ما به این میگیم تمسخر. حالا قصدت انتقاد باشه یا هرچیز دیگه ای. درهر حال عیب اون شخص رو تو جمع و جلوی بقیه بزرگ کردی.

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از ROzhiN :
یعنی که برای چی مثلا،دوستت رو نمیکشی کنار و بهش بگی فلان کارت اشتباه. تمسخر، تمسخره. وقتی شما یه عیب رو تو شخصیت یه نفر پیدا میکنی و بهش میخندی ما به این میگیم تمسخر. حالا قصدت انتقاد باشه یا هرچیز دیگه ای. درهر حال عیب اون شخص رو تو جمع و جلوی بقیه بزرگ کردی.
من با یه تیر دو نشون میزنم.هم بیزاری خودم رو از اخلاق(که تمسخر هم جزوی از اونه)رو نشون میدم وغیر مسقیم هم دعوتشون میکنم به باجنبه و محکم بودن.حتی اگه ببینم ناراحت شده میگم بیخیال بابا خب منم فلان عیبو دارم(که احساس تحقیر نکنه)و با هم به اسگل بودن هم(خصوصا اسکولیت بنده!)میخندیم.هم انتقاد کردم ازش.
به خدا شما نسبت بهش گارد میگیرین.ضمنا بقیه هم باجنبه ترین بچه های مدرسمونن(از بابت رفیقام کوچکترین شکایتی ندارم)میدونم جلو کی باید شوخی کنم که!

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از prabd.chess :
من با یه تیر دو نشون میزنم.هم بیزاری خودم رو از اخلاق(که تمسخر هم جزوی از اونه)رو نشون میدم وغیر مسقیم هم دعوتشون میکنم به باجنبه و محکم بودن.حتی اگه ببینم ناراحت شده میگم بیخیال بابا خب منم فلان عیبو دارم(که احساس تحقیر نکنه)و با هم به اسگل بودن هم(خصوصا اسکولیت بنده!)میخندیم.هم انتقاد کردم ازش.
به خدا شما نسبت بهش گارد میگیرین.ضمنا بقیه هم باجنبه ترین بچه های مدرسمونن(از بابت رفیقام کوچکترین شکایتی ندارم)میدونم جلو کی باید شوخی کنم که!
فکر نمیکنی بهتر باشه تو روش با جنبه کردن دوستات یه تجدید نظری بکنی؟ الان دوستت هیچی نمیگه، اگه عادت کنی به این روش امکان داره بقیه آدمارو از خودت برنجونی. برات مهم نیست که طردت کنن؟
حالا چرا از اخلاق بیزاری؟!

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از ROzhiN :
فکر نمیکنی بهتر باشه تو روش با جنبه کردن دوستات یه تجدید نظری بکنی؟ الان دوستت هیچی نمیگه، اگه عادت کنی به این روش امکان داره بقیه آدمارو از خودت برنجونی. برات مهم نیست که طردت کنن؟
حالا چرا از اخلاق بیزاری؟!
من از هر قید و بندی بدم میاد.اخلاق هم قید وبندی است عظیم
اتفاقا چون یه بار کاملا از جمع طرد شدم(البته به این دلیل نبود.دلیلش این بود که گاهی اوقات با جار زدن حقیقت همه رو از خواب غفلت میپروندم ولی اونا به من میگفتن خروس بی محل!(منم کم نمیاوردم و بشون میگفتم مرغ تخم طلا!و مرغ پاکوتا!البته همچین ربطی هم نداشت!)میدونم چه کیفی داره!ادم خودش باشه و خودش بدون پالس جامعه و متعصب ها.من حاضرم از جمع طرد بشم ولی گامی در راستای از بین رفتن تعصب برداشته بشه.مثلا یه بار یکی از بچه هامون رو سر این مسخره کردم که اصن میلشو چک نمیکنه(شما که اینجوری نیستین؟اگه هستین برین چک کنید وگرنه مسخرتون میکنم!)یا اون دفعه یکی از بچه ها میگفت میل یاهو بهتر از جی میل است و من مسخرش میکردم(معلومه ادم اگه دوتا میل یاهو و جی میل داشته باشه اول باید جی میل رو چک کنه دیگه!نه؟!)
میبینی؟اولی انتقاد بود ولی دومی بچه بازی و محض خنده.اولی به من عذاب وجدان نمیده چون باعث میشه اون از این به بعد چک کنه(پس نتیجش خوب بوده ضمنا شخصیتش هم خرد نشد)دومی هم محض خنده بود و مسلما طرف ضایع نمیشه خب!!

HTC

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر
دانشگاه
رشت
رشته دانشگاه
پزشکی

نظر من اینه که هیچوقت هیچکیو تو هیچ شرایطی مسخره نکرد
چون هر شرایطی که باشه که جای مسخره کردن باشه و فرد مورد تمسخر قرار بگیره خیلی بـده

حالا به نظرتونه چیکار میشه کرد که از تمسخر های بیجا جلوگیری کرد ؟
مثلا یکی نمره امتحانیش بد شده و یه دوستش مسخرش میکنه :|
چیکار میشه کرد ؟

بالا