• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوال اساسی

• شروع کننده موضوع

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق
نظرتون راجع به این جمله چیه ؟چرا؟
"انسان ها در طول تاریخ برای خود خدا خلق کردند و ترجیحا بر آنها مشتبه شد که خدا آنها را آفریده!"

namak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
پاسخ : سوال اساسی

خدا :-?
عجب واژه ای :-?
متاسفانه ما انسان ها هنوز نتونستیم خدا رو به معنی واقعی بشناسیم
ببینید انسان برای خلقت خودش دنبال دلیل منطقیه و منطقی تر از این دلیل (خدا) نتونسته پیدا کنه
هرکسی با منطق خودش برای خودش خدایی خلق کرده برای بعضیا اون خدا خشمگین و ...است
و برای بعضیا یک شکل دیگه این ماییم که داریم خدا رو برای خودمون میسازیم

po0ya

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
shahid ejei
شهر
esfahan
مدال المپیاد
سابقه دارم !

این نظر به قول مطهری هومونیست ها ( همون انسان گرا ها ) است که خدا از انسان نشعت میگیره .

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

ببینید انسان فطرتا نیازمند خلق شده شما امکان نداره یک ردز بی نیاز زندگی کنی و یک اصل کلی اینه که باید مقصد و مبدا یی باشه که انسان رو کاملا بینیاز کنه یعنی اینکه تمام نیاز هاشو برطرف کنه بعد ادم میاد دور و برشو میبینه میگه خب این یکی که خودش نیازمنده اون یکی هم همینطور اون حیوونم خودش نیاز هایی داره درخته هم اگه اب نرسه خشک میشه خونم اگه ظوفان بیاد میریزه و... هیچ موجود و شیی ندید که بینیاز باشه پس اومد و گفت من کسی رو فرض میکنم هست که ویژگیهای کمال رو داره حالا بعضی روحش رو در بتی دیدند بعضی خدا رو یگانه دونستند و....
ولی خدای هرکس فرضی از بینیاز ترین کس بوده و هست.

Rubiker

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
ان شاء الله "علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
ان شاء الله "پزشکی"

به نقل از Mohammadreza128 :
ببینید انسان فطرتا نیازمند خلق شده شما امکان نداره یک ردز بی نیاز زندگی کنی و یک اصل کلی اینه که باید مقصد و مبدا یی باشه که انسان رو کاملا بینیاز کنه یعنی اینکه تمام نیاز هاشو برطرف کنه بعد ادم میاد دور و برشو میبینه میگه خب این یکی که خودش نیازمنده اون یکی هم همینطور اون حیوونم خودش نیاز هایی داره درخته هم اگه اب نرسه خشک میشه خونم اگه ظوفان بیاد میریزه و... هیچ موجود و شیی ندید که بینیاز باشه پس اومد و گفت من کسی رو فرض میکنم هست که ویژگیهای کمال رو داره حالا بعضی روحش رو در بتی دیدند بعضی خدا رو یگانه دونستند و....
ولی خدای هرکس فرضی از بینیاز ترین کس بوده و هست.
كاملا موافقم <D= <D=

AMT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشاپور
مدال المپیاد
المپیاد علوم آزمایشگاهی-المپیاد زبان-المپیاد ادبی-المپیاد ریاضی 3 دوره-المپیاد شیمی
دانشگاه
علوم پزشکی ایران (ان ش
رشته دانشگاه
پزشکی

به درونت مراجعه کن داماد جان!
قرآن رو با اخلاص و عشق باز کن و بخون و ببین چی میگه؟؟؟
خدا بهترین واژه ای هست که در ذهن من نقش بسته چون هروقت صداش کردم نگفته بععععععععععععدا....

hermes

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهیداژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتى اصفهان
رشته دانشگاه
مكانيك

به نقل از damad masoodi :
"انسان ها در طول تاریخ برای خود خدا خلق کردند و ترجیحا بر آنها مشتبه شد که خدا آنها را آفریده!"

انسان همونطور كه محمد جون گفت نيازمنده و بازم همونطور كه محمد اشاره كرد ردهايي از خالق و مخلوق بودنش در خودش داره!

وجود خدا چيزي نيست كه انسان بتونه براي خودش خلق كنه!!ا

اما اينجوري كه ما خدا رو تصور ميكنيم ،جوريه كه انسان ها خودشون براي خودشون خلق كردن،‌كه به ميزان درست بودن يا غلط بودنش بايد جواب پس بدن به همون "معمار بزرگ"

• شروع کننده موضوع

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

من خودمم ته دلم مورمورم میشه اینو که میگم ولی شنیدم و روم تاثیر گذاشت

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

این عبارت دیگه ای از این سواله"خدا هست یا نه؟"
حالا چرا انسان باید خدا رو خلق کنه؟واضحه چون آرامش بخشه براش وجودش..
علی ای حال تو تاپیک های دیگه بگردین دنبال اثبات وجود خدا یا اثبات عدم وجود خالق..

SpardaX

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی لاهیجان

به نقل از داماد مسعودی :
نظرتون راجع به این جمله چیه ؟چرا؟
چیزی که می دونیم،اینه خدای سه دین یهودیت مسیحیت و اسلام شبیه همن ولی تفاوت هایی هم دارن که این تفاوت هارو،میشه با ویژگی های مردمی که با این ادیان در ارتباط بودن،و روح زمانشون توجیح کرد.یعنی تعریف این سه دین از خدا نتیجه ی شرایط محیطی بوده.بنابراین میشه این نتیجه رو گرفت که برای ویژگی های خدا هم یک سیر تکاملی هست.
نکته خنده دار اینجا اینه که هر ویژگی که ما امروزه از خدا میشناسیم،نتیجه انتخاب مصنوعی انسان هاست!یکی از مضحک ترین آیرونی هایی که تابحال دیدم همینه!اگه متوجه نکته اش باشید البته.

بالا