• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جو مرکز شما چطوریه؟

!..Saman

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Helli 1
شهر
Arak
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی آزاد تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
بد . همه چی شده کنکور و رقابت ناسالم...
عده ای کمی هنوز درگیر نشدن ولی اونا هم کاملا بی نصیب نموندن...

Krypton

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
CS
اکیدا کنکوری و دارای رقابت بزرگی بین معلما برای سرویس کردن دهان دانش‌آموز به انضمام درون‌مایه!

Hami J

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
برنز نجوم
مال ما هنوز اونقدرا درگیر جو کنکور نشده خداروشکر. فعلا خیلی جو المپیاد حاکمه که خیلی ها از جمله خودم واقعا داریم براش زحمت میکشیم ولی مدرسه بدتر از هر سال داره کمرمون رو میشکنه با این همه تکلیف. هی اعتراض هم میکنیم آخرش هیچی به هیچی.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
یه مرحله دو ادبی :)
دانشگاه
UMSHA
رشته دانشگاه
ANS
اکیدا کنکوری و فعالیت های الکی :-"
رقابت های ناسالم شدید (بین دانش اموزان برای...و دبیران برای سرویس کردن...)
و...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
بسته کثیف
خالی از المپیادی
یه چن تا کنکوری
عموما خالی از رقابت

SARA.MA

♧♢♡♤
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
Al
سال فارغ التحصیلی
1441
خب!
مدرسه ی ما میشه گف جوش خوبه!
رقابت بین بچه ها هست،زیادم هست...ولی سالم
المپیادی ها کمن ولی خب برای خوارزمی و اینجور چیزا داوطلب هست!
مدرسه بهمون فشار نمیاره کنار درس خیلی تفریح و خوش گذرونی داریم(:
استادا هم واقن خوبن و وضعیتمونو درک میکنن(بجز یکی!)
بچه ها با هم رفیقن و سر رقابت و اینجور چیزا دشمنی نمیکنن:))
من ک راضیم کلا:-"

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
میتونم حداقل اینو بگم که خشک نیست
فضا با نشاطه. هر روز که ما میریم مدرسه واقعا یه تفریحه انگار. البته هستن بچه هایی که درس بهشون یجورایی فشار میاره. ولی همونا که میان مدرسه افسرده یا فلان نیستن(البته شاید استثنا وجود داشته باشه ها). میگیم میخندیم بازی میکنیم، به همدیگه کمک میکنیم. البته این برای کلاس خودمون بود.
ولی خب پیشبینی میکنم برا بقیه مدرسه هم همین باشه
مثلا برای رده الفی ها هم مدرسه برنامه های مختلف میذاره. مثل اتاق فرار یا لیگ فوتبال و ...
البته بازم میگم. احتمالا تصوری که بعد از خوندن متن من دارید اینه که تو مدرسه همه خوشحال و شاد و خندانن. من یه بخش نسبتا کوچیکی از جامعه مدرسه رو دیدم و نظرمو گفتم. شاید باشن کسایی که خوششون نیاد از مدرسه.

اسدالهی

ilia asadollahi
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 4
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
سیستم مرکز ما به همراه حلی 1 و حلی 8 کلا با بقیه از زمین تا آسمون فرق داره. (توی این سه تا مدرسه اکثر کادر مشترکن و تفاوت زیادی بینشون نیست در کل.)

جو مدرسه ما در سال دهم اصلا کنکور محور نیست و رویکرد مدرسه تدریس مطالب به روز علمی و تحلیلشونه. حتی در درسهای عمومی هم همینه. هدف اینه که بچه ها ذهنشون کلیشه ای و کنکوری بار نیاد. به اصطلاح به تفکر و تحلیل به دور از کلیشه عادتمون میدن که خیلی خوبه.
(مثال بخوام بگم مثلا مدرسه ما توی درس سیاست متاکلاس، توی امتحان ترم یه سوال داشت که ساختار حقوقی و سیاسی جمهوری اسلامی رو تشریح کنید و از دیدگاه خودتون انتقاد و تحلیلش کنید(به دور از کلیشه و تفکرات رایج و با تحلیل و فکر.)
ما به جای سواد رسانه یه کلاس داریم به اسم متاکلاس که در مورد علوم انسانیه و هدف از تاسیسش جلوگیری از تک بعدی شدن دانش آموزان تجربی و ریاضیه.
بچه ها با هم خوبن. معملما با بچه ها بهتر. خیلی با هم راحتیم. جو راحت و خوبیه. سنگین و غیر قابل هضم نیست. فارق التحصیل های مدرسه هم مدرسه هستن اکثر مواقع مخصوصا رشته های ریاضی و با هم کارا رو پیش میبریم.
دبیرا و کادر به لحاظ سواد و دانش فوق العاده قوی ان. مثلا دبیر زیست ما رشته خودش بیوتک بوده و در حد بسیار کاملی از زیست شناسی شناخت داره. در حد یه معلم نه در حد یه پژوهشگر و یه بیوتکنولوژیست. دبیرای دیگه هم همینن.
کلاسامون معلم محور نیست و حتی توی درسایی مثل دینی یا سیاست میشه به راحتی انتقاد کرد و حرف زد و توی فیزیک و ریاضی هم شک کرد و راه حل های متفاوت از معلم ارائه داد. دانش اموزا حضورشون توی کلاس خیلی فعاله.
اما خب همین سیستم مدرسه با تمام خوبیاش خیلی فشار توش زیاده و نیازه وقت بسیار زیادی برای کاراش گذاشته بشه. تکالیفی که میدن خیلی نیاز به وقت از جنس فکر داره. نمیشه راحت حلشون کرد.

نام مرکز سمپاد
چهارراه لشگر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
سلام دوستان:)
تو فرزانگان ما همه، از این میگن که سمپادیای تهران خیلی از لحاظ درسی ازمون قوین (البته درست هم هست). مخصوصا درس خونای مدرسه(به اصطلاح خرخونا مون) و هر چقدم بخونن بازم میگن به سمپادیای تهران نمیرسیم.
البته ناگفته نماند خودمم خرخونم😂 ولی خب روش من مقایسه ای نیست.
آیا این حکایت تو همه شهرا هست واقعا؟😂
و اینکه فرزی های ۱ و ۲ و ۵ نظر خودتون درمورد درساتون چیه؟
کلا روش‌های مقایسه ای رو بریزین دور. توی مسئله آموزشی میزان انگیزه ، درست تعیین کردن هدف ، فکر کردن به هدف و نهایتا میزان تلاش فردی ، تعیین کننده ترین عوامل توی موفقیت تحصیلی هستند. مدرسه، معلم و کتاب کمک آموزشی میتونند مثل کاتالیزور عمل کنند.
و این قضیه که میگی "قوی" و "ضعیف" بیشتر به خاطر جَوی هست که توی مدرسه ها توسط دانش آموزها ایجاد میشه و اگر همون دانش آموزهای تهران رو بیاریم مدتی شهرستان و شما برین جاشون بازم همین حس را خواهید کرد. مشکل از درونتونه باید به توانایی های خودتون باور داشته باشید و اهدافتون رو از نزدیک حس کنید.

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
xy
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
من که دوره اول شهرستان بودم اصلا اسم المپیاد رو تو مدرسه نمی آوردن
کلی هم فشار بیخودی می آوردن
ولی دبیرستان خوبه

Zahra89

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1408
بنظر من سمپاد فقط راهنماییش خوبه. مدرسه ی ما کا خوبه جزوه کتاب تکمیلی کتاب کمک درسی و.... همه اینارو داریم و البته مدرسمون خیلیییییی به کارهای پژوهشی و یانا اصرار داره شرکت کنیم و بچه ها مونن بدن نیستن. فقط ما هفتما الان یه سری بچه ها هستن غر میزنن اونام بر طبق گفته های نهیما دیگه تا بهمن را میان

بالا