• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

عملکرد انجمن تا کنون...

وضعیت
موضوع بسته شده است.

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : عملکرد انجمن تا کنون...

به نقل از mahshid_f :
که کلا بچه های ما البته اکثرشون نه همه، به علوم انسانی علاقه ندارن... مثلا شما توقع دارین این انجمن به اندازه گفت و شنود جذابیت داشته باشه؟؟؟!
من فکر میکنم گفت و شنود هم به نوعی مربوط به علوم انسانیه.پس چرا اینجا نتونه مثل گفت و شنود بشه؟!

panther

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی هرمزگان
رشته دانشگاه
پزشکی

شما که میدونید جذاب نیستو خشکه و خیلی هم واجب نیست چرا اینقدر اصرار داشتید، اتفاقا به نظر من به شما مربوطه، یکبار در بالا هم توضیح دادم شما متاسفانه جوابی ندادید، تاپیک هایی که اینجا هست، جذابیت خیلی کمی دارن!
اگه میخواید بهتر شه، باید تاپیک هایی بزنید که جذاب باشن! صرفا تاپیک زدن مهم نیست :)
مسابقه ای چیزی
چون به طور کل الان تاپیک هایی که هستند خیلی سطح بالایی ندارن :9

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از R0zh!n D :
من فکر میکنم گفت و شنود هم به نوعی مربوط به علوم انسانیه.پس چرا اینجا نتونه مثل گفت و شنود بشه؟!
ا
اخه موضوعات روانشناسی با گفت و شنود قابله مقایسست؟
به نقل از panther :
شما که میدونید جذاب نیستو خشکه و خیلی هم واجب نیست چرا اینقدر اصرار داشتید، اتفاقا به نظر من به شما مربوطه، یکبار در بالا هم توضیح دادم شما متاسفانه جوابی ندادید، تاپیک هایی که اینجا هست، جذابیت خیلی کمی دارن!
اگه میخواید بهتر شه، باید تاپیک هایی بزنید که جذاب باشن! صرفا تاپیک زدن مهم نیست :)
مسابقه ای چیزی
به نقل از panther :
مسابقه ای چیزی

سطح بالا رو گفتم انتظار نداشته باشیم در این بازه سنی بحث سطح بالای فلسفی باشه اگه توی انجمن زیست یا فیزیکو ریاضی بحث سطح بالاست چون هرکدوم از بچه ها شرکت کننده تو بحث حداقل هفته ای ۲ جلسه سر اون کلاس میشینن و خب سطح اطلاعات بالا سطح بحثم بالا میبره ولی روانشناسی کلاس که هیچی چند نفر ۲تا کتاب در موردش خوندن بازم میگم این مشکل فقط واسه روانشناسی نیست واسه فلسفه و منطقم هست واسه بعضی تاپیکای اعتقادیم هست
اما به نظر من با پیشنهاد و انتقاد میشه این رو فعال تر کرد مدیرش کم تجربس مدیرای با تجربه مثه شما باید راهنماییش کنن تا جذابیت ببخشه...
شما دوتا تاپیک تو گفت و شنود با اینجا مقایسه کنید گفت و شنود مرحله استفاده از اموزه ها و منطق اجتماعیه فرده بخاطر همین تو علو انسانی نیست .

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

اگه قراره کمیت گرا باشید و بگید "اگه تاپیکای چرت رو پاک کنیم انجمن خلوت میشه/یوزر نمیاد" من ترجیح میدم اسم روانشناسی رو با این فرض نادرست که این بخش درباره روانشناسی هست خراب نکنم
× ولی بحث های خوب هم زیاد هست توش، اگه علمی بحث بشه خیلی بهتر میشه

• شروع کننده موضوع

mahshid_f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از R0zh!n D :
ببین عزیزم :D...گفت و شنود شاید به نظر من خیلی از تاپیکاش علمی نیستن کلا(البته من قصد توهین ندارم و گفت و شنود انجمن مورد علاقه خودم هست...فقط مثال می زنم!) مثلا حرف بزن که من خودمم خیلی دوستش دارم، علمی نیست اما جذابه...
بچه ها راجع به تجربه های شخصی خودشون تو زندگی حرف می زنن...اما اینجا اگر بخوان چیزی بگن، باید اطلاعات کافی داشته باشن... :)

به نقل از panther :
مسابقه ای چیزی
ببینید جذابیت یه چیز نسبیه! مثلا انجمن زیست هم واقعا برای من جذاب نیست، چون من هیچی از زیست نمی دونم
اما لزوم وجود انجمن زیست واسه همه معلومه! اگر من اصرار داشتم چون دلیل منطقی شما(دقیقا خودتون) این بود که بچه ها اطلاعات ندارن و من می گفتم نباید همیشه همین طور باشه. یه جایی باید یاد بگیرن! چرا نباید بلد باشن؟ پس وجودش لازمه و مدیر سایت به من
گفتن تا جایی که می تونم آموزش بدم(دقیقا همین حرفو زدن) و من سعی کردم با همه کسایی که مث من یه کم اطلاعات داشتن،
این کارو بکنم... الان هم من حرفی ندارم و با نظر همه موافقم. اما میگم کسایی که می گن جذاب نیست، خب خودشونم یه تلاشی بکنن
من که نمی تونم بیام وسط انجمن آواز بخونم تا جذاب شه!! من نهایت تلاشمو کردم و دارم می کنم(یعنی در اصل وظیفمه). خود من تا همین الان حدود 12 تا تاپیک زدم که به نظر خودم و دوستام بد هم نبودن...اما یه سری بحثا علمیه. طرف میاد می خونه، میره بیرون، کامنت هم نمیده! به نظر من بیشتر مهم تعداد بازدیدائه(برای سنجش میزان جذابیت)، اگر هدف یادگیری و آموزشه، نه تعداد کامنتا!!

به نقل از GCD :
اگه قراره کمیت گرا باشید و بگید "اگه تاپیکای چرت رو پاک کنیم انجمن خلوت میشه/یوزر نمیاد" من ترجیح میدم اسم روانشناسی رو با این فرض نادرست که این بخش درباره روانشناسی هست خراب نکنم
× ولی بحث های خوب هم زیاد هست توش، اگه علمی بحث بشه خیلی بهتر میشه
البته اون تاپیکا چرت هم نیستن... چرتا پاک شدن(یا توسط خودم یا کمک بقیه مدیرا)
هر چیزی که خیلی علمی نباشه، لزوما چرت هم نیست!!! مثلا یه تاپیکایی هست که بچه ها میان سوالای خودشونو مطرح می کنن...
خب علمی نیست اما خوبه... اگر شما یه زمانی خدای ناکرده(!) برید پیش روانشناس مثلا ازش نمی پرسید که نظریات اریک فروم درباره رفتار شناسی چیه یا اینکه مثلا عقده ادیپ یا مثلا اختلال واپس زدگی چیه. بعضی جاها آدم نیاز داره که از دیگران مشاوره بگیره
و یه جاهایی خود ما نیاز داریم که به حرفا و مسایل دیگران گوش کنیم و اگه راه حلی به ذهنمون میرسه بگیم!
البته قبلا به من گفتن که اینجا انجمن مشاوره نیست و منم می گم که فقط چند تا تاپیک اینجوری هست و اگر میشه تا یه مدت از اینا چشم پوشی کنید(لطفا) شاید بیشتر تاپیکای علمی اونایی باشن که خودم زدم، پس اگه بقیرو حذف کنم، فقط مال خودم می مونه در صورتی که من می خوام فعالیت بقیه هم معلوم باشه... وگرنه بحث کمیت و کیفیت نیست.
به هر حال من خودم با تاپیک یا انجمنی که بخواد سطح این سایتو بیاره پایین، مسلما موافق نیستم و شما هم اگر تاپیک چرتی پیدا کردید، حتما به من بگین! مرسی... :)

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از mahshid_f :
(ببین عزیزم :D...گفت و شنود شاید به نظر من خیلی از تاپیکاش علمی نیستن کلا(البته من قصد توهین ندارم و گفت و شنود انجمن مورد علاقه خودم هست...فقط مثال می زنم!) مثلا حرف بزن که من خودمم خیلی دوستش دارم، علمی نیست اما جذابه... )

البته اون تاپیکا چرت هم نیستن... چرتا پاک شدن(یا توسط خودم یا کمک بقیه مدیرا)
1. هر چیزی که خیلی علمی نباشه، لزوما چرت هم نیست!!! مثلا یه تاپیکایی هست که بچه ها میان سوالای خودشونو مطرح می کنن...
خب علمی نیست اما خوبه...
2. اگر شما یه زمانی خدای ناکرده(!) برید پیش روانشناس مثلا ازش نمی پرسید که نظریات اریک فروم درباره رفتار شناسی چیه یا اینکه مثلا عقده ادیپ یا مثلا اختلال واپس زدگی چیه. بعضی جاها آدم نیاز داره که از دیگران مشاوره بگیره
و یه جاهایی خود ما نیاز داریم که به حرفا و مسایل دیگران گوش کنیم و اگه راه حلی به ذهنمون میرسه بگیم!
البته قبلا به من گفتن که اینجا انجمن مشاوره نیست و منم می گم که فقط چند تا تاپیک اینجوری هست و اگر میشه تا یه مدت از اینا چشم پوشی کنید(لطفا)
3. شاید بیشتر تاپیکای علمی اونایی باشن که خودم زدم، پس اگه بقیرو حذف کنم، فقط مال خودم می مونه در صورتی که من می خوام فعالیت بقیه هم معلوم باشه... وگرنه بحث کمیت و کیفیت نیست.
به هر حال من خودم با تاپیک یا انجمنی که بخواد سطح این سایتو بیاره پایین، مسلما موافق نیستم و
4. شما هم اگر تاپیک چرتی پیدا کردید، حتما به من بگین! مرسی... :)
(واضحا همینطوره! چرا که ما علمی به نام "گفت و شنود اجتماعی" نداریم، علم جامعه شناسی داریم ولی این رو نه، پس ادعای علمی بودنی هم در کار نیست، ولی بازم سعی میشه بحثا رو به سمت علمی هدایت کنم
اما بحث انجمنی که باید علمی باشه و در رابطه با علم مشخص و گوگوری مگوری به نام روانشناسی هست به هر حال فرق داره)

1. توی بخشی که قراره درباره یک علم مشخص باشه، بحث غیر علمی چرته! اگه قراره بخش مشاوره باشه از اول به جناب مطهری میگفتی انجمن سبزی پاک کنی و مشاوره بزنه، اونم میگفت نه، قال قضیه کنده میشد :-" :D

2. ما میریم پیش روانشناس که ازش مشاوره بگیریم، ولی در انجمن روانشناسی فکر کنم قراره علم یاد بگیریم (اون قسمت "خدای ناکرده(!)" یه کوچولو اهانت آمیز بود)

3. مشکلی نیست، توی قوانین انجمن نوشته نشده توی یک بخش، مدیر بخش نباید تاپیک بزنه یا حتما هر تاپیکی یوزر زد باید بمونه

4. سه تاپیک قفل شده که خبر هستن و هیچ ربطی به روانشناسی ندارن، فقط واسه بخش علمی اخبار شبانگاهی خوبن
تاپیک "روانشناسی" بیهوده هست! اولا تعاریف زیادی از روانشناسی توی نت ریخته، ثانیا همون پست اول خودت رو میتونی بزاری توی تاپیک مبانی... و تمام! دیگه لازم نیست بیان بگن من یه روانشناس میشناسم که کلی پولداره یا اون یکی بیاد از نمایشگاه کتاب بحث کنه
تاپیکای "مشکل یا بحران؟"، "رقابت"، "عصبانیت" و بخصوص "هنگام ناراحتی چیکار کنیم؟" مالی نیستن، اگه خیلی لازمه پاکسازی کن و پستای خوب رو واسه مطالعه نگهدار (قفل کن)
تمام تاپیکای مشاوره ای رو پاک کن و سوالات روانشناسی رو نگه دار (اجبارا)
تاپیک "روانشاناسان و روانکاوان معروف" رو بهتره به بررسی فروید تغییر نام بدی، چون فقط درباره فروید گفتی و انتظار نداشته باش که کسی بحث کس دیگه ای رو پیش بکشه (همینطوری متمرکز بهتر هم هست)
تاپیک "مبانی روانشناسی علمی" الکی مهم شده، تاپیکای درباره بخش هم همه مهمن و این عجیبه!
تاپیکای درباره سایت زیادن
خلاصه این چیزا

(ببین من هیچ کاره ای نیستم، بخش خوب باشه به من مدال نمیدن، بد باشه هم منو بن نمیکنن، پس اینا فقط پیشنهادن که چون تو پرسیدی من گفتم، در هر صورت مدیر تویی و کار تو مهمه، با هم دعوا هم نداریم، پس اگه خواستی پیشنهادات رو اعمال کن و اگه نخواستی هم هیچی، فقط نیازی نیست پست ها رو توجیح کنی یا توضیح بدی یا جواب بدی، چون دعوایی در کار نیست)

** پانتر: نتونستم چیزی نگم! فکر کنم فرشید کل مطلب رو ادا کرد! خیلی عالی بود

• شروع کننده موضوع

mahshid_f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از GCD :
(واضحا همینطوره! چرا که ما علمی به نام "گفت و شنود اجتماعی" نداریم، علم جامعه شناسی داریم ولی این رو نه، پس ادعای علمی بودنی هم در کار نیست، ولی بازم سعی میشه بحثا رو به سمت علمی هدایت کنم
اما بحث انجمنی که باید علمی باشه و در رابطه با علم مشخص و گوگوری مگوری به نام روانشناسی هست به هر حال فرق داره)

1. توی بخشی که قراره درباره یک علم مشخص باشه، بحث غیر علمی چرته! اگه قراره بخش مشاوره باشه از اول به جناب مطهری میگفتی انجمن سبزی پاک کنی و مشاوره بزنه، اونم میگفت نه، قال قضیه کنده میشد :-" ;

2. ما میریم پیش روانشناس که ازش مشاوره بگیریم، ولی در انجمن روانشناسی فکر کنم قراره علم یاد بگیریم (اون قسمت "خدای ناکرده(!)" یه کوچولو اهانت آمیز بود)
منم گفتم تا یه حدی لازمه. شاید در حد همون سوالات روانشناسی که خودتونم گفتین. در ضمن قسمت خدای ناکرده رو گفتم که دقیقا بهتون بر نخوره، اگر توهین آمیز بود ببخشید...
3. مشکلی نیست، توی قوانین انجمن نوشته نشده توی یک بخش، مدیر بخش نباید تاپیک بزنه یا حتما هر تاپیکی یوزر زد باید بمونه
بعد بعضیا نمیان گیر بدن که چرا فقط مدیر تاپیک می زنه، واقعا؟
4. سه تاپیک قفل شده که خبر هستن و هیچ ربطی به روانشناسی ندارن، فقط واسه بخش علمی اخبار شبانگاهی خوبن
تاپیک "روانشناسی" بیهوده هست! اولا تعاریف زیادی از روانشناسی توی نت ریخته، ثانیا همون پست اول خودت رو میتونی بزاری توی تاپیک مبانی... و تمام! دیگه لازم نیست بیان بگن من یه روانشناس میشناسم که کلی پولداره یا اون یکی بیاد از نمایشگاه کتاب بحث کنه
تاپیکای "مشکل یا بحران؟"، "رقابت"، "عصبانیت" و بخصوص "هنگام ناراحتی چیکار کنیم؟" مالی نیستن، اگه خیلی لازمه پاکسازی کن و پستای خوب رو واسه مطالعه نگهدار (قفل کن)
تمام تاپیکای مشاوره ای رو پاک کن و سوالات روانشناسی رو نگه دار (اجبارا)
تستا به نظرم بد نبودن، برای همین با قفل کردنشون موافق بودم! روی بقیه نظرات حتما فکر می کنم...
تاپیک "روانشاناسان و روانکاوان معروف" رو بهتره به بررسی فروید تغییر نام بدی، چون فقط درباره فروید گفتی و انتظار نداشته باش که کسی بحث کس دیگه ای رو پیش بکشه (همینطوری متمرکز بهتر هم هست)
البته به تازگی راجع به ژان پیاژه هم صحبت کردم، اون پست ها هم قبلا توی تاپیک فروید بود که خودم زده بودم، ولی پیشنهاد این بود که بیارمشون اینجا... البته الان که گفتین دوباره تصمیم گرفتم برای اونایی که شناخته شده ترن، تاپیک جدید بزنم!! مرسی
تاپیک "مبانی روانشناسی علمی" الکی مهم شده، تاپیکای درباره بخش هم همه مهمن و این عجیبه!
مبانی روانشناسی، چون به نسبت بقیه علمی تو بود و معرفی بود، مهم شد!
تاپیکای درباره سایت زیادن
خلاصه این چیزا

(ببین من هیچ کاره ای نیستم، بخش خوب باشه به من مدال نمیدن، بد باشه هم منو بن نمیکنن، پس اینا فقط پیشنهادن که چون تو پرسیدی من گفتم، در هر صورت مدیر تویی و کار تو مهمه، با هم دعوا هم نداریم، پس اگه خواستی پیشنهادات رو اعمال کن و اگه نخواستی هم هیچی، فقط نیازی نیست پست ها رو توجیح کنی یا توضیح بدی یا جواب بدی، چون دعوایی در کار نیست)
واقعا فکر کردید من دعوا دارم؟ من فقط می خواستم نظرات رو بدونم و اگه دعوا داشتم، تاپیک نمی زدم، چون کسی مجبورم نکرده بود!!
اونها هم توجیه نیست، جوابه!! بالاخره باید دلایل رو بگم، شاید بعضیا قانع بشن. من از پیشنهاداتتون خیلی خیلی ممنونم...

** پانتر: نتونستم چیزی نگم! فکر کنم فرشید کل مطلب رو ادا کرد! خیلی عالی بود
خیلی زیاد عالی بود :D

• شروع کننده موضوع

mahshid_f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه