• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تاپیک جامع iDevice دارها

iDevice دارید؟

• iPod Touch

رای‌ها: 68 25.2%
  • iPhone

رای‌ها: 83 30.7%
  • iPad

رای‌ها: 101 37.4%
  • خیر

رای‌ها: 70 25.9%

• رای‌دهندگان
    270
  • شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID
پاسخ : تاپیک جامع iDevice دارها

من نمیتونم حذف رای رو بزارم
لف، recognize me رو نصب کردی؟

..........

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی ، کامپیوتر

جیل بریک کلا اشتباه، چون به کاربر و نرم افزار ها امکان تغییرات در حساس ترین قسمت های سیستم عامل و می ده. و ممکن که iDivice شما ویروسی هم بشه (معروف ترین ویروسی که تا الان کشف شده iKee هست).
از طرفی یک امکان روی Android و iOS وجود داره به نام Kill Switch که اگه اپل یا گوگل تشخیص بدن یک نرم افزار داره خراب کاری میکنه می تونن از روی موبایل ها پاک کنن نرم افزار رو (اپل تا بحال هیچ بار استفاده نکرده ، گوگل ۲ یا ۳ بار استفاده کرده :D)
اگه جیل بریک کنین و نرم افزار ها رو از طریق Cydia یا Installous نصب کنین این امکان غیرفعال می شه !!

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

البته توی ios نیازی هم نیست kill switch باشه... اپ هایی که از طریق installous نصب میشن که همون اپ های اپ استورن و تایید شده، اونایی هم که توی سیدیا هستن یا اونقدر معروفن که بارها هکرای مختلف چکشون کردن و دیدن مشکلی نداره وگرنه می گفتن، اونایی هم که معروف نیستن تکلیفشون مشخصه، کسی که هر اپی رو نصب می کنه مسئولیت سوء استفادش هم پای خودشه

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

به نقل از GCD :
من نمیتونم حذف رای رو بزارم
لف، recognize me رو نصب کردی؟
ميدونم!! از مديرا خواستم!

نه نصب نكردم

(تو هنوز اسم منو ياد نداري؟! :-w)

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از lof :
نه نصب نكردم

(تو هنوز اسم منو ياد نداري؟! :-w)
خوب اگه نصب میکردی دیگه این حرف رو نمیزدی!
مثلا همین recognize me یکی از اپ هاییه که عمرا توی اپ استور بره، بخاطر این که توی اصل سیستم عامل دست برده
جیلبریک که فقط برای استفاده از فایل کرک شده نیست!
تازه اگه بلد باشی، میتونی سرعت گوشیتو با جیلبریک بالاتر هم ببری

(چرا خوب، سروش! چطو مگه؟)

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

اون كه بعله! كلا اصن ميتوني موبتو بكني سسستم عاملشو آندرويد!

ولب خب آخه من كه بلد نيستم و ميترسم يه گندي بزنم واسم خوب نيست ديگه!

حالا اين اپ چي كار ميكنه با ذست يردن تو سيستم؟!

(در آرزوي شنيدن سروش از ديگرانم :(()

..........

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی ، کامپیوتر

Installous نرم افزار هایی با پسوند ipa میذاره. من هم می تونم یک نرم افزار با xcode اپل بنویسم و با پسوند ipa بدم که همه نصب کنند. قطعا اگه کد من بررسی نشده باشه به مشکل می خوری. سرعت iOS رو با جیلبریک میشه بالا برد، ولی به قیمت غیر فعال کردن یک سری از امکانات مثل Multi-Tasking یا Background یا خیلی چیزای دیگه. قطعا اگه روشی منطقی برای بالا بردن سرعت باشه اپل توی Update های iOS قرار میده.
پسورد root پیش فرض سیستم عامل هم که معرف همه دوستان هست (alpine منظورمه :D). با این خیلی کارا میشه کرد اگر جیل بریک کرده باشی. در مورد kill switch هم انسان خطا می کنه دیگه ... یک بار اتفاق می افته !

در مورد Recognize me هم که خداییش همه چیه سیستم عامل و تغییر میده !‌ :D هنوز تازه هم اومده باید کامل تست بشه ...

کساییم که جیل می کنن برای هر iOS-ii که می آد باید صبر کنن تا جیلش بیاد و اینا ! من که نمی تونم حقیقتش ... :D

تا الانم ۱۱٪ کسایی که آیفون دارن جیل کردن دستگاه شونو. با وجود اینکه جیل غیر قانونی نیست. این نشون می ده که خیلی تمایلی به جیل ندارن ...

..........

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی ، کامپیوتر

به نقل از lof :
اون كه بعله! كلا اصن ميتوني موبتو بكني سسستم عاملشو آندرويد!

ولب خب آخه من كه بلد نيستم و ميترسم يه گندي بزنم واسم خوب نيست ديگه!

حالا اين اپ چي كار ميكنه با ذست يردن تو سيستم؟!

(در آرزوي شنيدن سروش از ديگرانم :(()
آیفون نو بر اساس چهرت آنلاک می کنه !!!!‌ :-|
۲ بار اوش جالبه ولی بعدش ... :D

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

به نقل از مــــهران :
آیفون نو بر اساس چهرت آنلاک می کنه !!!!‌ :-|
۲ بار اوش جالبه ولی بعدش ... :D
مگه درباره آيفون جديدم حرف زد؟!

چيا گف استيو؟

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از مــــهران :
Installous نرم افزار هایی با پسوند ipa میذاره. من هم می تونم یک نرم افزار با xcode اپل بنویسم و با پسوند ipa بدم که همه نصب کنند. قطعا اگه کد من بررسی نشده باشه به مشکل می خوری. سرعت iOS رو با جیلبریک میشه بالا برد، ولی به قیمت غیر فعال کردن یک سری از امکانات مثل Multi-Tasking یا Background یا خیلی چیزای دیگه. قطعا اگه روشی منطقی برای بالا بردن سرعت باشه اپل توی Update های iOS قرار میده.
پسورد root پیش فرض سیستم عامل هم که معرف همه دوستان هست (alpine منظورمه :D). با این خیلی کارا میشه کرد اگر جیل بریک کرده باشی. در مورد kill switch هم انسان خطا می کنه دیگه ... یک بار اتفاق می افته !

در مورد Recognize me هم که خداییش همه چیه سیستم عامل و تغییر میده !‌ :D هنوز تازه هم اومده باید کامل تست بشه ...

کساییم که جیل می کنن برای هر iOS-ii که می آد باید صبر کنن تا جیلش بیاد و اینا ! من که نمی تونم حقیقتش ... :D

تا الانم ۱۱٪ کسایی که آیفون دارن جیل کردن دستگاه شونو. با وجود اینکه جیل غیر قانونی نیست. این نشون می ده که خیلی تمایلی به جیل ندارن ...
اپ هایی که داخل apptrackr گذاشته میشه حتما باید داخل اپ استور بوده باشه، یه سری هکر هم داره که app ها رو چک می کنن

rcognize me رو خیلی هکرا تست کردن، تا حالا سوء استفاده یا مشکلی که واسه سیستم عامل پیش بیاره دیده نشده
چون این رو اصلش نوشتن که بفرستن واسه اپ استور، بعد که اپ استور تایید نکرده رفته تو سیدیا

این که درصد جیلبریک هم پایینه، واضحه! گذشته از تقریبی بودن این آمار، درصد پایین جیلبریک به این دلیله که اکثر یوزرای ios در خارج از ایران یا نوجوونای معمولین که کارشون فقط گوش دادن به موزیک و بازی کردن با آیپاد/آیفون/آیپدشونه، یا بزرگسالایی که باز هم دیوایس جیلبریک نشده تمام نیازهاشون رو برطرف می کنه، میتونن به راحتی اپ نصب کنن، براحتی کارهاشون رو سازماندهی کنن و نیازی هم به جیلبریک ندارن
برنامه های اپ استور اکثرا ارزونن، در حد 1دلار، به همین دلیل کسی که امکان خرید رو داشته باشه و نیازهاش هم از قابلیت هایی که اپل به یوزر میده تجاوز نکنه، دلیلی نداره جیلبریک کنه!

به هر حال من اصراری ندارم که جیلبریک کنید! فقط میگم اگه نمیخواید جیلبریک کنید واسش ایرادای الکی که میتونه ناشی از ضعف علمی جیلبریک کننده باشه نتراشید! این که بگید کسی که جیلبریک می کنه ممکنه ویروس بگیره پس جیلبریک نکنید مثل اینه که بگی کسی که رانندگی می کنه ممکنه تصادف کنه پس رانندگی نکنید (تازه تو مثال جیلبریک که کنترل 100% دست خود آدمه)

به نقل از lof :
مگه درباره آيفون جديدم حرف زد؟!

چيا گف استيو؟
نه، منظورش برنامه recognize me بود، بجای وارد کردن پسورد با دوربین دوم آیفون چهرت رو شناسایی می کنه و قفلشو باز می کنه

× راستی مگه میشه روی آیفون آندروید ریخت؟ من خیلی دنبالش گشتم اون موقع که داشتم، ولی به نتیجه ای نرسیدم!

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

يه سوالي..؟
به غير از installous هيچ برنامه ي ديگه اي نيست كه همين كارو انجام بده؟!
كلا لينك ها ٩٠٪ داغونن!

..........

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی ، کامپیوتر

من یکی دیگه میشناختم ولی به Instalous نمی رسید.

فکر نکنم بشه روی آیفون آندروید ریخت !! آخه Baseband و غیره رو نمی شه عوض کرد !!

در مورد جیل بریک نکردن هم باید بگم که کسایی که جیل نمی کنن به این دلیل نیست که فقط آهنگ و اینا گوش می کنن. اگه اینجوری باشه که با آمار های دانلودی که اپل ارائه می کنه تناقض به وجود می آد. iOS جدید هم که از این به بعد با خود گوشی Update می شه. باید دید که روی iOS جدید باگی برای جیل پیدا می شه یا نه. در مورد رانندگی هم مثال خوبی نبود :D مثل این میمونه که به شما بگن اگه با سرعت ۲۰۰ بری، احتمال تصادفت خیلی بیشتر از اینکه با سرعت کمتر بری! شاید کیف و لذتش بیشتر باشه اما وقتی می شه یک طوری رانندگی کرد که تصادف نکنی، چرا باید انجامش ندی !؟

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از کیمیا.پ :
يه سوالي..؟
به غير از installous هيچ برنامه ي ديگه اي نيست كه همين كارو انجام بده؟!
كلا لينك ها ٩٠٪ داغونن!
یه برنامه هست، appcake، ولی اینستالوس خیلی بهتره
لینک هاش دقیقا از چه نظر داغونن؟ لینک های fileape ممکنه ارور download ticket expired بده، واسه این که اروره رو نده باید تا شمارنده تموم شد روی دانلود کلیک کنی با کامپیوتر هم میتونی دانلود کنی از طریق www.apptrackr.org

به نقل از مــــهران :
در مورد جیل بریک نکردن هم باید بگم که کسایی که جیل نمی کنن به این دلیل نیست که فقط آهنگ و اینا گوش می کنن. اگه اینجوری باشه که با آمار های دانلودی که اپل ارائه می کنه تناقض به وجود می آد. iOS جدید هم که از این به بعد با خود گوشی Update می شه. باید دید که روی iOS جدید باگی برای جیل پیدا می شه یا نه.
در مورد رانندگی هم مثال خوبی نبود :D مثل این میمونه که به شما بگن اگه با سرعت ۲۰۰ بری، احتمال تصادفت خیلی بیشتر از اینکه با سرعت کمتر بری! شاید کیف و لذتش بیشتر باشه اما وقتی می شه یک طوری رانندگی کرد که تصادف نکنی، چرا باید انجامش ندی !؟
چه تناقضی؟

& در مورد رانندگی، این مثالی که زدم دقیقا حالت جیلبریک کردنه اما سرعت 200 تا رفتن مثال موقعیه که یه برنامه رو تازه دیدی توی سیدیا، بدون این که بدونی معتبره یا نه، کسی استفاده کرده قبلش یا نه، توی نت دربارش بگردی و اینا نصبش کنی
در اون حالته که ممکنه کیف و لذتش بیشتر باشه! ولی احتمال این که اون یک badware باشه هم زیاده

..........

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی ، کامپیوتر

به نقل از GCD :
چه تناقضی؟

& در مورد رانندگی، این مثالی که زدم دقیقا حالت جیلبریک کردنه اما سرعت 200 تا رفتن مثال موقعیه که یه برنامه رو تازه دیدی توی سیدیا، بدون این که بدونی معتبره یا نه، کسی استفاده کرده قبلش یا نه، توی نت دربارش بگردی و اینا نصبش کنی
در اون حالته که ممکنه کیف و لذتش بیشتر باشه! ولی احتمال این که اون یک badware باشه هم زیاده

تناقض از نظر تعداد نرم افزار هایی که دانلود می شه از App Store ! و پرداختی که اپل هر دوره توی WWDC هاش اعلام می کنه !
یک چیزه دیگه :D گارانتیتم وقتی جیل می کنی میپره !‌ :)) نکه خیلی تو ایران گارانتیش معتبره، برای همون گفتم !‌

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

به نقل از GCD :
یه برنامه هست، appcake، ولی اینستالوس خیلی بهتره
لینک هاش دقیقا از چه نظر داغونن؟ لینک های fileape ممکنه ارور download ticket expired بده، واسه این که اروره رو نده باید تا شمارنده تموم شد روی دانلود کلیک کنی با کامپیوتر هم میتونی دانلود کنی از طریق www.apptrackr.org
يه سري كه همون اول ارور ميده كه نميشه و اينا
يه سري وسط دانلود يهو ارور ميده يا مينويسه time ouy!!
يه سري هم كه از همه بدتره بعد دانلود اينستال نميشه!

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

به نقل از کیمیا.پ :
يه سري كه همون اول ارور ميده كه نميشه و اينا
يه سري وسط دانلود يهو ارور ميده يا مينويسه time ouy!!
يه سري هم كه از همه بدتره بعد دانلود اينستال نميشه!
همه ی این یه سری ها 1 درصد کل اپ ها نمیشه

من که از installous راضیم

تا حالا هم این همه مشکل ندیدم!

..........

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی ، کامپیوتر

Installous معمولا چند تا سورس برای دانلود می ذاره. اگه یکی مشکل داشته باشه بقیه درسته.
پاندا اپس هم برنامه های خوبی داره. یک PC Suite هم داره که نصب فایل های ipa و deb رو راحت می کنه !

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

به نقل از lof :
همه ی این یه سری ها 1 درصد کل اپ ها نمیشه

من که از installous راضیم

تا حالا هم این همه مشکل ندیدم!
ولي من خيلي مشكل دارم :-?
تازه يه سري از اپ ها كه عكس ندارن كلا هيچجوره اينستال نميشن!(يعني عكسشون نمياد)

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از کیمیا.پ :
ولي من خيلي مشكل دارم :-?
تازه يه سري از اپ ها كه عكس ندارن كلا هيچجوره اينستال نميشن!(يعني عكسشون نمياد)
خیلی مشکلا میتونه بخاطر سرعت اینترنت هم باشه
بهتره از و پ ن استفاده کنی کلا

بالاخره عکسشون نمیاد یا اینستال نمیشن؟
اگه منظورت عکس محیط برنامه و آیکونش توی اینستالوسه، آره بعضی وقتا به دلیل سرعت پایین اینترنت یا سایت بالا نمیان
اگه منظورت اینه که میزنی واسه نصب و چیزی روی اسپرینگ بردت نمیاد، اینجور مواقع احتمالا مشکل از فایل برنامست (معمولا میگه invalid ipa)
(اگه گزینه دو درسته) هیچ اپی نصب نمیشه یا فقط بعضیا؟

میخواین یه سری اپ و بازی خوب واسه دانلود و چند راه راحت برای کار کردن با iDevice بگم؟ بعضیاش جیلبریک میخوان، ممکنه اگه بلد نباشین حتی دیوایستون کرش کنه
یا میخواین high-risk ها رو نگم؟

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن