• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بدتر شدن وضع موسیقی ؛ چرا ؟

شما با پسرفت کارای خواننده های پاپ ایران موافقید؟

• بلی ، پسرفت داشتن

رای‌ها: 34 73.9%
  • خیر ، پیشرفت داشتن

رای‌ها: 2 4.3%
  • خیر ، نه پیشرفت داشتن و نه پسرفت

رای‌ها: 10 21.7%

• رای‌دهندگان
    46
  • شروع کننده موضوع

nimafo

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
888
شهر
888
سال فارغ التحصیلی
888
مدال المپیاد
888
دانشگاه
888
رشته دانشگاه
888
حتماً شما هم توجه کردید که آلبوم های جدید خواننده های پاپ ایران مثل رضا صادقی و محسن چاوشی و محسن یگانه و ... نسبت به کارای قبلیشون بهتر که نیست هیچی ، یه خورده بد تر شده.(البته بعض یا بیشتر کاراشون)این به اون معنا نیست که کار درست و حسابی توشون نباشه ولی خوب کمتر شدن توی کارای جدیدشون.
البته شایدم این نظر شخصی من باشه ولی از هرکس پرسیدم حرفمو تاءیید کرده.
میخواستم اول بگید اصلاً این طوری که من میگم هست یا نه(از طریق نظر سنجی) و دوم اینکه اگه هست چرا اینطوریه و اگه نیست چرا من و امثال من یه همچین فکری میکنیم؟
ممنون (;

meli

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کشوری کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
پاسخ : بدتر شدن وضع موسیقی ؛ چرا ؟

بنظر من نه پیشرفت داشتن نه پسرفت البته سبک بعضیاشون عوض شده ولی این که سبکشون عوض شده نمیتونه معنیه پسرفت داشته باشه...

این که شما اینو پسرفت میدونین علتش اینه که سبک قبلشونو بیشتر میپسندیدید ولی ممکنه بعضیا سبک جدیدشونو ترجیح بدن!!!!

aRThaS_08

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
شهید بهشتی، تهران، ماهان
رشته دانشگاه
اقتصاد صنعتی، عکاسی، مدیریت کیفیت

راستش محسن چاووشی رو باهات موافق نیستم! محسن توی یه شاخه نیلوفر یه مقدار پسرفت داشت ولی ژاکت عالی بود و حریص هم به خوبی ژاکت نبود ولی از یه شاخه نیلوفر قوی تر بود.
اما رضا صادقی که رسما گند زده! یکی بود یکی نبود افتضاح بود :-& این دیگه مشکی نمیپوشم یه کم بهتره اما بازم دسته کمی از افتضاح نداره [-(
محسن یگانه هم خیلی معمولی داره پیش میره! یه کار خوب یه کار متوسط دوباره یه کار خوب یه کار متوسط
اما این وسط بعضی خواننده هایی که اولین آلبوماشونو میدن خیلی خوب کار میکنن! نمونش آلبوم سیروان بود که ترکوند بازار موسیقی پاپ رو!
توی آهنگای احساسی هم مازیار فلاحی فعلن از نظر من پتانسیل پیشرفت خوبیو داره!

دیگه دوران رضا صادقی تموم شده و باید بشینه کنج خونه! به هر حال دیگه توی سبکش تکراری شده و ایده ی نویی برای من و شمای شنونده نداره!
اما یه خواننده که وزارت ارشاد بهش ظلم کرد و ما با آهنگاش زندگی کردیم ُ مثال میزنم که روز به روز داره پیشرفت میکنه و موسیقی مجاز ایران از داشتن اون محرومه! مسعود سعیدی!
یک سال و نیم پیش بود که برای یه آلبوم 14ترک به وزارت ارشاد مراجعه کرد و وزارت ارشاد به آهنگاش اصلاحیه های زیادی زد با اینکه خیلی خیلی از آهنگای مزخرف بنیامین پرمحتواتر بود!
خدایی مزخرف تر از بنیامین نشنیدم! از همون اول چرت و پرت میخوند و فک میکرد چه آدم شاخیه مثلا!
بابک جهانبخش هم عالی میخونه! با اینکه توی آلمان متولد شده و تا همین چندوقت پیش هم آلمان بوده اما خیلی روون تر و موثرتر از خیلیا میخونه!
به نظر من پاپ ایرانی توی این دوران مدیون تنظیم های سیروان، و صدای بابک جهانبخش و مسعود سعیدیه!
کسایی هم هستن مثه احسان خواجه امیری که طرفدارای خاص خودشونو دارن و اونا رو راضی نگه داشتن که ما ایرادی بهشون نمیگیریم!

شرمنده به خاطر طولانی شدن پست ♥

• شروع کننده موضوع

nimafo

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
888
شهر
888
سال فارغ التحصیلی
888
مدال المپیاد
888
دانشگاه
888
رشته دانشگاه
888

به نقل از meli :
بنظر من نه پیشرفت داشتن نه پسرفت البته سبک بعضیاشون عوض شده ولی این که سبکشون عوض شده نمیتونه معنیه پسرفت داشته باشه...

این که شما اینو پسرفت میدونین علتش اینه که سبک قبلشونو بیشتر میپسندیدید ولی ممکنه بعضیا سبک جدیدشونو ترجیح بدن!!!!
سبک به نظر من عوض نشده...
(هرکی مثل من فکر نمیکنه بگه.شاید من اشتباه میکنم)

meli

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کشوری کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از nimafo :
سبک به نظر من عوض نشده...
(هرکی مثل من فکر نمیکنه بگه.شاید من اشتباه میکنم)
چرا برای بعضیا عوض شده مثلا شما سبک آلبوم رگ خواب محسن یگانه رو با آلبوم های قبلیش یکی میدونین؟؟؟

• شروع کننده موضوع

nimafo

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
888
شهر
888
سال فارغ التحصیلی
888
مدال المپیاد
888
دانشگاه
888
رشته دانشگاه
888

به نقل از meli :
چرا برای بعضیا عوض شده مثلا شما سبک آلبوم رگ خواب محسن یگانه رو با آلبوم های قبلیش یکی میدونین؟؟؟
بله

MePeR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از nimafo :
حتماً شما هم توجه کردید که آلبوم های جدید خواننده های پاپ ایران مثل رضا صادقی و محسن چاوشی و محسن یگانه و ... نسبت به کارای قبلیشون بهتر که نیست هیچی ، یه خورده بد تر شده.(البته بعض یا بیشتر کاراشون)این به اون معنا نیست که کار درست و حسابی توشون نباشه ولی خوب کمتر شدن توی کارای جدیدشون.
البته شایدم این نظر شخصی من باشه ولی از هرکس پرسیدم حرفمو تاءیید کرده.
میخواستم اول بگید اصلاً این طوری که من میگم هست یا نه(از طریق نظر سنجی) و دوم اینکه اگه هست چرا اینطوریه و اگه نیست چرا من و امثال من یه همچین فکری میکنیم؟
ممنون (;
این سه تا رو نام بردی منم جوابمو در مورد همین 3 تا میدم :
- من در کل آلبوم قبلی محسن یگانه رو به آلبوم جدیدش ترجیح میدم ...
- بالکل از ریشه با محسن چاووشی مشکل دارم :D
- رضا صادقی هم این آلبومشو خیلی خیلی دوس دارم ... به نظر من اگه بهترین آلبومش نبوده جز یکی از بهتریناش بوده x:
مهمتر اینکه هر 3 نظرم برمیگرده به سلیقه ی شخصی خودم که چه جور آهنگ و سبکی رو میپسندم ... به قول دوستمون بستگی به سلیقه شخصی شنونده داره ...

به نقل از aRThaS_08 :
اما رضا صادقی که رسما گند زده! یکی بود یکی نبود افتضاح بود :-& این دیگه مشکی نمیپوشم یه کم بهتره اما بازم دسته کمی از افتضاح نداره [-(
این بر میگرده به همون سلیقه شخصی :|
به نقل از aRThaS_08 :
اما این وسط بعضی خواننده هایی که اولین آلبوماشونو میدن خیلی خوب کار میکنن! نمونش آلبوم سیروان بود که ترکوند بازار موسیقی پاپ رو!
توی آهنگای احساسی هم مازیار فلاحی فعلن از نظر من پتانسیل پیشرفت خوبیو داره!
sir1بیشتر به جای اینکه خواننده ی خوبی باشه تنظیم کننده و آهنگساز خیلی ماهریه وگرنه صداش همچین مالی نیس :D ( اینم باز بر میگرده به همون سلیقه شخصیه :D)
به نقل از aRThaS_08 :
دیگه دوران رضا صادقی تموم شده و باید بشینه کنج خونه! به هر حال دیگه توی سبکش تکراری شده و ایده ی نویی برای من و شمای شنونده نداره!
رضا صادقی هنوزم که هنوزه طرفدارای خاص خودشو داره ... درست نیست اینجوری صحبت کنی دربارش :) ... صداش گرمای خاصی داره ...جدا از صداش اخلاق و رفتارشو خیلی دوس دارم ...
به نقل از aRThaS_08 :
اما یه خواننده که وزارت ارشاد بهش ظلم کرد و ما با آهنگاش زندگی کردیم ُ مثال میزنم که روز به روز داره پیشرفت میکنه و موسیقی مجاز ایران از داشتن اون محرومه! مسعود سعیدی!
خود مسعود سعیدی بی خیال آلبوم شد ... به قول خودش چون دو سال از ساختش گذشته بود دید نمیتونه با آلبوم های جدید که روانه ی بازار شده رقابت کنه ...
در ضمن آلبوم جدیدش به نام «اما رفتی تو» آخر تابستون منتشر خواهد شد که خیلی کار شاخیه و افراد خیلی معروفی تو ساخت آلبوم کمکش کردن ...
آخرین اخبار از آلبومش :
* مسعود سعیدی، خواننده پاپ، در آستانه انتشار آلبوم اولش که تا کنون نام «اما رفتی تو» را دارد، به خبرنگار موسیقی ما گفت: «این آلبوم شامل ده قطعه است که اواخر این تابستان منتشر می‌شود» . وی در رابطه با این سوال که چرا آلبومی که دوسال پیش به اسم «دست کم نگیر» ساخته بود را منتشر نکرد، توضیح داد: «به دلیل اینکه این آلبوم دوسال مانده بود، احساس می‌کردم که دیگر توان رقابت با آثاری که بعد از دوسال منتشر شده‌اند را ندارد بنابراین ترجیح دادم آن آلبوم منتشر نشود و آلبوم جدیدی بسازم» . سعیدی درباره این آلبوم بیان داشت: «من نزدیک به یک سال است که روی این آلبوم همراه با تیمم کار می‌کنم. از تک آهنگ‌هایی که قبلا منتشر کرده‌ام فقط آهنگ «اما رفتی تو» با تنظیم جدید در این آلبوم هست.» . تنظیمات آهنگ این آلبوم را شهاب اکبری، مسعود همایونی، مجید اصلاحی، مسعود سعیدی، عابد بسطامی بر عهده دارند و ترانه سراهای این آلبوم یاحا کاشانی، محسن یگانه، سمیه کاویانی، پدرام ایرانمنش و مسعود سعیدی ، آهنگسازان آلبوم «اما تو رفتی» محسن یگانه، مازیار فلاحی، علی اصحابی و مسعود سعیدی هستند . نوازندگان آلبوم مسعود سعیدی به تریب، پیام طونی (ویولن)، فیروز ویسانلو (گیتار الکترونیک)، مسعود همایونی (گیتار الکترونیک) وتهیه کنندگان، مسعود سعیدی و شاهرخ شریفی هستند .

به نقل از aRThaS_08 :
بابک جهانبخش هم عالی میخونه! با اینکه توی آلمان متولد شده و تا همین چندوقت پیش هم آلمان بوده اما خیلی روون تر و موثرتر از خیلیا میخونه!
بابک فوق العاده اس x: ... با اینکه شاد زیاد میخونه ولی آهنگای شادشم با احساس میخونه ... کلا خواننده ی موفقیه :)

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

این فقط راجع به خواننده های ایرانی نیست آهنگ های خارجی هم پسرفت عجیبی داشتن.

• شروع کننده موضوع

nimafo

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
888
شهر
888
سال فارغ التحصیلی
888
مدال المپیاد
888
دانشگاه
888
رشته دانشگاه
888

به نقل از stewie_griffin :
این فقط راجع به خواننده های ایرانی نیست آهنگ های خارجی هم پسرفت عجیبی داشتن.
خارجی؟منظور فارسی زبانه یا کلاً؟

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از nimafo :
خارجی؟منظور فارسی زبانه یا کلاً؟

نه کلاَ.

naseri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان يك تهران
شهر
تهران

چرا آهنگ هاي فارسي اين طوري و با اين متون نامفهوم ساخته مي شن؟

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

یعنی چی؟

• لایک
امتیازات: Dizzy

naseri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان يك تهران
شهر
تهران

يعني نه تصوير سازي خوبي دارن و نه متن با مفهوم

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

کدوم آهنگای فارسی ؟ خب یه مثال بزن ، بعد آهنگای خارجی خیلی محتوا داره ؟! متناش فلسفیه یا ... ؟ ویدیو کلیپ ها هم .... یکم واضح بگو ، انقد کلی که نمیشه

T@RAN€H

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 Shz

معمولا آهنگا ی فارسی ریتم جالبی ندارن .. یعنی اصلا آدم با هاش حال نمی کنه . . بعضیاشو ن هم معانی جالبی دارن ..
مثلا لیریکس های متال خیلی پر معنی تر از پاپ ایرانیه ..

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نظر تو باید تو پاپ چه مسئله ای مطرح شه؟!

به نقل از سـکـو تـ ــــ. :
معمولا آهنگا ی فارسی ریتم جالبی ندارن .. یعنی اصلا آدم با هاش حال نمی کنه . . بعضیاشو ن هم معانی جالبی دارن ..
مثلا لیریکس های متال خیلی پر معنی تر از پاپ ایرانیه ..
لیریکس های؟ :-"
الان این چه قیاسی بود این وسط؟ :D

L.E

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 ِ تهران
شهر
تهران

نه مثلا یه جمله ی مزخرفو هی تکرار می کنن!
با یه ریتم به درد نخور یا تکراری!
مثلا همین 2تا طالب زاده ها!همین داداشا :-& :-& :-& :-&

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

نمیشه که همه داریوش باشن یا همه اندی باشن ، به هر حال موزیک شاد هم لازمه ، و به طور طبیعی موزیک شاد از نظر محتوا مثه موزیک غمگین نمیشه ، یا مثلا" موزیک های دنس ، جز بی محتوا ترین موزیکاس ، ولی لازمه ، یعنی نمیشه نباشه ، به هر حال ملت باید قر بدن ، ممکنه من و شما خوشمون نیاد

به نقل از گلی :
نه مثلا یه جمله ی مزخرفو هی تکرار می کنن!
با یه ریتم به درد نخور یا تکراری!
مثلا همین 2تا طالب زاده ها!همین داداشا :-& :-& :-& :-&

منم اصلا" از این طالب زاده ها خوشم نمیاد ، ولی انصافا" صدای عماد و حمید خوبه و درست میخونن ، حالا سبک کاریشون جوریه که من نمی پسندم ولی کارشون خوبه ، تکرار جملات هم تو پاپ یه چیز متداوله ، رپ نیس که 2 صفحه شعر داشته باشه ، معمولا" یه نصفه صفحه بعضی وقتا حتی 7 بیت (!) تمام شعر یک آهنگه ، ولی در کل ممکنه کار خوبی بشه

البته من هنوز منظور پست 1 رو نفهمیدم !

L.E

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 ِ تهران
شهر
تهران

به نقل از Amir - Eblis :
نمیشه که همه داریوش باشن یا همه اندی باشن ، به هر حال موزیک شاد هم لازمه ، و به طور طبیعی موزیک شاد از نظر محتوا مثه موزیک غمگین نمیشه ، یا مثلا" موزیک های دنس ، جز بی محتوا ترین موزیکاس ، ولی لازمه ، یعنی نمیشه نباشه ، به هر حال ملت باید قر بدن ، ممکنه من و شما خوشمون نیاد

منم اصلا" از این طالب زاده ها خوشم نمیاد ، ولی انصافا" صدای عماد و حمید خوبه و درست میخونن ، حالا سبک کاریشون جوریه که من نمی پسندم ولی کارشون خوبه ، تکرار جملات هم تو پاپ یه چیز متداوله ، رپ نیس که 2 صفحه شعر داشته باشه ، معمولا" یه نصفه صفحه بعضی وقتا حتی 7 بیت (!) تمام شعر یک آهنگه ، ولی در کل ممکنه کار خوبی بشه

البته من هنوز منظور پست 1 رو نفهمیدم !
بلــــه!ولی اینا کل آهنگ دارن یه چیزی می گن!
حالا اون وسط اگه چیز دیگه ایم بگن هیچ معنی ای نداره!
من که خودم اصلا خوشم نمیاد از این آهنگا!
ریتماشم خسته کنندس!

FarnazZ

FarnazZ
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه