• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تفکیک جنسیتی از گهواره تا گور؟

milad_khatmi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه جعفری
شهر
مرند
مدال المپیاد
با شکست مواجه شد
دانشگاه
دانشگاه امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
پاسخ : تفکیک جنسیتی از گهواره تا گور؟

تفکیک فقط یه نوع مسکنه که اثری نداره ما فقط به خودمون تلقین میکنیم که اثر خیلی خوبی داشته به نظر من
محدودیت بیشتر=فساد بیشتر
هستش

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
برنز بيست و هفتمين المپياد ادبی
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

نصف جامعه ای که ما روزانه باهاش سروکار داریم جنس مخالفن ما برای زندگی کردن همه جوره به جنس مخالف وابسته ایم. تفکیک جـنس‍‌‍یتی شاید بتونه مفید باشه ولی تو سنی که دوران بلوغ محسوب میشه و دو طرف یه جورایی جوگیرن نه تو دانشگاه و محیط کار.مثلا کسیکه دانشجو هست اونقدر عقلش میکشه که چه جوری با جنس مخالف برخوردکنه دیگه نیازی به تفکیک نیست. ضررش بیشتر اینجاست که دو طرف شناختی از هم پیدا نمیکنن فکر میکنن جنس مخالف خیلی پدیده عجیب و غریبی هستش و در کل سطح روابط اجتماعی اطراف پایین میاد.

shekoofeh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نظــــــر من خیلی تاثیر منفی داره رو افراد ! ببینید بچه ـا از دبیرستان فارغ التحصیل میشن وارد یه دبیرستان دیگه می شن ! ینی دیگه جوّی به اسم " دانشگاه " نیست ، همون دبیرستانه !
بعد هم ... دیگه جایی نمی مونه که دو ج ن س مخالف هم ُ ببینن ! اصلا واسه هم میشن غریـــبه ! بعد باید بیان هم ُ در نت بشناسن و این میشه عامل فســاد ! :-"
و بعد همه معتاد و کارتون خواب میشن و به این عشق هـــای خیابونی اعتماد می کنن ! و جامعه بدبخت میشه ! :-"
الآن عواقب این حرکت براتون مفهوم شد یا توضیح بدم ؟! :D

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

ببینید باز هم میگم، بحث ما فقط سر مساله تفکیک دانشگاه ها نیست! تفکیک جنسیتی میتونه در همه جا باشه، حتی خرید اسباب بازی، حتی توالت!
هدف ما اینه که تفکیک جنسیتی رو در همه موارد بررسی کنیم

اصلا به نظر شما تفکیک جنسیتی باید در کجاها باشه؟ یکی میگه مدارس، یکی میگه ساحل ها، یکی میگه توالت، یکی هم میگه هیچ جا! ولی به هر حال نظر شما چیه؟

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

من فکر میکنم تفکیک جنسیتی نباید توی هیچ جامعه یا بهتره بگم جایی که توش روابط اجتماعی شکل میگیره انجام بشه(که خب مسلمن دستشویی همچین محیطی نیست :D)
مسلمن همه ی حیات طبیعی و اجتماعی انسان وابسته به ارتباط دو جنسه.همیشه یه نقطه ی تلاقی وجود داره.در واقع نمیشه دو جنس رو به صورت کامل از هم تفکیک کرد.و ما هر چی بخوایم این رابطه رو محدود تر کنیم در حقیقت روابط بین دو جنس رو ناسالم تر میکنیم.این یه نقل قول از کتاب ضیافت افلاطون که فکر میکنم خیلی خوب توضیح داده:
[quote author==]
در جوامع استبدادی همیشه زن و مرد از هم جدا می شوند تا مرد ها و زن ها چیزی که بینشان جریان داشته باشد، شهوت بیمار گونه ناشی از توهم شناخت از هم باشد، تا هیچ زنی و مردی زیبایی و زشتی واقعی را نتواند تشخیص بدهد و زن ها و مرد ها در انتخاب هم به اندازه شهوت برانگیز بودن توجه داشته باشند و بس ، نه چیز دیگری ..چرا؟؟ چون اگر در جامعه روابط زن و مرد آزاد باشد آن دیوار شهوت فرو می ریزد و زن ها و مرد ها زیبایی و زشتی واقعی را تشخیص می دهند و خانواده هایی که تشکیل می دهند بر دوست داشتن انسانی بنا می کنند و فرزندان سالم تربیت می کنند که تاب استبداد را ندارد و به عبارتی استبداد با وجود آنها بیگانه است، چرا که آزاد پرورش می یابند

[/quote]

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

در یک کلام:افراط تفریط میاورد

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از Dr.Eniac :
خب بچه ها میدونن من در این ضمینه خیلی صاحب نظرم :-" :D

قبل از این ما دانشگاه تک ج ن س یتی داشتیم ، آیا دانشجوهای اون دانشگاها مشکل خاصی داشتن ؟ :D فکر نکنم مشکل بزرگی پیش بیاد اما یکم چیزه ، چه جوری بگم تابلوئه که دانشگاها جدا شن ، یکی ندونه میگن اینا چه ملتین !!! والا !!! :D
پدر من :D آخه این احمقا هی میگن آمار ازدواج اومده پایین.آماره طلاق رفته بالا و ...
خب بهترین راه آشنایی و مثبت ترینش تو دانشگاس دیگه!!من نمی فهمم دانشگاه ها جدا شه، ملت چطوری قراره آشنا شن و ازدواجو اینا.از تو خیابون مثلا؟! ^-^ که در نهایت آمار طلاقم بالاتر میره حتی
به نقل از GCD :
ببینید الان بحث ما فقط سر محیط آموزشی نیست! تحت تاثیر جو کنونی جامعه قرار نگیرید که بحث تفکیک جـنس‍‌‍یتی مطرحه، به طور کلی تفکیک جـنس‍‌‍یتی باید در چه زمینه هایی باشه؟ در جامعه، در سایر محیط ها، حتی این رفتار که از بچگی دست دختر عروسک بدیم و دست پسر تفنگ و ماشین هم یک رفتار تفکیک جـنس‍‌‍یتیه
موضوع اینجاست که همچین کارایی کجاها باید انجام بشه و چه جاهایی مفیده؟
کلا من تفکیک جنسیتی رو درک نمی کنم!یکی یه جنبه ی مثبتشو بگه لطفا :-?
من اساسا باهاش مخالفم
البته تو ورزش مثلا با توجه به قدرت بدنی یه جاهایی تفکیک جنسیت لازمه ولی مثلا تو اتومبیل رانی چه فرقی داره زن و مرد؟! :rolleyes:
در مورد مثلا خرید اسباب بازیم باید تعادل داشت به نظرم.نباید بذاریم بچه خیلی لوس یا خیلی وحشی بار بیاد.حالا می خواد دختر باشه می خواد پسر.

• لایک
امتیازات: dorna

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

به نقل از تـــــــــــــــارا :
پدر من :D آخه این احمقا هی میگن آمار ازدواج اومده پایین.آماره طلاق رفته بالا و ...
خب بهترین راه آشنایی و مثبت ترینش تو دانشگاس دیگه!!من نمی فهمم دانشگاه ها جدا شه، ملت چطوری قراره آشنا شن و ازدواجو اینا.از تو خیابون مثلا؟! ^-^ که در نهایت آمار طلاقم بالاتر میره حتیکلا من تفکیک جـنس‍‌‍یتی رو درک نمی کنم!یکی یه جنبه ی مثبتشو بگه لطفا :-?
من اساسا باهاش مخالفم
البته تو ورزش مثلا با توجه به قدرت بدنی یه جاهایی تفکیک جـنس‍‌‍یت لازمه ولی مثلا تو اتومبیل رانی چه فرقی داره زن و مرد؟! :rolleyes:
در مورد مثلا خرید اسباب بازیم باید تعادل داشت به نظرم.نباید بذاریم بچه خیلی لوس یا خیلی وحشی بار بیاد.حالا می خواد دختر باشه می خواد پسر.
ببین بعضیا میگن که تو ایران ظرفیت فرهنگی اجازه نمیده که مثلن توی مدارس بخوان تفکیک جنسیتی رو بردارن.اما مسئله اینجاست که اگه برداشتن مسئله ی تفکیک جنسیتی تو محیط های آموزش مثبته این تغییر باید دقیقن از کجا شروع شه؟
و البته درباره ی عده ای که برداشتن مسئله ی تفکیک جنسیت در کل منفیه نمیدونم استدلالشون چیه!

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از Dorna :
ببین بعضیا میگن که تو ایران ظرفیت فرهنگی اجازه نمیده که مثلن توی مدارس بخوان تفکیک جـنس‍‌‍یتی رو بردارن.اما مسئله اینجاست که اگه برداشتن مسئله ی تفکیک جـنس‍‌‍یتی تو محیط های آموزش مثبته این تغییر باید دقیقن از کجا شروع شه؟
و البته درباره ی عده ای که برداشتن مسئله ی تفکیک جـنس‍‌‍یت در کل منفیه نمیدونم استدلالشون چیه!
به نظرم دبستان باید مختلط باشه و راهنمایی و دبیرستان جدا باشه و دانشگاه رو هم نمیدونم اصلا به عقل سلیم میر3 جدا باشه یا نه! X-(
البته مختلط کردن دبستان نیازمند پشتوانه ی فرهنگی است که البته مسلما این پشتوانه با جدا کردن دانشگاه ها ایجاد نمیشه! X-( (:|

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

به نقل از prabd.chess :
به نظرم دبستان باید مختلط باشه و راهنمایی و دبیرستان جدا باشه و دانشگاه رو هم نمیدونم اصلا به عقل سلیم میر3 جدا باشه یا نه! X-(
البته مختلط کردن دبستان نیازمند پشتوانه ی فرهنگی است که البته مسلما این پشتوانه با جدا کردن دانشگاه ها ایجاد نمیشه! X-( (:|
چرا دبیرستان باید جدا باشه؟و دانشگاه مختلط

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از Dorna :
چرا دبیرستان باید جدا باشه؟و دانشگاه مختلط
دلیلش واضحه...دبیرستان اوج رابطه ی با جن3 مخالف بر اساس هورمون ها و نه عقله...در این سن مناسب نیست با هم باشن...خیلی اتفاق ها میافته...اما دانشگاه دیگه باید رابطه ها شکل بگیره...که ضمنا یه پشتوانه ی خوب هم میتونیم تو دبستان داشته باشیم

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

من این 2 ماهی که رفتم دانشگاه ، اغراق نمیکنم ، ولی واقعن با خیلی از اوضاعی که دیدم و شنیدم ، به شخصه معتقدم که در جامعه ی ما لازمه این تفکیک جنسیتی مزخرف مدارس ( یا حتی دبیرستان) برداشته شه و یهو تمام افراد اعم از دختر و پسر توی دانشگاه سر کلاس مختلت ننشینن ...
واقعن بعضی چیزا خجالت آوره ... انگار یه سری رو زورشون کرده بودن و تا این زمان زندونی شده بودن ، حالا که میرن تو دانشگاه و یه جنس مخالف رو میبینن فک میکنن چه خبر هست ...بعضیا رو جو دانشگاه میگیره ، اصلن نمیدونن واسه چی میان و میرن ، خودشون هم نمیدونن چی میخوان اصلن ...
سر بعضی از کلاسا بعضا دیده میشه که پسرا و دخترا به کلاس به چشم ِ یک جامعه ای نگاه میکنن که توش اینجوری فک میکنن :
بزار ببینم فرد مقابل من هم جنس من هست یا نه ، اگه هم جنس منه که خب عادیه چون همکلاسیمه ،و اگه هم جنس منم نیست که دیگه به عنوان مثال بالاخره باید یه دوست پیدا کنم و ... ، یعنی دقیقا به جنس مخالف به عنوان صرفا یه همکلاسی اصلن نگاه نمیکنن ... یه همکلاسی ساده حالا چه دختر ، چه پسر ...
و انگار نه انگار که جو جو ِ دانشگاه و کلاس ِ درسه ... (به شخصه دیدم و دارم میگم) ...

در هر حال کلن تفکیک جنسیتی رو مناسب نمیدونم ، چون انگار واقعن دارن بچه ها رو وادار میکنن از یه چیز دور بمونن ، ولی وقتی به اون چیز میرسن واقعن نمیدونن چجوری باید رفتار کنن ...

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از نـِــگـیــنــــِ - راز :
من این 2 ماهی که رفتم دانشگاه ، اغراق نمیکنم ، ولی واقعن با خیلی از اوضاعی که دیدم و شنیدم ، به شخصه معتقدم که در جامعه ی ما لازمه این تفکیک جـنس‍‌‍یتی مزخرف مدارس ( یا حتی دبیرستان) برداشته شه و یهو تمام افراد اعم از دختر و پسر توی دانشگاه سر کلاس مختلت ننشینن ...
واقعن بعضی چیزا خجالت آوره ... انگار یه سری رو زورشون کرده بودن و تا این زمان زندونی شده بودن ، حالا که میرن تو دانشگاه و یه جنس مخالف رو میبینن فک میکنن چه خبر هست ...بعضیا رو جو دانشگاه میگیره ، اصلن نمیدونن واسه چی میان و میرن ، خودشون هم نمیدونن چی میخوان اصلن ...
سر بعضی از کلاسا بعضا دیده میشه که پسرا و دخترا به کلاس به چشم ِ یک جامعه ای نگاه میکنن که توش اینجوری فک میکنن :
بزار ببینم فرد مقابل من هم جنس من هست یا نه ، اگه هم جنس منه که خب عادیه چون همکلاسیمه ،و اگه هم جنس منم نیست که دیگه به عنوان مثال بالاخره باید یه دوست پیدا کنم و ... ، یعنی دقیقا به جنس مخالف به عنوان صرفا یه همکلاسی اصلن نگاه نمیکنن ... یه همکلاسی ساده حالا چه دختر ، چه پسر ...
و انگار نه انگار که جو جو ِ دانشگاه و کلاس ِ درسه ... (به شخصه دیدم و دارم میگم) ...

در هر حال کلن تفکیک جـنس‍‌‍یتی رو مناسب نمیدونم ، چون انگار واقعن دارن بچه ها رو وادار میکنن از یه چیز دور بمونن ، ولی وقتی به اون چیز میرسن واقعن نمیدونن چجوری باید رفتار کنن ...
دقیقا دید انسانی...انسان به عنوان انسان نع یک کالا...دختر و پسر در مرحله ی بعد است...ابتدا باید دریابیم همه مان انسانیم
ولی من باز سر حرفم هستم...بچه باید با هم بزرگ بشن(تا 5 دبستان)تا توی ناخوداگاهشون جن3 مخالف حداقل ادم فضایی نباشه [-(...سپس در راهنمایی و دبیرستان از هم جدا باشند به دلیل تغییرات هورمونی و مرحله ی گذار...سپس بدون مشکلی وارد دانشگاه شوند

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از prabd.chess :
دقیقا دید انسانی...انسان به عنوان انسان نع یک کالا...دختر و پسر در مرحله ی بعد است...ابتدا باید دریابیم همه مان انسانیم
ولی من باز سر حرفم هستم...بچه باید با هم بزرگ بشن(تا 5 دبستان)تا توی ناخوداگاهشون جن3 مخالف حداقل ادم فضایی نباشه [-(...سپس در راهنمایی و دبیرستان از هم جدا باشند به دلیل تغییرات هورمونی و مرحله ی گذار...سپس بدون مشکلی وارد دانشگاه شوند

آخه الان هم که بچه ها تو مهد کودک و پیش دبستانی با همن ... دبستان هم با هم باشن که اصن واسشون چیز شاخی نیست که بخوان بفهمن جنس مخالفه یا موافق ...بچه ان خب ... واسشون فرقی نداره ...
اصلش همون راهنمایی و دبیرستانه که تازه بزرگ میشن دیگه ...

• لایک
امتیازات: kavir

Fe@r

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی 1
مدال المپیاد
نقره ی جهانی المپیاد شیمی 2013،طلا ی جهانی المپیاد شیمی سال 2014
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی محض

مشکلاتی که تو ایران هست تو کشور های دیگه هم وجود داره
اما این مسائل در کشور ما مشکل محسوب می شه و برای اون ها اهمیّتی نداره فقط همین

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

من تو این 2ماه و نیم که تو دانشگاه بودم یه سری چیزهای نه چندان جالب دیدم.ولی اصلا جوری نیست که بگم کاش دانشگاه هم تفکیک بشه!!!!
اما درمورد دبیرستان و راهنمایی واقعا واقعا واقعا باید جدا باشه!!نه برای دخترها خوبه توی این سن سر کلاس مختلط نشستن و نه برای پسرها.
ولی درمورد دانشگاه اصلا اینطوری نیست.
کاملا بستگی به خود آدم داره که چطور باهاش برخورد کنه!
متاسفان هیه عده آدم بی جنبه هستن هرجایی...
اما اینها در اقلیتن.

ساقي

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمانشاه

مگر غير از اينه كه بين دختر و پسر يه دنيا تفاوت وجود داره ؟ اصلا اگر تفاوت وجود نداشت چرا بايد دو جور افريده مي شديم خوب از اول همه با يك جنسيت افريده مي شديم . دنيا به هر دو جنس احتياج داره چون هر كدوم از اين دو تا روحيات و ويژگي هاي روانيه خاص خودشون رو دارن و بايد مرز بين اخلاقيات خودشون و جنس مخالفشون رو بدونن . به نظر من اگه تفاوت هاي اين دو تا كمرنگ بشه و يا از بين بره فاجعه است چون اين همين معني رو ميده كه در جامعه يه چيز هايي از قلم مي افته !وقتي يه مشكل توي يه خانواده پيش مياد اگر مرد خونواده به يك جنبه اش فكر مي كنه خانومه به جنبه ي ديگه اش فكر مي كنه .اگر هر دو تا شون به يك جنبه فكر كنه خوب اون يكي جا ميمونه .
اين ها رو گفتم كه به اين جا برسم . اين تفاوت بايد به بچه ها اموزش داده بشه كه در جامعه ي ما به شيوه ي كاملا غلط تفكيك جنسيت اعمال ميشه .
دختر ها ي ما كشته مرده ي پسر هان چون مثلا اون ها رو مريخي تصور مي كنن ! (ببخشيد كه با اين بيان گفتم :-[) و احتمالا بر عكس (راجع به چيزي كه نمي دونم نظر نمي دم )
فكر مي كنين اين تفكر از كجا ناشي ميشه ؟ :-? بچه ها درست در زماني كه تازه به توانايي شناخت مي رسن مي بينن جدا هستن . با همين تفكر بزرگ مي شن و به همون اندازه كه حيطه ي دونسته هاشون درباره ي خودشون وسيع تر ميشه نشناخته هاشون در باره ي جنس مخالفشون هم بيشتر ميشه . وقتي توي دانشگاه " ناگهان " به هم مي رسن مي گن " واي ....مريخي!! :-\"اخه مگه ميشه اين جوري ادامه داد؟ من يكي كه عامل ازدواج هاي نا موفق رو هم همين مي دونم .
نمي شه الان و با اين شرايط گفت از دبستان تا پايان دبيرستان بايد مختلط باشه ولي ميشه فرهنگ سازي كرد كه در اينده اين طور بشه . وگر نه جامعه با مشكل رو به رو خواهد شد و شده !

Rashowa

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
علم و صنعت وArts et Métiers ParisTech
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از ساقي :
مگر غير از اينه كه بين دختر و پسر يه دنيا تفاوت وجود داره ؟
آره، کاملاً غیر اینه :)
ما همه انسانیم؛ در کلیات ذات و آفرینش یه چیزیم، با هم جز از نظر فیزیکی و جـنس‍‌‍ی فرقی نداریم!
هیچ موقه نمی تونی به کسی بگی تو این جوری هستی یا فلان فرق رو با من داری چون دختری یا پسری (ادله ی قابل اثباتی نیس) (;

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

به هر حال بحث سر تفاوت ها نیست ولی بی ربط هم نیست
تفاوت ها از نظر من فقط از نظر جنسی و فیزیکی نیست؛تفاوت های اخلاقی؛توانایی ها؛علایق هم در حالت کلی وجود داره
ولی به هر حال این تفاوت ها دلیلی بر تفکیک یا این موضوع که بخوای همه ی خصوصیات حداکثری رو به یک شخص رو حساب جنسیت نسبت بدی نیست

ساقي

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمانشاه

به نقل از رشید شاملی :
آره، کاملاً غیر اینه :)
ما همه انسانیم؛ در کلیات ذات و آفرینش یه چیزیم، با هم جز از نظر فیزیکی و جـنس‍‌‍ی فرقی نداریم!
هیچ موقه نمی تونی به کسی بگی تو این جوری هستی یا فلان فرق رو با من داری چون دختری یا پسری (ادله ی قابل اثباتی نیس) (;
قبول دارم اين طوري نمي شه گفت ولي منكر وجود تفاوت هم نميشه شد .با تجربه اي در مورد بحث كردن درباره ي اين موضوع دارم مي دونم كه خيلي ها در اين موارد به تفاوت ها ي فردي اشاره مي كنن اما اين فقط تفاوت فردي نيست . تا حالا در اين مورد يك عالمه كتاب نوشته شده و يك عامه هم تحقيق انجام شده . مثلا به نظر شما اين كه ديد اقايون نسبت به خانم ها كمتره و يا اين كه اقايون موقعيت يابيه بهتري نسبت به خانم ها دارن روي بينش ها شون تاثير نمي ذاره و اين دو تا دنيا رو يك جور درك مي كنن ؟
ولي بحث در اين مورد اين جا جاش نيست :)
بايد يه تاپيك جديد براش در نظر گرفت چون خيلي مفصله .
نظر من در كل اين بود و مي خواستم اين رو بگم كه چون از هم شناخت كافي ندارن ابشون با هم توي يك جوب نمي ره و اگر هم بره ارزو مي كنيم اي كاش نرفته بود ! [-(
من علت خيلي از اسيب هاي اجتماعي رو همين تفكيك هاي شايد نه چندان منطقي مي دونم و البته مي دونم كه در حال حاضر چاره اي جز اين نيست وقتي پسر بچه هاي دبستاني دنبال سرويس هاي مدارس دخترانه مي دون و دختر بچه ها خودشون رو براي پسر هاي مهد كودكشون لوس مي كنن . :-& [-( ~X( :-< :((

بالا