• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کودک آزاری

شمااگریک کودک رادرحال ازارببینید چه میکنید

• بی خیال راهتون رومیکشید ومیرید دنبال دردسر که نمیگردید!

رای‌ها: 1 2.0%
  • تذکربه شخص ازاردهنده

رای‌ها: 6 11.8%
  • فقط ناراحت میشید وهیچ کارنمیکنید

رای‌ها: 22 43.1%
  • بازداشتن شخص ازاردهنده ازازارکودک

رای‌ها: 10 19.6%
  • زنگ زدن به سازمان مدد کاری اجتماعی

رای‌ها: 12 23.5%

• رای‌دهندگان
    51

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : کودک آزاری

در مورد همسر ازاری هم به نظرم خوبه که بحث کنیم :-?

elsa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی
دانشگاه
?
رشته دانشگاه
?

میدونید وقتی امار ازارکودکان ازهرطریقی رودیدم به سرم زد یه تایپیک درست کنم
متاسفانه کودک ازاری درجامعه ی امروز نوعی تفریح یا خالی کردن اظطراب به وسیله ی کودک شده
نظرتون چیه

fatima !!!!!

کاربر فوق‌حرفه‌ای

آدم اقعا نمیتونه کاری انجام بده در بعضی مواقع اعتراض هم که میکنی میگن به شما چه ؟ ولی خیلی دردناکه . اگه جلوش گرفته نشه همین بچه ها فردا که بزرگ شن تو جامعه ممکنه یه خلا هایی ایجاد کنن .

Pedram.fe

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
نیو نیشابور سیتی
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نظرم نظر سنجي ايراد داره.يعني واضح نيست
واكنش من به همچين قضيه اي به خيلي چيزا بستگي داره
مثلا به نوع كودك ازاري، به شرايط محيط و به ...
ولي مسلما همچين صحنه اي براي من واقعا ازار دهندس و مطمئنا بي تفاوت از كنارش نميگذرم

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

به نظرم بيايم راجع به اين صحبت كنيم كه چرا بايد همچين اتفاقي بيفته ! چون قطعا شخص آزار دهنده هم خودش بيماره !
چي كار كنيم كه آزار دهنده اي به وجود نياد ؟ :>

fatima !!!!!

کاربر فوق‌حرفه‌ای

ریشه در بچگی فرد آزار دهندهداره ! عقده های فرو خورده روانی !!!

Mahgol

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مدرسه قرآنی علامه محمد تقی آملی(!)
شهر
آمل
مدال المپیاد
در زمان کودک سالی زیست
دانشگاه
مازومس(مازندران یونیورسیتی
رشته دانشگاه
پزشكى

متاسفانه توي جامعه ي ما بيشتر كودك آزاري ها رو پدر و مادر خود بچه انجام مي دن!اوندفعه توي روزنامه خونده بودم كه يه پدر و مادري تمام تن بچشونو با سيگار سوزونده بودن اونوقت پدره خيلي شادمان در مقابل اعتراض مسئولاي بيمارستان مي گفت بچه ي خودمونه به شما مربوط نيست!!!!!!!!جالب اينجاست كه به هيچ وجه حاضر نبودن بچه رو ازشون بگيرن!!!!!واقعا موندم چجوري اينا اسم خودشونو آدم گذاشتن!
من كه بعد ديدن عكس اون بچه يه دل سير گريه كردم و تا چند روز حالم بد بود!
اگه واقعا بشه كاري كرد خيلي عالي مي شه....

elsa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی
دانشگاه
?
رشته دانشگاه
?

متاسفانه بیشترافرادنمیخوان یانمیتونن کاری انجام بدن :(
حالا یکم براتون توضیح میدم
کودک ازاری به هرعملی گفته میشودکه سلامت جسمانی .روانی واجتماعی کودک زیر هجده سال رابخطر میندازد
کودک ازاری به چهارنوع زیرتقسیم میشود
1 ازارجسمانی 2 ازار عاطفی 3 ازارجنسی 4 غفلت

elsa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی
دانشگاه
?
رشته دانشگاه
?

در معاینات صورت گرفته کارشناسان پزشکی قانونی آثار ضربات متعدد مشت و لگد را در نواحی مختلف بدن وی مشاهده کردند. در ادامه با توجه به اینکه کودک 3.5 ساله قادر به راه رفتن نبود به بررسی موضوع پرداخته و پی بردند که کف پای وی نیز آسیب دیده و آثار گازگرفتگی در کف پا نیز مشهود است.
در پی شکنجه پسر بچه 3.5 ساله در شهر شیراز مادر این کودک و مردی که با وی در ارتباط بود بازداشت شدند.

به گزارش خبرجنوب پدر و مادر این پسربچه از مدتها قبل به دلیل اختلافات خانوادگی قصد جدایی از یکدیگر را داشته اند. بر اساس گزارشات رسیده پدر این قربانی به دلیل اعتیاد شدید به موادمخدر با همسرش اختلاف داشته به گونه ای که حتی قادر به نگهداری از فرزند خود نبوده و به همین دلیل همسرش برای جدایی از وی اقدام می کند. در حالی که روند رسیدگی به پرونده این زن و مرد برای جدایی در حال پیگیری بوده سرپرستی پسربچه 3.5 ساله که قربانی سهل انگاری پدر و مادرش است به مادر سپرده می شود.

محتویات پرونده

زن 30 ساله ای چند روز قبل با مراجعه به دادسرای جنایی شیراز مدعی شد که پس خردسال وی توسط مرد مورد علاقه اش ربوده شده است. به دنبال اعلام این گزارش با توجه به حساسیت موضوع، پرونده ای تشکیل و تحقیقات برای مشخص شدن موضوع آغاز شد.

در گام اول تحقیقات ماموران به بازجویی از مادر پسربچه پرداختند. وی در این خصوص گفت: من و پدر فرزندم چند سال قبل با یکدیگر ازدواج کردیم. در حالیکه زمان زیادی از ازدواجمان نمی گذشت متوجه شدم که همسرم به موادمخدر اعتیاد شدید دارد. او حتی قادر به تامین مخارج زندگیمان نبود. در حالیکه یک پسر داشتم تصمیم گرفتم که از او جدا شوم به همین دلیل وسایلم را برداشته و از خانه همسرم رفتم تا مراحل قانونی طلاق سپری شود.

وی افزود: در این مدت سرپرستی فرزندم به من داده شد. الان نزدیک به دو سال و نیم است که با مردی آشنا شده و به دلیل علاقه ای که به هم داریم قرار است پس از جدایی قانونی از همسرم با او ازدواج کنم . آن مرد مخارج من و فرزندم را تامین می کند. روز حادثه من و فرزندم از مسافرت برگشته بودیم و آن مرد به فردوگاه آمد تا ما را به خانه ببرد.

در بین راه با یکدیگر بحثمان شد و من در حالیکه فرزندم در خودرو بود تک و تنها پیاده شدم. آن مرد فرزندم را با خودش برد و از او اطلاعی ندارم. با توجه به اظهارات این زن ماموران برای مشخص شدن موضوع وارد عمل شده و در حالیکه زمان زیادی از اعلام این گزارش نمی گذشت آن مرد را دستگیر کردند.

ماموران پس از دستگیری آن مرد با صحنه دلخراشی روبرو شدند چراکه وضعیت پسربچه 3.5 ساله آنقدر وخیم بود که حتی قادر به راه رفتن نبود. در تحقیقات تکمیلی پیرامون این موضوع مشخص شد که این کودک بی گناه توسط آن مرد مورد شکنجه و آزار و اذیت جسمی قرار گرفته است. با توجه به وضعیت جسمانی کودک به دستور بازپرس پرونده وی به پزشکی قانونی معرفی شد .

در معاینات صورت گرفته کارشناسان پزشکی قانونی آثار ضربات متعدد مشت و لگد را در نواحی مختلف بدن وی مشاهده کردند. در ادامه با توجه به اینکه کودک 3.5 ساله قادر به راه رفتن نبود به بررسی موضوع پرداخته و پی بردند که کف پای وی نیز آسیب دیده و آثار گازگرفتگی در کف پا نیز مشهود است.

معاینات بعدی سرنخهای دیگری نیز در اختیار کارشناسان قرار داد چراکه فاش شد 35 درصد از موهای سر این کودک از ریشه کنده شده است. در نهایت به توجه به عمق فاجعه و شکنجه کودک بی گناه ماموران به تحقیق از آن مرد سنگدل پرداختند.

وی در ابتدا قصد گمراه کردن ماموران را داشت اما در نهایت که راهی برای فرار وجود نداشت به شکنجه پسربچه اقرار کرد و مدعی شد که به دلیل استفاده از مشروبات الکلی در شرایط مناسبی نبوده و اقدام به شکنجه پسر بچه کرده است.

وی در ادامه تحقیقات مدعی شد که قصد ازدواج با مادر کودک را داشته است. به دنبال اقرار متهم ماموران به بازجویی از مادر کودک پرداختند. وی نیز مدعی شد که قصد داشته پس از جدایی از همسرش با این مرد ازدواج کند.

پس از اقرار این زن و مرد مسیر تحقیقات ماموران وارد مرحله تازه ای شد. این کودک بی گناه هم اکنون تحت درمان قرار دارد. گفتنی است بازپرس پرونده برای مرد سنگدل قرار بازداشت موقت به اتهام آدم ربایی و کودک آزاری صادر کرد. همچنین برای مادر کودک نیز به اتهام رابطه نامشروع و سهل انگاری در نگهداری کودک قرار صادر شد که هم اکنون با سپردن وثیقه آزاداست

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نظر من اگه 2 تا کار کثیف داشته باشیم تو دنیا٬ یکیش کودک آزاریه که کاملاً انسانیت فرد کودک آزار رو زیر سوال میبره.
1.علل این پدیده میتونه زیاد باشه. اولیش به نظرم مشکل روحی فرد کودک آزاره. واقعاً هر چقدر هم یکی توی فشار و سختی باشه٬ دلیل نمیشه کودک آزاری کنه. پس مشکل روحی اولیشه. اما از علل اجتماعیش میتونه وضع بد مالی باشه٬ میتونه فشار و استرس هم باشه که باعث میشه مثلاً والدین ٬ فرزندشون رو دائماً تنبیه بدنی کنن از عصبانیت و فشار زیاد.

2.چون همون مشکلات اجتماعی که گفتم بیشتر شده هم یه جورایی رسانه ها (مخصوصاً اینترنت) مردم رو در جریان میذارن٬ وگرنه فکر نمیکنم رشد چندانی داشته باشه.

3.تبلیغ از طریق رسانه ها٬ آموزش به پدر و مادرها (بخصوص در جاهاییه که تنبیه و کودک آزاری رایجه)٬ گذاشتن جریمه های سنگین برای افراد کودک آزار (حبسهای طولانی مدت٬ مصادره ی اموال ٬ جریمه های نقدی سنگین و راههای دیگه).

4.توی ایران تقریباً کمبود زیاده٬ یعنی هنوز هم توی مدارس و هم توی خونه٬ تنبیه بچه ها زیاده و برای سنین پایین حق زیادی قائل نمیشن. بجه ها امانت هستن دست آدم بزرگها !
توی بعضی کشورها هم زیاده روی میشه. (مثلاً توی سوئد من شنیده بودم یه بچه ی 4 ساله الکی گفته بود که پدر و مادرم منو میزنن٬ و دادگاه واقعاً پدر و مادرش رو احضار کرده بود که جوابگو باشن٬ در غیر اینصورت بچه رو ازشون میگرفتن ! خب بچه توی یه سنی خوشش میاد دروغ بگه و حساب کردن بیش از حد روی حرف یه بچه ی چهار ساله شاید زیاد درست نباشه !)

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

در عجبم از این نظر خواهی که مردم نه نفر میبینن و فقط ناراحت رد میشن ؟‌ ناراحتی شما چه فایده ای به حال اون کودک داره ؟ برید جلوشو بگیرید و به مددکار زنگ بزنید.

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از مازیمون :
در عجبم از این نظر خواهی که مردم نه نفر میبینن و فقط ناراحت رد میشن ؟‌ ناراحتی شما چه فایده ای به حال اون کودک داره ؟ برید جلوشو بگیرید و به مددکار زنگ بزنید.
من جزو همون دستم که ناراحت میشم ولی راهمو میکشم میرم.چون یه بار مامانم رفت تذکر داد زنه مامانمو هل داد :|
بعد بابامم یه بار همچین چیزی دیده بود بعد با دوستش بودن.دوستش زنگ زد بیان بچه رو نجات بدن،پدره به اون آقاها گفته بود بچه خودمه نمدونم مثه فلان پیامبر بخوام سرشم میبُرم.اونام گفتن ببخشید خدافظ :|

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از ـفاتــــ :
من جزو همون دستم که ناراحت میشم ولی راهمو میکشم میرم.چون یه بار مامانم رفت تذکر داد زنه مامانمو هل داد :|
بعد بابامم یه بار همچین چیزی دیده بود بعد با دوستش بودن.دوستش زنگ زد بیان بچه رو نجات بدن،پدره به اون آقاها گفته بود بچه خودمه نمدونم مثه فلان پیامبر بخوام سرشم میبُرم.اونام گفتن ببخشید خدافظ :|

بچه وسیله نیست که صاحب داشته باشه. هیچ کسی هم حق ازار رسوندن چه بدنی چ روحی به یک فرد ( مخصوصن یک کودک رو نداره )

من باشم اگه زورم برسه خودم مخالفت می کنم و زنگ می زنم به مدد کار و منتظر می ایستم تا بیاد. اگر نرسه خوب همین کارو دورا دور انجام میدم! باز هم صبر می کنم ولی مداخله نمی کنم.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

با چه شماره ای تماس بگیریم?

بعد ایا میدانید 40 درصد مردم ایران نیاز به مداخله روانی دارن و یا نمیدونن یا اهمال میکنن?

یعنی از هر سه نفر که میبینید تقریبا یکیش قرصاشو نخورده الان جلوی شما وایساده.
تنش ها در جامعه کنونی بسیار بالاست . در جامعه ما میزان مصرف داروهای اعصاب و روان نسبت به تنش های موجود در جامعه کمه.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از بره ناقلا :
با چه شماره ای تماس بگیریم?

بعد ایا میدانید 40 درصد مردم ایران نیاز به مداخله روانی دارن و یا نمیدونن یا اهمال میکنن?

یعنی از هر سه نفر که میبینید تقریبا یکیش قرصاشو نخورده الان جلوی شما وایساده.
تنش ها در جامعه کنونی بسیار بالاست . در جامعه ما میزان مصرف داروهای اعصاب و روان نسبت به تنش های موجود در جامعه کمه.

اگه درست یادم باشه باید ۱۲۳ یا ۱۲۳۴

یه یه شماره ی خوبی بود به این شکل.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از مازیمون :
اگه درست یادم باشه باید ۱۲۳ یا ۱۲۳۴

یه یه شماره ی خوبی بود به این شکل.
همون 123 رو شنیده بودم. همینه فکر کنم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی

آزار دیدن در کودکی هم می تونه دلیلش باشه
همون جور که ترس افراطی از آزاردیدن فرزند و مراقبت بیش از اندازه هم ممکنه برای فرد آزار دیده پیش بیاد :D

ستاره

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
فیزیک

قانونی برای مجازات کودک آزار ها هم هست؟
کودک آزاری روانی رو چطوری میشه تشخیص داد؟فقط کودک آزاری جسمی رو میشه دید.
و اینکه بعضی پدر مادر ها اعتقاد دارن بچه رو باید زد و حتی من دیدم جلوی پلیس بچشونو میزنن ولی هیچ اتفاقی نمیفته.لابد توی قانون تنبیه بدنی اشکال نداره.
از نظر من کودک آزاری بدترین چیز تو دنیاست.کاش این بچه ها رو از پدر و مادراشون بگیرن.

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از ستاره :
قانونی برای مجازات کودک آزار ها هم هست؟
کودک آزاری روانی رو چطوری میشه تشخیص داد؟فقط کودک آزاری جسمی رو میشه دید.
و اینکه بعضی پدر مادر ها اعتقاد دارن بچه رو باید زد و حتی من دیدم جلوی پلیس بچشونو میزنن ولی هیچ اتفاقی نمیفته.لابد توی قانون تنبیه بدنی اشکال نداره.
از نظر من کودک آزاری بدترین چیز تو دنیاست.کاش این بچه ها رو از پدر و مادراشون بگیرن.
در شریعت کتک زدن بچه جایز هست...البته به حدی که شکستگی اینا ایجاد نشه......سیلی واینا جایز هست یعنی...وبه عنوان یکی از روش های تربیتی کودک یاد شده ازش...
بعد تنبیه بدنی که جای خود دارد...خیلی حالت ملایمشه....حتا اگه پدری بچشو به عمد بکشه قصاص نمیشه....یا حتا اینکه در سن شیر خوارگی شوهرش بده هم مشکلی نیست...
قوانینمون که اساسن مشکل دارن....ولی مهتر از این مشکل دیگه ای هم هست....
اونم عدم اموزش صحیح به بچه ها هست..اینکه یاد بدن یهشون کسی حق نداره اونارو بزنه...باهاشون بد رفتاری کنه از نظر روانی....توی فکر کنم کانادا بود....موسسات مخصوصی هستن برای رسیدگی به این مورد...تو مدرسه به بچه ها یاد میدن کودک ازاری یعنی چی....چه موقع باید اعتراض کنن وچه مواقعی حقوقشون پایمال میشه....بهشون شماره های این مراکز رو میدن...و در اکثر موارد بچه ها با این مراکز تماس میگیرن....

توی بی بی سی و نوبت شما کلی دربارش مستند ساختن...میتونین از لینک زیر مطالب جالبی دربارش بخونین...
http://www.bbc.com/persian/indepth/child_abuse_season

بالا