• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حساسیت مردم به عکاس و دوربین

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399
الان بگیم حساس شدیم یا نه؟:/
یکم هدف تاپیک رو بیشتر توضیح میدی؟
ببینین
الان همین قضیه ی جور مشکله!و برای عکاسا دردسر ساز و آزار دهنده.
متاسفانه اینم یکی از فرهنگ سازی های غلطه ک تو جامعه باهاش خیلی برخورد کردیم.باید جلوی هر اشتباهی یه جایی گرفته بشه
حالا بیاین نظرخودتونو در موردش بگین؛آیا برای خودتون اتفاق افتاده؟یا چطور باید باهاش برخورد کنیم و چیکارکنیم تا بتونیم از بین ببریمش

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399
من فکر کنم نتونم نظری دربارش بدم؛ چون به شخصه از عکس گرفتن متنفرم؛ چه برسه به اینکه یه نفر دیگه بخواد اینکارو بکنه؛
و فکر میکنم اینکه یه نفر نمیخواد شما ازش عکس نگیری جز حقوقشه؛ تنها کاری میشه کرد تغییر عقیده این ادماست که البته کاره راحتی هم نیست
شاید بشه با یه چالش و کمپین از این حساسیت کم کرد
چرا متنفر؟ب این فکر کن ک خیلی از برهه های زمانی ای ک دوسشون داری رو میتونی با عکس ثبت کنی و ب عنوان ی خاطره ی تصویری ازشون یاد کنی...
من عکس گرفتنو خیلی دوس دارم اما ب خاطر تنبلیم خیلی کم عکس دارم:-"

نه نه ببین؛ما نمیخوایم از کسی ب زور عکس بگیریم.راس میگی این حق هر کسیه
اما یه وقتایی واقعا اذیت میکنن.حالا نه فقط تو زمینه ی عکس گرفتن
چ بسا خیلیا؛خیلیا رو ب بهانه ی دوربین ب گردن بودن "قرتی"هم متهم نمودند:D

نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2 - دبیرستان حلی10
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
Shahed Uni
رشته دانشگاه
Computer Science
تلگرام
اینستاگرام
بعضی افراد به دلایل مختلف خب خوششون نمیاد خواسته یا ناخواسته درون عکس یه فرد غریبه باشن و خب واکنش نشون میدن
موقع عکاسی خیلی حواستون به این موضوع جمع باشه چون در واقع از نظر شرعی و قانونی حق با اون طرفه و حتی میتونه از شما شکایت کنه.
درست یا غلط برخی این حساسیت رو دارن، موقع عکس گرفتن خیلی مراقب باشید اگر کسی درون کادر شماست اون رو مطلع کنید و اجازه بگیرید یا ازش بخواید از کادر خارج بشه یا از زاویه دیگه ای بگیرید . اتفاق افتاده که مامور گیر داده به ما که دوربینت رو باید ببینیم و همه عکسا رو پاک کنی.

a.khakpour77

گُم‌دَرسَر!!!
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5 تهران
شهر
فرز 1 بندرعباس/فرز 5 تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
مدال که نه...اما سه تا مرحله یک دارم...
دو تا ادبی، ی زیست...
دانشگاه
علوم‌پزشکی تهران
رشته دانشگاه
ژنتیک
البته این مشکل فقط توو کوچه و خیابون نیست،
من خودم بخاطر این ک عکاسی بلد بودم و دوربین حرفه‌ای داشتم، کل دوران راهنمایی و دبیرستانم توو مدرسه بعنوان عکاس و فیلمبردار فعالیت داشتم،
اونجا خیلی از بچه‌ها و بعضاً معلما خوششون نمیومد ک ازشون عکس گرفته بشه، با وجود این ک منو میشناختن و میدونستن ک اولاً از عکساشون سوءاستفاده نمیکنم و جایی منتشرشون نمیکنم، و دوماً عکساشونو بعداً ب خودشونم میدم، اما حاضر نبودن عکس گرفته بشه ازشون، و منم ب این خواستشون سعی می‌کردم احترام بذارم و جز در مواقع ضروری ک یا عکس دسته جمعی بود یا از اداره یا سمپاد برای بازدید میومدن و مجبور بودم ک عکس بندازم از بعضیاشون، عکسی نندازم...

هرچند ک همین افراد ممکنه درآینده اگه عکسای اونموقع رو ببینن، از این ک عکسی دارن خیلی هم خوشحال بشن...

ب هر حال عقیده‌ی برخی اینگونه‌ست و باید بهش احترام گذاشت، کما این ک خودمونم دوست نداریم کسی ازمون عکسی بگیره ک نمیدونیم درآینده چ خبری رو قراره همراه اون عکس منتشر کنه یا چ جزئیاتی رو ازش کم و زیاد...

بالا