• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کرمانشاه

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
آقا من دیروز کرمانشاه بودم و خب یه چیز باحال که اصن از وجودش خبر نداشتم تا دیروز تندیس هرکول توی کوه بیستون بود...بعد همش واسم سوال بود که چرا ایرانیا باید مجسمه ی هرکولو بتراشن بعدا رفتم خوندم دیدم که این مجسمه واسه دوره ی سلوکیانه که خب سلوکیان خودشون یونانی بودن...
اینم عکسش که دیروز گرفتم *___*
مشاهده پیوست 918 مشاهده پیوست 919

Me ;)

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1400
البته سر هرکول رو چند بار دزدیدنش (سالهای ۵۰و۶۰واینا) هربارم پیدا شده خوشبختانه.الان اصلیش توی موزه نگهداری میشه این بدلشه که آهکیه .
اصلش فک کنم شاخه ی زیتون دور سرش داره _اینو مطمئن نیستم.

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
البته سر هرکول رو چند بار دزدیدنش (سالهای ۵۰و۶۰واینا) هربارم پیدا شده خوشبختانه.الان اصلیش توی موزه نگهداری میشه این بدلشه که آهکیه .
اصلش فک کنم شاخه ی زیتون دور سرش داره _اینو مطمئن نیستم.
جدی؟!چه باحال!! بهش نمیومد آهکی باشه! من ندیدم زیتون دور سرش باشه اما جز نمادایی بود که توی توضیحاتش نوشته بودن فکر کنم...موهاش فر(مجعد) بود ولی :))

Me ;)

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1400
جدی؟!چه باحال!! بهش نمیومد آهکی باشه! من ندیدم زیتون دور سرش باشه اما جز نمادایی بود که توی توضیحاتش نوشته بودن فکر کنم...موهاش فر(مجعد) بود ولی :))
اصلیش رو گفتم شاخه زیتون داره((:

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
کاش یه سر هم میزدین به مسجد جامع شافعی و بازار های قدیمی. اکثرا مردم میرن جاهای شناخته شده ای مثل طاق بستان و بیستون و‌ معبد آناهیتا و طاق گرا و اینا،
مام متأسفانه خیلی وقت واسه کرمانشاه گردی نذاشتیم و فقط یه نصفه روزو اونجا بودیم که همون طاقبستان و بیستون رو رفتیم ولی از دیدن همینام به شدت لذت برم و واقعا مشخص بود شهریه که میشه چندین روز رو توش گردش کرد و لذت برد...قطعا دوباره میرم چون کرمانشاه با ما فاصله ای نداره و سر فرصت از اطلاعاتی که دادی حتما استفاده میکنم *_*
ولی آقا نقش برجسته و کتیبه های بیستون خیلی از بین رفته...رسما داره محو میشه :( خیلی غم انگیز بود...کاش میراث فرهنگی یه فکری بکنه...

hos-killer

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1401
مام متأسفانه خیلی وقت واسه کرمانشاه گردی نذاشتیم و فقط یه نصفه روزو اونجا بودیم که همون طاقبستان و بیستون رو رفتیم ولی از دیدن همینام به شدت لذت برم و واقعا مشخص بود شهریه که میشه چندین روز رو توش گردش کرد و لذت برد...قطعا دوباره میرم چون کرمانشاه با ما فاصله ای نداره و سر فرصت از اطلاعاتی که دادی حتما استفاده میکنم *_*
ولی آقا نقش برجسته و کتیبه های بیستون خیلی از بین رفته...رسما داره محو میشه :( خیلی غم انگیز بود...کاش میراث فرهنگی یه فکری بکنه...
اون آبراه جلوی طاق بستان هم داره اون نقش برجسته ی طاف بستان رو نابود میکنه اما هرچی میگن
کسی گوشس بدهکار نیست الان اگه همین طاق بستان هم توی نروژ بود الان 30 درصد بودجه ی خودشو از اونجا تامین میکرد

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
اون آبراه جلوی طاق بستان هم داره اون نقش برجسته ی طاف بستان رو نابود میکنه اما هرچی میگن
کسی گوشس بدهکار نیست الان اگه همین طاق بستان هم توی نروژ بود الان 30 درصد بودجه ی خودشو از اونجا تامین میکرد
ولی خوشگله ها! اون آبراهه که فاصله داره از نقش برجسته ها تا جایی که یادمه چطور به نقش برجسته ها آسیب میزنه؟

hos-killer

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1401
اون ابراه محل رشد یه گیاه هست که سنگ هایی که دور و برش هستن رو خورد میکنه

بالا