• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دانشجویانی که حقشون نیست !

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
تو این مدت دانشجویی اوضاع اطرافیانتون چطوره؟ به نظرتون حقشونه اون رشته و دانشگاهی که هستند؟ چقدر اونهایی که باید جایگاهی بالاتر یا پایین تر از حالاشون می‌بودن؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
پاسخ : دانشجویانی که حقشون نیست !

به نقل از محمّد :
تو این مدت دانشجویی اوضاع اطرافیانتون چطوره؟ به نظرتون حقشونه اون رشته و دانشگاهی که هستند؟ چقدر اونهایی که باید جایگاهی بالاتر یا پایین تر از حالاشون می‌بودن؟
به نظر من خیلی ها جای خودشون هستن
اما خیلی ها هم نه...
مثلا دوست من کنکورشو خراب کرد و شد 1600...الان تو کلاسی میشینه و رشته ای میخونه که کسی با رتبه 11000 هم داره میخونه :(

mhmmdshirazi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید Helli
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
:دی خواب موندم!!
دانشگاه
دانشگاه امیر کبیر
رشته دانشگاه
مهندسی مکاترونیک
تلگرام
اینستاگرام

یه بحثی هست اونم اینه که خیلی حق مطرح نیست!! یکی که رتبه 1 کنورم باشه اگه تو دانشگاه گند بزنه حقش رفتن تو اون دانشگاه و اون رشته نیست و البته بالعکس!!

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

بیشتریا حقشونه اما هستن کسایی که.. :((

raha g

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
bojnord
مدال المپیاد
شيمي
دانشگاه
اميركبير
رشته دانشگاه
نفت

به نظر من همه به حقشون میرسن
خدا اینقد عادل هس که جواب همه رو بده
شاید اونی که میگی رتبه اش ۱۶۰۰ شده حقش نیست اون جا باشه ولی شاید از اونی که تو شریف میخونه تو آینده موفق تر باشه و واسه کشورش بیشتر خدمت کنه
در هر جایی که هستین خدا تونو شکر کنین :) :) :) :)

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از raha g :
b nazare man hame b haqeshon miresan
khoda inqad adel has k javabe hama ro bd
shayad oni k migi rotbash 1600 shode haqesh nis unja bashe vali shayad az oni k to sharif mikhone to ayande movafaq tar bashe o vase keshvaremon bishtar khedmat kone
dar har jaE k hastin khodatono shokr konin :) :) :) :)
نخیر! اگه این طور فکر کنیم چرا اصلا باید کنکور داد؟ قرعه کشی کنن و یکی بره بخونه شاید اون از کسی که درسش بهتره بعدا مفیدتر بود برای کشور!
ها؟؟؟
یعنی چی که شاید اون مفیدتر بود؟ :O شاید هم بدتر بود! اینو کی میتونه تعیین کنه؟؟؟ :-w
وقتی رقابت اینقدر سنگینه و این همه آدم دارن وقت و زندگی شونو میزارن نباید این طوری فکر کرد.
در ضمن ما بشینیم ببینیم چی میشه؟ که خدا کرده؟ این همون جبری بودن نیست؟؟؟
...
شرمنده من اصلا عصبانی نیستم ولی متنمک عصبانیه!ببخشید! :D

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

مطمئنا کسی که کنکور داده و قبول شده حقش بوده به جز یه عده ی کمی که متأسفانه با سهمیه ....!؟!؟

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از H O S E I N :
مطمئنا کسی که کنکور داده و قبول شده حقش بوده به جز یه عده ی کمی که متأسفانه با سهمیه ....!؟!؟
عده ی کمو خوب اومدی دادا! :)) :)) :)) باز هم من معتقدم اون بی عرضه ای که بی سهمیه میاد ولی گوساله میاد و گاو میره بدتره تا اونی که با سهمیه میاد و تلاش میکنه. سهمیه ای هامون همه خیلی زحمت میکشن..

منا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
مدال المپیاد
ریاضی وشیمی
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نظر من کنکور هم عادلانه هس و هم نه
عادلانه واسه اینکه یه آزمونی هست که ی سطحی داره و بچه ها رو از خیلی نظرا تفکیک میکنه مثل سرعت دقت پشتکار و...
غیر عادلانه س واسه اینکه همه توی روز کنکور شرایطشون یکسان نیست شاید یکی سر جلسه حالش بد شه یکی عزیزی رو از دست داده باشه و... که این باعث میشه به اون چیزی که حقش بوده نرسه

و به نظر خودم(که تازه بهش رسیدم) کنکور همه چیز نیست!
آدم تو دانشگاه هست که باید خودشو ثابت کنه
مثلا تو رشته ی ما نفر اولمون(از لحاظ رتبه) الان جز دانشجوهای متوسط کلاس هست

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

فقط کنکور نیست.
اونایی که با پول(به رقمهای نجومی)میان به دانشگاهای تاپ و به اصطلاح میشن دانشجوی مهمان چی؟موقع کنکور همون دانشگاهیو قبول شدن که حقشون بوده ولی بعد به دلیل بابای پولدارمیان یه دانشگاه عالی و معمولا سطح علمیشون از دانشجوهایی که همون اول با تلاش قبول شدن خیلی پایین تره؛و در خیلی از موارد حق بقیه رو زیر پا میزارن...

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

من موقعی ای که نتایج اومد همینطور فکر میکردم...
کسی رو که من خودم بهش درس میدادم و کسی که از 24 ساعت شبانه روز، حداقل 10 ساعت میرفت ولگردی، رتبه اش از من بهتر شد (توجه کنین که اصلا مخ نبود و هیچی هم درس نمیخوند)...
اما بعدش به این نتیجه رسیدم که "آقا، تونسته و این رتبه رو آورده. تو هم اگه میتونستی میاوردی" !

الآن من کسایی رو میبینم که میان تو دانشگاه (ترم اول) و های و هوی راه میندازن که من تو مسابقات رباتیک مقام آوردم و باید استاد به من توجه کنه و کار عملی مهمه، نه تئوری و ...
یکی نیست بهش بگه، آخه بچه، اگه اینقدر شاخ بودی چرا این رتبه رو آوردی؟
یا مثلا من هم رشته ای دارم تو خوارزمی مقام آورده، ترم اول اومد دانشگاه مشروط شد :|

هرکسی هر رتبه ای که آورده حقش بوده و هرجایی که هست همونجا براش بهتره :)
بحث سهمیه هم جداست...

منا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
مدال المپیاد
ریاضی وشیمی
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

موافقم با شما مستر نارنجک
بحث پول هم جداست پری ناز خانوم...
همه جا ، تو همه چیز بی عدالتی وجود داره

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

تو معماری این مساله خیلی مشهووده
یکی که زیاد درس خونده و مثلن درصد ریاضیش بالا بوده میره تو بهترین دانشگاها معماری میخونه
و شاید کوچکترین استعدادیم تو معماری نداشته باشه...

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از amir h :
تو معماری این مساله خیلی مشهووده
یکی که زیاد درس خونده و مثلن درصد ریاضیش بالا بوده میره تو بهترین دانشگاها معماری میخونه
و شاید کوچکترین استعدادیم تو معماری نداشته باشه...

خیلیا هستن که ممکنه از رشته دانشگاهی هیچی ندونن، ممکنه بعدا درست بشه این وضعشون، ممکنم هست تغییر رشته بدن برن یه چیز دیگه بخونن!
مهم اینه که رتبه رو آورده با درس خوندن. چه زیاد و چه کم
:)

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از نارنجک :
من موقعی ای که نتایج اومد همینطور فکر میکردم...
کسی رو که من خودم بهش درس میدادم و کسی که از 24 ساعت شبانه روز، حداقل 10 ساعت میرفت ولگردی، رتبه اش از من بهتر شد (توجه کنین که اصلا مخ نبود و هیچی هم درس نمیخوند)...
اما بعدش به این نتیجه رسیدم که "آقا، تونسته و این رتبه رو آورده. تو هم اگه میتونستی میاوردی" !

الآن من کسایی رو میبینم که میان تو دانشگاه (ترم اول) و های و هوی راه میندازن که من تو مسابقات رباتیک مقام آوردم و باید استاد به من توجه کنه و کار عملی مهمه، نه تئوری و ...
یکی نیست بهش بگه، آخه بچه، اگه اینقدر شاخ بودی چرا این رتبه رو آوردی؟
یا مثلا من هم رشته ای دارم تو خوارزمی مقام آورده، ترم اول اومد دانشگاه مشروط شد :|

هرکسی هر رتبه ای که آورده حقش بوده و هرجایی که هست همونجا براش بهتره :)
بحث سهمیه هم جداست...
تو دفتر چه انتخاب رشته قرار بود ما 89 تا باشیم..الان 109 تا هستیم! حدود 35 درصد کلاس کم تعدادی نیست..بعد یه چیزی این سهمیه شاهد مگه داخل همون تعداد قبول شده ها نیست؟ من همیشه برام سواله این 40 نفر پس شاهد هم حتی نیستن پس چی اند؟
هرکی هر رتبه ای آورده ؟یعنی چی؟ خیلی از دورو بری هام تزریقی اومدن بالا..دوستای من زحمت بیشتری کشیده بودن فقط معلم زیستشون فلانی نبوده..معلم فیزیکشون ساعتی 300 تومن نمیگرفته..نگید که مربوط نیست و ..کنکور فقط نشون میده کی بیشتر خرج کرده..همین! :| :|

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از M A S U M E :
تو دفتر چه انتخاب رشته قرار بود ما 89 تا باشیم..الان 109 تا هستیم! حدود 35 درصد کلاس کم تعدادی نیست..بعد یه چیزی این سهمیه شاهد مگه داخل همون تعداد قبول شده ها نیست؟ من همیشه برام سواله این 40 نفر پس شاهد هم حتی نیستن پس چی اند؟
هرکی هر رتبه ای آورده ؟یعنی چی؟ خیلی از دورو بری هام تزریقی اومدن بالا..دوستای من زحمت بیشتری کشیده بودن فقط معلم زیستشون فلانی نبوده..معلم فیزیکشون ساعتی 300 تومن نمیگرفته..نگید که مربوط نیست و ..کنکور فقط نشون میده کی بیشتر خرج کرده..همین! :| :|

کلا سهمیه شاهد جداست! و تعدادشون که میخوان بیان (مثلا) تو کلاس شما با شماهایی که سهمیه عادی داشتین حساب نمیشه! :)
مثلا همون 109 نفر اگه ضرفیت دانشگاهتون بوده، تو دفترچه میزنه 89 تا و اون 20 تا اصلا جداست و غیر از سهمیه شاهد هیچ کس دیگه ای نمیتونه اون صندلیا رو پر کنه (حالا نمیدونم اون 20 نفر بقیتون شاهد بودن یا نه؟ :-? )

اینم که میگین کی بیشتر خرج کرده و اینا....برین به عنوان مثال "رستگار رحمانی تنها" رو ببینین....یا مثلا من خودم دوست دارم، رتبش شد 59 فک کنم یا 61 (دقیق یادم نیست) و الآ« داره برق شریف میخونه...این پسر من و هیچ کدوم از دور و بریاش ندیدیم که کلاس کنکور بره...
هستن کسایی که اصلا کلاس نمیرن یا مثلا فقط یدونه کلاس فیزیک میرن و رتبه های خوبی هم میارن....اما اینکه خرج بکنی تاثیر بسزایی داره!! اینو قبول دارم! (;

• لایک
امتیازات: fa.z

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از نارنجک :
کلا سهمیه شاهد جداست! و تعدادشون که میخوان بیان (مثلا) تو کلاس شما با شماهایی که سهمیه عادی داشتین حساب نمیشه! :)
مثلا همون 109 نفر اگه ضرفیت دانشگاهتون بوده، تو دفترچه میزنه 89 تا و اون 20 تا اصلا جداست و غیر از سهمیه شاهد هیچ کس دیگه ای نمیتونه اون صندلیا رو پر کنه (حالا نمیدونم اون 20 نفر بقیتون شاهد بودن یا نه؟ :-? )

اینم که میگین کی بیشتر خرج کرده و اینا....برین به عنوان مثال "رستگار رحمانی تنها" رو ببینین....یا مثلا من خودم دوست دارم، رتبش شد 59 فک کنم یا 61 (دقیق یادم نیست) و الآ« داره برق شریف میخونه...این پسر من و هیچ کدوم از دور و بریاش ندیدیم که کلاس کنکور بره...
هستن کسایی که اصلا کلاس نمیرن یا مثلا فقط یدونه کلاس فیزیک میرن و رتبه های خوبی هم میارن....اما اینکه خرج بکنی تاثیر بسزایی داره!! اینو قبول دارم! (;
راستی 89 نبود..79 بود..یعنی 30 تا..اینو اشتباه گفتم..
یعنی 30 تا شاهد داریم ما؟
بعد خوبه خودتون هم میگید.."هستند کسانی که" یعنی تو 300 تای اول شاید به زور 20 تا این جوری پیدا کنی و بقیه همشون رتبه هاشون این نمیشد اگر و اگر شرایطشون اتز بقیه بهتر نبود..اکثریت اطرافیان من به زرور پول و معلم اومدن بالا..نه هوش یا تلاشی که داشته باشن و دیگران نداشته باشن

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

به نقل از نارنجک :
خیلیا هستن که ممکنه از رشته دانشگاهی هیچی ندونن، ممکنه بعدا درست بشه این وضعشون، ممکنم هست تغییر رشته بدن برن یه چیز دیگه بخونن!
خب رتبه آوردن دست گلشون درد نکنه
خدا واسه مادر پدرشون نیگرشون داره
بحث اینه که ملاک تعین دانشجوی معماری کنکور ریاضی نباید باشه

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از M A S U M E :
راستی 89 نبود..79 بود..یعنی 30 تا..اینو اشتباه گفتم..
یعنی 30 تا شاهد داریم ما؟
بعد خوبه خودتون هم میگید.."هستند کسانی که" یعنی تو 300 تای اول شاید به زور 20 تا این جوری پیدا کنی و بقیه همشون رتبه هاشون این نمیشد اگر و اگر شرایطشون اتز بقیه بهتر نبود..اکثریت اطرافیان من به زرور پول و معلم اومدن بالا..نه هوش یا تلاشی که داشته باشن و دیگران نداشته باشن

آره خوب...قبول دارم به زور معلم و اینا شاخ میشن...اما خوب اینم میشه استفاده از امکانات :D یعنی پول داشته، معلم هم که بوده، اینم رفته کلاس....
کنکورم اصلا ملاک خوبی برای سنجش نیست... :)

به نقل از amir h :
خب رتبه آوردن دست گلشون درد نکنه
خدا واسه مادر پدرشون نیگرشون داره
بحث اینه که ملاک تعین دانشجوی معماری کنکور ریاضی نباید باشه

مطمئنا اصلا تو هیچ رشته ای کنکور ملاک خوبی نیست...

مثلا شما ببین تو امتحانای GRE یا IELTS و TOEFL هم میبینی که هرکی رفته تست زده و سرعت عمل برده بالا و بیشتر حفط کرده نمره میاره لالیگایی! :D و ممکنم هست کسی که واقعا دانش زبانی بسیار عالی ای داشته باشه (من دیدم) ، نمره خوبی نیاره..

کنکور هیچی رو مشخص نمیکنه...بعدشم، هرکسی رو نمیتونی قبل از کنکورشو با بعد از کنکورش مقایسه کنی...
تو دانشگاه ما هستن کسایی که گلابی بودن ولی الآ« دارن میشن شاگر اول کلاساشون...برعکسشم هست....

-----------------------------------------------------------------------------

چیزایی هم که میگین (هر دوتاتون) رو قبول دارم... :)

• لایک
امتیازات: fa.z

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از نارنجک :
من این قسمت رو داشتم میگفتم..کلا رتبه آوردن مزخرف ترین چیزه! یعنی چی آخه!!!! ~X( خوب خیلی ها پول ندارن اون قدر که بخوان این جوری خرج کنن یا شاید دارن و خانواده تو باغ نیستن که این کارو کنن..نمیشه که..

بالا