• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دانشجویانی که حقشون نیست !

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی
پاسخ : دانشجویانی که حقشون نیست !

علی رغم احترامی که برای همتون قائلم ، درسته من نمیتونم مثل شما دوستان بزرگوار خوب حرف بزنم و دلایل قانع کننده ای برای حرفام بیارم ، اما به عنوان کوچیک ترین فرد بین شماها که توی کنکور ِ خودش نتونست به اون چیزی که میخواست برسه ، میخوام یه چیزی بگم :

الان بحث سر اینکه چه افرادی سر جاهاشون هستن و چه افرادی سر جاهاشون نیستن ، نه تنها به جایی نمیرسه ، از یه طرف فقط باعث خوشحالی اونی میشه که الان به حقش رسیده و از یه طرف هم ممکنه باعث ناراحتی اونی بشه که به قولی به حقش نرسیده ...

آره خب ... ما در طی این سالهای پیاپی که "کنکور" داره برگزار میشه ، همه ساله داریم میبینیم بعضیا واقعن به حقشون نمیرسن ... البته "حق" داریم تا "حق" ... شاید اون چیزی که ما تو وجود خودمون به "حق" تلاقی میکنیم ، اونی نباشه که خدای ما به "حق" تلاقی کنه .... که خب صد البته اونی که اون بالا نشسته خودش میدونه زندگی هر کدوم از ماها رو به کدوم طرف ببره ...

افرادی که با سهمیه میان یه بحث دیگه ای دارن ، که هیچ وقت من و شمای نوعی که توی اون موقعیت و زندگی اون افراد نبودیم و قرار نگرفتیم ، نباید این اجازه رو به خودمون بدیم که بگیم " حق" بوده یا "نا حق" ... خواهشا یکم منطقی و بزرگانه فکر کنید ، واسه مسائلی بحث کنید که همه چیزو از اون مسائل میدونید ، نه اینکه یه طرفه برید به قاضی و حکم صادر کنید .....

افرادی که با سهمیه هیئت علمی هم میان خب پدر مادراشون واسه دانشجوهای این کشور زحمت زیادی کشیدن ، حالا کشور باید واسه فرزند این افراد هم یه زحمتی بکشه ...
این افراد هم که با سهمیه ی هیئت علمی میان ، هم الکی و خودبخودی نیست که بگید مثلن باباش فلانی رو خیلی راحت از اون شهر آورده این شهر ، سهمیه ی هیئت علمی رو اول سازمان سنجش بررسی میکنه که فرزند اون خانواده شرط انتقال و تغییر رشته رو داره یا نه ، بعد فرزندش شامل اون سهمیه میشه ...

همین ...

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از نـِــگـیــنــــِ - راز :
افرادی که با سهمیه میان یه بحث دیگه ای دارن ، که هیچ وقت من و شمای نوعی که توی اون موقعیت و زندگی اون افراد نبودیم و قرار نگرفتیم ، نباید این اجازه رو به خودمون بدیم که بگیم " حق" بوده یا "نا حق" ... خواهشا یکم منطقی و بزرگانه فکر کنید ، واسه مسائلی بحث کنید که همه چیزو از اون مسائل میدونید ، نه اینکه یه طرفه برید به قاضی و حکم صادر کنید .....

افرادی که با سهمیه هیئت علمی هم میان خب پدر مادراشون واسه دانشجوهای این کشور زحمت زیادی کشیدن ، حالا کشور باید واسه فرزند این افراد هم یه زحمتی بکشه ...
این افراد هم که با سهمیه ی هیئت علمی میان ، هم الکی و خودبخودی نیست که بگید مثلن باباش فلانی رو خیلی راحت از اون شهر آورده این شهر ، سهمیه ی هیئت علمی رو اول سازمان سنجش بررسی میکنه که فرزند اون خانواده شرط انتقال و تغییر رشته رو داره یا نه ، بعد فرزندش شامل اون سهمیه میشه ...

همین ...

من پدرم نظامیه...ایشون بیش از 120 ماه منطقه داره (قبل از قطعنامه رو که بخوای حساب کنی خوب کمتره مطمئنا!)...از همینا میشه فهمید که من پدرم رو خیلی کم میبینم و همیشه پیش هم نیستیم...خوب الآ« فرق منی که بابام رفته جبهه و مجروح نشده (که جانبازی بگیره) با کسی که باباش رفته و جانباز شده چیه؟
آیا واقعا پدر من باید نقص عضو بشه تا بهش اون سهمیه ها بخوره؟

من درباره زندگی اینجور کسایی که سهمیه شاهد بهشون میخوره خیلی حالیمه! بیش از اون چیزی که شما فکرشو بکنی...

اما اینو میگم که بچه هیچ ربطی به خانوادش نداره و نباید اینطوری به بچه ها سهمیه تعلق بگیره!
این سهمیه ها دقیقا مثل اینه که، من با پدر شما خرفم میشه سر جای پارک (مثلا) بعد من بیام چشم شما رو کور کنم و بگم باباش اینجوری کرده بود! :|
نمیخواستم اینو بگم، اما این سهمیه ها همشون حق خوریه!...
منی که جریانم اینطوری بوده، با کسی که باباش جانباز شده و با شمایی که هیچکدوم از اینا نبوده، توی چیزایی مثل کنکور هیچ فرقی با هم نداریم! :)

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

حس ویرایش نیست.
اینم بگم که:

بعضی ها رو هم من دیدم توی فیص.بوک میان منویسن:
همه میگویند با سهمیه دانشگاه قبول شده، اما نمیدانند که وقتی اول دبستان به او گفتند بنویس بابا دلش سوخت (یا یه همچین چیزی)...
این چیزا چیه مینویسین؟
هرکسی تو زندگیش یه مشکلاتی داره...بعضی ها بیشتر، بعضی ها هم کمتر...
الآن شما از کجا میدونی کسی که بچه طلاقه اول دبستان چه حسی داشه؟ اون چرا سهمیه نداشته باشه؟

بازم میگم:
خانواده هیچ ربطی به بچه نداره!
اگه شما میگی ربط داره، پس باید قبول کنی که کسی که باباش پولداره و رفته برا بچش صندلی خریده تو دانشگاه هم کار خلافی نکرده! یا کسی که باباش وزیر و اینا بوده...

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از نارنجک :
من پدرم نظامیه...ایشون بیش از 120 ماه منطقه داره (قبل از قطعنامه رو که بخوای حساب کنی خوب کمتره مطمئنا!)...از همینا میشه فهمید که من پدرم رو خیلی کم میبینم و همیشه پیش هم نیستیم...خوب الآ« فرق منی که بابام رفته جبهه و مجروح نشده (که جانبازی بگیره) با کسی که باباش رفته و جانباز شده چیه؟
آیا واقعا پدر من باید نقص عضو بشه تا بهش اون سهمیه ها بخوره؟

من درباره زندگی اینجور کسایی که سهمیه شاهد بهشون میخوره خیلی حالیمه! بیش از اون چیزی که شما فکرشو بکنی...

اما اینو میگم که بچه هیچ ربطی به خانوادش نداره و نباید اینطوری به بچه ها سهمیه تعلق بگیره!
این سهمیه ها دقیقا مثل اینه که، من با پدر شما خرفم میشه سر جای پارک (مثلا) بعد من بیام چشم شما رو کور کنم و بگم باباش اینجوری کرده بود! :|
نمیخواستم اینو بگم، اما این سهمیه ها همشون حق خوریه!...
منی که جریانم اینطوری بوده، با کسی که باباش جانباز شده و با شمایی که هیچکدوم از اینا نبوده، توی چیزایی مثل کنکور هیچ فرقی با هم نداریم! :)

این که به شما که فرزند چنین پدر فداکاری هستید و پدرتون دارن واسه این کشور زحمت میکشن ، سهمیه نخورده که تقصیر من نیست ، که دارید با من اینجور حرف میزنید :) !
تازه من اصن نگفتم این سهمیه "حق" هست یا "نا حق" ... من اصن گفتم "حقه" ؟ یا گفتم "نا حقه" ؟ به من هم هیچ ربطی نداره و من اصن نگفتم این چیزا که توی اف.بی مینویسن واسه چی مینویسن !!

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

این که به شما که فرزند چنین پدر فداکاری هستید و پدرتون دارن واسه این کشور زحمت میکشن ، سهمیه نخورده که تقصیر من نیست ، که دارید با من اینجور حرف میزنید :) !
تازه من اصن نگفتم این سهمیه "حق" هست یا "نا حق" ... من اصن گفتم "حقه" ؟ یا گفتم "نا حقه" ؟ به من هم هیچ ربطی نداره و من اصن نگفتم این چیزا که توی اف.بی مینویسن واسه چی مینویسن !!

نه بابا!! اتفاقا خوشحالم که سهمیه نخورد و من رو پای خودم اومدم دانشگاه... :)
جدی نگیرید بابا...من که روی صحبتم با شما نبود که! :D

اینا رو در جواب این گفتم که :

:)

ما که آب از سرمون گذشت... مارو چه به این بحثا! :D
والا به قرعـــــــان! :D

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از نارنجک :

خب من دارم میگم ما تو اون موقعیت نیستیم ! چه بسا که واقعن شما دارید درست میگید ...

اینکه میگم همه یکم بزرگانه و منطقی فک کنن و یه طرفه به قاضی نرن ، چون خودم به شخصه یه سری حرفای بی منطق و اصولی رو سر خیلی چیزا شنیدم و هیچ وقت نمیشه این افرادو قانع کرد که تو داری اشتباه میکنی ... :)

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نظر من حق با نارنجک هستش..اگه مشکل روحی منظوره این همه بچه ی طلاق و اینا...اگر هم مالی هست خوب پول بدن بهشون سهمیه آخه چرا؟

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

e5fqjvazpse2n7shjh6c.jpg

من کاملاَ با این سیستم سهمیه جانباز مخالفم مثلاَ بهشون سهمیه می دن که نیازمندن. من الان کسایی رو میشناسم باباش جانبازه بعد یه شرکت خیلی بزرگم داره ماهی n تومنم درآمدشه. از این مثالا زیاده چون همه جانبه دارن ساپورت میشن. L-:

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

تو یه بازه ای از زمان یه عده از افرادی که تو رنج 17 18 سال تا 25 26 سال بودن و تو شرایطی بودن که میتونستن برن دانشگاه به دلیلی (جنگ) از این فرصت صرف نظر کردن (در حالی یه عده ی دیگه این کار رو انجام ندادن) ... حالا به صورت دائمی (که کم نیست) یا موقتا" ...

علاوه بر چیزی که بالا گفتم یه سری شون که جونشون رو از دست دادن و یه سری دیگه هم آسیب (اغلب جبران ناپذیر) دیدن ...

حالا فرزندان این گروه وضعیتشون خاصه ... مثلا" کسی که پدرش رو از دست داده ... خب احتمالا" از خیلی از امکانات و شرایط محروم میشه ... شرایط تحصیلی و ...

یه سری گفتن خب مگه فقط فرزندان شهدا از پدر محروم هستن ... طبیعتا" این طور نیست ... اما مگه ما به خاطر یتیم بودنشون داریم سهمیه میدیم ؟ نه ... این بیشتر جنبه ی احترام گذاشتن به اون ها رو داره ...

اگه این افراد به جبهه ها نمیرفتن اصلا" دانشگاهی میموند که ما بخوایم توش درس بخونیم ؟؟

unique777

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F a r z a n e g a n
شهر
NeY SHaboUr
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

چون واسه هر دانشگاه
اول که میخوان دانشجو قبول کنن 40 % سهمه رزمندگان و ایناس خب خیلی از ظرفیت دانشگاه میره واسه اونا...
بعضیاشون حقشونه بعضیاشونم نه...
ولی کسایی که بی سهمیه قبول میشن اکثرا جای خودشون هستن...

sampad20

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
semnan
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

خیلی چیزا حق خیلیا نیس
مثلا داداشم تو مدرسه شاگرد اول بود ولی کنکورش رو بد داد و واقعا حقش نبود
یا مثلا خود من حقم نبود با یه مرحله کنکور دادن وضعیتم مشخص شه ( البته خیلی بد نشد ها ولی من از این بهتر بودم و حقم نبود )
یا مثلا اونایی که سهمیه دارن حقشون نیست ...........
خدایا >:D<!...تو همه رو به حقشون برسون

zahraaa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
قم
رشته دانشگاه
پزشکی

چقدر تاپیک های مربوط به این موضوع زیاده!!!!! :-&

خب این همه ناراضی اینجاست!یکی پاشه یه نامه خشک و خالی بزنه مجلس!!!

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

من یه چیزایی خوندم تو دفترچه انتخاب رشته
خواستم ببینم درسته یا من استباه متوجه شدم؟!!؟
برای سهمیه ایثارگران سهمیه بومی درنظر گرفته نمیشه؟؟؟
ینی کسی تو شهر ما ایثارگر باشه بدون دلهره این که بومی تهران نیس میتونه تهران رو بزنه؟؟؟ L-:

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
عجیبه و ناراحت کننده!
طرف فقط داره با نمره‌های درخشان! پاس میکنه میره
ولی خیلی راحت میتونه انتقالی بگیره بره یه دانشگاه (رنک یک) دیگه
ولی من در نهایت با کلی دردسر و شرط و شروط، فقط میتونم ۴ ترم مهمان بشم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سراب
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
پزشکی
عجیبه و ناراحت کننده!
طرف فقط داره با نمره‌های درخشان! پاس میکنه میره
ولی خیلی راحت میتونه انتقالی بگیره بره یه دانشگاه (رنک یک) دیگه
ولی من در نهایت با کلی دردسر و شرط و شروط، فقط میتونم ۴ ترم مهمان بشم.
مورد داریم قراره از ترم دو بره شهید بهشتی ادامه بده (: .

بالا