• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محل بحث دانشجویان پزشکی

• شروع کننده موضوع

GSTfire

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
اینجا بچه های سمپادی که رشته شون پزشکیه می تونن سوالاشونو بپرسن و اگه کسی جواب سوال رو می دونست با استفاده از تجربیاتش بقیه رو راهنمایی کنه !
یکی از سوالات خود من اینه که آیا می شه به روشی این 2 سال طرح پزشکی عمومی رو پیچوند ؟!! :-<

mehrdadb

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد سلطاني
شهر
كرج
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشكي
پاسخ : دانشجوهای رشته پزشکی

یکی از سوالات خود من اینه که آیا می شه به روشی این 2 سال طرح پزشکی عمومی رو پیچوند ؟!!
شنیدم میشه خرید+ تخصص هم قبول شی ، دیگه طرح تخصص باید بری ... ولی میگن کل حالش به همین طرحه :D

• شروع کننده موضوع

GSTfire

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از mehrdadb :
شنیدم میشه خرید+ تخصص هم قبول شی ، دیگه طرح تخصص باید بری ... ولی میگن کل حالش به همین طرحه :D
اگه احیانا بخوام واسه تخصص از ایران برم ، باید طرح رو بگذرونم بعد برم ! مگه نه ؟ اونجوری اگه بشه ، چجوری بپیچونمش ؟ جز خریدنش :D اسم خرید که میاد تنم میلرزه :D

mehrdadb

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد سلطاني
شهر
كرج
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از GSTfire :
اگه احیانا بخوام واسه تخصص از ایران برم ، باید طرح رو بگذرونم بعد برم ! مگه نه ؟ اونجوری اگه بشه ، چجوری بپیچونمش ؟ جز خریدنش :D اسم خرید که میاد تنم میلرزه :D
اگه عمومی تموم شه تو ایران که حتما باید طرحو بگذرونی .. ولی اگه تو دوران عمومی بورس بشی ، احتمالا بشه پیچوند.

جام طلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اهواز
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

اگه جز بچه شهدا باشی کلا نمی ری.ولی در بقیه شرایط ( متاهل و 1% و ....) باید تهش بری طرح. ;;)

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

برای هرچی بخوای از کشور خارج شی به ازای هر سالی که درس خوندی باید پولشو بدی

raha g

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
bojnord
مدال المپیاد
شيمي
دانشگاه
اميركبير
رشته دانشگاه
نفت

میشه منم پزشکی بخونم به عنوان رشته دوم؟یعنی با رشته خودم دو رشته ای بخونم
اگه اینجوری شه مامانم به ارزوش میرسه. الانم هنوز میگه کاش رفته بودی تجربی
من چی بگم این وسط اخه؟ :-< :-< :-< :-<

`فارسی شد`

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از raha g :
من چی بگم این وسط اخه؟ :-< :-< :-< :-<
واقعا خودت چی فکر میکنی؟

جام طلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اهواز
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از raha g :
من چی بگم این وسط اخه؟??? :-< :-< :-< :-<
2 تاش با هم رو نمیدونم بشه یا نه چون دیگه خیلی سخته.ولی اول رشتتو تموم کن بعد بیا پزشکی .ما الان یه نفر داریم که رشته ریاضی بوده و یه لیسانسی داره و اینا الان با ما داره پزشکی میخونه. اصولا خواستن توانستنه.به خاطر خودت نه مادرت.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : بحث های عمومی دانشجویان رشته پزشکی

به نقل از جام طلا :
2 تاش با هم رو نمیدونم بشه یا نه چون دیگه خیلی سخته.ولی اول رشتتو تموم کن بعد بیا پزشکی .ما الان یه نفر داریم که رشته ریاضی بوده و یه لیسانسی داره و اینا الان با ما داره پزشکی میخونه. اصولا خواستن توانستنه.به خاطر خودت نه مادرت.
دو رشته ای خوندن یعنی این که اول فرد یک رشته رو قبول میشه بعد یک رشته با سطح پایین تر رو که حالت رشته ی پایه داره رو میتونه همراه با رشته ی اصلی بخونه.مثلا شیمی محض ریاضی محض فیزیک و برای رشته های دیگه انگار اجازه گرفتن سخت تر میشه.اما مورد ایشون فرق داره.فردی که دانشجودر مراکز دولتی هست نمیتونه کنکور بده و حتما باید از رشته ی اول انصراف بده. این جوری هم میشه تغییر رشته نه دو رشته ای خوندن

جام طلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اهواز
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از M A S U M E :
دو رشته ای خوندن یعنی این که اول فرد یک رشته رو قبول میشه بعد یک رشته با سطح پایین تر رو که حالت رشته ی پایه داره رو میتونه همراه با رشته ی اصلی بخونه.مثلا شیمی محض ریاضی محض فیزیک و برای رشته های دیگه انگار اجازه گرفتن سخت تر میشه.اما مورد ایشون فرق داره.فردی که دانشجودر مراکز دولتی هست نمیتونه کنکور بده و حتما باید از رشته ی اول انصراف بده. این جوری هم میشه تغییر رشته نه دو رشته ای خوندن
پ این کسی که تو دانشگاه ما بید چه جورکی بید ؟ :D
رشته کشاورزی خونده تموم الان پزشکی داره میخونه .

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از جام طلا :
پ این کسی که تو دانشگاه ما بید چه جورکی بید ؟ :D
رشته کشاورزی خونده تموم الان پزشکی داره میخونه .
خوب تموم کنه که مشکل نداره.همزمان نمیتونه دو جا دانشجو باشه.

The Sniper

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل

به نقل از GSTfire :

طرح رو که اصلا نمیشه خرید فقط با تاکتیک هایی که مشخص هستن میشه پیچوند. اونم فقط 01% آدما شرایظش رو دارن. طرح رو حتی اگه قبل از شروع پزشکی؛ پایان خدمت یا معافیت سربازی داشته باشی هم بازم باید بری اگه پسر باشی میتونی به جای طرح بری خدمت که مدتش کمتر هست. هیچ راهی برای خریدن طرح نیست ولی اگه همون سالی که فارغ التحصیل میشی تخصص قبول بشی بعد از پایان دوره تخصص ( که وارد طرح دوره تخصص میشی ) اگه شهر دور افتاده و محرومی طرح تخصص رو بگذرونی میتونی درخواست بدی که طرح دوره عمومی و تخصص باهم حساب بشن برات.
برای بیرون رفتن از کشور باید طرح رو تموم کرده باشی و برای اینکه بری بیرون و مدرکت رو هم با خودت ببری ( برای کار یا ادامه تحصیل ) باید تکلیف تعهد 14 ساله خودت رو مشخص کنی که تعهد دادی 14 سال در ایران کار کنی ( که 1.5 سالش رو به خاطر دوره انترنی کم میکنن ) و اگر 2 سال هم برای طرح رفته باشی کم میکنن و بقیه رو یا باید بمونی ایران و این مدت کار کنی یا باید تعهدت رو بخری که در حال حاضر فکر میکنم سالی یک میلیون و هفتصد هزار تومن باشه ( از یه منع غیر رسمی شنیدم این مبلغ رو )

اگه این پروسه رو طی نکنی دادگستری و وزارت خارجه ایران مدرکت رو ترجمه و تایید نمیکنه تا بتونی ببری خارج از کشور

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از The Sniper :
طرح رو که اصلا نمیشه خرید فقط با تاکتیک هایی که مشخص هستن میشه پیچوند. اونم فقط 01% آدما شرایظش رو دارن. طرح رو حتی اگه قبل از شروع پزشکی؛ پایان خدمت یا معافیت سربازی داشته باشی هم بازم باید بری اگه پسر باشی میتونی به جای طرح بری خدمت که مدتش کمتر هست. هیچ راهی برای خریدن طرح نیست ولی اگه همون سالی که فارغ التحصیل میشی تخصص قبول بشی بعد از پایان دوره تخصص ( که وارد طرح دوره تخصص میشی ) اگه شهر دور افتاده و محرومی طرح تخصص رو بگذرونی میتونی درخواست بدی که طرح دوره عمومی و تخصص باهم حساب بشن برات.
برای بیرون رفتن از کشور باید طرح رو تموم کرده باشی و برای اینکه بری بیرون و مدرکت رو هم با خودت ببری ( برای کار یا ادامه تحصیل ) باید تکلیف تعهد 14 ساله خودت رو مشخص کنی که تعهد دادی 14 سال در ایران کار کنی ( که 1.5 سالش رو به خاطر دوره انترنی کم میکنن ) و اگر 2 سال هم برای طرح رفته باشی کم میکنن و بقیه رو یا باید بمونی ایران و این مدت کار کنی یا باید تعهدت رو بخری که در حال حاضر فکر میکنم سالی یک میلیون و هفتصد هزار تومن باشه ( از یه منع غیر رسمی شنیدم این مبلغ رو )

اگه این پروسه رو طی نکنی دادگستری و وزارت خارجه ایران مدرکت رو ترجمه و تایید نمیکنه تا بتونی ببری خارج از کشور
اما من جور دیگه ای شنیدم. البته نه به این دقت ولی میدونم اگر بخوای از ایران خارج شی (به هر دلیلی) به ازای هر سالی که درس خوندی باید یه چیز حدود 10 میلیون تومن بدی

جام طلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اهواز
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

کلا باید 10 میلیون بدی نه به ازای هر سال 10 میلیون .
هر سالی که بگذره از پولش کم میشه .

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از جام طلا :
کلا باید 10 میلیون بدی نه به ازای هر سال 10 میلیون .
هر سالی که بگذره از پولش کم میشه .
یکی از هم کلاسی هام امسال میخواست بره و برگرده بهش میگفتن به ازای هر سال 10 میلیون..بعد از چی بگذره کم میشه؟ من میگم طرف سال 4 می باشه باید 40 تومن بده..

جام طلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اهواز
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

فکر نمیکنم داروسازی با پزشکی فرق بکنه ولی واسه ما اینطوره .به ازای هر سالی که درس خونده تقریبا 1 میلیون.
اینو مطمئنم .

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از جام طلا :
فکر نمیکنم داروسازی با پزشکی فرق بکنه ولی واسه ما اینطوره .به ازای هر سالی که درس خونده تقریبا 1 میلیون.
اینو مطمئنم .
چه جالب! آخه منم مطمئنم! یکی از بچه ها دو ماه پیش داشت میرفت آخه..یعنی رفت..کار داشت برگشت

جام طلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اهواز
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

خوب پس احتمالا شامل همون تصمیم هایی که یک شبه میگیرند .قانون تغییر کرده .
ما که زیاد از این چیزا دیدیم. :D

The Sniper

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل

چه خبره سالی 10 میلیون ؟ مگه توی امکانات کالج های آمریکایی درس خونده که سالی 10 میلیون بده ؟ شهریه دانشگاه آزاد هم اینقدر نیست حتی ! O0
قبلنا سالی 700 تومن بود پارسال حدود 1 میلیون تومن و شاید امسال 1700 تومن.
کلا پول 14 سال رو باید بدی اگه میخوای مدرکت رو بگیری و بری ولی 1.5 سال برای انترنی کم میکنن ازش و 2 سال هم برای طرح. بعد از اون هم هرچقدر کار کرده باشی تو ایران ازش کم میکنن.

بالا