• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حقیقت

پاسخ : حقیقت

این تاپیک حقیقت نداره
همش وهم و خیالیه ک خودم ساختمش...

به نقل از محمد_پ :
این تاپیک حقیقت نداره
همش وهم و خیالیه ک خودم ساختمش...
بر چه پایه ای این حرف رو می زنین؟
اصلا یه چیزی:
منظور شما از "حقیقت چیست؟" چی هستش؟؟
1-معنای خود کلمه ی "حقیقت" چیست؟==> که منطق دانان وحتی فلاسفه از اون به عنوان"لفظ بما هو لفظ"یاد می کنند.
2-خود حقیقت چیست؟(در زمینه های مختلف ودرنهایت در کل جهان)==>که منطق دانان از اون به عنوان"لفظ بما هو واحد"ویا"لفظ بما هو متعدد"یاد می کنند.{که خودم کمی توی این حرف منطق دانان شک دارم و مطمئن نیستم پس نظری نمی دم.}
ولی اگر
سوال شما از نوع سوال شماره 1 باشد(یعنی منظورتون همین باشه)،باید گفت که "حقیقت"از ریشه ی "حق" می اید و یعنی ان چیزی که باید وجود داشته باشد و کاملا نیز صحیح باشد(که ما در اینجا و در این بحث به بودن و یا نبودن این چیز که حقیقت نامیده می شد ،کاری نداریم.).که قابل ذکر است از این جواب در جواب سوال"تفاوت بین حقیقت و واقعیت چیست؟" استفاده می شود.
و خواهش می کنم کسانی که نظر خودشون رو می گن ،دلیل منطقی و یا حتی دلیل نزدیک به منطق فرضی خودشون ویا یک مکتب خاص بیاورند.مانند:کسانی که همه چیز را نقض می کنند و از جملاتی استفاده می کنند که در همان جمله کلماتی یکدیگر را نقض می کنند.

چند روز پیش یکی از دوستام میگفت:
حقیقت همون چیزیه که ما نمیتونیم بهش برسیم .​

نظرتون چیه؟

تنها حقیقتی که واقعی هست اینکه تو می دونی وجود داری.

معنی کلمه حقیقت واضحه اما در کاربرد چون هیچ کس علمش کامل نیست به حقیقت دست پیدا نخواهد کرد

می‌خواستم این تاپیکُ بزنم دیدم هست! آپ!
خب بچه ها این تعریفش خیلی مفصل تر از ایناست. مثلا الهیون یه نظر دارن راجع به تعریف حقیقت، یه گروه دیگه یه نظر دیگه.
مثلا یه گروه می گن حقیقت یعنی آنچه که معلول برخورد عالم عین و عالم ذهن باشه. نه هرچیز که مطابق با واقع باشه!

تنها حقیقت این که به وجود خودت ایمان بیاری ..حقیقت ..بشناسی ..بفهمی مفهومش چیه
همیشه هم برای بعضی افردا حقیقت براشون بسیار تلخ ودرناکه ..چرا ا؟اتفاقا باید خوشحال بشن تا واقعیت میدونن (;

حقیقت یه نوع حالت القا شده ی جبری هستش که تو بتونی وسیله ی سنجش بکنیش!
تو درکی از حقیقتی نداری اما میتونی اونو تو سخنانت حس کنی یا ازش استفاده کنی... انسانی که در حالات جبری درحالِ فعالیتِ و داره زندگی میکنه پس حتما تفکراتش هم یه نوعی از قبل تعیین شده و یه جورایی تحمیل شدس... ببین مثلا اگه من اختیار کامل ندارم پس یه جورایی محدودم پس سازندم میتونه جوری منو خلق کنه تا اونطوری اون میخواد فکر بکنم... حــــله؟ :)

مثل قضیه فیل در تاریکیه:|

ی فیل همیشه ی فیله ، ما کوریم :|

پی بردن به حقیقت اشیاء، یعنی پی بردن به اینکه اونا چی هستن.
خب حقیقت هرچیزی ممکنه با دیگری فرق بکنه.

به عبارت دیگر، مفهوم حقیقت روشنه: چیستی.
امّا مصداقش تقریبا دست نایافتنیه( در اکثر موارد!)

Back
بالا