• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

قوانین، انتقادات و پیشنهادها

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
پاسخ : قوانین و انتقادات و پیشنهادها

به نقل از ریـحـانـه :
مشخص نشده؟! فکر کنم پست‌های اول تاپیک رو نخوندی. توی این پست جهت تاپیک کاملاً مشخص شده. و اینکه کی گفته کمکی نمیکنه؟ این حرف خیلی غیرمنطقی‌ـه! مثل این میمونه که بگیم «توصیه‌های پزشکی چه کمکی به آدم میکنه؟! هرکی درمورد یه بیماری یه نظری داره خب.» ببینید یکی میاد با دلیل میگه که فلان فیلم خوب نیست. من نظراتش رو میخونم، یا با فکرش موافقم یا نیستم؛ اگه موافقم که خب الکی وقت و پول‌م رو هدر نمیدم، اگه مخالفم هم بحث میکنم. همون بحث‌ها هم باز به خواننده کمک میکنه. چرا؟ چون میاد دیدگاه‌های مختلف رو راجع به اون فیلم میخونه و در نهایت فکر میکنه که کودوم منطقی‌تره. شما مطمئن باشید اگه بحث بشه و ما ببینیم تاپیک شلوغ شده، بحث رو هدایت میکنیم. مثلاً میگیم ادامه‌ی بحث رو تو تاپیک مربوط به اون فیلم دنبال کنن یا اگه تاپیک‌ش نیست، تاپیک میزنیم براش که صحبت‌ها طبقه‌بندی شده باشه. خلاصه که شما اگه میبینید نیاز به بحث هست نگران نباشیدُ بحث کنید، ما حواسمون به بقیه‌ی مواردش هست. :D

مطمئن باش ریحانه جونم وقتی میام یه انتقادی رو میکنم حداقل پست اولشو خوندم! :D
خوب بالاخره هر انجمنی با توجه به مدیرانش سیاستی رو دنبال می کنه. اینجاست که میشه گفت : "اجازه میدین قانع نشم؟! :-" :D "
ولی چشم،اگر مبنای تاپیک بر بحث هست،اونجام پیگیری میکنیم.
ممنون.

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از شــــقایــــق :
مطمئن باش ریحانه جونم وقتی میام یه انتقادی رو میکنم حداقل پست اولشو خوندم! :D
خوب بالاخره هر انجمنی با توجه به مدیرانش سیاستی رو دنبال می کنه. اینجاست که میشه گفت : "اجازه میدین قانع نشم؟! :-" :D "
ولی چشم،اگر مبنای تاپیک بر بحث هست،اونجام پیگیری میکنیم.
ممنون.

متأسفانه (دور از جون شما. :د) هستن کسایی که این رو رعایت نمیکنن و انتقادشون براساس شواهد نصفه نیمه‌ست.
بله، اجازه هست قانع نشین. ما اینجا به دموکراسی معتقدیم نه دیکتاتوری. :D
در هر صورت مرسی از انتقادت؛ باعث شد با دید بازتری در مورد اون تاپیک عمل کنیم.

کاربر حذف شده 8031

مهمان

محمّد دقیقاً هدف از ترجمه یه فیلم چی هست؟ بر این فرض محال که برای مترجم یه فایده‌ای داشته باشه برای بقیّه که اصلاً فایده‌ای نداره؛ تنها فایده‌ای که من تو این کار دیدم کار گروهی و تقویت زبان انگلیسی هست که کاملاً بی‌ربط به این انجمن‌ان. من از این پروژه به عنوان یه پروژه‌ی وقت‌گیر و کم‌منفعت یاد می‌کنم و بس! [زیاد اینو با لحن خشن نخونید؛ ملایم بخونید. ;;)]
امّا حالا پیشنهادم برای اینجور کارمارا اینه که بیاید آیتم هایی رو که تو برنامه ۴،۳،۲،۱ هست به عنوان یه مسابقه و یا یه کارگروهی در بیارید؛ مثلاً بیاید یه قسمت از فیلمی رو از آپارات پیدا کنید و اگر هم خواستید عضو شید تو آپارات و فیلماتون رو اونجا آپلود کنید و بعد به ملّت بگید که بیان تحلیل کنن و یا برای ملّت یه قسمتی از یه نمایشنامه رو مشخص کنید و ملّت هم اون رو اجرا کنن و ویس‌هاشون رو بفرستن و ...

• لایک
امتیازات: ftnt

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

کلا فیلم و ترجمه اون دو موضوع جدایی‌ناپذیر از هم هستند و نمیشه گفت حالا چون اصل فیلم به تماشای‌گروهی ربط داره پس ترجمه‌اش هیچ ربطی به تماشای‌گروهی نداره.
هدف اصلی من شکل دادن یه کار گروهی با محوریت ترجمه توی سایت هست که واقعا کاربرد داشته باشه و صرفا یه کار نمایشی نباشه.
کاری که هم به زبان انگلیسی و ترجمه مربوط باشه و هم به فیلم و سینما. که خوب زیرنویس فیلم بهترین نمونش میشه.
گذشته از اون رو چه حساب میگی کار بسیار وقت‌گیر و کم منفعتیه؟ قبلا تجربه‌اش رو داشتی؟
من توی همون تاپیک هم گفتم که ترجمه فیلم اصلا کار وقت‌گیری نیست. اونم وقتی که کار ترجمه بین چندین نفر تقسیم بشه.
در کل ترجمه فیلم پلی بین دو انجمن English و سینما و تلویزیون محسوب میشه که میتونه حاصل یک همکاری گروهی باشه که حتی بعدها هم میشه ازش استفاده کرد و کمترین تاثیری که برای مترجم اون فیلم داره اینه که دایره لغات و اصطلاحات اون شخص رو به شدت گسترش میده و شخص مترجم بعد از تمام شدن کار و زمانی که پای ترجمه گذاشه نه تنها احساس بیهودگی و هدر رفت وقتش رو نمیکنه بلکه رضایت خاصی رو هم احساس میکنه.

پ.ن: علیرضا، من کلا تمام پست‌هات رو با لحن ملایم میخونم چون اصلا لحن جدی به قیافت نمیخوره :D (;

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از علی‌رضا ح. :
امّا حالا پیشنهادم برای اینجور کارمارا اینه که بیاید آیتم هایی رو که تو برنامه ۴،۳،۲،۱ هست به عنوان یه مسابقه و یا یه کارگروهی در بیارید؛ مثلاً بیاید یه قسمت از فیلمی رو از آپارات پیدا کنید و اگر هم خواستید عضو شید تو آپارات و فیلماتون رو اونجا آپلود کنید و بعد به ملّت بگید که بیان تحلیل کنن و یا برای ملّت یه قسمتی از یه نمایشنامه رو مشخص کنید و ملّت هم اون رو اجرا کنن و ویس‌هاشون رو بفرستن و ...

ذهن من رو خوندی شما؟ :D راستش این کار چیزی‌ـه که من از شهریور تو فکرش‌م و قراره در اولین فرصت اجراش کنیم.

• لایک
امتیازات: NEO

Amd

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلي اصلی کرمان
شهر
كرمان
پاسخ : قوانین، انتقادات و پیشنهادها

تابستون شروع شده و کنکوریا هم خلاص شدن.دیگه وقتشه تحلیلی،تماشای دسته جمعی چیزی راه بندازید.کلا سوت و کور شده اینجا

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از Amd :
تابستون شروع شده و کنکوریا هم خلاص شدن.دیگه وقتشه تحلیلی،تماشای دسته جمعی چیزی راه بندازید.کلا سوت و کور شده اینجا

برنامه‌هایی واسه تابستون دارم که یکیشون نیاز به همکاری مدیریت سایت داره.
ولی در کل مثل تمام تابستون‌های دیگه تماشای گروهی و به احتمال زیاد یه مسابقه دیگه خواهیم داشت.

• لایک
امتیازات: Amd

Amd

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلي اصلی کرمان
شهر
كرمان

با سلام
الان نزدیک به 3 هفته است هر روز فروم رو چک میکنم که بلکه شاید یه اتفاقی(مسابقه یا تماشایی گروهی)افتاده باشه.ولی انگار نه انگار که الان تابستون شده و باید فروم بیش از قبل فعال باشه.مدیران عزیز لطفا تکونی به خودشون بدن.
ممنون

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از Amd :
با سلام
الان نزدیک به 3 هفته است هر روز فروم رو چک میکنم که بلکه شاید یه اتفاقی(مسابقه یا تماشایی گروهی)افتاده باشه.ولی انگار نه انگار که الان تابستون شده و باید فروم بیش از قبل فعال باشه.مدیران عزیز لطفا تکونی به خودشون بدن.
ممنون

دستم مدتیه که شکسته و الان تو گچه و قابلیت پیشنویس هم وجود نداره که بوسیله‌ی اون ذره ذره تاپیک رو بنویسم چون تایپ کردن پستهای طولانی با یک دست بدون وجود پیشنویس کار خیلی سختیه.
مدیران هم این وسط اصلا پاسخگو نیستن و این سوالیه که دو روز پیش ازشون پرسیدم ولی هنوز جواب ندادن.

به نقل از NEO :
دو سوال مدیران عزیز:
اول اینکه آیا سایت طی هفته‌های آینده از لحاظ فنی پایداره که من بتونم یه تماشای گروهی برگزار کنم؟
چون نمیخوام برگزاری تماشای گروهی با تعمیرات سایت همزمان بشه. (میتونم واسه این مورد صبر کنم.)

و سوال دوم اینکه پیش‌نویس کی برمیگرده؟
چون من الان چند روزه که یکی از دستام شکسته و مجبورم که با یه دست تایپ کنم و نمیدونید که اینکار چقدر عذاب‌آوره و برای نوشتن پستهای روزنامه‌وار و طولانی مثل تاپیکهای تماشای گروهی واقعا نبود پیشنویس کار رو غیر ممکن میکنه.
در کل واقعا به پیشنویس نیاز دارم و اگر بتونید برای همون انجمن تماشای گروهی هم فعالش کنید کفایت میکنه.

در هر حال شده هفته‌ی دیگه خودم گچ دستم رو بشکنم، تماشای گروهی رو میزارم چون خودمم از این وضع اصلا راضی نیستم.
یکم صبور باش. (;

برگ زرین

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

چرا هیچ تاپیک و بحثی درباره اسکار 2016 نداشتیم؟ :/

rdahl_kn

دایان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
شیراز
دانشگاه
University of Calgary

به نقل از یه اشتباه خوب :
چرا هیچ تاپیک و بحثی درباره اسکار 2016 نداشتیم؟ :/

دلیلش اینه که کسی به اینجا رسیدگی نمیکرد و این که اسکار چند سالیه یه ذره سیاست هاش درمورد انتخاب فیلما زیر سواله و مثلا من به شخصه انقدرا مهم نمیدونمش.
اما شما میتونستید (و میتونید، با این که دیگه موضوع داغی نیست) خودتون تاپیک بزنید.

نام مرکز سمپاد
helli1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93

برای تابستونا نمیشه یه برنامه ریخت که توی یه مدت زمان های کوتاهی اعضای انجمن و سینما دوستان یک سری فیلم ها رو ببیند...؟؟

rdahl_kn

دایان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
شیراز
دانشگاه
University of Calgary

به نقل از shadow shaman :
برای تابستونا نمیشه یه برنامه ریخت که توی یه مدت زمان های کوتاهی اعضای انجمن و سینما دوستان یک سری فیلم ها رو ببیند...؟؟

بله. تماشای گروهی رو بعد از کنکور اجرا می‌کنیم گرچه فعالیت خیلی کمه و اصولا استقبال نمیشه. :D (طبق تماشاهای گروهی قبلی)

کاربر حذف شده 8031

مهمان

آقا بیاید یه تماشای گروهی درست کنید ولی یکم تخصصی‌تر. من پیشنهادم اینه که با محوریت این تاپیک و فیلمسازان مؤلف میام و فیلم‌های کلاسیک تاریخ سینما رو با هم نگاه می‌کنیم. فرضا نیت می‌کنیم که از فدریکو فلینی شروع کنیم به فیلم دیدن. و فیلم‌های معروف‌ش رو در عرض چند هفته نگاه می‌کنیم و «سینما»ی فلینی رو در اون چند هفته بررسی می‌کنیم. فقط یه مقدار این برنامه حمایت می‌خواد و افراد مشتاق. ولی به طور قطع با این شیوه خیلی بهتر از شیوه‌های تئوری میشه بحث سینمایی کرد و منظور همدیگه رو بفهمیم.

rdahl_kn

دایان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
شیراز
دانشگاه
University of Calgary

این خیلی ایده ی خوبیه و من خودمم بهش فکر کرده بودم و این کار رو دوست دارم. (قطعا البته یه زمانی بعد از هفته ی دیگه. :-" #کنکور۹۵)
اما مسئله اینجاست که بچه ها تماشای گروهیای قبلی به زور از فیلمایی که دی وی دی هزار تومنیش کنار خیابون گیر میومد استقبال کردن. حالا الان فیلمای قدیمی که پیدا کردن لینک دانلودشون هم سخته؟ نمیدونم.
ولی یه کاری مشابه با ایده ت انجام میدیم حتما. (اند یور دد ایف یو دونت هلپ.)

کاربر حذف شده 8031

مهمان

یقینا اگه این انتظار باشه که بخوایم جمعی بالای پنج نفر رو برای این موضوع داشته باشیم. خب طبیعی‌ه ناامید خواهیم شد. دلیل هم واضح اینجا علاقمند به سینما کم هست. و خب برای این برنامه اگه یه سه یا چهار نفر هم فعاّل باشند باید شکر کرد و البته به نتیجه هم می‌رسه برنامه. در کل زیاد غصه افراد رو نباید خورد. ولی من با توجه به شناختی که دارم حدس می‌زنم یه چهار یا پنج نفری توی برنامه شرکت کنند - که عدد خیلی خوبی‌ه.

برای دسترسی به فیلم‌ها هم جای نگرانی نیست. سایت خوب زیاد هست.[nb]این سایت‌ه یه آرشیو عجیبی داره. می‌تونم بگم از هر کارگردان مؤلفی چند تا فیلم رو داره که کار ما رو راه بندازه.[/nb]

rdahl_kn

دایان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
شیراز
دانشگاه
University of Calgary

من به سه نفر هم راضیم! و در کل خوبه. Noted. مرسی از پیشنهاد.

بالا