• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

عبرت بگیریم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
هیچی ...
دانشگاه
آزاد
رشته دانشگاه
مهندسی
پاسخ : عبرت بگیریم

:)باید در مقابل خیلی چیزا بی تفاوت باشم! چون جز من کسی اذیت نمیشه
:)با هرکسی مثل خوش ررفتار کنم
:)هیچکس از تووجه زیادی خوشش نمیاد
:)به هیچکس اعتماد نکنم حتی خواهرم
:)رازمو به کسی نگم که بعدا بکوبه تو سرم!
:)به فکر کسیاییی ک به فکرم نیسن نباشم
:)نگران کارایی که دیگران میکنن نباشم اصلا به من چه !!!که ب فکرشون باشم !
:)وقتمو واسه کسی که ادم نیست نزارم واسه کاری که بی هدفه بی فایدس نزارم!
:)بیشتر سکوت کنم و سعی کنم شنونده باشم!
:)جوگیر نشم
..
...

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی
پاسخ : عبرت بگیریم

هيچ وقت هيچ وقت هيچ وقت هيچ وقت با كسي صميمي نشيد (دوست صميمي و اينجور چيزا به نظرم مسخرست چون 100% لطمه ميخوريد)
البته پارتنر رو نميگما با اون كه هميشه بايد روراست بود

هيچوقت بابت گذشتتون خودتون رو سرزنش نكنين

هيچوقت كسي رو قضاوت نكنين حتي اگه همه چي براتون مشخص و واضح بود (حتما حرف هاي خودش رو بشنويد...)

هيچوقت رازتون رو به كسي نگيد ( به هيچكس هيچكس)

هيچوقت نگيد براي كاري وقت هست...

و آخري اين كه سال پيش دانشگاهي دنبال دوست دختر/پسر نريد...

تمام بالايي ها تجربه من بود و مطمئن باشيد از همشون لطمه ميخوريد اگه انجام بديد...

Bk_201

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دیگه سمپاد نیستم
شهر
به شما ربطی نداره
سال فارغ التحصیلی
1404
عبرت گرفتم که هیچوقت چیزی رو برا خودم سخت نکنم

MarMari

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهسوار
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
زهی خیال باطل
دانشگاه
البرز
رشته دانشگاه
داروسازی
  • تو زندگيم ياد گرفتم هيچوقت با كسي صميمي نشم

• اگر كسي رو دوست دارم بهش بگم،‌ شايد احساس پشيموني تا مدتي وجود داشته باشه. ولي شايد فردا روزي من و يا طرف مقابلم ديگه زنده نبوديم. اون موقع اين هميشه شكل يه حسرت داره. (البته به نظرم اگر از فاميل يا آشناهاست گفتنش يكمقدار ريسك داره و شما بايد به ظرفيت طرف مقابلتون فكر كنين.)

• تنهايي بهترين حالتيه كه يه انسان مي تونه در اون به سر ببره. (نمي دونم آيا براي همه صدق مي كنه يا نه) ولي همه انسان ها چه درونگرا، چه ميان گرا و چه برونگرا از نظر من لازم هست يه چند روزي رو از ارتباطات با اطرافيانشون دوري كنن و خوب فكر كنن. به رابطه هاشون. به تايمي كه براي اطرافيانشون ميذارن و خوب آناليز كنن كه آيا اين تايم ارزشش رو داره؟ اين تايمي كه من ميذارم اين انرژي كه ميذارم آيا به من نفع ميرسونه؟ آيا به من ضرر ميرسونه؟ آيا اون ضرر زياده؟ از نظر من روابط خيلي تو زندگي مهم هستن منم مثل خيلياي ديگه زماني دوستاي خيلي زيادي داشتم. ولي وقتي به جايي تو زندگيت ميرسي كه قيد همه دوستات،‌ همه روابطت رو ميزني اين رو بدون كه شايد اون لحظه كارت غلط به نظر برسه. ولي اگر آرامش تو در اين حالت مهياست. اگر حس مي كني بدون دوست يا با اين تعداد دست زندگيت بهتر ميشه، يك لحظه هم غفلت نكن، ترديد نكن. من قيد همه اطرافيانم (جز خانواده و اقوام درجه دو) رو زدم. ولي شايد شما روابطي داشته باشيد كه به سود شماست پس بعد از بررسي كاملشون اگر واقعا به سود شمان، آرامش داريد در كنارشون و همه جوره با اون روابط اوكي هستين مي تونين حفظشون كنين.

• اگر در نوجواني علاقه اي به وجود اومد كه شما اسمش رو عشق ميذارين نبايد هيجاني عمل كنين. بايد صبر داشته باشين چون علاقه به افراد (حتي گاهي مواقع در بزرگسالان) مثل آتيشه. اوايل خيلي شعله وره ولي بايد صبر كرد تا اون تنديش گرفته بشه. بايد خوب فكر كرد راجب اون علاقه. خوب اطلاعات كسب كرد راجب اون شخص (حالا نريد همون ماه اول به هر دري بزنين. نه! چون اون موقعم آتيش شعله وره) اين فكر كردن ميتونه ماه ها طول بكشه. در هر شرايطي تمام سعيتون رو كنين كه معقولانه عمل كنين.

• هميشه سعيتون رو كنين كه در حال يادگيري باشين. خيلي وقتا چيزايي كه ياد مي گيريم در آينده يكجايي ميتونن به كار ما بيان. مطالعه راجب مطالب و موضوعات مختلف و تحقيقات و به خاطر سپردنشون هر چقدرم مسخره به نظر بيان ولي حتي شده براي پر كردن اوقات فراغت ميتونن مناسب باشن.

• اينستاگرام به راحتي مي تونه زندگيتون رو به باد بده چون خيلي شيك و مجلسي بدون اينكه متوجه باشين ميتونه وقتتون رو صرف خودش كنه پس تو استفاده ازش تا جايي كه مي تونين خودتونو كنترل كنين. بهترين راه حذف كاملشه البته.

• از طلوع و غروب خورشيد لذت ببريد. شايد اين مسخره باشه به نظرتون. ولي ما يكبار بيشتر زندگي نمي كنيم پس بايد از قشنگي هايي مثل اين لذت ببريم مگه نه؟

خب اينها چيزايي بودن كه من توي اين قريب به شونزده سال زندگيم ياد گرفتم. شايد خيليا با خيلياش موافق نباشن چرا كه تجربيات هر فرد تو زندگيش با اون يكي فرق ميكنه

نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
FFI
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
مهندسی برق
به آدمای بی جنبه و نفهم یه چیزی رو یاد ندید؛
چون ممکنه بعدا بوسیله‌ی همون، بر ضد تون رفتار کنه.

+مخصوصا توی رفاقت

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
بدون شارژ گوشی دیت قرار میتینگ نرین رفتین هرجا بودین بر گردین الانم بیاین منو بغل کنین غصمه :((

بالا