• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اخبار

parsa_spy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
مدال طلای المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار
پاسخ : کامپیوتر پایه سوم

به نقل از آرمیتا ثابتی اشرف :
آخه اینطورکه من شنیدم طلا-نقره های فعلی اجازه ی شرکت ندارن !!!
ولی برنز ها ... :(

نه کی گفته ؟؟؟ اصلا یکی از دلایل اصلی اضافه کردن سوم ها ، هدر نشدن تلاش نقره ها بوده !!! تازه یک بحث هایی بوده که اصلا نقره ها رو بدون مرحله 2 راه بدن !!!

آخه خیلی از ریاضی ها میان و با اطلاعات ریاضیشون مرحله اول الکی قبول می شن ! اگر برنامه نویسی مهم تر بشه مطمئنا اونا نمیان دیگه :D :D

دقیقا. الان دوستای من که تو دورن ، می گن خیلی از قبولی ها ، در اصل می خواستن ریاضی یا فیزیک بخونن. ولی به خاطر نوع بد سوال های امسال ، اونها به جای کامپیوتری ها قبول شدن.

دقیقا ! :D یک نکته هم هست که خیلی از سوم ها وقتی پارسال قبول نشدن نشستن سر درس مدرسشون و المپیاد رو کلا ول کردن و الان اگر بخوان دوباره شروع کنن چون مدت زیادی مسئله حل نکردن احتمالا عقب بیافتن !
این هم تا حدودی درسته ! مثلا تو مدرسه خود ما ، با اینکه پارسال کلی آدم بودن که می خواستن واسه کامپیوتر بخونن ، ولی امسال فقط من موندم !!!! :)) :)) :))

احسان

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه‌ای
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
نقره‌ی المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مهندسی‌ کامپیوتر

اتفاقی که امیدوار بودم نیفته، افتاد!! برای المپیاد کامپیوتر عزیز متاسفم!

یه کم توضیح (برای کسایی‌ که زیاد در جریان نیستن): سال ها پیش، المپیاد کامپیوتر مثل بقیه المپیاد‌ها برگزار می شد! یعنی‌ کسایی‌ که توی مرحله ۲ قبول شده بودن، توی یه دوره ی تقریباً ۲ ماهه شرکت میکردن و در پایان اون دوره، مدال‌ها معلوم میشدن!! ولي مشكل اين بود كه تدریس الگوریتم و برنامه نویسی به صورت فشرده توی یه دوره ی ۲ ماهه کار سختی بود و عملاً کسایی‌ موفق تر بودند که خودشون قبل از مرحله ی ۲ الگوریتم و برنامه نویسی کار کرده بودند!! به خاطر همین، یه ایده ی خیلی‌ خوب زدند و تصمیم گرفتن دوره ی المپیاد کامپیوتر رو یه کم کش بدن تا همه (حتی اون هايی كه قبل از دوره اصلاً برنامه نويسی كار نكرده بودند) فرصت کافی‌ داشته باشند!! بالطبع لازمه ی طولانی‌ کردن دوره این بود که سومی ها توی المپیاد شرکت نكنن!!

با این ايده، دیگه بچه ها نیازی نداشتن قبل از مرحله ی ۲ چیز خفنی بخونن و فقط با خوب ایده زدن توی مرحله ۲ قبول میشدن!! (توی دوره ی ما، کسی‌ که طلا ۱ شد، قبل از دوره ی تابستونی اساساً المپیاد کامپيوتری نبوده و برنامه نویسی هم کار نکرده بوده!! ولی‌ با این حال، تو دوره ی نقره / طلا تونست تا این اندازه خفن بشه!!)

حالا دوباره همه چیز داره بر میگرده!! فقط در همین حد بگم که با این تصميم جديد، خیلی ها فرصت موفقیت توی المپیاد کامپیوتر رو از دست میدن و احتمالاً میزان موفقیت غیر تهرانیا به شدت کاهش پیدا می‌کنه!!

(سعی مي كنم درباره ی جزئيات اين تصميم اطلاعات كسب كنم!! نتايج تحقيقاتم متعاقباً اعلام خواهد شد!!!! (; )

احسان

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه‌ای
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
نقره‌ی المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مهندسی‌ کامپیوتر

راستش فكر كنم خودشون هم هنوز نمي دونن قراره چه اتفاقي بيفته!! چيزي كه بديهيه اينه كه بايد قبل از دوره، بچه ها بايد تا يه اندازه اي با الگوريتم و برنامه نويسي آشنا باشن!!

در ضمن نقره هاي امسال هم مي تونن سال ديگه دوباره شانسشون رو براي طلا شدن امتحان كنن!!

فعلاً چيزي بيش تر از نمي دونم!! (هر كس اطلاعاتي داره، بگه!)

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

فکر کنم این وسط واسه ریاضیا خوب شده باشه چون قبلن مدال برنز و نقره کامپیوتریا سال سوم میومدن ریاضی و مرحله دو هم قبول میشدن ولی امسال دیگه کامپیوتریا میرن کامپیوتر و ....

البته فعلن این به نظرم رسید بهتره تاثیر این کارو رو المپیاد ریاضی هم در نظر بگیرین

parsa_spy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از cowboy :
فکر کنم این وسط واسه ریاضیا خوب شده باشه چون قبلن مدال برنز و نقره کامپیوتریا سال سوم میومدن ریاضی و مرحله دو هم قبول میشدن ولی امسال دیگه کامپیوتریا میرن کامپیوتر و ....

البته فعلن این به نظرم رسید بهتره تاثیر این کارو رو المپیاد ریاضی هم در نظر بگیرین

البته خیلی هم امیدوار نباش ! :D چونکه اون طور که من از دوستام که تو دوره هستن شنیدم ، خیلی از قبولی های امسال ( به علت نوع بد و غیر کامپیوتری سوال ها ) کسایی بودن که در اصل می خواستن ریاضی یا فیزیک بخونن . برای همین احتمال اینکه بخوان بر گردن سر المپیاد مورد علاقشون ، کم نیست !!

Newton

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
کامپیوتر/فیزیک
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک

این که خیلی خوبه! مخصوصا برا اونایی که قبلا ربوکاپی بودن و یکم برنامه نویسی بلدن!:D
من پارسال مرحله2کامپیوتر قبول نشدم ولی طبق این خبر می تونم امسالم شرکت کنم! خبر خوبی بود!
هرچند هدف اصلی فیزیک خواهد بود! :D

parsa_spy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از Newton :
این که خیلی خوبه! مخصوصا برا اونایی که قبلا ربوکاپی بودن و یکم برنامه نویسی بلدن!:D

نوع برنامه نویسی المپیاد ، با روبوکاپ یه کم فرق داره. مثلا اگه می خوای مدل سوال های المپیاد دستت بیاد ، یه سری به سایت
http://acm.sgu.ru
ّبزن و یه نگاهی به سوالاش بنداز. سوالها ، بیشتر الگوریتمی هستن .

احسان

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه‌ای
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
نقره‌ی المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مهندسی‌ کامپیوتر

توجه توجه

برنامه ی جدید المپیاد کامپیوتر:

http://ce.sharif.edu/~ghodsi/inoi/inoi-new-chart.pdf

RAGA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
داشتم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
صنایع

یعنی بدون هیچ دوره ای خودمون باید الگوریتم و برنامه نویسی بلد باشیم؟
(برای اون سوالای تشریحی)

zabolian

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید اژه ای اصفهان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
۳ روز پیش ( ۲۴ اسفند ۸۸) مدال طلای المپیاد کامپیوتر گرفتم
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

تو اون pdf یه چیزی راجع به یه دوره در دهه فجر گفته، ولی در کل به نظرم این طرح فقط به درد تهرانی ها می خوره .

RAGA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
داشتم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
صنایع

مراحلش زیاد و ترسناکه

احسان

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه‌ای
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
نقره‌ی المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مهندسی‌ کامپیوتر

http://shaazzz.blogfa.com

این شااززز رو قبلاً هم معرفی کرده بودم! یه وبلاگه برای المپیاد کامپیوتر! توی شااززز هم دارن درباره ی همین برنامه ی جدید بحث می کنن!! یه سر بزنید بد نیست!!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

ا!!!!
شاااز که بسته شده بود!من قبلا خیلی میومدمتو این وبلاگ.خیلی باحال بود.
در دوران جاهلیت که فکر میکردم ازم برمیاد المپیاد کامپیوتری بودن(!!) خیلی دوستش داشتم.

دوستان من گفتند که دیگه قصد ندارن امسالو تو این المپیاد شرکت کنن.من فکر میکردم از این طرح استقبال خوبی بشه.

Amir.A

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
هممممممم
دانشگاه
خونه واسه یه سال دیکه
رشته دانشگاه
تاپ ان شاء الله

مزحک از هر لحاظ ولی بخش روشن خاموش کردن سیستم خیلی من رو از گمراهی درآورد.

saadatfar

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

آقا من نمي تونم اين فايل PDF را دانلود كنم اگر كسي از دوستان داره آپ كنه تا منم ببينم موضوع چيه!

احسان

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه‌ای
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
نقره‌ی المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مهندسی‌ کامپیوتر

http://www.inoi.ir

(اون pdf اين جا هم هست! + يه كم توضيحات)

احسان

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه‌ای
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
نقره‌ی المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مهندسی‌ کامپیوتر

خوشبختانه این طور که پیداست، توی مرحله ۲ خیلی‌ روی الگوریتم و برنامه نویسی تاکید ندارن:

نوع سوالات آزمون تستی روز اول عمدتا از مباحث ریاضیات گسسته و ترکیبیاتی و خلاقیت ریاضی خواهد بود اما از آزمون مرحله­ی اول عمیق­تر و قدری سخت­تر می­­باشد. سوال­های آزمون تشریحی روز دوم نیز مشابه سوال­های آزمون­های تشریحی مرحله دوم سال­های گذشته خواهد بود و مواردی مانند ریاضیات گسسته و ترکیبیاتی، خلاقیت ریاضی، مباحث مقدماتی نظریه­ی گراف­ها، روش­های حل مساله همچون استقرا، دوگونه شمردن، لانه کبوتری، و … را در بر خواهد داشت (منابع مفید برای مطالعه و آمادگی آزمون­های المپیاد کامپیوتر به طور جداگانه در وب­گاه رسمی این المپیاد اعلام می­گردد). تفاوت نوع سوالات آزمون تشریحی روز دوم با آزمون­های مرحله­ی دوم سال­های قبل از ۱۳۸۸ در آن است که به طور تدریجی مباحث الگوریتمی و برنامه­نویسی در آن پررنگ­تر خواهند شد.

msmsampad

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کاشان
مدال المپیاد
یه زمانی شدیدا واسه نجوم میخوندم یه اتفاقی افتاد ندادمش
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
سخت افزار

کسی میتونه کتاب استراتژی رو واسه دانلود بذاره؟اگه نه از کجا میشه تهیه کرد؟!توی شهر ما نبود

Newton

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
کامپیوتر/فیزیک
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از maAaAaAn :
کسی میتونه کتاب استراتژی رو واسه دانلود بذاره؟اگه نه از کجا میشه تهیه کرد؟!توی شهر ما نبود
می تونی با پست سفارش بدی! البته اگه خواستین تهیه کنین پیشنهاد می کنم اون جدیده رو بخرین که ترجمه آقای احمدی فولادی هستش چون اونی که مال مبتکرانه ترجمش فوق العاده افتضاحه!

armita

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
‫علوم کامپیوتر‬‎

جدید ترین خبر باشگاه راجع به المپیاد :
بدینوسیله آخرین مصوبات کمیته کامپیوتر باشگاه دانش پژوهان جوان جهت آگاهی داوطلبان این المپیاد به شرح زیر اعلام می شود: 1-در آزمون مرحله اول – سطح این امتحانات از آزمون های مرحله اول سالهای گذشته ساده تر و مرتبط با مسائل مقدماتی ریاضیات گسسته و ترکیبیات، خلاقیت و حل مساله است. 2- در آزمون مرحله دوم – امتحان همانند سالهای گذشته در دو روز برگزار می شود. آزمون روز اول 30 سوال تستی و آزمون روز دوم شامل حدود 6 مورد سوال تشریحی خواهد بود. سوالات تستی عمدتاً از مباحث ریاضیات گسسته، ترکیبیات و خلاقیت ریاضی خواهد بود که عمیق تر و قدری سخت تر از سوالات آزمون مرحله اول و سوالهای آزمون تشریحی مشابه سوالهای آزمون های تشریحی سالهای گذشته خواهد بود. و مواردی مانند ریاضیات گسسته و ترکیبات، خلاقیت ریاضی، مباحث مقدماتی نظریه ی گراف ها، روش حل مساله همچون استقراء دوگونه شمردن، لانه کبوتری و ... را در برخواهد داشت. تفاوت نوع سوالات آزمون تشریحی روز دوم با آزمون های مرحله دوم سالهای قبل در آن است که بطور تدریجی مباحث الگوریتمی و برنامه نویسی در آن پررنگ خواهد شد. 3- برگه های آزمون تشریحی روز دوم تنها 200 نفر از دانش آموزان تصحیح خواهد شد که در آزمون تستی روز اول نمره بالاتری کسب کرده باشند. بنابراین اگر یک دانش آموز هم سوالات آزمون تشریحی پاسخ درست داده باشد اما در آزمون روز اول جزو 200 نفر اول نباشد شانسی برای قبولی مرحله دوم نخواهد داشت. 3- در المپیاد کامپیوتر پذیرفته شدگان مرحله دوم (حدود60 نفر از دانش آزموان شرکت کننده که بالاترین نمرات را کسب کرده باشند.) در آزمون مقدماتی برنامه نویسی که بصورت علمی و شامل چند سوال نسبتاً ساده برنامه نویسی به زبان C++ خواهد بود شرکت و از بین آنها حدود 30 نفر جهت شرکت در دوره تابستان به باشگاه دانش پژوهان جوان را ه پیدا می کنند.

بالا