• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تفاوت دخترو پسر

*Reihan*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خوی
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : تفاوت دخترو پسر

به نقل از FORNAX :
من کاری به تحقیق محقیق ندارم!
یجا خوندم نوشته بود یکی از ویژگی دخترا اینه:
»طرف میاد اصن داغـــــــون داغــــــــون ، شکست عشقی خورده در حدّ لالیگا ، بعد معدّلش میاد: 19.75 «
برام خیلی جالب بود نظر شما چیه؟ اینطوری هست یا نیست؟
دخترا درسو با عشق قاطي نميكنن.درس بجا،عشق هم بجا.75/19 كه سهله.دختر ديدم شكست عشقي خورده به قول شما درحد لاليگا معدلش شده 96/19.مديونين اگه فك كنين خودمو ميگما. ^-^

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از کوروش :
دخترا همشون خـَـرن. نظر شما چیه دوست عزیز؟
آقاي كوروش دخترا خر نيستن ...قرار نيست اينجا به كسي توهين شه اگه اينجور باشه منم ميتونم بگم تو وامثال تو خريد ولي نميگم چون چيزي راجع به تو نميدونم تو هم تا وقتي چيزي راجع به دخترا نمي دوني چيزي نگو ... كسي نميتونه قضاوت كنه.دختر و پسر باهم فرق هاي زيادي دارن ولي همه رو خدا درست كرده با اين حرفت داري ميگي(خدايا منو ببخش [-o<)خدا هم خر بوده كه مارو درست كرده پس يعني تو خودتم خري :))!بهتره اول كمي راجع به حرفامون فك كنيم!و با اين حرفا نشون نديم كه ضد دخترا يا ضد پسراييم!!!! [-(

• لایک
امتیازات: zmaa

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

این‌جا یه عده می‌گن این تفاوتا به خاطر تربیت متفاوته. یعنی اگر دختر و پسر در شرایط کاملاً برابر بزرگ می‌شدند، بازم با هم فرق داشتن؟ یا نه، تفاوتا به مغز برمی‌گرده؟

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از reihanxxx :
دخترا درسو با عشق قاطي نميكنن.درس بجا،عشق هم بجا.75/19 كه سهله.دختر ديدم شكست عشقي خورده به قول شما درحد لاليگا معدلش شده 96/19.مديونين اگه فك كنين خودمو ميگما. ^-^
خب من چند تا مثال نقض :-" دیدم. تازه برعکس دیدم که پسرا این دو تا رو قاطی نمیکنن.
به نقل از نسترنّگار :
این‌جا یه عده می‌گن این تفاوتا به خاطر تربیت متفاوته. یعنی اگر دختر و پسر در شرایط کاملاً برابر بزرگ می‌شدند، بازم با هم فرق داشتن؟ یا نه، تفاوتا به مغز برمی‌گرده؟
به نظرم به محیط خیلی تاثیر گذاره...مثلا پسرایی رو میبینیم که چون تو یه خانواده ای بزرگ شدن که چند تا خواهر دیگه داشتن رفتارشون شبیه دخترا شده یا برعکس.

اما خب مقاله هایی هم هست که در مورد تفاوت مغز دخترا و پسرا صبحت میکنه. مثل اینکه میگن دخترا میتونن چند تا کارو هم زمان انجام بدن اما پسرا نه. یا مثلا همین الان :D خوندم که ارتباط نیم کره ی چپ و راست تو مغز دخترا بیشتره پس اونا تو مهارتای کلامی بهترن. اما سیناپسای نیم کره راست پسرا بیشتره (چون نمیتونه با چپ ارتباط برقرار کنه) پس اونا مثلا تو ریاضی بهترن. یا مثلا گفته سطح درسی دخترا تو دبستان بالاتره اما وقتی بزرگ تر میشن تفاوتا کمتر میشه و به حد ناچیزی میرسه. (واقعا نمیدونم چقدر مطلبش صحیحه!)

• لایک
امتیازات: zmaa

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

به نقل از نسترنّگار :

نمیشه گفت به خاطر تربیت ه. من سراغ دارم دو قلو هایی ( دختر-پسر ) که در یک شرایط و یک تربیت بزرگ شدن اما با هم فرق داشتن از لحاظ احساسات و ... .

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

به نقل از تـیـره :
نمیشه گفت به خاطر تربیت ه. من سراغ دارم دو قلو هایی ( دختر-پسر ) که در یک شرایط و یک تربیت بزرگ شدن اما با هم فرق داشتن از لحاظ احساسات و ... .

آره این حرف درسته، ولی منظور من از شرایط کاملاً یکسان این نبود. مثلاً معمولاً پسرا رو تشویق می‌کنن به بازی‌های خشن‌تر و به اصطلاح پسرونه، و دخترا رو تشویق می‌کنن به بازی‌های دخترونه. طرز برخورد با پسر و دختر هم فرق داره. یعنی خانواده یک سری رفتار‌ها رو برای دخترا مناسب می‌دونن ولی برای پسرها نه، و بر عکس. در نتیجه دختر و پسر متفاوت تربیت می‌شن. حالا اگر با دختر و پسر از همون بچگی یک جور برخورد کنن و شرایط کاملاً یکسان باشه، بازم فرقی خواهد بود بینشون؟

اما خب مقاله هایی هم هست که در مورد تفاوت مغز دخترا و پسرا صبحت میکنه. مثل اینکه میگن دخترا میتونن چند تا کارو هم زمان انجام بدن اما پسرا نه. یا مثلا همین الان :D خوندم که ارتباط نیم کره ی چپ و راست تو مغز دخترا بیشتره پس اونا تو مهارتای کلامی بهترن. اما سیناپسای نیم کره راست پسرا بیشتره (چون نمیتونه با چپ ارتباط برقرار کنه) پس اونا مثلا تو ریاضی بهترن. یا مثلا گفته سطح درسی دخترا تو دبستان بالاتره اما وقتی بزرگ تر میشن تفاوتا کمتر میشه و به حد ناچیزی میرسه. (واقعا نمیدونم چقدر مطلبش صحیحه!)

آهان! دقیقاً منظورم همینه! ولی یه کم علمی‌تر و دقیق‌تر. :D یعنی مثلاً این تفاوتا از همون بچگی هستن یا مال بعد از سن بلوغن؟ آیا قسمتی از مغز هم هست که مثلاً توی دخترا رشد کنه و فعال‌تر/بزرگ‌تر بشه؟

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

به نقل از نسترنّگار :
آره این حرف درسته، ولی منظور من از شرایط کاملاً یکسان این نبود. مثلاً معمولاً پسرا رو تشویق می‌کنن به بازی‌های خشن‌تر و به اصطلاح پسرونه، و دخترا رو تشویق می‌کنن به بازی‌های دخترونه. طرز برخورد با پسر و دختر هم فرق داره. یعنی خانواده یک سری رفتار‌ها رو برای دخترا مناسب می‌دونن ولی برای پسرها نه، و بر عکس. در نتیجه دختر و پسر متفاوت تربیت می‌شن. حالا اگر با دختر و پسر از همون بچگی یک جور برخورد کنن و شرایط کاملاً یکسان باشه، بازم فرقی خواهد بود بینشون؟

آها بله از این نظر حق با شماست ! اتفاقا یه مقاله روان شناسی خونده بودم که یه روان پزشک گفته بود یه دختر خانومی از بچگی مادرش رو از دست میده و پدرش بزرگش میکنه ! اما چون پسر دوست بوده دخترشو مثه پسر بزرگ کرده بود . از نظر پوشش و اخلاق و ... کاملا یه پسر بوده ! تا اینکه ازدواج میکنه و دچار مشکل میشه چون نمیتونه وظایف یه زن رو انجام بده و لطافت زن رو نداشته !
از این نظر حق با شماست و میشه یه دختر رو پسرونه و یه پسر رو دخترونه تربیت کرد اما خب باز نمیشه بعضی اخلاق و احساسات رو در اونها از بین برد بالاخره این ها صفاتی هستند که در ذات انسان قرار داره.

رهاـbehemoth

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست

یک سری تفاوت هایی وجود داره که می شه براش دلیل تکاملی و بیولوژیک آورد. ولی اکثر تفاوت ها به نظر من تلقینی هستن. مثال قوی تر بودن ریاضیات پسر ها رو آوردین. جالب این جاست که طی یک سری تحقیقات متخصصین علوم عصبب شناسی و روانشناسی چند آزمون ریاضیات رو آماده کردن و از شرکت کنندگان زن و مرد خواستن که اسم حقیقی خودشون رو بنویسن و به سوالات پاسخ بدن. توی این دور نمره آزمون زنان کم تر از مردان بود.
در دور بعدی از شرکت کنندگان مرد خواستند مشخصات زنانه را وارد برگه کنند(نام زنانه) و از زنان هم درخواست شد که نام مردانه انتخاب کنند. در این دور نمره برگه زنان(که با نام مردان آزمون داده بودند) بیشتر از مردانی که با نام زنانه آزمون دادند شد. که این تاثیر قابل توجه تلقین رو نشون می ده.
به علاوه دلیل های علمی هم چندان مطمئن نیستند. می دونیم که علم بطلان پذیره و اگر ما برای تفاوت های امروزه یک سری ایده هایی ارائه بدیم الزاما درست نیست.

ska

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
مدال المپیاد
با المپیاد بود که یادگرفتم دانشجو باشم نه دانش اموز
رشته دانشگاه
شیمی کاربردی

به نقل از امــیــر محــمّــد :
تو یه سری استعداد ها یکسانن ولی به طور مثال
من فک نکنم درک سه بعدی دخترا به اندازه ی پسرا باشه؟!
هر چی تا حالا گفته شده بستگی به ادمش داره من خودم اخر درک سه بعدیم

دختر باران

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 اهواز
شهر
اهواز
مدال المپیاد
ادبی-زیست

یه سوال:
اگه دختر بعضی از خصوصیات پسرونه رو هم داشته باشه تو زندگی مشکلی واسش پیش نمیاد؟آخه من تقریبا پسرم!(فیزیولوژیکی نه)مثلا از کارای خشن و خشونت خوشم میاد و احساسات دخترونه هم دارم.مثلا عاشق هنرمو اینا.حالا یکی بگه من چیکار کنم دارم دیوونه میشم.

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

بیچاره اون صفحه اولیه چقد دیس خورد :)) من بهش لایک دادم :P حالا به من دیس ندین ازتون تعریف کنم :-"

فک میکنم ما پسرا خیلی بیشتر از دخترا بیخیالیم چند روز پیش دیدم تو حرف بزن یکی نوشته بود برم بیرون تو بارون راه بهرم نمره هیجده عربیم یادم بره :)) در حالی که ما بیست بگیریم 10 بگیریم یا حتی تک بشیم زیادم فرق نمیکنه باسمون خیلیم استرسی هستن دخترا نمیدونم چرا؟؟؟

فک کنم دخترا عذاب وجدان میگیرن وقتی حتی یه خلاف کوچیک میکنن(شاید از ترسشونه :-") اما فک نکنم ما عذاب وجدان داشته باشیم تا اون حد

در کل دخترا خیلی ریز بینن و ما پسرا کلی بین
احساسات اونا هم خب به طبع بیشتر از ماست :)

پ.ن: با این ارساله شدم 5 ستاره !!!

big_bang

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـا(&#39;) امیــ(&#39;)
شهر
نجف آباد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
اقتصاد

اول یه چیزی بگم ؛
ببینین اینکه یه دختر مثلا از فیلمای اکشن ٬ فوتبال ٬ کارای خشن و ..(مدیونین اگه فک کنین خودمو میگم :-" ) خوشش میاد دلیل نمیشه که اون کارا پسرونه باشه یا اگه یه پسر عروسک :د نقاشی یا آرایش کردن رو دوس داره ! دلیل نمیشه که اینا کارا دخترونس :-"
ولی درکل نظرم اینه که دخترا خیلی زودتر و راحت تر از پسرا احساساتشونو نشون میدن و برون گراتر هستن وبا نظر بقیه ی دوستان مبنی بر دقیق بودن و ظرافت دخترا و بیخیال بودن پسرا کاملا موافقم. :]

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

pesara vaqti samimi mishan b ham fohsh midan ama dokhtara vaqti samimi mishan qorbun sadaqeye ham miran

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نظرم دیگه داره فرق های بین دختر و پسر ها خیلی کم میشه! :د

یعنی اگه به اطراف خودتون نگاه کنید یک سری چیز ها هست که محیط میخواد به زور هم شده به ما بقبولونه اون ها اگه حذف بشه واقعاً تفاوت زیادی بین دختر و پسر نیست!

تازگی ها پسر ها هم به تیپ و آرایش خودشون بیشتر اهمیت میدن و دختر ها از استقلال مالی برخوردارن

شاید ما بیایم مسخره کنیم که پسری مثلاً آرایش کنه ، اما واقعاً بی طرف باشیم دلیلی نداره این افراد رو مسخره کنیم!

این که کسی برای ظاهر خودش اهمیت قائل بشه بد نیست واقعا! :)

چه بسا با اومدن رحم های مصنوعی دیگه حتی وظایف مادر و پدر هم یک سان بشه

به نظرم دنیا و آدم ها در حال حاضر دارن سیر تکاملی طی میکنند و به این سمت میرن که دختر با پسر برابره!

البته این نظر منه!

arez0u

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شاهرود

خب به نظر خودم دخترا جزئی نگر تر از پسران وبهتر میتونن رابطه اجتماعی برقرار کنن چون شنونده و گوینده بهتری هستند و از احساساتشون حرف میزنن و اگه واقع بین باشیم پسرا حمایت گر دخترا تو هر زمینه ای هستند چون یه سری قابلیت ها و توانایی هایی دارن که دخترا ندارن ولی هردو گروه به هم وابسطه هستن و بدون هم نمیتونن زندگی کنن اگه غلط املایی دارم به بزرگی خودتون ببخشید حسش نیست نگاه کنم
x: x: :D

niyayesh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين2
شهر
اصفهان
دانشگاه
ایشالا شریف!
رشته دانشگاه
ایشالا الکترونیک وهوش مصنو

لازم شدمن یه خاطره ایی روبگم....
یه سال که مارفته بودیم مسابقه رباتیک دوتاتیم بودیم که ما هممون دختر بودیم واونا همشون پسر.. تواون مسابقه هردوتیم نتونستیم مقام بیارم..
وضعیت ما بعد باخت: ناراحتی، گریه و.... :(( :(( :((
وضعیت اونا بعد باخت: خندیدن، شعاردادن برا سال دیگه و بعد بازی می گفتن:سوراخ سوراخ شدیم وبعدش شعار برا مسابقه بعدی تازه این اول ماجراس همگی رفتن تو یه ون میزندن ومیکوبیدن :O
واینجابودکه ما درافق محوشدیم!!!

بالا