• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تاپیک های شخصی عکس های شما

• شروع کننده موضوع

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی
تا حالا کاربرها عکس‌هایی که خودشون می‌گرفتند رو توی تاپیک‌هایی مثل عکس های ما یا مسابقه‌های مختلف عکاسی می‌ذاشتند. گفتیم که شاید بهتر باشه کسایی که عکس های زیادی می‌گیرند بتونند عکس‌هایی که می‌گیرند رو به شکل آلبوم شخصی توی سایت بذارند.خلاصه قرار شد هر کس که می‌خواد از عکس‌هاش یه آلبوم داشته باشه، برای خودش یک تاپیک شخصی درست کنه و عکس‌هاش رو اون جا جمع‌آوری کنه.
تقریباً یک چیزی مثل تاپیک‌های شخصی نوشته‌های کاربرها که توی انجمن نثر نثر پارسی نمونه هاش هست و یا تاپیک های قفسه‌ی کتاب.

فقط چند تا نکته :
۱-عنوان تاپیک شخصی عکس‌هاتون از این فرم پیروی کنه: عکس‌های + نام شما مثلاً: "عکس‌های فهیمه".
۲-عکس‌هایی که می‌گذارید کمتر از عرض صفحه باشه.اگه نیاز به ریسایز هست حتماً ریسایز کنید.
۳-عکس‌ها حتماً باید توسط خودتون گرفته شده باشه.

fandog

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
تهران
پاسخ : تاپیک های شخصی عکس های شما

من از این موضوع ها توی انجمن ها زیاد دیدم تا شما خودتون عکس نزارین کسی نمیزاره

parnian.d

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزنگان1 بندرعبّاس
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

من با این ایده همین جوری که هست مخالفم. اما اگه یه سری اصلاحات روش انجام بگیره چیز خوبی از توش در میاد.
اولین مشکل اینه که به نظر من هرکسی یه تاپیک جدا لازم نداره. خیلی از ما ها همون که تاپیک "عکس های ما" رو ماهی یه بار آپ کنیم بسه برامون.
اما از طرفی کسایی مثل ستاره، ناهید، مهران، ... هستن که اندازه ی داشتن یه تاپیک جدا کارشون قوی هست.
خوب میشه اگه کسایی مثل همکلاسی و hamidreza.sh انتخاب میکردن کیا تاپیک جدا داشته باشن.
به هر حال یه فـیلت‍‌‍ری باشه این وسط.
وگرنه انجمن عکاسی که تا حالا نظم خوبی داشته خیلی به هم ریخته میشه.

شاید بپرسید چرا همین کار برای انجمن نثر پارسی انجام نشد.
تعداد کسایی که تجربه ی دست به قلم شدن داشتن و قلمشون ادبی از آب در اومده خیلی کمتر از تعداد کساییه که تجربه ی عکاسی داشتن.
که البته تو همون انجمن نثر پارسی هم معیارهایی برای شخصی که میخواد تاپیک شخصی داشته باشه در نظر گرفته شده که تو تاپیک قوانینش هست.
اما این جا معیار و محدودیتی هم وجود نداره.

• شروع کننده موضوع

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی

عكاساى حرفه اى خيلى داره سمپاديا،اونا ميتونن يه الگو باشن و از كاراشون ياد بگيريم
من خودم قبول دارم كه كارام خوب نيست و فقط براى اينكه بچه ها بيان تاپيك زدم
ميتونيم بگيم افراد آماتور تر توى عكس هاى ما بذارن،بعد اگه خوب بودن اجازه زدن تاپيك بهشون داده بشه

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

من این جا هم نظرم رو مطرح کردم ٬ به نظر من هم واقعا همه به تاپیک جدا احتیاج ندارن . کتاب خوندن ٬ تکنیک نداره . آشنایی با یه سری چیزای مقدماتی و اینا نداره. هرکسی میتونه کتاب بخونه و توی قفسه کتابش بنویسه ٬ ولی عکاسی با صرفا عکس گرفتن فرق داره ٬ و این طور که معلومه این جا انجمن عکاسیه ٬ چون انجمن عکس داریم! و با این که تعداد عکاس های خوب سایت خیلی زیاد شده ٬ ولی باز تعدادشون در اون حد نیست که هرکی بخواد یه تاپیک جدا داشته باشه ٬ سایت حرفه ای عکاسی که نیست! بعد ٬ به نظر من این که بقیه برن تو تاپیک یه نفر و عکس هاش رو نقد کنن ٬ یه جـوری به نظر میاد . انگار داری به میزبان ایراد میگیری. :-" کلا خوب نیست . به نظر من ٬ همون طور که گفتم ٬ بهتره یک سری تاپیک با موضوع های مختلف باشه ٬‌ الان هم تاپیک های خوبی وجود دارن ٬ مثلا Light Painting ٬ عکاسی ضد نور ٬ خلق عکس های رویایی و اینا . این طوری بچه ها ٬ عکس هایی که میگیرن رو توی تاپیک های مختلف میذارن ٬ امکان نقد هم خیلی راحت تره و بچه ها میتونن نقطه ضعف های کارشون رو بهتر بشناسن . بقیه نظرامم کامل توی همون لینکی که بالا گذاشتم گفتم . :D

Karo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از ParNiaN.D :
من با این ایده همین جوری که هست مخالفم. اما اگه یه سری اصلاحات روش انجام بگیره چیز خوبی از توش در میاد.
اولین مشکل اینه که به نظر من هرکسی یه تاپیک جدا لازم نداره. خیلی از ما ها همون که تاپیک "عکس های ما" رو ماهی یه بار آپ کنیم بسه برامون.
اما از طرفی کسایی مثل ستاره، ناهید، مهران، ... هستن که اندازه ی داشتن یه تاپیک جدا کارشون قوی هست.
خوب میشه اگه کسایی مثل همکلاسی و hamidreza.sh انتخاب میکردن کیا تاپیک جدا داشته باشن.
به هر حال یه فـیلت‍‌‍ری باشه این وسط.
وگرنه انجمن عکاسی که تا حالا نظم خوبی داشته خیلی به هم ریخته میشه.

شاید بپرسید چرا همین کار برای انجمن نثر پارسی انجام نشد.
تعداد کسایی که تجربه ی دست به قلم شدن داشتن و قلمشون ادبی از آب در اومده خیلی کمتر از تعداد کساییه که تجربه ی عکاسی داشتن.
که البته تو همون انجمن نثر پارسی هم معیارهایی برای شخصی که میخواد تاپیک شخصی داشته باشه در نظر گرفته شده که تو تاپیک قوانینش هست.
اما این جا معیار و محدودیتی هم وجود نداره.
من کاملا با این کار مخالفم که افرادی که عکاس حرفه ای هستن براشون تاپیک جدا بزنن
هدف کلی از این انجمن چیه ؟
هدف پیشرفت تو عکاسی نیست ؟
اگه قراره عکس افرادی مثل همین اشخاص که شما گفتیدو تو یه تاپیک بزارین یکی مثل من چطوری پیشرفت کنه ؟
اگه قراره که عکس نگا کنیم یاد بگیریم چرا این عکسارو نگا کنم ؟ میرم تو سایت deviantart کلی عکس از عکاسای اماتورو حرفه ای هست حتی میتونم ازشون بخوام درمورد عکسای من نظر بدن و نقدش کنن
من نظر کاملا مخالف با اینو دارم
یعنی کسایی که عکاسای حرفه ای سایت هستن گروهی تشکیل بدن
یکی مثل من اماتور بیاد تاپیک بزنه
این گروه میان عکسای منو نقد میکنن
اینطوری من پیشرفت میکنم
این افرادم اگه باز دنباله پیشرفتن میرن تو deviantart و از عکاسای حرفه ای کسب تجربه میکنن

nahid

violet
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1388

من فکر میکنم چند تا مشکل اینجا به وجود اومده.
یکی اینکه "عکس های ما", صرفاً برای به نمایش گذاشتن عکس ها شده. قانون تاپیک اینطوریه که "آدما میتونن عکس ها رو نقد کنن", اما این طوری نیست که همه ی عکس ها نقد بشن. در واقع شاید 2 درصد از مواقع نقد عکسی اونجا باشه !
خلاصه, فکر میکنم اول از همه لازمه یه تاپیک "نقد عکس" داشته باشیم. با یه نظم و ترتیب خاص [nb]نظم و ترتیب خاص منظورم اینه که میتونه قانون داشته باشه, مثلاً هر عکسی که گذاشته میشه تا 2 روز نوبت اون عکس باشه که آدما بیان نقدش کنن و تا تموم شدن اون دو روز کسی عکس نذاره. یا مثلاً تا 5 تا پست بعد نوبت نقد اون عکس باشه و کسی عکس جدید نذاره. چه میدونم, میشه فکر کرد در مورد قاعده اش.[/nb] و نقد ها هم حتماً کامل باشن, یعنی حداقل شامل نقد تکنیک یا نقد موضوعی باشن.

مسئله ی بعدی اینه که ایجاد تایپک شخصی, ایده ی خیلی خوبی نیست. الان از اون روزی که ایجاد شده, چه کمک خاصی کرده؟ :-/
چیزی که من میبینم اینه که یه سری تاپیک ایجاد شدن که بیشتر شبیه آرشیو هستن برای صاحب تاپیک! آدما عکسایی که قبلاً گرفتن رو گذاشتن توی تاپیک هاشون, کسی نظری نداده, نقدی هم نکرده. [nb]شاید چند تا لایک نهایتاً رد و بدل شده باشه.[/nb] پس این تاپیک ها نه باعث شدن بچه ها بیشتر طرف دوربین هاشون برن, نه باعث تلاش خاصی برای عکس های بهتر شدن, نه باعث یاد گرفتن چیزای جدید. صرفاً همون آرشیو که عرض کردم :D پس اگه قراره باشن, باید یه سری قواعد داشته باشن, کاربردی تر بشن و یه فایده ای برسونن. [nb] و خواهشاً براشون زیر گروه ایجاد بشه, اگه قراره ادامه پیدا کنن :D[/nb]

parnian.d

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزنگان1 بندرعبّاس
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از Karo :
اگه قراره عکس افرادی مثل همین اشخاص که شما گفتیدو تو یه تاپیک بزارین یکی مثل من چطوری پیشرفت کنه ؟
اگه قراره که عکس نگا کنیم یاد بگیریم چرا این عکسارو نگا کنم ؟ میرم تو سایت deviantart کلی عکس از عکاسای اماتورو حرفه ای هست حتی میتونم ازشون بخوام درمورد عکسای من نظر بدن و نقدش کنن.
به این صورت که آموزش های عکسای تو انجمن رو بخونی و سعی کنی واسه هر مدل عکاسی ای که توضیح داده شده خودت چندتا عکس بگیری و بهترینشون رو به نمایش بذاری تا همون طور که همه مون دوست داریم حرفه ایا بیان نقدش کنن.
بعد عکس های بچه های حرفه ای رو ببینی و ایده بگیری و اصلاً بتونی تشخیص بدی به چی میگن عکس خوب که این خودش کلّیه.
اینا چیزایی بودن که من خودم سعی میکنم از انجمن عکاسی یاد بگیرم.

مسلّمه که کسی که میخواد بیشتر پیشرفت کنه تو سایت های عکاسی تخصصی به چیزای جالب تری میرسه. اما خب خوبی انجمن عکاسی سمپادیا اینه که جمعش کوچیک تره و با هم ردیفای خودمون در ارتباطیم که این خودش یه انگیزه ست واسه بیشتر عکس گرفتن.

چیزی که شما میگید (عکاسای حرفه ای گروه تشکیل بدن و به تاپیکای شخصی بچه ها سر بزنن و عکساشون رو نقد کنن)، خیلی ایده آله و کمی محال. عکسا تو همون یه تاپیک "عکس های ما" هم نقد نمیشن! چه برسه به اینکه تعداد تاپیکا زیاد شه و (قبول کن که) کیفیت عکسا کم.
بله اگه این اتفاق میفتاد خوب بود. اما نمیفته. الان تعداد تاپیکا کمه، مطمئن باش بعداً خیلی زیاد میشه و تاپیکایی به وجود میاد که بعضاً عکساش رو حتی نمیشه نقد کرد.

اگه بچه های حرفه ای انتخاب کنن کیا تاپیک شخصی داشته باشن واسه عکس خوب گرفتن بینمون رقابت هم پیش میاد و سعی میکنیم انقدر خوب عکس بگیریم که به سطح تاپیک داشتن برسیم.

هرچند میتونیم راه های بهتری واسه منظم کردن "عکس های ما" پیدا کنیم و نباید الزاماً تاپیک شخصی به وجود بیاد.

Karo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از ParNiaN.D :
مسلّمه که کسی که میخواد بیشتر پیشرفت کنه تو سایت های عکاسی تخصصی به چیزای جالب تری میرسه. اما خب خوبی انجمن عکاسی سمپادیا اینه که جمعش کوچیک تره و با هم ردیفای خودمون در ارتباطیم که این خودش یه انگیزه ست واسه بیشتر عکس گرفتن.

چیزی که شما میگید (عکاسای حرفه ای گروه تشکیل بدن و به تاپیکای شخصی بچه ها سر بزنن و عکساشون رو نقد کنن)، خیلی ایده آله و کمی محال. عکسا تو همون یه تاپیک "عکس های ما" هم نقد نمیشن! چه برسه به اینکه تعداد تاپیکا زیاد شه و (قبول کن که) کیفیت عکسا کم.
بله اگه این اتفاق میفتاد خوب بود. اما نمیفته. الان تعداد تاپیکا کمه، مطمئن باش بعداً خیلی زیاد میشه و تاپیکایی به وجود میاد که بعضاً عکساش رو حتی نمیشه نقد کرد.

اگه بچه های حرفه ای انتخاب کنن کیا تاپیک شخصی داشته باشن واسه عکس خوب گرفتن بینمون رقابت هم پیش میاد و سعی میکنیم انقدر خوب عکس بگیریم که به سطح تاپیک داشتن برسیم.

هرچند میتونیم راه های بهتری واسه منظم کردن "عکس های ما" پیدا کنیم و نباید الزاماً تاپیک شخصی به وجود بیاد.
در مورد قسمت اول حرفتون کاملا موافقم دلیلی که من اینجا دوس دارم فعالیت کنم همینه
کسایی که اینجا عکس میزارن هم سنه خوده منم و همچنین تو جامعه مشابهی وجود دارن
حرف من اینه که عکس های خوب همه جا هست پس لزومی نمیبینم که افرادی که عکاس حرفه ای هستن تو این انجمن عکساشونو تو یه تاپیک جدا بزارم
ولی موضوع اصلی اینه کسایی انتخاب بشن در که عکساشونو بزارن و تاپیک مورد نظر رو درست کنن
من در کل با این انتخاب کردنه مشکل دارم
شاید برای کسایی که انتخاب میشن باعث پیشرفت بشه ولی برای کسایی که انتخاب نمیشن باعث سرکوب میشه
چیزی که واضحه اینه که احتمال اینکه انتخاب افراد کاملا از روی توانایی + استعداد + تلاشی که کردن + ... باشه خیلی کمه
یعنی حداقل 1 نفر وجود داره که استعدادش رو داشته باشه و انتخاب نشه
مخالفت من با این موضوع بخاطر همین 1 نفره

البته فک کنم بهترین کار همینی باشه که یه سری انتخاب بشن
و افراد در مورد این عکسا نظر بدن

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

خب راستش به نظر من ٬ و یکی دو نفر دیگه از بچه های فعال انجمن که باهاشون مشورت کردم ٬ ایده z.azin و ایده Nahid برای مرتب تر شدن انجمن خیلی بهتره ٬ همه میتونن عکس هاشون رو توی تاپیک های موضوعی قرار بدن ٬ راجع به عکس ها و نوع عکاسی بحث کنن ٬ توی تاپیک نقد عکس میتونن از ضعف ها و نقاط قوت عکاسیشون باخبر بشن ٬ عکس های مختلف و نوع نقد کردن رو بخونن و کلا به عکاسی همه کمک میشه . :]
تاپیک عکس های شخصی ٬ تقریبا مثل سرویس دهنده ی فتوبلاگ میشه ٬ و هنوز عکاس های سایت اون قدری نیستن که هرکی برای خودش تاپیک جدا داشته باشه ٬ و نمیخوایم محدودیتی هم برای بچه ها ایجاد بشه که یه عده تاپیک داشته باشن و یه عده نه . وقتی بچه هایی که تازه کارن خودشون عکس بذارن و باتجربه تر ها نقاط ضعفشون رو بگن ٬ بهتر عکاسی یاد میگیرن تا این که فقط آلبوم های شخصی بقیه رو ببینن و ایده بگیرن .
پس با اجازه این طرح رو بیخیال شین تا تاپیک های موضوعی ایجاد بشن! 8->
(کسایی که تاپیک شخصی زدن ٬ فعلا عکس هاشون رو به عکس های ما انتقال میدم که تاپیک هاشون حذف بشه)

hermes

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهیداژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتى اصفهان
رشته دانشگاه
مكانيك

به نقل از hermes :
فک کنم قبلا" هم مطرح شده(نمیدونم اینجا یا شورا)ولی فک کنم به نتیجه نرسید!

اگه تو انجمن عکاسی یه نگاهی انداخته باشین میبینین این روزا از حال و هوای قبلی ِ خودش خارج شده، میشه گفت رونق گرفته.
الان یکی از بحثا توی انجمن عکاسی،گذاشتن عکس با موبایل هست، که ممنوع شده(ولی باز آزاد شده ، و هنوز سرش بحث هست)
و میشه گفت کیفیت عکس ها پایین اومده.یا حداقل عکس های بی کیفیت زیاد شدن.

من فکر کنم اگه بشه یه حالتی م3 قفسه داد بهش خوب بود.حالا به نام آلبوم عکس ، به جای قفسه عکس.
اینجوری که مدیرای انجمن(و یا مدیرا به همراه افرادی آشنا به عکاسی) بیان و صلاحیت فرد رو تایید کنن ، و اون فرد بتونه تاپیک داشته باشه برای خودش ، که عکس هاشو، چه با موبایل چه با دوربین عکاسی ، بذاره اونجا.و شاید بقیه افراد بیان اونجا نظراتشون رو بگن.یه جوری مثل تاپیک شخصی شعر و یا دست نوشته.
البته به نظر من لازمه یه انجمن یا زیرشاخه اضافه بشه تحت همین نام.
اون زمان که قوانین جدید مسابقه رو جمع اوری میکردیم، با بقیه مشاورا برنامه های دیگه هم داشتیم برای انجمن هایی ، مثلا" عکاسی...
گفتم اینو باز مطرح کنم.حیفه به هر حال
دوستان خوشحال میشم نظر بدین :)
ممنون :)

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

من به عنوان مدیر انجمن این جا یه عکاس حرفه ای نیستم که بخوام نظر بدم ملت قفسه داشته باشن یا نه . هر کی از راه برسه میخواد قفسه داشته باشه و ممکنه خیلی هم عکس های چرتی بذاره، بعد که بهش بگیم شما نمیتونی قفسه داشته باشی فریادش میره تا آسمون که آهای شما ذوق هنری منو کور کردین و از این حرفا :-??
بعد این جوری فعالیت محدود به چند نفر میشه و عملا بقیه فقط نقش نگاه کردن دارن . من ترجیح میدم جوری باشه که تاپیک آموزش عکاسی و نقد عکس و اینا رونق بگیرن .

---> بعد ، قفسه عکس ها رونق بگیره (همون طور که گفتین یه انجمن جداگانه) دلیل نمیشه که انجمن عکاسی رونق بگیره . :د

بالا