• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مرحله دو هشتمین دوره

• شروع کننده موضوع MAHia
  • تاریخ شروع

علیرضا32

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
مدال طلای دهمین دوره المپیاد نجوم و اخترفیزیک و مدال برنز نهمین دوره المپیاد نجوم و اخترفیزیک
پاسخ : مرحله دو هشتمین دوره

به نقل از برگ پاییزی :
می بخشین اختر فیزیک واقعا چیزی غیر از فیزیک داره ؟(البته بجز بحث قدر و این اتاشغالا )
وقتی قانون وین و استفان و تابش پلانک رو به کار می بری میشه نجوم ؟نجوم هیچی نیست .فقط کیهان شناسیه که اون هم در اصل نسبیته و همین .نجوم کروی هم چیز بی ارزشیه ...کاریه که 1000 سال قبل جمشید کاشانی هم بلد بود ....
لطفا توهین نکن
میدونی ما یا حداقل من برا چی نجوم میخونم؟
چون من عاشق یه قسمتایی از فیزیکم واز قسمتای دیگش متنفرم من از قیمت اختر فیزیک خوشم میاد اون اتااشغالا هم برام قشنگن
نمیشه گفت نجوم هیچی نیست چون از نظر من قسمت های قشنگ فیزیکو داره کیهان شناسی هم با نسبی بودنش خوبه نجوم کروی هم چیز بی ارزشی نیست چون ازنظر من مبحث باحالیه.

osoldier.j

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
کرمان

به نقل از برگ پاییزی :
می بخشین اختر فیزیک واقعا چیزی غیر از فیزیک داره ؟(البته بجز بحث قدر و این اتاشغالا )
وقتی قانون وین و استفان و تابش پلانک رو به کار می بری میشه نجوم ؟نجوم هیچی نیست .فقط کیهان شناسیه که اون هم در اصل نسبیته و همین .نجوم کروی هم چیز بی ارزشیه ...کاریه که 1000 سال قبل جمشید کاشانی هم بلد بود ....
ببین داداش من خودم فیزیک میخونم ولی اگه بخوام قضاوت کنم هر کدومشون مشکلاتی دارن:
1.فیزیک فقط در حد مباحث کتابه و علاوه بر اینها بیشتر سوالاش خرکاری میطلبن
2.نجوم بیشتر سوالاش فک کردن و خلاقیت میخوان(مخصوصا کروی ها)
ولی المپیاد نجوم هنوز به بلوغ نرسیده!یعنی بعد از بیست واندی سال که از اولین المپیاد میگذره سوالاش واقعا قشنگ شدن(به استثنای امسال که...)ولی من که فقط دوهفته اختر خوندم تونستم یه سری چیزها رو بنویسم
چی؟؟؟؟؟؟؟؟نوشتی نجوم هیچی نیست؟؟؟!!!!
کروی بی ارزشه؟؟!!!خب آمیرزا اگه از کروی استفادن نکنی اونو کشتی که واسه کشورمن دست بیل میاورد که سوخت کم میوورد

ولی نجوم زیر مجموعه ی فیزیک مثل یه پسر!حالا واسی چی یه پدر باید به بچش فحش بده؟

osoldier.j

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
کرمان

به نقل از ThE sTaR :
لطفا توهین نکن
میدونی ما یا حداقل من برا چی نجوم میخونم؟
چون من عاشق یه قسمتایی از فیزیکم واز قسمتای دیگش متنفرم من از قیمت اختر فیزیک خوشم میاد اون اتااشغالا هم برام قشنگن
نمیشه گفت نجوم هیچی نیست چون از نظر من قسمت های قشنگ فیزیکو داره کیهان شناسی هم با نسبی بودنش خوبه نجوم کروی هم چیز بی ارزشی نیست چون ازنظر من مبحث باحالیه.
الغوث!استغفرالله!!!
اگه تونستی یه مبحث از فیزیکو بیاری که تو نجوم نباشه به آبهای گرم خلیج فارس قسم میشم مریدت و هرچی بگی قبول میکنم

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از بند کفش ناخدا افضلی :
ببین داداش من خودم فیزیک میخونم ولی اگه بخوام قضاوت کنم هر کدومشون مشکلاتی دارن:
1.فیزیک فقط در حد مباحث کتابه و علاوه بر اینها بیشتر سوالاش خرکاری میطلبن
2.نجوم بیشتر سوالاش فک کردن و خلاقیت میخوان(مخصوصا کروی ها)
ولی المپیاد نجوم هنوز به بلوغ نرسیده!یعنی بعد از بیست واندی سال که از اولین المپیاد میگذره سوالاش واقعا قشنگ شدن(به استثنای امسال که...)ولی من که فقط دوهفته اختر خوندم تونستم یه سری چیزها رو بنویسم
چی؟؟؟؟؟؟؟؟نوشتی نجوم هیچی نیست؟؟؟!!!!
کروی بی ارزشه؟؟!!!خب آمیرزا اگه از کروی استفادن نکنی اونو کشتی که واسه کشورمن دست بیل میاورد که سوخت کم میوورد

ولی نجوم زیر مجموعه ی فیزیک مثل یه پسر!حالا واسی چی یه پدر باید به بچش فحش بده؟

میشه بگی فیزیک کجاش در حد مباحث کتابه ؟ شاید اسما" این طوره باشه ولی منابعی که فیزیکیا میخونن خیلی خوف تر از منابع نجومه ... ما چیزی رو که میخونیم اثباتش رو هم بلدیم ولی تو نجوم نصف روابط اخترفیزیک و کیهانو حفظ میکنید ...

Samaneh.Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
کرج
مدال المپیاد
مدال نقره‌ی المپیاد نجوم‌و‌اخترفیزیک ..
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از برگ پاییزی :
قدر اتا آشغاله ؟! نکنه میخوای بگی هیپارخوس هم کار شاخی نکرده که دسته بندی کرده قدرها رو ، هوم ؟! میخوام ببینم الان شما یه ستاره ببینی میتونی بگی قدرش چنده ؟! حتی با تمرین !!
درضمن اخترفیزیک همین دوتا قانون و یه تابع نیست !!
قانون گرانش رو هم خیلی وقت پیشا نیوتون بلد بود !! :D نه من میخوام بدونم شما با یه مرحله یک و دو دادن چه جوری به این نتایج رسیدید ؟! الان همه ی تحصیلات کلی استاد و دانش جو رو زیر سوالم میبرید تازه :))
کروی اتفاقا خیلی هم پر کاربرده !! درمورد شفق مثلا تا حالا چیزی شنیدید ؟! یا مثلا اختلاف زمان های شهرهای مختلف ؟! یه مثلث کروی ، همه ی نجوم کروی نیست ها !!
همون کیهان شناسیم خیلیه ! همون کیهان شناسیشم سنگینه ! کی گفته کیهان شناسی همون نسبیته ؟! چندتا کتاب دراین زمینه مطالعه فرمودید شما ؟! بررسی هندسه ی جهان ها نسبیته ؟! معادله ی فریدمان نسبیته ؟!!
مثلا الان قضیه ی ویریال و اصطکاک دینامیکی یا مثلا مدت زمان خورشید گرفتگی ماه گرفتگی یا مثلا مبحث دوتایی ها کجا زیرمجموعه ی فیزیکه ؟!
نه کلا یعنی چی این حرفا ؟! :D
به نقل از H O S E I N :
ببین این جا جاش نیست ... ولی اخترفیزیک کاملا" زیر مجموعه ی فیزیکه ... تو دانشگاه هم اخترفیزیک یه گرایش از فیزیکه ... الآن نجوم کروی که توی علوم جدید تقریبا" منسوخه...
جاش نیست پس چرا جواب میدید ؟!
هر چی تو ایران باشه ، درسته ! آرره ؟!! ایران ملاکه شماست ؟!
شما برو نگاه کن ، ببین جاهای دیگه ، غیر ایران ، دسته بندی علوم چه جوریه ! ASTRONOMY خودش یه رشته ست و زیر مجموعه ی هیچی نیست !!
دوباره این بحثو راه نندازین که آره نجوم زیر مجموعه ی فیزیکه ، فیزیک اول از همه بوده و ازین حرفا !! اینطوری حساب کنی ، شیمی م زیر مجموعه ی فیزیکه !!
نجوم و اخترفیزیک انقدر گسترده هست که به خاطر چهارتا قانون مشترک بگین این زیرمجموعه ی این یکیه !!
نجوم کروی منسوخ نیست ، اون روش هایی که واسه لگاریتم گرفتن و حل کردن مثلث های کروی استفاده میشده ، به خاطر اومدن ماشین حساب! منسوخ شده که خب طبیعیه !! نه جدا شما بدون نجوم کروی ، چه طوری میخواین جای یه ماهواره رو مشخص کنید ؟!!
به نقل از H O S E I N :
میشه بگی فیزیک کجاش در حد مباحث کتابه ؟ شاید اسما" این طوره باشه ولی منابعی که فیزیکیا میخونن خیلی خوف تر از منابع نجومه ... ما چیزی رو که میخونیم اثباتش رو هم بلدیم ولی تو نجوم نصف روابط اخترفیزیک و کیهانو حفظ میکنید ...
رو هوا نگو ، غیر رابطه ی جرم انرژی هر چی بگی که خودشو خوندم اثبات ش رو هم خوندم !!

×جواب بقیه دوستان رو هم میتونه شامل شه !!

• شروع کننده موضوع

MAHia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فَرزانـگانـ‌ـ ـیک
شهر
کرمان‌
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
باختم بهش... :دی
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از H O S E I N :
شما توی فیزیک روابط رو با اثباتش میخونین چون عملا خود روابط براتون مهم تره تا کاربردش!ینی تو فیزیک میگین چرا این اتفاق میوفته میشینین اثباتش میکنین
ولی توی نجوم از اون روابط استفاده میکنن.میگن این اتفاق میوفته نتیجش اینه برای اینجا به درد میخوره پس عملا به اثبات روابطش نیازی نیست!!
ولی در کل توی هر علمی تا نفهمی چی به چیه حتی همون فرمول حفظ کردن هم سخته!و فهمیدن اینکه چی به چیه میشه اثبات روابط دیگه!!
به نقل از بند کفش ناخدا افضلی :
الغوث!استغفرالله!!!
اگه تونستی یه مبحث از فیزیکو بیاری که تو نجوم نباشه به آبهای گرم خلیج فارس قسم میشم مریدت و هرچی بگی قبول میکنم
الان کجای بحث همین الکتریسیته و همین خازنا و اینا توی نجوم کاربرد داره؟!؟

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از Samaneh.Z :
همون کیهان شناسیم خیلیه ! همون کیهان شناسیشم سنگینه ! کی گفته کیهان شناسی همون نسبیته ؟! چندتا کتاب دراین زمینه مطالعه فرمودید شما ؟! بررسی هندسه ی جهان ها نسبیته ؟! معادله ی فریدمان نسبیته ؟!!
مثلا الان قضیه ی ویریال و اصطکاک دینامیکی یا مثلا مدت زمان خورشید گرفتگی ماه گرفتگی یا مثلا مبحث دوتایی ها کجا زیرمجموعه ی فیزیکه ؟!
نه کلا یعنی چی این حرفا ؟! :Dجاش نیست پس چرا جواب میدید ؟!
هر چی تو ایران باشه ، درسته ! آرره ؟!! ایران ملاکه شماست ؟!

دوباره این بحثو راه نندازین که آره نجوم زیر مجموعه ی فیزیکه ، فیزیک اول از همه بوده و ازین حرفا !! اینطوری حساب کنی ، شیمی م زیر مجموعه ی فیزیکه !!
نجوم و اخترفیزیک انقدر گسترده هست که به خاطر چهارتا قانون مشترک بگین این زیرمجموعه ی این یکیه !!

وقتی میگم میرید حفظ میکنید میگید نه ! خب نمونش همینه دیگه ... میشه بگی کیهان شناسی چیه دقیقا" اگه فیزیک نیست ؟ اگه معادله ی فریدمن بر پایه ی نسبیت عام نیست پس بر پایه ی کشکه ؟ وقتی دوره های لپتون و هادرون و ... رو بررسی میکنن از چی استفاده میکنن ؟ همون متریک رابرتسون واکر یا شوارتزشیلد همش نسبیت عام و فیزیکه

قضیه ی ویریال که کاملا" فیزیکیه ! اثباتشم هم کاملا" با فیزیکه ... همون محاسبه ی انرژی جنبشی ستاره با معادله ی حالت انجام میشه اونم معادله ی بسیار اولیه و داغونش نه معادله ی واندروالس !

ایران ؟!؟؟! من اصلا" حرفی از ایران زدم ؟ کافیه یه سر به سایت دانشکده فیزیک دانشگاه های بزرگ کل دنیا بندازی تا متوجه قضیه بشی ...

رو هوا نگو ، غیر رابطه ی جرم انرژی هر چی بگی که خودشو خوندم اثبات ش رو هم خوندم !!

مطمئنم رو هوا نمیگم ! ولی شما رو نمیدونم ! چون در این مورد بالا صحبت کردم !

به نقل از مَــــــهـ یــ ـا :
شما توی فیزیک روابط رو با اثباتش میخونین چون عملا خود روابط براتون مهم تره تا کاربردش!ینی تو فیزیک میگین چرا این اتفاق میوفته میشینین اثباتش میکنین
ولی توی نجوم از اون روابط استفاده میکنن.میگن این اتفاق میوفته نتیجش اینه برای اینجا به درد میخوره پس عملا به اثبات روابطش نیازی نیست!!
ولی در کل توی هر علمی تا نفهمی چی به چیه حتی همون فرمول حفظ کردن هم سخته!و فهمیدن اینکه چی به چیه میشه اثبات روابط دیگه!!الان کجای بحث همین الکتریسیته و همین خازنا و اینا توی نجوم کاربرد داره؟!؟

حرفت کاملا" غلطه ... مثال نقضش هم خیلیییی زیاده ... همون تابش سیاهچاله ها ... اصلا" میدونی چطور بدست میاد ؟ با استفاده از نظریه میدان های کوانتومی ، یه معادله ای هست به اسم معادله ی دیراک که ازش استفاده میکنن ...

در مورد خازن و ... : خب موضوع اینه که چون نجوم رو از فیزیک جدا میدونی دچار چنین مشکلی میشی. فیزیک یه علمه بزرگه که نجوم یه بخشی از اون رو تشکیل میده ... کلی بخش دیگه و مستقل هم داره مثل خازن و فیزیک دریاها و هواشناسی و ... .
همون الکتریسیته : توی همون ستاره ها برای بررسی رفتارشون از قوانین مربوط به گاز های نسبیتی استفاده میکنن ، توی فیزیک پلاسما قسمت اصلیش الکترومغناطیس و مکانیک آماریه...

• شروع کننده موضوع

MAHia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فَرزانـگانـ‌ـ ـیک
شهر
کرمان‌
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
باختم بهش... :دی
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از H O S E I N :
حرفت کاملا" غلطه ... مثال نقضش هم خیلیییی زیاده ... همون تابش سیاهچاله ها ... اصلا" میدونی چطور بدست میاد ؟ با استفاده از نظریه میدان های کوانتومی ، یه معادله ای هست به اسم معادله ی دیراک که ازش استفاده میکنن ...

در مورد خازن و ... : خب موضوع اینه که چون نجوم رو از فیزیک جدا میدونی دچار چنین مشکلی میشی. فیزیک یه علمه بزرگه که نجوم یه بخشی از اون رو تشکیل میده ... کلی بخش دیگه و مستقل هم داره مثل خازن و فیزیک دریاها و هواشناسی و ... .
همون الکتریسیته : توی همون ستاره ها برای بررسی رفتارشون از قوانین مربوط به گاز های نسبیتی استفاده میکنن ، توی فیزیک پلاسما قسمت اصلیش الکترومغناطیس و مکانیک آماریه...
ببین منظور من یه چیز دیگس.من نمیگم ما اصلا نمیدونیم هر رابطه ای از کجا اومده، میگم توی نجوم بیشتر نتیجه ی روابط برای ما مهمه!ینی اکثر مواقع سوالا جوریه که باید برای استفاده از فرمول ایده زد!که البته بازم اگه دقت کنی ادامش نوشته بودم که توی هر علمی اگه نفهمی چی به چیه همون حفظ کردن فرمول هم سخته!
ینی در کل منظورم این نبود که برای نجوم فقط باید روابط رو حفظ کنیم میگم استفاده از نتیجه ی روابط مهم تره یا اثباتش!
در مورد خازن هم من اونو در جواب اینکه بند کفش ناخدا افضلی یه بحث از فیزیک میخواست که تو نجوم نباشه گفتم!!نگفتم که چون خازن تو نجوم نیست از فیزیک جداست!!
برای رفتار ستارگان هم استفاده از قوانین گاز های نسبیتی تنها راه برای بررسی نیست!
ولی خب برای فیزیک پلاسما حرفتو قبول دارم.حواسم بهش نبود

Samaneh.Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
کرج
مدال المپیاد
مدال نقره‌ی المپیاد نجوم‌و‌اخترفیزیک ..
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از H O S E I N :
وقتی میگم میرید حفظ میکنید میگید نه ! خب نمونش همینه دیگه ... میشه بگی کیهان شناسی چیه دقیقا" اگه فیزیک نیست ؟ اگه معادله ی فریدمن بر پایه ی نسبیت عام نیست پس بر پایه ی کشکه ؟ وقتی دوره های لپتون و هادرون و ... رو بررسی میکنن از چی استفاده میکنن ؟ همون متریک رابرتسون واکر یا شوارتزشیلد همش نسبیت عام و فیزیکه

قضیه ی ویریال که کاملا" فیزیکیه ! اثباتشم هم کاملا" با فیزیکه ... همون محاسبه ی انرژی جنبشی ستاره با معادله ی حالت انجام میشه اونم معادله ی بسیار اولیه و داغونش نه معادله ی واندروالس !

ایران ؟!؟؟! من اصلا" حرفی از ایران زدم ؟ کافیه یه سر به سایت دانشکده فیزیک دانشگاه های بزرگ کل دنیا بندازی تا متوجه قضیه بشی ..
کیهان شناسی فیزیک نیست :D کیهان شناسی ه :D ( جواب متناسب با سوال ! )
یعنی الان شیمی چون استوکیومتری ش ضرب و تقسیم داره ، جز ریاضی ه ؟! :D
قضیه ویریال هم برای نجومه ، البته اخترفیزیکیش ها ! من واقعا نمیدونم کجا استفاده میکنیدش شما !!
تا اونجا که من در جریانم بچه ها چی میخونن ، نجوم یه شاخه ی جدائه :-??
اون تیکه های دیگه ی حرفمم رو در نظر داشته باش !!

من دیگه بحث نمیکنم ! جدا بحثتون چرته !! هیچ وقت نمیتونم درک کنم ، اینکه شما همه چیو بچپونید جز فیزیک ، چی عایدتون میشه !! :rolleyes:

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از Samaneh.Z :
کیهان شناسی فیزیک نیست :D کیهان شناسی ه :D ( جواب متناسب با سوال ! )
یعنی الان شیمی چون استوکیومتری ش ضرب و تقسیم داره ، جز ریاضی ه ؟! :D
قضیه ویریال هم برای نجومه ، البته اخترفیزیکیش ها ! من واقعا نمیدونم کجا استفاده میکنیدش شما !!
تا اونجا که من در جریانم بچه ها چی میخونن ، نجوم یه شاخه ی جدائه :-??
اون تیکه های دیگه ی حرفمم رو در نظر داشته باش !!

من دیگه بحث نمیکنم ! جدا بحثتون چرته !! هیچ وقت نمیتونم درک کنم ، اینکه شما همه چیو بچپونید جز فیزیک ، چی عایدتون میشه !! :rolleyes:

استدلالتون خیلی داغونه ... پس با این حساب من میگم کیهان شناسی کیهان شناسیه ! نجوم نیست !

skYboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از H O S E I N :
استدلالتون خیلی داغونه ... پس با این حساب من میگم کیهان شناسی کیهان شناسیه ! نجوم نیست !
استدلال هاي شما هم...چرا؟
چون شما هم مي خواين با ي نگاه تعصب گرايانه فقط حرف خوتونو ب كرسي بن شونين.

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از skYboy :
استدلال هاي شما هم...چرا؟
چون شما هم مي خواين با ي نگاه تعصب گرايانه فقط حرف خوتونو ب كرسي بن شونين.

چون منطقی میگم تعصب دارم ؟

باشه ...

اصلن :
نجوم خیلی خوبه من عاشقشم دوسش دارم ...
به هیچ وجه به فیزیک ربطی نداره ... کدوم احمقی گفته نجوم به فیزیک مربوطه ؟ اصلن کاملا" مستقله ...
تقصیر این فیزیکیاست که همه چیزو به خودشون ربط میدن ! فیزیکیای شرور ! فیزیکیای بی ادب !
همینطور ریاضی دان ها ! آدمای نادون ! دزد ها ! چرا حل معادله ی دیفرانسیل رو از معادله ی مدار کپ زدید ؟

skYboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از H O S E I N :
=
اصلن :
نجوم خیلی خوبه من عاشقشم دوسش دارم ...
همینطور ریاضی دان ها ! آدمای نادون ! دزد ها ! چرا حل معادله ی دیفرانسیل رو از معادله ی مدار کپ زدید ؟
*تعصب بود شد...فرافكني. (;
*جداي اين ها،ببينين بر اين ك فيزيك واقعا خيلي گسترده س و خيلي ا شاخه هاي علوم ديگه رو شامل ميشه شكي نيس.
مثلا مكانيك سماوي ه نجوم ب نظرم كاملا بر پايه ي فيزيك و رياضيات ه ... اما نميشه گف كاملا نجوم توسط فيزيك پوشونده ميشه،چون بعضي ا قسمت هاي اون اين قدر بسط داده شده و تخصصي شده ك ديگه ي علم جدا محسوب ميشه و تنها با تكيه با رياضيات و فيزيك نميشه اونو درك كرد.

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از skYboy :
*تعصب بود شد...فرافكني. (;
*جداي اين ها،ببينين بر اين ك فيزيك واقعا خيلي گسترده س و خيلي ا شاخه هاي علوم ديگه رو شامل ميشه شكي نيس.
مثلا مكانيك سماوي ه نجوم ب نظرم كاملا بر پايه ي فيزيك و رياضيات ه ... اما نميشه گف كاملا نجوم توسط فيزيك پوشونده ميشه،چون بعضي ا قسمت هاي اون اين قدر بسط داده شده و تخصصي شده ك ديگه ي علم جدا محسوب ميشه و تنها با تكيه با رياضيات و فيزيك نميشه اونو درك كرد.

مثال بزن براش !

lgh95

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
برنز نجوم 92
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک

آقا بیخیال اینجا "مرحله2 هشتمین دوره" ست ها!!

galaxy boy

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهر ری
شهر
تهران

سلام اقای hossein اگه اینطوری که شما میگید باشه کل فیزیک نه ببخشید همه ی علم ها زیر مجموعه ریاضی اند فیزیک بدون حساب دیفرانسیل هیچه من قبول دارم برا خوندن نجوم باید فیزیک بلد باشیم ولی این هیچی از ارزش ها ی خوده علم نجوم کم نمیکنه همونطور که خوندن حساب ذیفرانسیل برا فهمیدن فیزیک هیچی از ارزش های فیزی کم نمی کنه نجوم علمی زیبا و گسترده وپر طرفدار است به یاد داشته باشیم دانشمندان بزرگ دنیا در رشته های مختلف با همکاری هم به کشف ها ی بزرگ رسیدند مثل تیکو براهه وکپلر
درضمن المپیاد نجومی ها حداقل اونایی که من میشناسم تقریبا هیچ فرمولیو بدون اثباتش یاد نمی گیرند

• لایک
امتیازات: lgh95
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از galaxy boy :
سلام اقای hossein اگه اینطوری که شما میگید باشه کل فیزیک نه ببخشید همه ی علم ها زیر مجموعه ریاضی اند فیزیک بدون حساب دیفرانسیل هیچه من قبول دارم برا خوندن نجوم باید فیزیک بلد باشیم ولی این هیچی از ارزش ها ی خوده علم نجوم کم نمیکنه همونطور که خوندن حساب ذیفرانسیل برا فهمیدن فیزیک هیچی از ارزش های فیزی کم نمی کنه نجوم علمی زیبا و گسترده وپر طرفدار است به یاد داشته باشیم دانشمندان بزرگ دنیا در رشته های مختلف با همکاری هم به کشف ها ی بزرگ رسیدند مثل تیکو براهه وکپلر
درضمن المپیاد نجومی ها حداقل اونایی که من میشناسم تقریبا هیچ فرمولیو بدون اثباتش یاد نمی گیرند

درست نیست. فیزیک از ریاضی برای فرموله کردن پدیده ها کمک میگیره ... ولی جزو ریاضی نیست.

galaxy boy

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهر ری
شهر
تهران

به نقل از H O S E I N :
درست نیست. فیزیک از ریاضی برای فرموله کردن پدیده ها کمک میگیره ... ولی جزو ریاضی نیست.
خب نجوم هم از فیزیک برای بیان پدیده های در اسمان کمک میگیره

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از galaxy boy :
خب نجوم هم از فیزیک برای بیان پدیده های در اسمان کمک میگیره

ببین فیزیک علم بررسی تمام پدیده های محسوس در این جهانه ... اخترفیزیک که اسمش روشه : فیزیک ستاره ها ...

نجوم - فیزیک = 0

ولی در مورد رابطه ی فیزیک با ریاضی اینطور نیست ... ریاضی فقط برای ارائه نظریه و محاسبه و پیش بینی تو فیزیک استفاده میشه ... خیلی از دانشمندان قدیم مثل ارشمیدس بدون این که ریاضیات رو وارد فیزیک کنن تو فیزیک پژوهش میکردن .

علیرضا32

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
مدال طلای دهمین دوره المپیاد نجوم و اخترفیزیک و مدال برنز نهمین دوره المپیاد نجوم و اخترفیزیک

به نقل از H O S E I N :
ببین فیزیک علم بررسی تمام پدیده های محسوس در این جهانه ... اخترفیزیک که اسمش روشه : فیزیک ستاره ها ...

نجوم - فیزیک = 0

ولی در مورد رابطه ی فیزیک با ریاضی اینطور نیست ... ریاضی فقط برای ارائه نظریه و محاسبه و پیش بینی تو فیزیک استفاده میشه ... خیلی از دانشمندان قدیم مثل ارشمیدس بدون این که ریاضیات رو وارد فیزیک کنن تو فیزیک پژوهش میکردن .
نجوم-فیزک=0
درود بر قوری که نمیداند و نمیگوید.
چرت ترین چیزی بود که تا حالا شنیدم.
ببین عزیز دلم فیزیک-ریاضی=تاریخ.
الان اصل فیزیک همون چیزاییه که محاسباتی و ارائه نظریه و اینجور چیزاست.
داخل نجوم هم داریم جایی که فیزیک رنگشو ندیده.
اگه محاسباتو از فیزیک برداری باید بری یه سری چیزای چرتو که همون تاریخ خودمونه بخونی .

بالا