• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بارفیکس

• شروع کننده موضوع

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستانِـــ CNIHS یا همون CIHS سابق
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO
درود بر تمام دوستان

به احتمال زیاد تو هر خونه ای یه بارفیکس پیدا میشه.
این تاپیکو زدم تا هر کی هر مطلبی راجع به بارفیکس میدونه و میتونه برای دیگران مفید باشه بگه تا دیگران استفاده کنن.
وکسایی که سوالی دارن مطرح کنن تا اگه کسی تونست مشکلشونو حل کنه.

برای کسایی هم که فک میکنن نمیتونن زیاد بارفیکس برن ، برنامه زیر رو بخونن من خودم چن ماه انجام دادم خیلی تأثیر گذار بود :-?
ینی واقعن عضله سازه /m\
این برنامه توسط سرگرد آرمسترانگ برای آماده سازی خودش جهت ثبت یک رکورد جهانی در تعداد بارفیکس تهیه شده است .

ویژگی کلیدی این برنامه سادگی آن می باشد ولی موفقیت آن منوط به اجرای مستمر و تمرین روزانه است .
این تمرینات شامل ارکان اصلی یک برنامه توسعه عملکرد جسمانی است ; که عبارتند از بکارگیری اصل تنوع ; اضافه بار و نظم . نتایج آن بین 6 تا 8 هفته مشهود است .
بیشتر کسانی که از این برنامه استفاده کرده اند توانسته اند سطح آمادگی خود را تا حد مطلوبی افزایش دهند . بعنوان مثال در صورت اجرای صحیح برنامه افراد عادی می توانند تعداد بارفیکس خود را به 20 افزایش دهند .

تمرین صبحگاهی

هر روز صبح باید 3 ست شنا بروید . این موضوع اهمیت زیادی دارد . حرکت شنا باعث میشود تا عضلات ناحیه شانه و سینه ( عضلات دلتوئید و سینه ای بزرگ ) تقویت شوند . در هر ست حداکثر تعدادی که می توانید شنا بروید را انجام دهید و بین هر ست چند دقیقه استراحت داشته باشید.
این حرکت می بایست همه روزه و در کل دوره تمرین تکرار شود و از آنجا که دستکم 4 هفته طول می کشد تا نتایج اولیه تمرین نمایان شود ; این موضوع می تواند به یک عادت صبحگاهی خوب مبدل گردد .
ضمنا به تجربه دیده شده است که شناهای صبحگاهی می تواند باعث کاهش کوفتگی عضلات در طول دو هفته اول تمرین شود .

برنامه تمرین

توصیه می شود که حداقل 2 تا 3 ساعت بین برنامه بارفیکس و تمرین صبح ( حرکات شنا سوئدی ) فاصله باشد . برنامه تمرین 5 روزه است که میتواند به آسانی در روز های کاری هفته انجام شود .
لازم به ذکر است که به هیچ وجه نباید روزی جا بیفتد و برنامه الزاما در 5 روز متوالی از هفته انجام خواهد شد .
ضمنا واضح است که برنامه بارفیکس از برنامه صبحگاهی اهمیت بیشتری دارد .
این برنامه ی توسعه در حرکت بارفیکس بیشتر برای حالتی طراحی شده که کف دستها در هنگام انجام حرکت به سمت بیرون باشد ; هر چند که در ابتدا می توانید تمرین را در حالت ; دستها به سمت داخل ; هم انجام دهید تا تمام مراحل به درستی انجام شود . سپس می توانید تمرینها را به حالت ترکیبی انجام دهید تا زمانیکه بتوانید در هر دو حالت 20 حرکت بارفیکس بروید . تمرکز خود را بر درست انجام دادن تمرینها ( کیفیت کار ) بگذارید ; تعداد ( کمیت کار ) در اولویت دوم قرار دارد .

روز اول :

هر ست را با حداکثر توان خود ( تعداد ) به پایان برسانید . بدون در نظر گرفتن اینکه در هر ست چند حرکت را انجام داده اید

روز دوم :

روز دوم انجام حرکات از شکلی هرمی برخوردار میباشد .
ست اول ; 1 حرکت بارفیکس ..... ست دوم ; 2 حرکت ..... ست سوم ; 3 حرکت ....ووو
بین هر ست به تعداد بارفیکس های ست قبل ضربدر 10 ثانیه استراحت کنید .
مثال : بعد از انجام ست 2 ; باید 20 ثانیه استراحت در نظر بگیرید و یا بعد از انجام ست چهارم باید 40 ثانیه استراحت کنید .
این کار را انجام دهید تا یک ست از دست برود . یعنی آنکه ; مثلا شما ست پنجم را به پایان برده اید و بعد از آن 50 ثانیه در حالت استراحت می باشید حال باید در ست ششم ; 6 حرکت انجام دهید اما تنها می توانید 4 بارفیکس بزنید . این به معنای آن است که ست ششم را از دست داده اید . در این موقعیت 60 ثانیه استراحت کنید و سپس بعنوان ست پایانی با حداکثر توان بارفیکس بروید .

روز سوم :
حالت اول - کف دستها به سمت بیرون می باشد و فاصله آنها کمی از عرض شانه بازتراست ; می بایست 3 ست بارفیکس بروید و بین هر ست 60 ثانیه استراحت کنید .
حالت دوم – در وضعیتی که کف دستها به سمت داخل می باشد و انگشتان کوچک بین صفر تا 10 سانتیمتر از همدیگر فاصله دارند ; 3 ست بارفیکس بروید بین هر ست 60 ثانیه استراحت نمائید .
حالت سوم - سپس کف دستها به سمت بیرون و 3 ست دیگر به انجام حرکت بپردازید و دوباره بین هر ست 60 ثانیه استراحت در نظر بگیرید .

روز چهارم :
حداکثر تعداد ست تمرینی راکه می توانید با حداکثر توان ( تعداد ) ; انجام دهید . بین هر ست 60 ثانیه استراحت نمائید . این کار را تا زمانیکه دیگر نتوانید حرکتی را به پایان برسانید ; ادامه دهید .
این روز ممکن است به طولانی ترین تمرین هفته تبدیل شود ; اگر می توانید بیشتر از 9 ست بارفیکس بروید ; در هر هفته یک حرکت به تعداد بارفیکس های هر ست بیفزائید .

روز پنجم :
روزی از هفته راکه برای شما دشوارترین تمرین را در بر داشته در نظر بگیرید و دو باره آن تمرین را انجام دهید . این روز ممکن است هفته به هفته تفاوت کند . همچنین ممکن است بخواهید در این روز بارفیکس ها را با وزنه انجام دهید با از دستگاه بارفیکس کمک بگیرید .

ست های تمرینی :

هر ست تمرینی از تعداد مشخصی حرکت بارفیکس تشکیل شده است که برای هر شخص متفاوت می باشد .
یک معیار خوب برای تعیین این تعداد ; برنامه روز سوم است . در این روز شما باید بتوانید 9 ست ( 3 وضعیت و در هر وضعیت 3 ست ) انجام دهید . اگر با حداکثر توان می توانید تنها در یک ست 12 بارفیکس بروید آنگاه احتمالا تعداد بارفیکس ها ی شما برای هر ست 1 تا 3 ( در تمرین روز سوم ) می باشد .
توجه کنید : انجام 9 ست در روز سوم مهمتر از انجام ست های کمتر ولی با تعداد بیشتر است .
اگر در روز سوم توانستید 9 ست انجام دهید ; آنگاه برای روز چهارم یکی به تعداد بارفیکس های هر ست اضافه کنید .
توجه کنید که تعداد بارفیکس در هر ست را کاهش ندهید حتی اگر احساس می کنید انجام حرکت برای شما دشوار شده است . پایداری و تلاش بیشتری از خود نشان دهید .

صحبت آخر

بسته به آنکه تمرینات را با چه کیفیتی انجام می دهید از این برنامه نتیجه خواهید گرفت . ممکن است در اوائل برنامه کاهشی را در تعداد حداکثر بارفیکسی که می روید حس کنید ; این یک واکنش طبیعی می باشد اما همچنانکه برنامه را ادامه دهید پیشرفت خواهید کرد .
خیلی از کسانی که تنها می توانستند 12 تا 15 بارفیکس بروند بعد از اجرای این برنامه سطح خود را به 20 بارفیکس رساندند .

× تاپیک باز شد

• شروع کننده موضوع

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO
پاسخ : چن تا بارفیکس میری؟؟؟

من با چن ماه عمل به این برنامه تونستم خیلی پیشرفت کنم /m\
(توصیه میکنم بدون وقفه به برنامه عمل کنید من یه چن باری بین برنامه وقفه انداختم و این موضوع باعث طولانی شدن دوره شد :-<)

• لایک
امتیازات: TMNT

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

نمیدونم دقیقا ولی خیلی کم میرم احتمالا :-<
این بارفیکس رفتن چرا وسیله ایه واسه فخر فروشی؟(پسرخالم همیشه به من پزشو میده :|)ومن نمیدونم بارفکیس زیاد رفتن چه برتری محسوب میشه؟!
البته دراینکه ورزش کردن خوبه اصلا شکی نیس واینکه بارفیکس رفتن واسه بدن خوبه هم شکی نیس ولی (:|آدم مگه حال اضافی داره که بره بارفکیس بزنه اصن؟!
+الان هدف تاپیک دقیقا چیه؟اینکه امثال من آمار بقیه رو ببینن خجالت بکشن برن بارفیکس بزنن؟ :-"نه خجالت نمیکشن و نمیرن بزنن :-"
به نظرم خیلی هدف خاصی رو دنبال نمیکنه درکل :-"

• شروع کننده موضوع

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

به نقل از یلدا-ق :
نمیدونم دقیقا ولی خیلی کم میرم احتمالا :-<
این بارفیکس رفتن چرا وسیله ایه واسه فخر فروشی؟(پسرخالم همیشه به من پزشو میده :|)ومن نمیدونم بارفکیس زیاد رفتن چه برتری محسوب میشه؟!
البته دراینکه ورزش کردن خوبه اصلا شکی نیس واینکه بارفیکس رفتن واسه بدن خوبه هم شکی نیس ولی (:|آدم مگه حال اضافی داره که بره بارفکیس بزنه اصن؟!
+الان هدف تاپیک دقیقا چیه؟اینکه امثال من آمار بقیه رو ببینن خجالت بکشن برن بارفیکس بزنن؟ :-"نه خجالت نمیکشن و نمیرن بزنن :-"
به نظرم خیلی هدف خاصی رو دنبال نمیکنه درکل :-"

بارفیکس رفتن باعث تقویت عضلات سینه میشه
شما که از فوایدش میدونی چرا میگی حال اضافی نداری؟؟
در ضمن من این تاپیکو نزدم برای فخر فروشی برای این زدم ببینم افراد هم سن و سالم چن تا بارفیکس میرن و خودمو بسنجم

• شروع کننده موضوع

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO
پاسخ : بارفیکس

دوستان کسی هست که روشی یاد داشته باشه که بتونیم بافیکسمونو تقویت کنیم؟؟ :-?

مهسافت

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
صنایع غذایی

به نقل از ۩ Amir Mohammad ۩ :
دوستان کسی هست که روشی یاد داشته باشه که بتونیم بافیکسمونو تقویت کنیم؟؟ :-?
منم پسیده بودم.
گفتن:
تمرین! :))

• شروع کننده موضوع

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

به نقل از مــهــســافــت...! :
منم پسیده بودم.
گفتن:
تمرین! :))

تمرین که جای خودشو داره
منظورم اینه که روشی که عضلات رو بیشتر درگیر کنه :-?

مهسافت

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
صنایع غذایی

به نقل از ۩ Amir Mohammad ۩ :
تمرین که جای خودشو داره
منظورم اینه که روشی که عضلات رو بیشتر درگیر کنه :-?
واست میپرسم! :)
خب حالا مگه خود تمرین این کارو نمیکنه؟ ;;)

• شروع کننده موضوع

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

به نقل از مــهــســافــت...! :
واست میپرسم! :)
خب حالا مگه خود تمرین این کارو نمیکنه؟ ;;)

خب چی جوری تمرین کنیم ؟؟ :-?
خوابیده - ایستاده - دست باز - دست به هم چسبیده و... :-??

• شروع کننده موضوع

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

محمد!

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی1 تهران
دانشگاه
شريف
رشته دانشگاه
مهندسي صنايع

اینجا کی چندتا بارفیکس میره؟!!
اصولی... ینی وختی میره بالا، یازوت بچسبه به ساق دستت...
وقتی هم میای پایین، دستات صاف صاف یشه.....
دقیق بگید، اون چیزی زو هم که واقعیت داره لطقا... :D
من خودم 12 تا میرم... هر 4 روز یکی زیادشم میکنم...

Amir Hossein

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدهاشمی نژاد2
شهر
مشهد

دوستان علت اصلی این که1سری نمیتونن خیلی این حرکت رو برن ضعیف بودن سرشونه هاست یاوزن زیاد یاهردوش؟

محمد!

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی1 تهران
دانشگاه
شريف
رشته دانشگاه
مهندسي صنايع

به نقل از The Phenom :
دوستان علت اصلی این که1سری نمیتونن خیلی این حرکت رو برن ضعیف بودن سرشونه هاست یاوزن زیاد یاهردوش؟
بازو! و تا حدودی به این ربط داره ک دستاتو کدوم واری میگیری... یعنی‌ کافه دستت روی به خودت باشه یا روی به بیرون...

اگه رو به بیرونو زیاد بری، پشت بازوهت قویه، اگه کف دستت روی به خودت باشه و زیاد بتونی‌ بری، رو بازوت قویه!

novanda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6 - فرزانگان امام رضا
شهر
تهران-لاهیجان

من اصن دست باز نمیتونم برم
چیکار کنم ؟

بالا