• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کجاست فرهنگ اجتماعی؟!

• شروع کننده موضوع

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان - فرزانگان ناحیه یک
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه
سلام.

خوب بحثی که می خوام مطرحش کنم درباره ی جامعه ست...جامعه ی امروز!جامعه ای که داره برمیگرده به سمت انسان های نخستین...
خیلیامون داریم این قضیه رو به چشم میبینیم،حتما تا حالا متوجه لباس پوشیدن بعضیا شدین،شلوارای پاره پوره یا مثلا تار و پود برداشته.
خوب آخه این معنیش چیه؟چه دلیلی داره آدم اینجوری لباس بپوشه؟یا مثلا توی این شبکه های ماهواره ای حتما دیدین که خیلیا لباس های مسخره ای با طرح های پوست ببر و پلنگ و این جور چیزا میپوشن!!!
سوالی که من دارم اینه که شما فک میکنید دلیل این اتفاقات توی دنیای امروز که عصر تکنولوژیه چیه؟
چی باعث میشه مردم این جور لباس ها رو بپوشن ؟
و خوب ماباید چیکار کنیم؟ینی چیکار میتونیم بکنیم واقعا؟

ممنون...

*اگه تکراریه بگین لطفا!و اگه جاش اینجا نیست منتقل کنیدش لطفاً!

AV LAVIGNE

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان
پاسخ : کجاست فرهنگ اجتماعی؟!

نوع لباس پوشیدن مردم جهان با هم فرق داره
شاید به نظر تو یه کت و شلوار شیک خیلی بهتر باشه
ولی همون کت و شلوار توی یه جامعه مثل عربستانی ها که لباس مخصوص دارن خیلی جلف به نظر می رسه
در ضمن شلوار پاره قسمتی از تیپ punk (ولگرد) است کسانی که این جوری لباس می پوشن می خوان بگن یه سری آدم خیلی پول دار هستن در حالی که ما شلوار پاره می پوشیم یه نوع اعتراض به اختلاف طبقاتی پس لباس پوشیدن صرفاً جلب توجه نیست هدف داره

ایناز محمودی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق
شهر
اردبیل
دانشگاه
هرجا خدا بخواد
رشته دانشگاه
داروسازی یا شایدم پزشکی

اینجور لباس پوشیدنا نشونه ی جهل آدماس.
ینی تاثیرپذیریشون از محیط خیلی زیاد بوده. آدم عاقل فکرشو به کارمیندازه که آخه من چرا باید لباس حیوونارو بپوشم ولی آدم جاهل بادیدن این لباسا تو تن چندنفر میخواد خودشو شبیه اوناکنه.

درکل معتقدم زیاد تواین مسائل ظاهری نباید مانور بدیم.کسیم شلوار پاره پاره پوشید بهش چپ چپ نیگا نکنیم شاید واقعا بااون حال میکنه(!) آخه چیکارداریم هرکی هرچی دلش میخواد بپوشه آره واقعا درستشم همینه.

cristiano

thisisajjad
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94

خب هر کی با توجه به اون چی دوس داره باید لبای بپوشه.
مگه آزادی نیس؟
ولی خب اونایی که تو گفتی هم بده.
ولی خب هر کی هر کار میخواد باید بکنه و اختیارش دس خودشه.

ایناز محمودی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق
شهر
اردبیل
دانشگاه
هرجا خدا بخواد
رشته دانشگاه
داروسازی یا شایدم پزشکی

به نقل از SM 7 :
خب هر کی با توجه به اون چی دوس داره باید لبای بپوشه.
مگه آزادی نیس؟
ولی خب اونایی که تو گفتی هم بده.
ولی خب هر کی هر کار میخواد باید بکنه و اختیارش دس خودشه.

نه دیگه این نشد [-(
در حدی که به کسی آسیب نرسونه درست ولی اگه کاری که میکنه کوچکترین آسیبی به اطرافیان برسونه باید باش برخورد بشه.
کلا ماها مرز حریم خصوصی رو نمیتونیم تشخیص بدیم
اینکه من توخونه چه غلطی میکنم به احدی ربطی نداره ولی اگه برم تو محیط کار همون کارو انجام بدم باید توجه کنم که آیا کارمن،لباس من یا رفتار من متناسب با محیط هست یا نه

Marziyeh.banoo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نظر اصلا نباید به بعضیا آزادی داد

چون واقعا بی جنبن

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

همينه ديگه دوستان شما همه دوست داريد ديگران رو منع كنيد جايه درست كردن روش اصلي

اقا اگه مي بيني دوستت بد لباس مي پوشه سعي كن قانعش كني
اگه نمي توني قانعش كني روش قانع كردنتو عوض كن مثال بزن
اگه بازم نتونستي قانعش كني مطمئن باش كه اشكال از خودته

وقتي يكي رو منع مي كني در اون فرد عشقي ايجاد مي كني كه كاذب هست

بعد لباش پرشيدن چيزي هست كه به نظر افراد وابستس

• لایک
امتیازات: Oghab
  • شروع کننده موضوع

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان - فرزانگان ناحیه یک
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه

حرف شما درست ، منتهی یه چیزی هس به اسم فرهنگ که صددرصد میدونید چیه!
یه سری چیزا هس که از لحاظ فرهنگی با ما نمیخونه ، اما مشکلی نداره ، مام کاری بهش نداریم ، نه تخریب ، نه تشویق!
ولی این مسئله ـش جداس ... چون این جور لباس پوشیدن شخصیت خودِ فرد رو خدشه دار میکنه ، حالام ما اینجا کسی رو بازخواست نکردیم ، فقط خواستیم ریشه یابی کنیم! :D

alireza007

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلے 10 (پاسداران)
شهر
طهران
مدال المپیاد
خدا عالمه!
دانشگاه
؟
رشته دانشگاه
؟

شاید اون لباس هایی رو که تو راه واردات و صادرات آسیب می بینه رو بیشتر داغون اش می کنند و به عنوان مُد به جوان های امروزی با قیمت گزاف تری می فروشند.
جوون ها که مغزشون تا این حد کفاف میده (!) از اون ها استفاده میکنند.

Oghab

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
استعداد های درخشان
شهر
آسمان
دانشگاه
پیدا نکردم دانشگاه خوب
رشته دانشگاه
یه چیزی که بشه به دیگران کمک

میشه فرهنگ رو واسه من توضیح بدین ؟
هر آدمی دوست داره دیگران بهش نگاه کنن میخواد جلب توجه کنه
حالا بعضی ها درست فکر میکنن و میفهمن راهش چیه ... و جلوه نمایی رو انتخاب نمیکنه
اما اون جوونی که یه سری مشکلات داره ( که تو هیچ وقت درکشون نمیکنی ) فکر میکنه راه جلب توجه دیگران خودنمایی
یا یه دلیل دیگه :
اون پدری که بی خود و بی جهت حتی به دکمه ی لباس فرزندش گیر میده کاری میکنه که این فرزند فکر میکنه اگه دکمه ی لباسش باز باشه چی میشه این جوون بیشتر کنجکاو میشه ... اگه دو بار با لباس ببر یا پاره رفت بیرون روزه اول چند نفر نگاش میکنن (اونم واسه اینکه اون لباس رو پوشیده نه واسه اینکه عوض شده ) اما به مرور کم میشه و خودش میفهمه این لباس چیزی نداره
مشکل از جامعه است که قبل از وارد کردن وسایل فرهنگش رو وارد نمیکنه وقتی کشورت اسلامیه هر چیزی که یه غربی استفاده کرد نمیتونی بیاریش تو کشورت ... ایرانسل سرویس ام ام اس رو راه اندازی میکنه و تازه بعدش میاد پیام بازرگانی هاش رو اینجوری میکنه که عکس نگیرین بی اجازه که بعد بفرستین واسه بقیه
مشکل از من و توست نه اون جوون
آخه چرا باید بگیم این جوون اصلا آدم نیست فکر میکنی خودت خیلی کسی ؟ نه خیرم ...
تو که نمیفهمی با گیر دادنات با تحقیر کردنات چی به روزه این جوون میاری خیلی بد تری
میتونی بشین پای حرفاش بهش کمک اگرم نمیتونی ساکت باش

• لایک
امتیازات: tezar

ma2012

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق

مشکل تقلید بعضی مردمه که کم هم نیستن,اصن مد چیه؟کی گفته که ما باید لباس پوشیدنمون طبق مد باشه؟تولید کننده های لباس همین فضای مد و اینا رو بوجود آوردن و اکثر مردم رو برده خودشون کردن و پول پارو میکنن,حالا یه روز این مد میشه شلوار پاره یه بار...اینا اصن حق انتخاب و سلیقه و اینا رو از مردم گرفتن و میگن فقط چیزی که ما میخوایم و تولید میکنیم رو بخرید!

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از ma2012 :
مشکل تقلید بعضی مردمه که کم هم نیستن,اصن مد چیه؟کی گفته که ما باید لباس پوشیدنمون طبق مد باشه؟تولید کننده های لباس همین فضای مد و اینا رو بوجود آوردن و اکثر مردم رو برده خودشون کردن و پول پارو میکنن,حالا یه روز این مد میشه شلوار پاره یه بار...اینا اصن حق انتخاب و سلیقه و اینا رو از مردم گرفتن و میگن فقط چیزی که ما میخوایم و تولید میکنیم رو بخرید!

مشکل همینه دیگه ادم ها دو دستن تولید کننده و خریدار، اقا اخه به من بگو تولید کننده خب باید یه تغییری تو محصولاتش بده ؟‌نباید اونا رو به نحوی تبلیغ کنه ؟‌یعنی شما با اصل تبلیغ مخالفی ؟‌ خب وظیفه ی تبلیغات اینه که مردم رو به سمت اون چیزی که کمپانی تولید می کنه بکشه. این یه طرف قضیست و قابل تغییر نیست.

من به عنوان مردم هم حق انتخاب ازم گرفته نیس میرم یه جا برایه خرید لباس خب مثلن الان شلوار قرمز مد هست (و خب هست کلن شلوار هایه رنگ هایه تند اینجا الان مد هست) بعد خوب تنم می کنم یا خوشم میاد یا نه ولی خب دیدم این شلوار قدمو کوتاه نشون میده منم قدم در حالت عادی کوتاهه دیگه چه برسه که کوتاه تر هم نشون داده شه. خب نمی خرم. میرم یه شلوار دیگه امتحان می کنم. (حالا حتمن قسم هم نخوردم شلوار بخرم با دلار ۳ تومنی.)

نمی شه بگید تبلیغ نکنید که من حق انتخالمو از دست ندم. اقا اینو قبول کنید شما همتون یه دیکتاتورید ولی چون قدرت دستتون نیست در ابعاد کوچیک. نمیشه چیزی رو منع کرد شما می تونی خودتو منع کنی. خودتو محدود کن نه مردمو محروم.!!!!

cristiano

thisisajjad
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از naz moon :
نه دیگه این نشد [-(
در حدی که به کسی آسیب نرسونه درست ولی اگه کاری که میکنه کوچکترین آسیبی به اطرافیان برسونه باید باش برخورد بشه.
کلا ماها مرز حریم خصوصی رو نمیتونیم تشخیص بدیم
اینکه من توخونه چه غلطی میکنم به احدی ربطی نداره ولی اگه برم تو محیط کار همون کارو انجام بدم باید توجه کنم که آیا کارمن،لباس من یا رفتار من متناسب با محیط هست یا نه
ینی اون فرد اونقد نفسش ضعیفه ک با لباس پوشیدنه کسی دیگه دچار مشکل میشه؟؟

hosseinsohrabi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید عسگری گنبد
شهر
ازادشهر

ببنید هرکسی یه جوری فکر میکنه. من خودم با چند تا از این کسایی که اینجور لباس ها رو می پوشن صحبت کردم بیشترشون هدف اصلیشون جلب توجه (مخصوصا توجه دخترا) بوده. نوع لباس پوشیدن بر میگرده به افکار یک نفر و اینکه چقدر تاثیر پذیری از محیط اطراف داره اما معمولا اینجور ادم ها از لحاظ شخصیتی ضعف دارن. :)

navid_1212

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
هنوز بعضی هامون یاد نگرفتیم بین خطوط حرکت کنیم.

آخرین ویرایش:
بالا