• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تاثیر حرف دیگران روی انسان!

sahar123

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan6
شهر
tehran
دانشگاه
ایشااله تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
سلام
به نظرتون حرف دیگران روی زندگی آدمها ازجمله خودتون چقدر تاثیرداره؟
اصابه نظرتون این تاثیرخوبه؟؟؟؟
میزان این تاثیرچه پیامدهایی روایجادمیکنه؟

پاسخ : تاثیر حرف دیگران روی انسان!

من که به دیگران هم میگم :
اگه آدم بخواد به حرف مردم گوش بده اونقت چه فرقی با دیگران داره ؟
زندگیت میشه مثل اونا
و متاسفانه این ویژگی بین مردم ما خیلی هست :(
ولی من به شخصه سعی میکنم اصلا اهمیت ندم (;

من به این دقت کردم در مورد خودم
و در مورد تعدادی از آدما
کلا فک می کنم هر آدمی که خیلی به نظر صلب و غیر قابل نفوذ میاد
همیشه یه کسی یا یه کسایی براش وجود دارن که به راحتی می تونن خواسته هاشو دست بگیرن و روشون برنامه ریزی کنن با نوع حرف زدن و نوع رفتارشون
من خودم حس می کنم که حرف دیگران تو پس ذهنم خیلی تاثیر داره ولی همین جوری نه
مثلا ممکنه یه نفر یه چیز بگه ، بعد من نابود شم کلا ! ولی اگه از تصمیمم مطمئن باشم ، حتما کار خودمو می کنم
ولی پس ذهنم اون دید بد می مونه
کلا هم لحن گفتن خیلی مهمه ، هر حرفیو باید به هر کسی یه جوری گفت تا گوش بده یا حداقل آماده شنیدن باشه .

حالااگرشخصی براش اصاحرف افراد دگه مهم نباشه چی؟؟
آیاکارش درسته؟
راجع به میزان تاثیرچی؟

خب یه وقت هست تو تصمیم می گیری که به حرف دیگران اهمیت ندی
یه وقت نه ، از اولش اصلا این جوری ای
اولی بده به نظرم ولی دومی خوبه
اولی یه جورایی مصنوعیه ، یه چیزای مهمی همراهش حذف می شه
کلا ولی فک می کنم که آدم باید آماده تلنگر پذیرفتن باشه
و بدونه که حرف خوب رو ممکنه از دهن هر کسی بشنوه
باید منتظر شنیدن حرف خوب باشه ...

من خودمو ميگم :D

خيلي برام مهمه حرفشون ... يني ميخوام نباشه و تاثير نذاره اما نميشه.

يني مثلا يكي بگه از فلان اخلاقت خوشم نمياد ، هرچند هم كه خوب باشه ، حسه خوبي ندارم :D شايد حتي سعي كنم تركش كنم :D

اگه یه خودکاربهت بدن اولین چیزی که مینویسی چیه؟

منم تقریبا اینجوری هستم کمی ینی اگه صریح بهم ی چیزو بگن ی جورایی دلم ازش چرکین میشه
ولی چون به شدت آدم لجبازی هستم شده واسه اذیت کردن طرف مقابل ادامه میدم(البته ن همیشه وقتایی که اولش ازنظرخودم کارم بی عیب باشه اونم بادلایل خودم)
بعضی وقتااین اهمیت ندادن حتی به نفع منم بوده
آخه آدم ک نمیدونه قصدوهدف اصلی طرف مقابل چیه شایدواقعاصلاح وپیشرفت مارو نخاد

دقیقا الان داشتم به همین موضوع فکر میکردم که تاپیکو دیدم
نمیشه گفت که اصلا به حرف دیگران گوش نمیدیم
چون اجتماعی زندگی کردن یکی از خصوصیات آدمه
و حتی اگر هم برات مهم نباشه بازم تاثیر داره
ولی خب درستش اینه که حرف بقیه رو بشنوید ولی از روی منطق خودتون باهاش رفتار کنید یعنی اگه فکر میکنید درست میگن خوب به حرفشون گوش کنید ولی اگه حتی یک درصد فکر میکنید غلط میگن بهتره همون چیزیو انجام بدید که از نظر خودتون درسته

بستگي به گوينده داره خوب.. هر حرفي كه حرف نيس.
قبلاً خيلي حرف ديگران واسم مهم بود ولي الان ديگه نيس چون به اين نتيجه رسيدم يه سري ادما با حرفشون فقط ميخوان ازارت بدن و يه كار كنن ناراحت شي و ازين دسه ادما زياده. ادمي كه حرفش حرف باشه كمه ولي اگه واقعاً يكيو قبول داشته باشم و حرفي راجبم بزنه فكرم مشغول ميشه و سعي ميكنم خيلي رو حرفي كه زده فكر ميكنم. و اين دسته ادمام تو زندگيم كه حرفشون واقعاً واسم مهمه يه تعداد معدودين و حرف يا انتقادشون روم تاثير داره و سعي ميكنم اون مشكلي كه دارمو رفع كنم.

دقیقا. گوینده مهمه برام.اگر اون فرد رو قبول داشته باشم از حرفش خیلی تاثیر می برم.مثلا من بابامو خیلی قبول دارم؛و اگر از فردی خوشش بیاد منم از اون خوشم میاد و اگر از فردی بدش بیاد ناخوداگاه یک حس بدی نسبت به اون فرد درمن ایجاد میشه.
کلا خیلی از حرفاش تاثیر میبرم.
اما اگر فرد رو قبول نداشته باشم از هیچ حرفش تاثیر نمی برم.بنظرم باید به عقل خودمون هم متکی باشیم؛من سعی میکنم حتی اگر اون حرفم از معتبر ترین ادم دنیا بشنوم بازم یکم بهش فکر کنم.

پاسخ:تاثیرحرف آدمها

به نظرمنم گوینده مهمه...
ولی ناخودآگاه انسان چی؟
اکثرا کمه که صریح به آدم چیزی بگن(مثلابدون مقدمه)
به خاطرناخودآگاه درهمون لحظه واقعا احساس بدی به آدم دست میده ولی ولی به نظرمنم اینکه آدمادرحدمشاوره باهم روابط متقابل داشته باشن تصمیم گیری نهایی براساس ملاک ومعیارهای فرد بایدباخودش باشه شایدارزش هاومعیارهای کسی یک عمل منوبد بدونه ولی ازنظرخودم اجتماع دوروبرم خوب باشه...

من اول به کسی که این حرفو می زنه نگاه می کنم
اگه کسی باشه که صلاحمو بخواد به حرفش فک می کنم ولی اگه کسی باشه که آدم به حساب نیاد فقط تا همین حد که به حرفش گوش داده باشم , بهش اهمیت میدم

بستگی داره کسی که حرف میزنه کی باشه...اگه یه آدمی بود که تجربش بیشتر از منه صددرصد به حرفش خوب فک میکنم ولی اگه کسی بود که تا الان عمل کردن به حرفاش هیچ سودی برای من نداشته دیگه به حرفاش اهمیت نمیدم حتی اگه هر روز تو گوشم پچ پچ کنه اما اگه کسی باشه که خیلی دوسش دارم چه بخوام چه نخوام کلمه به کلمه حرفاش رو من تاثیر میذاره مثلا اگه دعوام کنه واقعا دلم میشکنه یا اگه باهام خوب رفتار کنه خیلی خوشحال میشم.

بستگي داره حرف ديگران چجوري باشه

يعني بعضي مواقع تو نظر يکي رو مخواي ازش ميپرسي اونم جواب ميده و اگه مورد پسندت بود گوش ميکني

اما بعضي موقع ها حرف ديگران رو درباره ي عملکردت ميشنوي که مثلا ميگن:خيلي خوب بود-افتضاح بوود -اصلا نتونست درست انجام بده....

تو اين حرفا رو ميشنوي و در حالي که ميلي به شنيدنش نداشتي
حتي اگه اهميتم نداشته باشه برات رو نا خودآگاهت يه تاثيرايي ميذاره که بسته به حرفشون خوشحال يا ناراحت ميشي-دلگرم يا دلسرد ميشي-اميدوار يا نا اميد ميشي...
و اين دست خودت نيست
و آدما متفاوتن بعضي بر اين حس ها غلبه ميکنن بعضي ها نه که در اونصورت ما ميگيم حرف ديگران روش تاثير نداره يا داره...
اين نظر منه البته..!

تاثیرش زیاده.
البته خیلی به شخصیت آدم ربط داره. ممکنه اهمیتش برای افراد مختلف کمتر یا بیشتر باشه اما در کل ؛
آدمهای سالم چون دارن در جامعه و با آدم های دیگه زندگی میکنن و دوست دارن ارتباطات اجتماعی خوبی داشته باشن ،
سعی میکنن تا حدّی مورد قبول دیگران باشن.
البته نمیشه همه رو راضی نگه داشت اما تا حدّیش ممکنه.
حالا اگر زیاد از حد بها داده بشه مضرّه ، اگر هم اصلا اهمیت داده نشه به نظر من اون فرد مریضه.

خیلی تاثیر داره حالا تو بعضیا کمه تو بعضیا خیلی زیاد
به هر حال هر فردی کسی رو داره که واسش حرفای اون فرد مهمه و به طبع تاثیر میگیره از حرفای اون فرد
ولی این تاثیر پذیری کلا تا یه حدی خوبه از اون بیشتر باشه فرد شخصیت واقعی خودش رو ممکنه از دست بده دقیقا حالا برعکسش هم خوب نیست یعنی ادم اصلا از حرفای دیگران تاثیر نگیره

یک چیزی ـم هست، موضوع حرفشون برام خیلی مهمه ... مثلا اگر راجب شخصیت من حرف بزنن ، و من بفهمم که حرفش درست هست ؛ خیلی تاثیر میگیرم ازش و خودم رو اصلاح می کنم ...

روم خیلی تاثیر میذاره
ممکنه چند ساعت فکرمُ کاملا درگیر کنه
خیلی فکر میکنم به درستی یا غلطیش. ترجیح میدم نظر چند نفر دیگه رو هم راجب اون موضوع بپرسم تا بهتر راجب درستی و غلطیش بتونم تصمیم بگیرم
ولی اگه حس کنم حرفشون غلطه کار خودمُ میکنم

رو من به شدت تاثیر میذاره :-<
ینی یه آدمی که من اصلا نمیشناسمش بیاد یه حرفی راجع بع من بزنه که بد باشه ( :D) و من اطمینان داشته باشم که حرفش اشتباهه ولی به شدت ذهنمو درگیر میکنه :| تا حدی که 1 روز فکرم کامل درگیره :| و بعضی مواقع تا 1 هفته هنوزم بهش فکر میکنم :|
شاید این از بی جنبه بودنم باشه
آیا راهی هس که آدم بتونه اثر حرفای اطرافینشو رو کم کنه؟ :D
(رنج میبرم از این مسئله :|

رو منم تاثیر میذاره

Back
بالا