• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کانون، گزینه دو، گاج و ...

• شروع کننده موضوع

Manfred

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
دانشگاه
هنر تبریز
رشته دانشگاه
معماری
سلام.نمی دونم الان که دارید این متنو میخونید عضو موسسه ای شدید یا نه. در هر صورت دونستن چند تا نکته رو درباره ی این موسسات از الان براتون لازم میدونم.
(با اینکه این روزا وقت واسه من فوق العاده مهمه، مقداری از اون رو در اختیار شما میذارم تا شاید باعث بشه بهتر فکر کنید و بهتر تصمیم بگیرید. البته سعی میکنم کوتاه باشه اینجوری هم شما حوصلتون سر نمیره هم من... فقط ازتون میخوام حتمن بخونید. لطفن بخونید!)
بنظرتون این موسسات چرا بوجود اومدن؟ اگه اینا نبودن کسی رتبه1 نمیشد؟ یا 2 یا 100000 ؟ فرض کنیم که اینا اومدن این رتبه ها رو جابجا کنن. حالا این جابجایی چه فایده ای داره؟ کمکی به افزایش سطح علم کشور میکنه؟
فک کنم بهتره از کانون قلمچی شروع کنیم. هزینه ثبت نام این موسسه پارسال حدود 270 هزار تومن بود.(دقیق یادم نیست. شاید بیشتر) اوایل سال تو آزمونایی تو رشته ریاضی(کنکور) 50000 نفر فقط حاضر بودن-صرف نظر از غایبین-.(مشخصن اینا تمام این مبلغ رو پرداخت کردن). ضرب کنین میشه 13.5 میلیارد تومن! این فقط درآمد حاصل از هزینه ثبت نام برای رشته ریاضی اونم فقط سال پیش بود.(ریاضی کمترین شرکت کننده رو بین رشته های نظری داره) حالا اگه رشته های دیگه و هنر و زبان و سال های پایه و راهنمایی و دبستان رو هم حساب کنیم ببینید به کجا میزنه!!(بودجه سالیانه ایران چقدره؟!) یادتون باشه که این فقط مال ثبت نام بود. شما کتابا و سیدی هایی که کانون مجبور میکنه بچه ها بخرن (این مورد رو اگه عضو کانون بشید به وضوح خواهید دید)، و بعضی چیزای دیگه مثل سرویس های اینترنتی پولی و ...رو هم اضافه کنید. اووه... خب حالا خدماتی رو که در قبال این هزینه ها میده رو در نظر بگیرین: کانون پول خرج طراح سوال نمیکنه! همه داوطلبانه میان واسه کتابا و آزمونای کانون سوال طرح میکنن تا در عوض اسمشون کنار سوال (در مورد کتابا بالای هر درس نامه و پاسخ نامه و در مورد آزمونا جلوی هر پاسخ. در مورد سی دی ها هم که نصفشون بیوگرافی مدرسه!) آورده بشه. شما یه دفترچه سوال کانون ببینین. اگه حالتون خواس بهم بخوره تعجب نکنین. این مورد تا جایی پیش رفته که بعضی از سوالای کانون قابل خوندن نیستن. حالا فک میکنین چقد خرج این شده؟ در طول سال برای هر نفر حداکثر 2هراز از اون 270 هزار تومن. خدمت! دیگه ای که کانون ارائه میکنه!! یه مجله تو هر آزمونه که اونم 80 درصدش تبلیغ خودشه(ولی خداییش یه بخش 2 صفحه ای علمی یه بخش 2-3 صفحه ای دیگه از سبک های نقاشی داشت که جالب بودن.)قیمت روی جلد این مجله 500 تومنه که در خوشبینانه ترین حالت 10هزار از 270 هزار شهریه رو شامل میشه.(فرض کنیم از این یکی سود نمیکنه!!)
راستی کانون همینو هم تو همه آزمونا نمیده. کانون تو اکثر آزمونا یه سی دی تدریس هم میده که چند تا سوال از آزمون همون روز رو تشریح میکنه. این سی دی ها هم از همه نظر به معنای واقعی کلمه آشغالن. البته هر چند آزمون یه بار یه سی دی آزمون غیر حضوری میده که اینا نسبتن قابل قبولن(همه چی که بد نمیشه!) آخرین چیزی که شما از کانون دریافت میکنین کارنامست. البته یه آزمون غیر حضوری به صورت دفترچه هم دریافت میکنید که 80درصدشون کنکورای سالای قبلن و عملن بی فایده! اینارم اگه ماکسیمم بگیریم سرجمع میشه 20تومن. حالا اگه 5 تومن هم به پشتیبانا داده بشه(حدود ماهی 500 به هر پشتیبان) که نمیشه، از 270 تومن 255 تومنش به عنوان سود خالص به جیب مبارک جناب قلمچی و شرکا وارد میشه! در مورد کتابا سی دی هایی هم که فروخته میشه خودتون حساب کنین.فقط یادتون باشه دستمزدی واسه مولف در نظر نگیرین!
حالا حرفای احتمالی شما
-حالا که چی با تمام اینا نتیجه میده دیگه!
-نه این کانون نیست که نتیجه میده. کسایی که نتیجه گرفتن بچه های باهوشی مثل خود شما هستن که گول کانونو خوردن.(کانون با این که تاثیر چندانی تو موفقیت نداره، مانع هم نیست-البته در اغلب موارد-)
-پس این وقف عام که همه جا کنار اسم قلمچی هست چی؟
-حقه ای دیگه برای قبولاندن خود به بچه ها!
-مدرسه سازی؟
-پول سالی 10 تا مدرسه کوچیک رو از اون عدد بزرگ کم کنین. خواهید دید عدده عین خیالش هم نیست. ضمنا این هم مثل قبلیه جنبه ی حقه ای داره!
-پس با تمام اینا نظرت اینه کانون نریم دیگه؟
-چرا. اتفاقن بنظرم حتمن برین. من خودم بودم دوباره نمیرفتم ولی به شما توصیه میکنم حتمن برین چون فردا پس فردا خواهید دید که همه جا صحبت از کانون و تراز کانونه. در این صورت یا پشیمون خواهید شد که چرا نرفتید کانون یا دیر میرید باعث میشه احساس کنین عقب افتادید.

دیگه خسته شدم فقط اینم بگم که سایر موسسات هم وضع مشابهی دارن(ولی خفیف تر) صحبت مفصل بمونه واسه بعد کنکور! فعلن خدافظ موفق باشید.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
پاسخ : کانون، گزینه دو، گاج و ...

این تاپیک توی انجمن کنکور بود ولی هیچ ربطی به اونجا نداشت. منتقل کردم اینجا چون این بحث فرهنگی اقتصادی و سیاسیه نه کنکوری.

خب شما الان از اینکه کانون پول در میاره ناراحتی؟ کانون یک خدمتی رو ارائه میکنه به دیگران و در ازای اون پول دریافت میکنه. مشکل اینکار چیه؟

parnian.d

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزنگان1 بندرعبّاس
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : مشاوره انتخاب موسسه آموزشی و آزمون‌های دوران کن

چه فایده داره حساب کردن این که کانون چقدر سود میکنه؟
من فکر میکنم برای انتخاب موسسه فقط باید ببینیم کدومش با مدل درس خوندن ما سازگارتره. با این حرفا فقط خودمون رو گیج میکنیم.
کانون موسسه ی فوق العاده ای نیست اما نه سوالاش حال به هم زنه و نه مجله ش آشغال. اگه بخوایم با این دید به همه چیز نگاه کنیم فقط از اصل مسیر منحرف میشیم و به خودمون آسیب میزنیم.

• لایک
امتیازات: death

skYboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

شما خودتون دوست ندارین جای کاظم قلم چی باشین؟فک کنم بخواین شاید شما همون مدرسه هایی رو هم ک ساخته یا تعدادی ا دانش آموزا رو ک بورسیه می کنه رو هم انجام ندین اما اون میده.
ی هر حال مهم اینه ک کدوم و3 شما نفعش بیشتر ه و باعث پیشرفت شما میشه,حالا اونم سودشو ببره,زندگی هم زیستی ک هردو ا هم سود ببرن خوبه,اشکال نداره...

• شروع کننده موضوع

Manfred

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
دانشگاه
هنر تبریز
رشته دانشگاه
معماری

به نقل از محمّد :
این تاپیک توی انجمن کنکور بود ولی هیچ ربطی به اونجا نداشت. منتقل کردم اینجا چون این بحث فرهنگی اقتصادی و سیاسیه نه کنکوری.
البته این نظر شماست بهتره به نظرات کابرا بیشتر احترام بذارید. حداقل قبل از حذف یه هشداری، اخطاری قفل کردنی...فروم های حرفه ای این شکلی عمل نمیکنن!

خب شما الان از اینکه کانون پول در میاره ناراحتی؟ کانون یک خدمتی رو ارائه میکنه به دیگران و در ازای اون پول دریافت میکنه. مشکل اینکار چیه؟
مشخصن فرقی به حال من نمیکنه ولی از اینکه میبینم با نام آموزش یه همچین کاسبی یا بهتره بگم کلاه برداری راه انداختن ناراحتم.

به نقل از skYboy :
شما خودتون دوست ندارین جای کاظم قلم چی باشین؟فک کنم بخواین شاید شما همون مدرسه هایی رو هم ک ساخته یا تعدادی ا دانش آموزا رو ک بورسیه می کنه رو هم انجام ندین اما اون میده.
ی هر حال مهم اینه ک کدوم و3 شما نفعش بیشتر ه و باعث پیشرفت شما میشه,حالا اونم سودشو ببره,زندگی هم زیستی ک هردو ا هم سود ببرن خوبه,اشکال نداره...
نه دوست ندارم! به هر قیمتی پول درآوردنو دوست ندارم. دوباره میگم هدف اونا از ساختن مدرسه هم بسیار بوداره...

skYboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از skYboy :
البته این نظر شماست بهتره به نظرات کابرا بیشتر احترام بذارید. حداقل قبل از حذف یه هشداری، اخطاری قفل کردنی...فروم های حرفه ای این شکلی عمل نمیکنن!
موافقم,مثعن شب می خوابی,صبح میای می بینی n تا ا پستات نیست.کجاس؟مدیر انجمن حذفش کرده.این جوری زیاد خوب نی.
به نقل از skYboy :
نه دوست ندارم! به هر قیمتی پول درآوردنو دوست ندارم. دوباره میگم هدف اونا از ساختن مدرسه هم بسیار بوداره...
اینا کجاش ب هر قیمتی پول در می آرن؟دزدی ک نمی کنن,ی خدماتی ارائه می کنن و شما با اختیار خودتون می تونین ا اونا استفاده کنین یا نکنین.
ب هر قیمتی پول در آوردن ینی 5% مالیات و عوارض گرفتن و آخرشم نفهمی کجا میره و صرف چ خدمتی برای تو میشه.
من ک کلا راضی م ا کانون و خدا کاظم قلم چی رو خیر بده,ی سال بورسیه بودم دویست و ... پول سیو شد تازه چون حدود 10 تا غیبت داشتم معلقم کردن و و3 سال ه بعد هم 50 درصد تخفیف میدن,برای منخیلی خوب بده.
بو دار بودنش و نمی دونم,اما ی چیزی شنیدم ک مضمونش بود:باارزش ترین کارها نزد خدا پنهانی ترین آن هاست.

Nooshin_d

نوشین
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

به نظر من به خودی خود این نشونه ی سیاست آقای قلم چیه که تونسته این قدر پیشرفت کنه . چرا ما الآن اسم موسسه هایی مثل مبتکران و فکور و علوی رو کم میشنویم؟ چون این خلاقیت رو تو کارشون نداشتن .
به هر حال باید قبول کنیم که این سالا با زمانی که این موسسه ها نبودن خیلی فرق داره و بچه ها رقابتشون بیشتر شده و میشه گفت میانگین سطح پشکار و دقت دانش آموزا با هم رفته بالا و این خودش به نفع کشوره .
حقیقت اینه که اگه ما 20 سال پیش میخواستیم کنکور بدیم و این موسسه هارو نمیرفتیم حتما نتیجه میگیرفتیم و مشکلی نبد ولی الآن 90 درصد دانش آموزا از این امکانات اسفاده میکنن و نمیشه فایدشو انکار کرد . اونوقت اگه بخوای گول نخوری و ثبت نام نکنی , خودت عقب میفتی . چون همه دارن پیشرفت میکنن . قبول دارم یه کم گرونه ولی چه میشه کرد ... :D

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

کلاه برداری ای در کار نیست. شما پول میدی در ازای یک خدمتی. میتونی بدی میتونی ندی. کسی مجبورت نکرده.

skYboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

با تعریف خودمون n نفر تو کشور کلاه همو بر می دارن,اگه اینم کلاهبرداری حساب کنیم کی کلاه بردار نیس؟
ب هر حال ب نظرم این جور دیدگاه افراطی و بسی بدبینانه س...

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

اولا که شما این همه از درآمدهای کانون گفتین ولی از هزینه هاش نگفتین. معمولا تو اینجور قضاوت ها آدم ها هیچ وقت هزینه ها رو نمیبینن. پشتیبان ، محل برگزاری آزمون ، هزینه های چاپ و نگه داری ، کادر اداری و ... همش هزینست. درسته هزینه ها بیشتر از درآمد نیست و سود هم عدد قابل توجهیه ولی خب بهتره منصفانه قضاوت کنیم.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از محمّد :
کلاه برداری ای در کار نیست. شما پول میدی در ازای یک خدمتی. میتونی بدی میتونی ندی. کسی مجبورت نکرده.
جو مجبورت میکنه و این جو رو اونا به راه میتدازن .اگه اینا کلا نباشه هیچ فرقی به حاله ملت نمیکنه فقط دارن این وسط از استرس و حساسیت مردم نسبت به کنکور سو استفده میکنن.من با نویسنده تاپیک موافقم 100 درصد

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

کانون یا هرچیز دیگه مسئول استرس مردم نیست. مگر کسی که تو بازار مغازه طلافروشی داره مسئول بالا پایین شدن قیمت های طلا و نصف شدن ارزش دارایی مردمه؟

اصلا قانون پول درآوردن اینه که شما ببینی جامعه در ازای چه چیزی پول پرداخت میکنه و اون کار رو انجام بدی. نه غیرقانونیه نه غیرشرعی.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از محمّد :
کانون یا هرچیز دیگه مسئول استرس مردم نیست. مگر کسی که تو بازار مغازه طلافروشی داره مسئول بالا پایین شدن قیمت های طلا و نصف شدن ارزش دارایی مردمه؟

اصلا قانون پول درآوردن اینه که شما ببینی جامعه در ازای چه چیزی پول پرداخت میکنه و اون کار رو انجام بدی. نه غیرقانونیه نه غیرشرعی.
نمیدونم چه جوری بایئ توجیه کنم ولی این کار یه کار خدماتی نیست..کاذب و پوشالیه.. واقعا کاری نمیکنه ولی از چشم و هم چشمی پول میخوره..شاید خیلی ها ناراضی اند ولی نمیتونن به بچه شون بگن نرو چون بچه اینا رو که نمیفهمه.. طلافروش مثل هر کس دیگه ای داره کار میکنه فرقش اینه پول زیادی گذاشته و ریسکش هم بالاست(البته الان که ریسک نداره با این وضعیت صعودی خفن ولی در اصل باید ریسک داشته باشه اما الان قیمت ها فقط بالا میره)

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

من بازم میگم بیخودی کانون رو متهم نکنید. اگر کنکور چیز مهم‌تری شده نسبت به قبل به خاطر اینه که وضعیت اقتصادی کشور جوریه که شما باید تحصیلات بالا داشته باشی تا بتونی کار پیدا کنی. تعداد صندلی های دانشگاه محدوده. دانشگاه خوب محدوده. به آدم دیپلم زن نمیدن و ...

کانون فقط از فرصت استفاده کرده و نیاز مردم رو تشخیص داده و خدمتی رو ارائه کرده که مشتری داره. همین. مثل کسی که تو قبرستون میره خرما میفروشه. خب خیلی ها با این لحن میگن که ببین طرف از موقعیت چه سواستفاده ای کرده ولی خب ایشون نه کار غیرشرعی ای کرده نه کار غیرمنطقی ای. فقط مخش کار کرده.

مهم نیست کی چقدر سرمایه گذاشته هرچند کانون هم خیلی زیاد سرمایه گذاشته اولش.

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

هزارتا کار دیگه هست که خیلی ها انجام میدن و پول های هنگفتی هم به جیب میزنن.
مشکل سر آموزشی بودن این موسساته؟
آموزشی، فرهنگی و ... اینا فقط اسمن. همین. این یه جور کاسبیه! نباید انتظار داشته باشیم فکر مردم و ارتقای سطح علمی بچه ها باشن! اونا سودشونو میخوان!

اگه این موسسات نبودن، بازم یکی 1 میشد یکی 10000. اما الآن که اینا هستن، کسی که توانایی 10 شدن رو داره، اگه از اینا استفاده نکنه شاید 1000 هم نشه. این چیزا دست ما نیست.

• لایک
امتیازات: brano

skYboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از محمّد :
میتونی بدی میتونی ندی. کسی مجبورت نکرده.
در مورد کانون نمی دونم اما اصل ه حرفتون ی موردی داره:
آها...فرض کن شما ی سرایداری,بت می گن شما دو تا راه داری.اگه چیزایی ک تو مدرسه می گذره رو نیای ب ما گزارش بدی منتقل ت می کنیم روستای فلان اونجا خدمت کنی, یا هم ک همین جا تو همین شهر و مدرسه خوب خدمت کنی و چیزایی ک ا تو می خوایم و انجام بدی(منظور ا گزارش و ... هم ک روشنه و نیاز ب نام بردن نیس)
الو...بابا اختیاره,ما بت 2 تا راه دادیم,کسی مجبورت نمی کنه,میتونی انتخاب کنی,انتخاب.
ب نظرتون این ا جبره معمول بدتر نیس؟

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان٢ :x
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

باskyboyموافقم. اين مثه اجبارميمونه. يارو اگه نون شبم نداشته باشه اول مبره قلمچى ثبت نام ميكنه (:|

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از skYboy :
در مورد کانون نمی دونم اما اصل ه حرفتون ی موردی داره:
آها...فرض کن شما ی سرایداری,بت می گن شما دو تا راه داری.اگه چیزایی ک تو مدرسه می گذره رو نیای ب ما گزارش بدی منتقل ت می کنیم روستای فلان اونجا خدمت کنی, یا هم ک همین جا تو همین شهر و مدرسه خوب خدمت کنی و چیزایی ک ا تو می خوایم و انجام بدی(منظور ا گزارش و ... هم ک روشنه و نیاز ب نام بردن نیس)
الو...بابا اختیاره,ما بت 2 تا راه دادیم,کسی مجبورت نمی کنه,میتونی انتخاب کنی,انتخاب.
ب نظرتون این ا جبره معمول بدتر نیس؟
کانون همچین چیزی نگفته! نمیگه اگه نیاید کانون نمیتونید کنکور بدید!
صرفا یک سرویس آموزشی ارائه میده و میگه میتونید با پیوستن به ما راحت تر به چیزی که میخواید برسید
فرض کنید من یک پرینتر دارم و شما متن یک وبسایت رو دیدید، میخواید رو کاغذ داشته باشیدش
حالا اگه بخواید راحت تر اون رو داشته باشید من میگم 150 بدید به من و براتون پرینت می کنم
اگه هم نخواید، خودتون میتونید قلم و کاغذ بگیرید دستتون و بنویسیدش

یا مثلا شما یک نوشابه میخواید بخرید که قیمتش 300 تومنه، من میگم 350 تومن بدید به من و میارمش در خونتون، شما اگه نخواید این مبلغ رو بدید باید خودتون برید بخرید ولی این معنیش این نیست که حق خوردن نوشابه ندارید

کانون و گاج و... هم همچین کاری می کنن، میگن اگه میخواید میتونید بیاید توی موسسه ما ثبت نام کنید و با متد های آموزشیمون، احتمال قبولیتون بره بالا
نمیگن اگه بیاید 100% میشید رتبه یک، نمیگن اگه نیاید حق شرکت در کنکور رو ندارید
صرفا یک انتخاب بهتون میدن، اگه دوست دارید قبول می کنید و اگه دوست ندارید نه!

fatima !!!!!

کاربر فوق‌حرفه‌ای

راستی یه نکته ای تو مشهد به هر پشتیبان 45000 تومان بیشتر نمیدن پرسیدن دارن میگنا ! مستنده !

زیاد فکر نکنید الان خیلی دیگه اونا دلشون برا شما سوخته ! خود مسئولش گفتن امسال ما 500000 نفر در کل ثبت نام فقط ؛آزمون داشتیم

خودتون برای هر نفر بخاید حساب کنید چند تا ضرب ساده میبینید به میلیارد میرسه ! :-?

و این یعنی صنعت کنکور !

• شروع کننده موضوع

Manfred

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
دانشگاه
هنر تبریز
رشته دانشگاه
معماری

دفه ی قبل اومدم کلی نوشتم و به خاطر مشکل نت همش فرط شد اعصابمم روش...

به نقل از محمّد :
کانون فقط از فرصت استفاده کرده و نیاز مردم رو تشخیص داده و خدمتی رو ارائه کرده که مشتری داره. همین. مثل کسی که تو قبرستون میره خرما میفروشه. خب خیلی ها با این لحن میگن که ببین طرف از موقعیت چه سواستفاده ای کرده ولی خب ایشون نه کار غیرشرعی ای کرده نه کار غیرمنطقی ای. فقط مخش کار کرده.
خرما فروشه از یه جعبه ی چند هزار تومنی چن صد تومان سود میبره ولی کانون داره از یه جعبه چن صد تومنی چند هزار ... ضمنن خریدار خرما مجبوره خرما بخره؟ اگه از منطق محض استفاده کنیم جواب مسلمن "نه" هست ولی اگه خوب مخمونو بکار بندازیم میبینیم آره مجبوره...
به نقل از GCD :
کانون همچین چیزی نگفته! نمیگه اگه نیاید کانون نمیتونید کنکور بدید!
اگه اینو میگف که این همه مشتری نمیتونست جم کنه! باهوش تر از این حرفاست!
به نقل از GCD :
صرفا یک انتخاب بهتون میدن، اگه دوست دارید قبول می کنید و اگه دوست ندارید نه!
درسته که یه انتخاب میده ولی کنارش یه جمله هم میذاره: "از 30 نفر اول 25 نفر کانونی بودند" این ظاهرن دروغ نیست. ولی بسیار کثیف تر از یه دروغه. اون 25 نفر هم مشابه این جملات و این تبلیغاتو دیدن و گول خوردن. امروز هر کنکوری که واقعن قصد درس خوندن داره تقریبن بلا استثنا تو یه موسسه ثبت نام میکنه چون میبینه بیشتر موفق ها کردن. غافل از این که عامل موفقیت موسسات نیستن.

بالا