• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکلات کنکوری‌های ۹۲

newthink

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
فیــزیــک
پاسخ : مشکلات کنکوری‌های ۹۲

به نقل از dr.gh☯ :
سلام...ببخشید من با دوفصل آخر فیزیک 2 مشکل دارم..مسائل آب و یخ و سانتی متر جیوه و اینا :-s

چه جوری بخونمش..اونایی که تو این مباحث قوی هستن میتونن بگن از رو چی خوندن و چه جوری؟؟ممنونم :)
سلام
اول ازهمه توصیه میکنم کتاب روخوب بخونین وخوب توجه کنین که دلیل هرراهی که برای هرمساله رفته چی بوده..(مثلاتوی مسائلی که Qهاروباید بنویسین به علامت ها دقت کنین.)...یعنی رومفاهیمش خوب مسلط شین...بعدبرای حل تست ها وفرمول های اضافه تر درسنامه ی گاج سفید رویخونین وتست هاشو حل کنین...تبدیل واحدهایی هم که داره رو یک دفعه برای خودتون خلاصه نویسی کنین.. بعد ازاینکه باهاشون چندتاتست حل کنین روش مسلط میشین
موفق باشین :)

poorya.kh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهیـد بهشتی
شهر
نیشابـور
دانشگاه
علم‌وصنعت‌ ایران
رشته دانشگاه
مهندسی‌کامپیوتر

از اونجایی که کانون میرمُ تو برنامه ی آزمون واسه عید فقط پایه و پیش 1 هست میخواستم بپرسم که تو این بازه کلا پیش رو بذارم کنار یا نه؟
مثلا تو بازه ی 1 تا 6 فروردین که جمع بندی پایه ست کلا دیگه پیش نخونم؟ یا بازه ی 7 تا 16 فروردین که جمع بندی پیش 1 ِ، دیگه پیش 2 نخونم؟
امکان نداره باز یادم بره و اینا؟

خودم که تو برنامم همه چی گذاشتم، هم پیش هم پایه، البته پیش فقط اختصاصیا، یجوری که پیش2 هم تو عید تموم میشه البته بگم که نتیجه ی آزمون واسم اصلا مهم نیست و شاید به پایه کم برسم ولی خب کار ِ خودمو کردم؛ به نظر شما درسته یا نه؟

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

من از چندین نفر اعم از فارغ تحصیل و دبیر و مشاور و اینا پرسیدم
گفتن که هفته اول فقط پایه هفته دوم فقط پیش
گفتم خب پیش دو رو نخونم؟ یادم نمیره؟ گفتن نه 30فروردین هم آزمون مون پایه دو رو آزمون میگیره اگه اشتباه نکنم
گفتن که درصورتی که تو درساتون تسلط دارین و وخت اضافه آوردین میتونین ضعف های پیش 2 رو رفع کنین که البته بچه ها معمولا نمیرسن
موفق باشین :)

• لایک
امتیازات: ghezi

nima_ar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لاهیجان

نظرتون راجع به کتاب های ادبیات خیلی سبز چیه؟
من تا الان جسته و گریخته بعضی درس ها شو زدم!
الان به نظرتون تمومش کنم بهتره یا کتابای موضوعی انرژی اتمی ( پنج بحث، لغت و املا ، قرابت ، آرایه ) رو کامل بزنم؟

• لایک
امتیازات: ghezi

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

سلام علیکم و رحمه الله و برکاته
تقبل الله ایامکم جمیعا
یه سوال
الان جز گسسته و فیزیک همه درسامون تموم شده .بعد احساس میکنم اینکه الان بشینم پایه بخونم اینجوریه واسم (:| (:| (:|! دارم وقت تلف میکنم . تابستون زدم پایه رو دیگه .الان همون کتاب جمع بندی کانون رو بزنم بحث هایی که میبینم ضعیفم برم بخونمشون (بعیده بیشتر از یکی دو تا شه) . بعد عمومی هم فقط دارم زبان فارسی میخونم هر روز. میخوام واسه پایه به همین اکتفا کنم . پیش یک رو هم بلدم ترم یک خوب بستم .یه دوره کنم . بعد پیش دو رو برم جلو تا میشه تمومش کنم . نظر تون چیســـــــت؟

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

نظرم اینه که زیادی خوشبختی X-( X-( X-(
:D

نام مرکز سمپاد
چهارراه لشگر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از پـوریــا خ. :
از اونجایی که کانون میرمُ تو برنامه ی آزمون واسه عید فقط پایه و پیش 1 هست میخواستم بپرسم که تو این بازه کلا پیش رو بذارم کنار یا نه؟
مثلا تو بازه ی 1 تا 6 فروردین که جمع بندی پایه ست کلا دیگه پیش نخونم؟ یا بازه ی 7 تا 16 فروردین که جمع بندی پیش 1 ِ، دیگه پیش 2 نخونم؟
امکان نداره باز یادم بره و اینا؟

خودم که تو برنامم همه چی گذاشتم، هم پیش هم پایه، البته پیش فقط اختصاصیا، یجوری که پیش2 هم تو عید تموم میشه البته بگم که نتیجه ی آزمون واسم اصلا مهم نیست و شاید به پایه کم برسم ولی خب کار ِ خودمو کردم؛ به نظر شما درسته یا نه؟

من تا جایی که یادمه،دو نوع میشد برنامه ریخت:
1-آزمون محور
2-مدرسه محور
که من خودم آزمون محور رو ترجیح میدم.حالا قلم چی رو نمیدونم چطوریه!!چون تا به حال حتی 1 آزمونش رو هم ندادم ;d توی آزمون محور هم که همه مباحث دوره میشه و مشکلی نداره و خیلی خوبه... :)
اینکه تو جمع بندی پایه مثلا بخوای پیش بخونی،خب اینکه نمیشه جمع بندی پایه...بعد تازه نمی تونی جمع بندی اش کنی اگه پیش رو هم بخوای باهاش بخونی!!من که خودم همونطوری عمل کردم...و یادم هم نرفت...حالا شما رو نمی دونم :-??
به نظر من که همونطور آزمون گفته بری جلو بهتره :)

نام مرکز سمپاد
چهارراه لشگر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از شواليه سبز :
سلام علیکم و رحمه الله و برکاته
تقبل الله ایامکم جمیعا
یه سوال
الان جز گسسته و فیزیک همه درسامون تموم شده .بعد احساس میکنم اینکه الان بشینم پایه بخونم اینجوریه واسم (:| (:| (:|! دارم وقت تلف میکنم . تابستون زدم پایه رو دیگه .الان همون کتاب جمع بندی کانون رو بزنم بحث هایی که میبینم ضعیفم برم بخونمشون (بعیده بیشتر از یکی دو تا شه) . بعد عمومی هم فقط دارم زبان فارسی میخونم هر روز. میخوام واسه پایه به همین اکتفا کنم . پیش یک رو هم بلدم ترم یک خوب بستم .یه دوره کنم . بعد پیش دو رو برم جلو تا میشه تمومش کنم . نظر تون چیســـــــت؟
علیکم السلام و رحمه الله و برکاته
طاعات و عبادات شما هم قبول درگاه حق :)
خب اینطوری که شما داری میگی،من هم گیج شدم چی بگم!!آخه پس بعدا کی میخوای جمع بندی کنی پیش 1 و پایه رو؟؟
درسهای پیش 2 که شروع شه،نسبتا مشکلترن از درسهای قبل...باید بیشتر روشون وقت بگذاری...الان جمع بندی نکنی،عقب میفتی به نظرم...بازم نمیدونم...تصمیم نهایی با خودته...

dr.gh

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

من پایه رو جمع بندی میکنم به اضافه ی یک فصل شیمی پیش 2 و یک فصل زیست پیش 2 مشکلی پیش نمیاد که؟؟

نام مرکز سمپاد
چهارراه لشگر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از dr.gh☯ :
من پایه رو جمع بندی میکنم به اضافه ی یک فصل شیمی پیش 2 و یک فصل زیست پیش 2 مشکلی پیش نمیاد که؟؟
پس پیش 1 چی؟
برا پیش 2 از 15 فروردین تا آخرش وقت هس آخه!

dr.gh

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

نه منظورم این بود که تو دوران جمع بندی پایه یک فصل شیمی پیش 2 و یک فصل زیست پیش 2 بخونم مشکلی پیش نمیاد که؟؟!!

نام مرکز سمپاد
چهارراه لشگر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از dr.gh☯ :
نه منظورم این بود که تو دوران جمع بندی پایه یک فصل شیمی پیش 2 و یک فصل زیست پیش 2 بخونم مشکلی پیش نمیاد که؟؟!!
به نظرم اول جمع بندی کنین پایه رو... اگه وقت اضافه آوردین برین سراغ اون دو تا فصل :) این طوری بهتر نیس؟ با خیال راحت اونها رو هم می خونین :) باز هم خودتون می دونین... من که اینکار رو نکردم... چون پایه رو بلد نبودم...ولی شما که احتمالا بلدی،مشکلی نیس (;

• لایک
امتیازات: dr.gh

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

به نقل از ali_helli :
به نظرم اول جمع بندی کنین پایه رو... اگه وقت اضافه آوردین برین سراغ اون دو تا فصل :) این طوری بهتر نیس؟ با خیال راحت اونها رو هم می خونین :) باز هم خودتون می دونین... من که اینکار رو نکردم... چون پایه رو بلد نبودم...ولی شما که احتمالا بلدی،مشکلی نیس (;
جمع بندی رو میشه تعریف کنین واسم ؟ :D آخه من گفتم واسه جمع بندی کتاب نوروز رو بزنم برم پیش دو رو پیش ببرم. بعد گفتین پس کی میخوای پایه رو جمع بندی کنی!

نام مرکز سمپاد
چهارراه لشگر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97

جمع بندی من که اینطوری بود که از همه درسها تقریبا یه کتاب تست،تست زده بودم و خب البته قبلش خونده بودم!!نه اینکه بدون خوندن برم تست هاش رو بزنم .(منظور این نیست که در طول دوران جمع بندی هان!!در طول کل سال :D) یعنی درسهایی که تستهاش رو عقب افتاده بودم رو زدم و خوندم... و مهمتر از همه خلاصه نویسیهام رو تقریبا کامل کردم :) خلاصه نویسی خوندن مفید نیست هان!!! اشتباه گرفته نشه!! خلاصه نویسی کردن خیلی کمک می کنه به فهمیدن درس و یه جورایی جمع بندی می کنه وشمای کلی درس به دستت میاد و از اون به بعد هر وقت بخوای درس رو بخونی راحتی دیگه (;

نگین حسینی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
مرحله1المپیاد ریاضی سال 88و87
دانشگاه
علم وصنعت ایران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از ali_helli :
جمع بندی من که اینطوری بود که از همه درسها تقریبا یه کتاب تست،تست زده بودم و خب البته قبلش خونده بودم!!نه اینکه بدون خوندن برم تست هاش رو بزنم .(منظور این نیست که در طول دوران جمع بندی هان!!در طول کل سال :D) یعنی درسهایی که تستهاش رو عقب افتاده بودم رو زدم و خوندم... و مهمتر از همه خلاصه نویسیهام رو تقریبا کامل کردم :) خلاصه نویسی خوندن مفید نیست هان!!! اشتباه گرفته نشه!! خلاصه نویسی کردن خیلی کمک می کنه به فهمیدن درس و یه جورایی جمع بندی می کنه وشمای کلی درس به دستت میاد و از اون به بعد هر وقت بخوای درس رو بخونی راحتی دیگه (;
با قسمت خلاصه نویسی 100%موافقم... اگه بخوام یکی از مهمترین عوامل موفقیت خودم رو بگم بدون شک همین خلاصه نویسیه!.... :)

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

به نقل از ali_helli :
پایه رو تابستون تستاشو زدم . نوبت اول هم تو یه ماهی که دی تعطیل بود هم همه ی تالیفی هامو زدم هم سراسری ها رو . پیش دو عقب افتادم . همون خلاصه هامو کامل کنم و ضعف هامو تقویت کنم برم پیش دو رو بخونم خوبه دیگه :D

نام مرکز سمپاد
چهارراه لشگر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از شواليه سبز :
پایه رو تابستون تستاشو زدم . نوبت اول هم تو یه ماهی که دی تعطیل بود هم همه ی تالیفی هامو زدم هم سراسری ها رو . پیش دو عقب افتادم . همون خلاصه هامو کامل کنم و ضعف هامو تقویت کنم برم پیش دو رو بخونم خوبه دیگه :D
یه چیز دیگه یادم افتاد... ما تو دوران جمع بندی تستهای علامتدار رو هم می زدیم... :)
تستهای علامتدار به تستهایی می گفتیم که در بار اول غلط زده بودیمشون و احتمال بالایی می دادیم که دوباره غلط بزنیم یا درست زده بودیمشون ولی شانسی و احتمال بالایی می دادیم که اگه دوباره بزنیمشون،غلط بزنیم :)... اگه تست علامتدار هم دارین بزنین... اگه ندارین،اونهایی رو که قبلا غلط زدین رو بزنین به نظرم!! :)...آخه برای پیش 2 وقت زیاد هست...حیف نیس از پایه و پیش 1 بزنی برا پیش 2؟ :)

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

شواليه سبز:
به نظر من هرچقدر هم مسلط هستين برين كتاب انيشتين خيلي سبز رو بزنين (فيزيك جامع منظورمه :دي )
كناب فوق العاده اي هست هيچ كدوم از سوالاش رو نبايد جا انداخت
من واسه فيزيك پايه خوشخوان و گاج سفيد رو زده بودم ولي اين كتاب ي چيز ديگه س خصوصا مدارش x:
توصيه خواهرانه :-"

بعدا نوشت:مولف كتاب محسن توانا

nima_ar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لاهیجان

به نظر من هم کتاب جامع فیزیک تالیف محسن توانا عالییییههه!!!

gjit

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

این فیزیک جامع سبز سوالاش تالیفیه یا سراسری؟
چون سراسری رو که همون گاج سفید داره

راستی میگن سبز و الگو کتابای فیزیک و ریاضیش زیادی سخته واسه تجربی لازم نیست تا این حد کار کنی. همون تستای کنکورای قبل جواب میده
نظر شما چیه؟
60% بخوام همون گاج کافیه؟

بالا