• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتخاب رشته

• شروع کننده موضوع Karo
  • تاریخ شروع

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
پاسخ : انتخاب رشته

به نقل از Karo :
واسه رشته ریاضی صنعتی اصفهان بهتره یا شهید بهشتی ؟ #-o
اگه بخوام این دودانشگاه رو مقایسه کنم،دانشگاه صنعتی اصفهان سختگیرتره و فکرکنم تو دو سه تا رشته ی تاپ هم ضریب معدل ارشدش بیشتر باشه.
ولی شهید بهشتی محیط دانشگاش و خوابگاهش خیلی خوبه نسبت به دانشگاههای تهران موقعیت بهتری داره.

robo94

عــلــــی (مهندس سابق)
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد اژه اى
شهر
اصفهان/تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
تـــهـــران (دانشکده فنـے )
رشته دانشگاه
مهندسی بــرق

آره منم کلا" از شهید بهشتی خیلی خوشم میاد 8->

اما اینقدر همه گفتن فلانه و بهمانه مهندسیاش که اصن انگار تو انتخاب رشته آخرا زدم :-<

par.b

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان

اینا چرا امسال اینقدر گند زدن دوباره اصلاحیه می خوان بدن آخه این چه وضعیه!!!!!! L-:
تا اونجایی که من شنیدم صنعتی اصفهان از شهید بهشتی خیلی سرتره!!ولی خب چون شهیدبهشتی تهرانه معمولا اول شهیدبهشتی رو اول میزنند تا صنعتی اصفهان!!!!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از محمّد :
واسه رشته ریاضی مسلما شهید بهشتی تهران بهتره.
نه اصلا!
مهندسیهای بهشتی نسبت به صنعتی اصفهان (حداقل تو برق و مکانیک و عمران) به شدت پایینترن

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

منظورم رشته ریاضی تو دانشگاه بود نه رشته ریاضی دبیرستان !

یک نکته هم توی انتخاب دانشگاه هست اونم community اون دانشگاهه. شما قرار نیست تو دانشگاه درس بخونید فقط. بلکه باید یک شبکه اجتماعی خوب تشکیل بدید و با استفاده اون در آینده خیلی کارها بکنید. مثلا با بچه های دانشگاه شرکت بکنید. پروژه بزنید و کلی کار کنید. با استادا همکاری کنید تو کارهای مختلف. بریدشرکتشون کار کنید. پروژه هاشون رو انجام بدین. مقاله بنویسید... درسته به رشتتون هم بستگی داره ولی همش رشتتون نیست. خیلی کارها در آینده خواهید کرد که هیچ ربطی به رشتتون نداره. این معیار رو برای انتخاب دانشگاه درنظر بگیرید. یکی از بزرگترین مزیت های دانشگاه های تهران قوی بودن این شبکه های اجتماعیه.

MePeR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

یه نکته ای که این ی ِ هفته خیلی برام جالب بود این که هر دانشجویی رو که باهاش حرف میزدم ، هم رشته ـش رو بهترین رشته معرفی میکرد هم دانشگاشُ
یارو " تودوزی ِ تانک ِ جاده ساوه " میخونه ، یه جور تعریف میکنه از رشته و دانشگاش که آدم حتی قید ِ شریف رو میزنه :))
نکنین این کارارُ تو رو خدا :D فکر ِ ما بدبختام باشین

ینی مام سال دیگه همین میشیم ؟! :D

twilight

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
دانشگاه
تهران

به نقل از مـهـدی :
یه نکته ای که این ی ِ هفته خیلی برام جالب بود این که هر دانشجویی رو که باهاش حرف میزدم ، هم رشته ـش رو بهترین رشته معرفی میکرد هم دانشگاشُ
یارو " تودوزی ِ تانک ِ جاده ساوه " میخونه ، یه جور تعریف میکنه از رشته و دانشگاش که آدم حتی قید ِ شریف رو میزنه :))

دقیقا! و همین باعث سردرگمی من شد وقتی رفتم همایش شریف X-(

• لایک
امتیازات: Z.n

پرنیا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان بندرعباس

به نظر من شما خودتون بهتر میدونید باید چکار کنین! اگه رتبه تون خوب شده حق دارید برید صنعتی شریف و تهران! به این فکر کنید که قراره چند سال اونجا درس بخونید و مسلما همکلاسی هاتون هم واستون مهمه! پس دانشگاه های خوب رو انتخاب کنید! :)

twilight

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
دانشگاه
تهران

به نقل از Pn.f :
به نظر من شما خودتون بهتر میدونید باید چکار کنین! اگه رتبه تون خوب شده حق دارید برید صنعتی شریف و تهران! به این فکر کنید که قراره چند سال اونجا درس بخونید و مسلما همکلاسی هاتون هم واستون مهمه! پس دانشگاه های خوب رو انتخاب کنید! :)

بین شریف و تهران کدومو انتخاب کنیم؟ این سخت ترین انتخاب دنیاس! :-?
من برق تهرانو زدم و اصن برق شریفو نزدم ولی دارم شک میکنم که برم ویرایش کنم و برق شریفو(هرچند که احتمال قبولیم کمه) اول بزنم

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از twilight :
من برق تهرانو زدم و اصن برق شریفو نزدم ولی دارم شک میکنم که برم ویرایش کنم و برق شریفو(هرچند که احتمال قبولیم کمه) اول بزنم
برق شریف و تهران از لحاظ سختی خیلی باهم تفاوت ندارن.
تو شریف واسه درسای علوم پایه سخت میگیرن،تو تهران واسه درسای تخصصی(با اون دکتر جبه دار که عالم و آدم سخت گیریاشو شنیده!)
ولی تو شریف با اینکه خیلی سخت میگیرن،معدل دانشجوها اکثراً بالاست!
نمره رو تو امتحان نمیگیرن،ولی میتونن با چیزایی مثل تحویل پروژه و پدیده ای به نام shift نمرشونو بکشن بالا.

پرنیا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان بندرعباس

به نقل از twilight :
میگن دانشگاه تهران از شریف بهتره! ولی بازم بهترین رتبه ها میرن شریف! به نظر من خودت باید انتخاب کنی که میخوای بین بچه های تاپ ( تک رقمی ها ) باشی یا نه؟! اما در مورد دانشگاه تهران این اطمینانو میدم که از شریف بهتر نباشه بد تر هم نیست! اما خب شریف یه چیز دیگه ست! (; یعنی حالا که احتمال قبولی هست اول شریفو بزنی خوبه!
ولی اگه انتخاب رشته کردی و ویرایش هم کردی بازم شریف نزدی دیگه به خاطرش ناراحت نباش! :) دو تاشون بهترین دانشگاه ها هستن!

twilight

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
دانشگاه
تهران

به نقل از Pn.f :
میگن دانشگاه تهران از شریف بهتره! ولی بازم بهترین رتبه ها میرن شریف! به نظر من خودت باید انتخاب کنی که میخوای بین بچه های تاپ ( تک رقمی ها ) باشی یا نه؟! اما در مورد دانشگاه تهران این اطمینانو میدم که از شریف بهتر نباشه بد تر هم نیست! اما خب شریف یه چیز دیگه ست! (; یعنی حالا که احتمال قبولی هست اول شریفو بزنی خوبه!
ولی اگه انتخاب رشته کردی و ویرایش هم کردی بازم شریف نزدی دیگه به خاطرش ناراحت نباش! :) دو تاشون بهترین دانشگاه ها هستن!
به نقل از بهزاد 93 :
تو شریف واسه درسای علوم پایه سخت میگیرن،تو تهران واسه درسای تخصصی(با اون دکتر جبه دار که عالم و آدم سخت گیریاشو شنیده!)
نمره رو تو امتحان نمیگیرن،ولی میتونن با چیزایی مثل تحویل پروژه و پدیده ای به نام shift نمرشونو بکشن بالا.

اونطور که میگن برق شریف خیلی سخته و من هم تحمل ندارم 4سال زندگیمو صرف درس کنم و از اطرافم بی خبر باشم. بعد میگن خب جوّش خیلی درس خونیه و فشار روآدم زیاده. من آدم خیلی درس خونی هستم ولی احساس میکنم خسته شدم. ینی نمی ارزه! واسه همون برق تهران رو زدم. ولی اینکه میگین شریف یه چیز دیگس ینی چی؟ چیش بهتره خب؟

من باخودم حساب کردم که اگه برم شریف جزو دانشجوهای متوسط خواهم بود ولی اگه برم تهران جزو بهترینا میشم و همین باعث میشه بتونم بیشتر پیشرفت کنم حتی.

حالا من چه کنم؟از یه طرف اگه شریف قبول شم سخت خواهد بود برام و از یه طرف اگه تهران قبول شم میترسم حسرت بخورم.

MePeR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از twilight :
بعد میگن خب جوّش خیلی درس خونیه و فشار روآدم زیاده.
این رو پرسیدین یا از خودتون میگین ؟! :D

twilight

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
دانشگاه
تهران

به نقل از مـهـدی :
این رو پرسیدین یا از خودتون میگین ؟! :D

منظورتون چیه؟ خب بدیهیه دیگه

MePeR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از twilight :
منظورتون چیه؟ خب بدیهیه دیگه
برای منم بدیهی بود
ولی نزدیک 10 تا از مصاحبه های بچه های شریف رو خوندم
با یه سری حضوری صحبت کردم
اینجوریام نیس!
اولش آره ، چون همه احساس شاخیت میکنن ، جوگیرن :D
ولی بعدش اینجوری نیس دیگه

مثلا من پریشب با رنک 3 امسال مکانیک شریف حرف میزدم ، اینجور نبود که همه ی زندگیش تو درس باشه
مثلا میگفت میانگین ساعت مطالعه اش 2 ساعت در روزه و معدلش 19 و خورده ایه
که این ساعت مطالعه نسبت به زمان ِ کنکور ما خیلی کمتره دیگه !

در کل شریف فقط اسمش خوفناکه :D

twilight

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
دانشگاه
تهران

به نقل از مـهـدی :
برای منم بدیهی بود
ولی نزدیک 10 تا از مصاحبه های بچه های شریف رو خوندم
با یه سری حضوری صحبت کردم
اینجوریام نیس!
اولش آره ، چون همه احساس شاخیت میکنن ، جوگیرن :D
ولی بعدش اینجوری نیس دیگه

مثلا من پریشب با رنک 3 امسال مکانیک شریف حرف میزدم ، اینجور نبود که همه ی زندگیش تو درس باشه
مثلا میگفت میانگین ساعت مطالعه اش 2 ساعت در روزه و معدلش 19 و خورده ایه
که این ساعت مطالعه نسبت به زمان ِ کنکور ما خیلی کمتره دیگه !

در کل شریف فقط اسمش خوفناکه :D

این طرفی که باهاش حرف زدین حتمن جزو استثناهاس :D . 2ساعت که محشره ولی عمرن همه اینجوری نیستن.

باید قبول کرد برقش خیلی خیلی سخته. من اصن بابقیه ی رشته ها کار ندارم. مثلن میگن صنایعش خیلی راحته. که مورد بحث من نیس

من واقعا نمیدونم چیکار کنم. :-?? بابرقیای شریفم که میحرفم نمیتونن سختیشو انکار کنن. اصن تهرانیا هم میگن برقشون خیلی سخته حالاچه برسه به شریف

+اینم بگم که اگه آدم بخواد یه دانشجوی معمولی باشه میتونه توشریف هم خیلی نخونه ولی برای بهترین بودن باید همش بخونی... :-<

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از بهزاد 93 :
دقیقا!
تو شریف علوم پایه رو سخت میگیرن و تو تخصصیها هم تئوریشو سخت میگیرن تو تهران عملی...
بعد تو شریف راحت استاد ها نمره میدن(اینو یکی از دانشجوهای فوق سخت افزار شریف میگفت که TA بچه های لیسانسشونه و میگفت قشنگ استادا به ما میگن خوب نمره بدین!) تو تهران نیم نمره هم اضافه نمیکنن بعضی از اساتید :|
دلیلش اینه که تو شریف به بچه ها راحت تر نمره میدن چون میخوان معدلشون بالاباشه واسه اپلای مشکل پیدا نکنن...اما تو تهران چون اصلا استادا جوری نیستن که به بچه ها القا کنن شما باید اپلای کنین برین نمره هم نمیدن به اون منظور!

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از مهســـــــــــــا :
دقیقا!
تو شریف علوم پایه رو سخت میگیرن و تو تخصصیها هم تئوریشو سخت میگیرن تو تهران عملی...
بعد تو شریف راحت استاد ها نمره میدن(اینو یکی از دانشجوهای فوق سخت افزار شریف میگفت که TA بچه های لیسانسشونه و میگفت قشنگ استادا به ما میگن خوب نمره بدین!) تو تهران نیم نمره هم اضافه نمیکنن بعضی از اساتید :|
دلیلش اینه که تو شریف به بچه ها راحت تر نمره میدن چون میخوان معدلشون بالاباشه واسه اپلای مشکل پیدا نکنن...اما تو تهران چون اصلا استادا جوری نیستن که به بچه ها القا کنن شما باید اپلای کنین برین نمره هم نمیدن به اون منظور!
تو تهران فکر کنم فقط باید به امید شیفت باشن نه؟! :-/

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

به نقل از مهســـــــــــــا :
دقیقا!

تهران عملی؟؟؟ :O

مشاوری ک من رفتم پیشش ک گفت تهران از نظر عملی ضعیفه #-o
میگفت از قدیمم همین بوده :امیرکبیر دانشگاه کاره تهران دانشگاه درس
میگفت فارق التحصیلای امیرکبیر(حالا ما رشته ی مکانیک مدنظرمون بود)وقتی وارد بازار کار میشن نیاز به کمک و یا تجربه ی دیگران ندارن در حالی ک بچه های تهران بیشتر پروازین :D

خلاصه من رشته هارو با این اولویت دانشگاه زدم:
شریف
امیرکبیر
تهران
خواجه نصیر
علم و مدرک ببخشید علم و صنعت
صنعتی اصفهان
شیراز
فردوسی مشد
شهید بهشتی! :D

رشته هاهم اغلب مکانیک و برق بود!
کار اشتباهی کردم تو اولویت دادن به دانشگاها؟؟ :D