• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپاد = بی دین بودن!

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی
پاسخ : سمپاد = بی دین بودن!

به نقل از Bahar_R :
ضمنا ادیان در مورد علم پدیده ها و علت اتفاقاتی که برای انسان مبهم هستن در حقیقت بهش اطلاعات جدیدی نمیده بلکه میگه تو درک نمی کنی و همه چیز رو متصل می کنه به وجودی فراتر از درک انسان .

اگر درست هم نگاه کنیم انسان از درک خیلی چیزا عاجزه.ولی مثلا کتاب قرآن یه سری نشونه آورده که باورش راحت تر شه برای بشر.که از درکش خارجه :-?

منتقد

مهمان

به نقل از Bahar_R :
بله عقل حکم می کنه آدم دنبال منشاء ها باشه . اما از کجا دنبال منشاء ها میگرده ؟ از چیز مستند و واضحی مثل تحقیقات و مطالب علمی یا تئوری هایی که درستی یا غلط بودنش رو هرگز نمیشه بدون شک اثبات کرد ؟
ضمنا ادیان در مورد علم پدیده ها و علت اتفاقاتی که برای انسان مبهم هستن در حقیقت بهش اطلاعات جدیدی نمیده بلکه میگه تو درک نمی کنی و همه چیز رو متصل می کنه به وجودی فراتر از درک انسان .
ببینید این یک بحث مهم هست که:
آدم به فرض ماشین پراید داره...بعد شخص مهمی هم هست....مردم میگن میخواد بگه ساده زیسته واسه همین پراید داره....ولی به این فکر نمیکنن که واقعا پراید داره شاید
در مورد عدم درک ما هم همینه....فکر میکنیم خدا یا دین یا مذهب یا هرچی چون نمیتونه جواب بده میگه درک نمیکنی....به این فکر کنیم که شاید واقعا درکش برمون سخته و اصلا نمیتونیم

JB

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی‌نژاد ۲ مشهد
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
ریاضی و علوم کامپیوتر

به نقل از ساحـــره :
:))
یه تحقیقم دانشگاه زاهدان :-? سیستان انجام داده که همینو میگه.منبع نت هست :-"
مشتاقم این مقاله رو مطالعه کنم! لینکی چیزی ازش ندارید؟
در مورد مقاله پروفسور زاکرمن می‌تونید توی ویکی‌پدیا مطالعه کنید. یا اینکه اطلاعات مقاله رو توی گوگل سرچ کنید.
[ltr]
The Relation Between Intelligence and Religiosity
A Meta-Analysis and Some Proposed Explanations
Miron Zuckerman1
Jordan Silberman1
Judith A. Hall2
1University of Rochester, NY, USA
2Northeastern University, Boston, MA, USA
Miron Zuckerman, Department of Clinical and Social Sciences in Psychology, University of Rochester, PO Box 270266, Meliora 431, Rochester, NY 14627, USA.
Email: [email protected]

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از ساحـــره :
اگر درست هم نگاه کنیم انسان از درک خیلی چیزا عاجزه.ولی مثلا کتاب قرآن یه سری نشونه آورده که باورش راحت تر شه برای بشر.که از درکش خارجه :-?
انسان به طور مطلق نمیشه گفت از درک چیزی عاجزه . چه نشونه هایی مثلا منظورتونه ؟ :-?
به نقل از نـاطـــق :
ببینید این یک بحث مهم هست که:
آدم به فرض ماشین پراید داره...بعد شخص مهمی هم هست....مردم میگن میخواد بگه ساده زیسته واسه همین پراید داره....ولی به این فکر نمیکنن که واقعا پراید داره شاید
در مورد عدم درک ما هم همینه....فکر میکنیم خدا یا دین یا مذهب یا هرچی چون نمیتونه جواب بده میگه درک نمیکنی....به این فکر کنیم که شاید واقعا درکش برمون سخته و اصلا نمیتونیم
من نمی گم میتونه یا نمیتونه بحث من اینه که اینکارو انجام نمیده . مثلا یه زمانی درک گرد بودن زمین هم به نظر مردم غیر ممکن بود که به وسیله ی افراد و علم که معتقد بودن غیر ممکن نیست محقق شد . مسائل پیچیده تر هم میتونه به همین شکل باشه . اما چیزی که واضحه اینه که با "تو درک نمی کنی" هرگز ذهن جوینده ای که دنبال منشاء میگرده قانع نمیشه .

منتقد

مهمان

به نقل از Bahar_R :
انسان به طور مطلق نمیشه گفت از درک چیزی عاجزه . چه نشونه هایی مثلا منظورتونه ؟ :-?من نمی گم میتونه یا نمیتونه بحث من اینه که اینکارو انجام نمیده . مثلا یه زمانی درک گرد بودن زمین هم به نظر مردم غیر ممکن بود که به وسیله ی افراد و علم که معتقد بودن غیر ممکن نیست محقق شد . مسائل پیچیده تر هم میتونه به همین شکل باشه . اما چیزی که واضحه اینه که با "تو درک نمی کنی" هرگز ذهن جوینده ای که دنبال منشاء میگرده قانع نمیشه .
خودتونم گفتید مردم میگفتن گرد بودن ممکن نیست
اما عدم این درکو خود خدا میگه و فقطم راجع به خودش و در بقیه امور میگه تفحص کنید
اون ذهنی که با خدا پر شده انقدری خوراک فکری داره که این درک نمیکنی رو بپذیره
البته این گفته درک نمیکنی خدا برای گوش ها و چشم های باز است

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

لینکشو پیدا کردم میذارم

به نقل از Bahar_R :
انسان به طور مطلق نمیشه گفت از درک چیزی عاجزه . چه نشونه هایی مثلا منظورتونه ؟
:-?من نمی گم میتونه یا نمیتونه بحث من اینه که اینکارو انجام نمیده . مثلا یه زمانی درک گرد بودن زمین هم به نظر مردم غیر ممکن بود که به وسیله ی افراد و علم که معتقد بودن غیر ممکن نیست محقق شد . مسائل پیچیده تر هم میتونه به همین شکل باشه . اما چیزی که واضحه اینه که با "تو درک نمی کنی" هرگز ذهن جوینده ای که دنبال منشاء میگرده قانع نمیشه .

من نگفتم به طور کامل عاجزه.دارم میگم فراتر از درک ما خیلی چیزا وجود دارن.

هر نسل از نسل بشریت که میگذره علم و دانش و آگاهی انسان ها بیشتر میشه.و هروقت که ذهن بشر آماده میشه درهای جدید از دانایی به روشون باز میشه.توسط خود پیشرفت های بشر.همونطور که مردم نمیتونستن درک کنن که زمین گرده ولی الان میتونن.الان ما یه چیزایی رو نمیفهمم که آیندگان ما براشون بدیهی خواهد بود.
جوینده ای که دنبال منشا میگرده اگه باور داشته باشه که یک خالق بزرگ وجود داره که همه یامور رو به دست گرفته منشا رو خالق میدونه و اینکه تو الان نمیتونی درک کنی ارضاش میکنه.چون میدونه در حدی نیست که بتونه همه چیز رو بفهمه.
بد گفتم ولی بازم میشه یکم فهمید :D

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Fatemeh Azariyan :
دقت کردین همیشه میخوان به ما بفهمونن شما زودتر منحرف می شید؟؟؟
تو خود مدرسه ما میگن چون شما زیاد به مسائل دینی فکر میکنید بیشتر گمراه میشید...
یه معلم دینی بود یه سال اومد مدرسمون ...با بچه ها حرف میزد ... در مورد دین و ....
سال بعد به جاش یه معلمی رو آوردن که کلا حرف هاش به کلمات کتاب خلاصه میشد....
سالی یه مجتهد رو میارن تو هر کلاس صحبت کنه .... دو سال پیش یه نمایشبا موضوع مقابله با فساد اخلاقی گذاشتن
خوب چرا تو این جامعه فکر کردن گناهه؟؟؟؟فقط باید دلیلمون این باشه:چون آقا فرموده

اره دقیقا توی مدرسه ی ما یه لوح قرآنی دادن که هر زنگ یکی بیاد اونو بخونه.

و نماز جماعت هم برگزار می کنن.

من که می گم زیادی گیر دادن خوب ما هم مسلمونیم دیگه یهود که نیستیم هیچوقت هم منحرف نمیشیم ناسلامتی تیزهوشیم.

شاید نیستیم {-8 به هرحال ما هیچ وقت منحرف نخواهیم شد اینو قول می دم

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از ساحـــره :
لینکشو پیدا کردم میذارم

من نگفتم به طور کامل عاجزه.دارم میگم فراتر از درک ما خیلی چیزا وجود دارن.

هر نسل از نسل بشریت که میگذره علم و دانش و آگاهی انسان ها بیشتر میشه.و هروقت که ذهن بشر آماده میشه درهای جدید از دانایی به روشون باز میشه.توسط خود پیشرفت های بشر.همونطور که مردم نمیتونستن درک کنن که زمین گرده ولی الان میتونن.الان ما یه چیزایی رو نمیفهمم که آیندگان ما براشون بدیهی خواهد بود.
جوینده ای که دنبال منشا میگرده اگه باور داشته باشه که یک خالق بزرگ وجود داره که همه یامور رو به دست گرفته منشا رو خالق میدونه و اینکه تو الان نمیتونی درک کنی ارضاش میکنه.چون میدونه در حدی نیست که بتونه همه چیز رو بفهمه.
بد گفتم ولی بازم میشه یکم فهمید :D

اره انسان ها یه زمانی درک کافی از اینکه چرا و چطور زمین گرد بوده رو نداشتن! الان دارن! و خب درک انسان ها روز به روز بیشتر میشه! ببینید درک بیشتر شدن به این معنی نیست که قبلن نمی فهمیدن! قبلن قبول نمی کردن! برایه فهمیدنش لازم بوده با تایتانیک به امریکا و بعد از اونجا به چین بری و ببینی که هند باز هم سره جاشه!!!!‌ولی اونا رو خدا رحمت کرد و غرق شدن!!!!!! X_X

و ما در قران علم نداریم! صرفن اگاهی داریم! بعنی تا تو ندونی زمین گرده و کتاب رو حتا ترجمشو هم بخونی ازش یاد نمی گیری که زمین گرده! اگه یه جاییش رو میبینیم که به گردی اشاره کرده! بعده اینه که ما به گرد بودن یقین پیدا کردیم! و گشتیم دیدیم عه یه جاش از دسته خدا در رفته و زمین گرد شده!!!!
یه جا دیگش خدا حواسش نبوده اسمون چند طبقه داره و میشه مثل قضیه پیازی و یه جا دیگش میگه زمین دوره خورشید می گرده که این صرفا یه قضیه وابسته به مرکز جهانه! و همونقدری که زمین به دروه خورشید میگرده خورشید هم به دوره زمین میگرده!!!

من کاری ندارم که اصلن خدایی هست یا نه! پیامبری واقعن از طرفش اومده یا نه! یا خیلی چیز هایه دیگه! مساله اینه که یه سری از قوانین عاقلانن! اقا دزدی نکن! نه از کارت نه از کاره دیگرون نه از جیبه کسی! به هر دینو مذهبی اعتقاد داشته باشی! دزدی کردن اشتباهه! و اشتباه ترینش دزدی کردن از وقته خودته!

قبول بکن یه روزی میمیری! و زمان میگذره!
قبول کن که کمک کردن به دیگرون کاره خیلی خوبیه! کی حاضر نیست یه بچه رو با یه مقدار پول و غذا خوشحال کنه ؟
قبول کن تجاوز کردن بده! به حقوق و مرز دیگرون !!!
و خیلی چیز هایه دیگه که کاملن بدیهین و قابل درک!‌ شما اگه تا سیصد ساله دیگه هم بیشینیدو بحث کنید! نه نظره من عوض میشه نه نظر هیچ کدوم دیگتون! چون نظر هامون کاملن بستگی به محیطی که توش بزرگ شدیم داره. خانواده و مدرسه و جو دوستامون!

من یه روزی تصمیم گرفتم خدا وجود داره! ولی یه سال بعدش تا الان تصمیم گرفتم نداره! اونموقع نه ماهواره ای بود! نه سرعت اینترنت به قدری بود که من اصلن حال کنم سیمو از تلفن بکشم بیرون و به کامپیوترم بزنم! نه هیچچیزی دیگه! اطرافیانمم! مجمد اذین بود و یه سری ادم دیگه که همشون جمعه ها میرن نماز جمعه و مشکات و این برنامه ها!
و خب من تصمیم گرفتم خدا نیست! چون وجودشو نه حس کردم و نه دلیلی براش دیدم!!!!

shahid rahe fizik

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2تبریز
شهر
تبریز

من بقیه رو نمیدونم ولی خودم یه سال تمام کلا ذهنم درگیر دین و خدا و این چیزا بود هیشکی هم جواب قانع کننده نداشت که بهم بگه منم دیدم اگه اینطور پیش برم کلا دیوونه میشم الان به هیچی فک نمیکنم با دینم کار ندارم

Anita H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلّی ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
کامپیوتر

چرا بحث این قدر منحرف شد یهو؟
+ اونایی که میگن «دین چیز بدیه، قبولش ندارم» و از این حرفا، الآن باید بدونیم رو چه اساسی اینو میگن.
یعنی رفتید کتابای فلسفی همه ادیان رو مطالعه کردید؛ مثلا 60 تا کتاب از مطهری، الاهیات مسیح در قرن بیستم و بیست و یکم، همه تفسیر های قرآن و تورات و انجیل و شونصد تا کتاب از اسلام و دین های دیگه، بعد با دلیل کاملا منطقی و اینا، با بخش بزرگی از مطالب توی کتاب ها مخالفت کردید، برهانتون رو به n تا استاد دانشگاه و آدمای خفن نشون دادید، اونا هم از جواب دادن به شما عاجز موندن، بعد شما الآن دارید خوشحال و خندان میگید دین خعلی چرته. (که این خوبه)
اگر واقعا این طوریه، آخر مطالبتون بگید.
شاید هم یه کتابی یا چیزی دستتون رسیده (توی مکه پر هستن این کتاب ها) اومده با یه سری چیزا اسلام و کلا توحید رو رد کرده، شما هم هرچی اون کتاب گفته پذیرفتید، از کسی هم که واقعا علمش رو داشته باشه، در مورد دلایلی که بقیه برای رد دین مطرح میکنن، نپرسیدید. الآن هم خوشحال و خندان دارید مخالفت میکنید. (که این غلطه)
شاید هم بر اساس حدس خودتون دارید مخاللفت میکنید. (که این افتضاحه...)

M.A.A.B

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بابايي قزوين
شهر
قزوين

دينو با شخص نشناسيد خيلي بده

آقا آقا آقا

آقا مگه امام زمانه كه پاكو معصوم باشه

هركسي اشتباه مي كنه

بريد دنبال نگفته هاي دين

مثلا كتاب : چرا دعا براي فرج؟ نوشته‌ي آقاي علي مهدوي

Fatimal

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
علم و صنعت ایران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از sheitoon.bala :
آره ... بعضیا واقعا اعتقاد دارن...میگن بچه های فرزانگان خیلی وضعشون خرابه

اره نمیدونم چرا ولی هس یه ذره
ینی پیش مام میگن اینارو
مثلا بچه های سمپادی زودتر از بچه های عادی ارایش میکنن
واس همینه که میگن تو کلاس زبان و اینجاها معمولا بچه های سمپادیو راحت تر از بقیه میشه تشخیص داد!!!
البته یه سری مدارس دیگ در سطح شهرمون هستن که برخلاف اسمشون دست ماها و شیطونو از چشت بستن وضع اونا افتضاحههه

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

قا مگه امام زمانه كه پاكو معصوم باشه

ببین همین دیگه.
من نمی گم کسی معصومه و دو چیزه که خیلی باهاش مشکل دارم، یه ادم چطور می تونه این همه مدت زنده باشه ؟ چون مرگ فقط با مریضی نیست بگیم یه جایی هستن ایشون که مریض نمیشن ولی بدن پیر میشه و نمیشه ازش جلو گیری کرد.

دوم معصوم بودن. معصوم بودن خیلی حرفه گنده ای هست و این خودش اصلن جالب نیست که ادمی که ندیدمو و نمیشناسیم رو معصوم بدونیم

ره نمیدونم چرا ولی هس یه ذره
ینی پیش مام میگن اینارو
مثلا بچه های سمپادی زودتر از بچه های عادی ارایش میکنن
واس همینه که میگن تو کلاس زبان و اینجاها معمولا بچه های سمپادیو راحت تر از بقیه میشه تشخیص داد!!!
البته یه سری مدارس دیگ در سطح شهرمون هستن که برخلاف اسمشون دست ماها و شیطونو از چشت بستن وضع اونا افتضاحههه

ارایش کردن هیچ عیبی نداره واقعن. زود تر ارایش کردن یعنی طرف می فهمه که همه چی فقط درس خوندن نیست جزیی از بزرگ شدنه و این که کسی زود تر ارایش کنه یا راحت تر رفتار کنه واقعن هیچ عیبی نداره.

این خیلی مسخرس که رفتار یه نفر رو به صرف ارایشش مورد سرزنش قرار داد.

reyhaneh 4

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4
شهر
تهران
مدال المپیاد
ازمون ازمایشی تیزهوشان نفر اول مدرسه و 3منطقه

ب نظرم سمپادیا خیلی ازادتر فکر میکنن و عاقل ترن :-"

M.A.A.B

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بابايي قزوين
شهر
قزوين

به نقل از مازیمون :
من نمی گم کسی معصومه و دو چیزه که خیلی باهاش مشکل دارم، یه ادم چطور می تونه این همه مدت زنده باشه ؟ چون مرگ فقط با مریضی نیست بگیم یه جایی هستن ایشون که مریض نمیشن ولی بدن پیر میشه و نمیشه ازش جلو گیری کرد.

[]

من یه مستند از محسن مخملباف تو یوتیوب درباره ی زندگینامه ی آقا دیدم :-$ :-$ :-$ :-$ :-$
صبحونه ها خاویار می خوره :-w :-w :-w شبا هم ساعت 8 می خوابه =)) =)) =)) =))

خیلی جالبه شما هم ببینید

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان - فرزانگان ناحیه یک
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه

اینجا انجمن سمپاده‌ها، انجمن سیاست 25 تا انجمن پایین‌تره.
رعایت کنید لطفاً.

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

افرادی که توی سمپادیا قبول میشدن (البته در گذشته زمانی که هوش حرف اول رو میزد نه خر خونی)
اغلب از هوش تحلیلی بالایی رخوردار بودند و تحقیقاتی انجام شده راجع به بی دینی و هوش که میتونید بهونید از لینک زیر :

http://en.wikipedia.org/wiki/Religiosity_and_intelligence

که افرادی که باهوش ترند بی دین تر هم هستند

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

من کلاس اول دبیرستان سمپاد بودم و الان نمونه دولتی درس میخونم...با توجه به شناخت و تجربه ی من، سمپادیا باهوش ترن و خوب یا بد بی دین تر هم هستن...
بحث غربزدگی و شستشوی فکری توسط استکبار و .. هم نیست...سمپادیا و کلا آدمای باهوش تر، سختتر زیر بار دین و سنت و ... میرن...یه ذهن باهوش و خلاق از چهارچوب فرار میکنه و این یه چیز ثابت شده است...

mj chemist

کاربر حرفه‌ای

خیلی جالبه چند وقت پیش زنگ ناهار بیکار بدون فرصت هم که زیاد بود گفتم بذار تنهایی یه گشتی تو مدرسه بزنم رفتم تو اتاق ریاضی دیدم طبق معمول یه سری دارن بازی میکنن یه سری شرط بندی!
رفتم ناهار خوری اکثرا داشتن میخوردن چرت و پرت میگفتن
رفتم کتابخونه کسی رو ندیدم درس بخونه همه داشتن قصه میگفتن
رفتم تو زمین بازی یه سری داشتن بازی میکردن و یه سری هم نشسته بودند
بعد موقع اذان شد رفتم تو نماز خونه جای سوزن انداختن نبود چون دیر رسیده بودم یه کمی منتظر شدم باکمال تعجب دیدم چند نفر کهداشتن شرط میبستن چند نفر که داشتن میخوردن یا بعضی از اونایی که به قول خودشون خلافن بدون هیچ زور و اجباری وقت گذاشته بودن و اومده بودن نماز برا من که خیلی عجیب بود!
از اون عجیب تر تو کل این مدت کسی انگل من نشد؟!

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از mj chemist :
خیلی جالبه چند وقت پیش زنگ ناهار بیکار بدون فرصت هم که زیاد بود گفتم بذار تنهایی یه گشتی تو مدرسه بزنم رفتم تو اتاق ریاضی دیدم طبق معمول یه سری دارن بازی میکنن یه سری شرط بندی!
رفتم ناهار خوری اکثرا داشتن میخوردن چرت و پرت میگفتن
رفتم کتابخونه کسی رو ندیدم درس بخونه همه داشتن قصه میگفتن
رفتم تو زمین بازی یه سری داشتن بازی میکردن و یه سری هم نشسته بودند
بعد موقع اذان شد رفتم تو نماز خونه جای سوزن انداختن نبود چون دیر رسیده بودم یه کمی منتظر شدم باکمال تعجب دیدم چند نفر کهداشتن شرط میبستن چند نفر که داشتن میخوردن یا بعضی از اونایی که به قول خودشون خلافن بدون هیچ زور و اجباری وقت گذاشته بودن و اومده بودن نماز برا من که خیلی عجیب بود!
از اون عجیب تر تو کل این مدت کسی انگل من نشد؟!

خوب شما مدرستون خیلی عجیب غریبه. جون برعکس

تو کتاب خونه ما سره زنگ ناهار و نماز دره کتاب خونه رو میبندن. و افرادی که تو هستن باید همون تو بمونن و برعکس. و این افراد یا دارن سوال های المپیاد ریاضی و شیمی حل می کنن یا دارن کتاب می خونن ( مخصوصن المپیاد زیستی ها )

تو سایت کامپیوتر یه عده که فقط دارن کد می زنن و همون جا رسمن دارن زندگی می کنن. اتاق ریاضی تو راهنمایی داشتیم و خب اصلن محلی واسه بازی بود. مثل کبریت ها و اینا. و چند بازی واسه حدس زدن و سوال واسه حل کردن و اقایه میبدی که هر وقت ادم رو بی کار میدید از تو جیب پیرهنش یه سوال در میاورد و میداد تا بیست دقیقه مشغول میشدی.

یه عده هم تو حیاط فوتبال بازی می کردن. یه عده ی خاص صرفن نماز می خوندن. اون عده هم خیلی زیاد نبودن.یعنی مثلن از کله سه پایه شاید به زور به ۲۰-۴۰ نفر می رسید. تو دبیرستان با وجود اینکه ادم ها تقریبن دو برابر بودن این عدد حتا کمتر هم شد. ببین نمی گم ادم تو نماز خونه نبود. چرا بود. نمونش خوده من. چون عادت داشتم دراز کشیده سوال حل کنم و بهترین جا واسه دراز کشیده سوال حل کردن نماز خونه بود ولی خب وقت ناهار من می رفتم سایت یا کتاب خونه.

تو راهنمایی هم یه هفته اومدن بازی کردن تو حیاط موقع نماز رو ممنوع کردن بچه ها رفتن تو ناهار خوری راهنمایی اونجا گل کوچیک زدن. به هر حال ادم هایی نیستیم که به زور دست به کاری بزنیم.

بالا