• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

surface vs ipad

به نظر شما آیا win8 و surface میتوانند مانند کامپوتر های شخصی(win 95)، اپل را به حاشیه ببرند؟

• بله کاملا

رای‌ها: 6 31.6%
  • تا حدودی

رای‌ها: 8 42.1%
  • خیر

رای‌ها: 5 26.3%

• رای‌دهندگان
    19
  • شروع کننده موضوع

ali.Holmes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلي
شهر
كرمان
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
دندان پزشکی
همون طور که احتمالا در خبر ها شنیدید چند وقتیه که ماکروسافت تبلت و ویندوز جدیدش رو رونمایی کرده............
hero.jpg

.........................................
هدف اصلیه win8 تبلت هاست.....
یعنی این اولین سیستم عاملیه که همزمان روی pc تبلت و موبایل عرضه میشه(با هسته یکسان)....
..........................................
اما surface
شاهکار طراحی:
یک تبلت 10 اینچی فوق العاده خوش دست با یک تاچ کاور زیبا...
که برای تبدیل شدن این تبلت به لپ تاپ پایه عقبش بیرون میاد و اون کاور نازک کیبرد میشه!!
..............................................
دلیلی که خیلی از سایت ها برای برتری surface نوشتن کیبردشه!
که به نظر من اصلا نمیتونه درست باشه (مثلا الان برای ipad کیبرد هست اما به چه دردی میخوره؟!)

به نظر من دلیل اصلیش سیستم عامله:
یعنی الان ipad در واقع همون آیپاده توی اندازه بزرگ تر نه یک macbook air در یک اندازه کوچیک.....
در واقع شما در کنار آپد نیاز به یک کامپیوتر مستقل دارین..........
................
در مقابل surface .....
لذت استفاده از office 2013! که کاملا با صفحه چند لمسی هماهنگ شده.......
................................................
نظر شما چیه؟
کدوم توی این جنگ پیروز میشن؟ یا اصلا چنگی وجود نداره و هر کس بازار خودشو میتونه حفظ کنه؟!
---------------------------------
+ اطلاعات بیشتر

fdd

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
دانشگاه
پلي تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسي هوافضا
پاسخ : surface vs ipad

Apple هنوز از محصولات جديدش رونمايى نكرده،بايدديد اون چى عرضه ميكنه! اما الان بين surface و ipad به نظر منم surface كاملا متفاوت و شگفت انگيزه! <D= كه دليلشم به نظرم دقيقا كارآيى غير قابل مقايسش با ipad! :)

fdd

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
دانشگاه
پلي تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسي هوافضا

البته اگه بخوام مقايسه ى دقيقترى كنم ipad جديده از نظر ظاهرى و سايز و وزن و عمر باترى و صفحه نمايش بهتره و از نظر فنى مثل processor و حافظه و عملكرد سيستم و امكانات surface بهتره ! همانطور كه از مقايسم ميشه فهميد surface در كل بهتره به نظر بنده! :)

• شروع کننده موضوع

ali.Holmes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلي
شهر
كرمان
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

به نقل از fdd :
البته اگه بخوام مقايسه ى دقيقترى كنم ipad جديده از نظر ظاهرى و سايز و وزن و عمر باترى و صفحه نمايش بهتره و از نظر فنى مثل processor و حافظه و عملكرد سيستم و امكانات surface بهتره ! همانطور كه از مقايسم ميشه فهميد surface در كل بهتره به نظر بنده! :)
البته مدل rt وزنش از ipad کمتره............

..............
در ضمن
زیبایی اپل غیر قابل دیدنه!
چون خیلی آسیب پذیر به نظر میاد باید همیشه تو جلد باشه(من کمتر کسی رو دیدم که آیپد یا آیفونش جلد نداشته باشه)

ToMi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی ری
مدال المپیاد
رها کردم

کیبورد یکی از خوبیهای تبلت ماکروسافته! آیپد هم کیبورد داره ولی کاملا به عنوان یک وسیله جتنبی و نسبتا قطور. این اینجوری نیست! حدودا 30 درصد مردم از کار با کیبورد مجازی خوششون نمیاد! آمارو از خودم درنیووردم. و با هم میگم نمیشه گفت سخت افزار ماکروسافت قویتره و بهتره. چون سیستم عاملاشون فرق میکنه.
در یک جمله! این دوتا ربطی به هم ندارن! اگه کسی بخواد آیپد بگیره و پشیمون بشه...برای رقابت این دوتا نیست! برای تفاوتشونه!
حتی آیپد و اندروید هم قابل مقایسه نیستن...ولی خب کمتر...

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

اینجا در موردش بحث شده!

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

کلا آیپد و اکثر سایر تبلت ها صرفا برای مصرف محتوا ساخته شدن و تولید محتوا باهاشون سخته، مثلا قشر ژورنالیستا استقبال زیادی از سرفیس می کنن چون یک چیز سبک و راحت برای تولید و نشر محتواست
ولی درمورد سایرین، گیک ها احتمالا به سمت اندروید و سرفیس (اگه اجازه نصب سیستم عامل هایی مثل لینوکس رو بده) میرن
قشر فنی هم، پزشکا و مدیرا از هردو استفاده می کنن، مهندسا میرن سمت سرفیس چون نرم افزارهای مهندسی ویندوزی ان اکثرا، هنریا میرن سمت آیپد چون خوشگله ( :-") و ممکنه هم بیان سمت سرفیس چون فوتوشاپ و اینای درست و حسابی داره
و قشر عوام به نظر من دو دسته ان، یکی که اون دختر پسرایین که فقط واسه پز دادن و اینستاگرام و انگری بردز تبلت میخرن، که قطعا میرن سمت آیپد
اما دسته دوم به ویندوز و راحتیش عادت کردن، میرن سمت سرفیس

و البته: نهایتا قیمت فاکتور تعیین کننده خواهد بود

SR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
00
مدال المپیاد
درست نخوندم به جایی نرسیدم
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از GCD :
کلا آیپد و اکثر سایر تبلت ها صرفا برای مصرف محتوا ساخته شدن و تولید محتوا باهاشون سخته، مثلا قشر ژورنالیستا استقبال زیادی از سرفیس می کنن چون یک چیز سبک و راحت برای تولید و نشر محتواست
ولی درمورد سایرین، گیک ها احتمالا به سمت اندروید و سرفیس (اگه اجازه نصب سیستم عامل هایی مثل لینوکس رو بده) میرن
قشر فنی هم، پزشکا و مدیرا از هردو استفاده می کنن، مهندسا میرن سمت سرفیس چون نرم افزارهای مهندسی ویندوزی ان اکثرا، هنریا میرن سمت آیپد چون خوشگله ( :-") و ممکنه هم بیان سمت سرفیس چون فوتوشاپ و اینای درست و حسابی داره
و قشر عوام به نظر من دو دسته ان، یکی که اون دختر پسرایین که فقط واسه پز دادن و اینستاگرام و انگری بردز تبلت میخرن، که قطعا میرن سمت آیپد

یه نکته ای رو بگم
رابط کاربری این سیستم عامل جدید با 7 فرق داره پس این دلیل خوبی نمیتونه باشه
در مورد برنامه ها مشکل الآن شرکت های سازنده نرم افزار های مهندسی اند
تا الآن برنامه هاشون بر اساس دستورات پردازنده های x86 مینوشتند اما اینکه اصلا میصرفه براشون یه نسخه هم برای پردازنده های ARM بنویسند باید دید
اگه اینطور نباشه واقعا surface به درد نمیخوره شاید یکی به خاطر کیبورد یا ویندوز بودنش یا شاید هم ارزون بودنش بخره ولی تا وقتی اینهمه تبلت آندرویدی با قیمت های مختلف هست من چرا باید اینو بگیرم برنامه های آندروید از ویندوز بیشتره آیپد از این دو بیشتر!مگر اینکه ویندوز یه فکری به حال مشکلی که گفتم بکنه
منم برنامه های ویندوز رو بخوام میرم سراغ اولترابوک
قوی سبک اما گرون ولی میصرفه برای من
اگر هم تفریحی یه چیزی بخوام باهاش وقتمو بگذرونم میرم یه آیپد میگیرم که واقعا روونه و یه چیز بی نقصه

• شروع کننده موضوع

ali.Holmes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلي
شهر
كرمان
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
دندان پزشکی
به نقل از شهریار :
در مورد برنامه ها مشکل الآن شرکت های سازنده
نرم افزار های مهندسی اند
تا الآن برنامه هاشون بر اساس دستورات پردازنده های x86 مینوشتند اما اینکه اصلا میصرفه براشون یه نسخه هم برای پردازنده های ARM بنویسند باید دید
اتفاقا قرار نیست همه شرکت ها کوچ کنن
به خاطر همینه که نسخه arm احتمالا ۱۹۹ دلار بیشتر نیست
و سرفیس پرو اینتل core i5!
دلیل موفقیتش هم همین خواهد بود احتمالا...

Melica_AriAnA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر (نرم افزار)

برای کسایی که اهمیت میدن و حوصله دارن انگلیسی بخونن، توی آخرین شماره ی مجله PC World یه مطلب هست که در مورد رقابت surface و ipad توضیح داده. به نظر من خیلی جامع بود:
لینک دانلود 5.65 MB

به نقل از GCD :

در این حد با اپل مشکل داری؟ :D منم دقیقا" در همین حد مشکل دارم. موافق :)

SR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
00
مدال المپیاد
درست نخوندم به جایی نرسیدم
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از علی بنیسی :
اتفاقا قرار نیست همه شرکت ها کوچ کنن
به خاطر همینه که نسخه arm احتمالا ۱۹۹ دلار بیشتر نیست
و سرفیس پرو اینتل core i5!
دلیل موفقیتش هم همین خواهد بود احتمالا...
خوب نسخه arm این به کنار!تبلت آندرویدی با همین قیمت هم داریم فکر کنم :-? اپ هم کم داره مایکروسافت تو این زمینه
حالا ببینیم قدرت اون پرو هاش چی میشه امیدوارم مثل تبلت های اتم وین 7 نشه...
و گرنه پیش به سوی اولترا بوک!

• شروع کننده موضوع

ali.Holmes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلي
شهر
كرمان
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

نسبت سیستم عامل pc ها
os_market_share_august_20121-520x344.png

میتونه این اتفاق تویه تبلت ها هم بیفته....

sezar1997

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهدjust

به نظر من اگه کسی بخواد یه تبلت با کیبورد داشته باشه میره یه لپ تاب با سخت افزار قوی تر می خره آیپد به نظر من از کیفیت ساخت بالاتری هم بهره میبره به قول استیو جابز مایکرو سافت فقط بدرد ساخت نرم افزار میخوره /m\

بالا