• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتخاب رشته کنکور هنر

• شروع کننده موضوع

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی
سلام دوستان عزیز؛

خب چند روزی از اعلام نتایج کنکور سراسری می‌گذره و دوستان دارن کم‌کم خودشون رو برای انتخاب رشته آماده می‌کنن. نکته‌ای که وجود داره یه سری دوستان هستن موقع انتخاب رشته براشون سوالات و مشکلاتی پیش میاد و جواب درستی هم نمی‌تونن توی سایت سنجش پیدا کنن. من چیزایی که به ذهنم می‌رسه رو مطرح می‌کنم اگه چیزیو جا انداختم یا سوالی بود که جوابش نبود بگید تا یا خودم یا بقیه دوستان جوابگو باشن.

در کل انتخاب رشته‌ی دانشگاه به این صورت هست که شما می‌تونید ۱۰۰ تا انتخاب داشته باشید و این هیچ ربطی نداره که شما یک کنکور شرکت کردید یا هر ۳تا کنکور ممکن (یکی از ریاضی٬ تجربی و انسانی + هنر و زبان) یعنی شما انتخاب رشته‌ی تمام رشته‌ها رو توی یک فرم انجام می‌دید و برای هنر و زبان فرم انتخاب رشته‌ی جدا نیست٬ این اشتباهی بود که من خودمم پارسال انجام دادم و اول فقط هنر رو انتخاب کردم بعدش دیدم دیگه نمی‌شه و مجبور شدم بعدش توی اصلاح انتخاب رشته٬ انتخاب رشته‌مو اصلاح کنم٬ خب این از این که مهم‌ترین نکته بود.

چیز دیگه‌ای که وجود داره اینه که شما فقط توی یک رشته قبول می‌شید یعنی یه دونه هنر و یه دونه ریاضی قبول نمی‌شید (به غیر از یه مورد استثنا که در ادامه درباره اون هم توضیح می‌دم) پس توی انتخاباتون دقت کنید و حواستون حتما اولویت ارزش رشته‌‌ها برای خودتون باشه.

حالا می‌رسیم به یه سری توضیحات درباره انتخاب رشته‌های خود هنر٬ که قبلا هم توی تاپیک طراحی صنعتی هم توضیح دادم درباره‌شون که مجدادا اینجا هم می‌گم:

اگر توی دفترچه‌ی انتخاب رشته دیده باشید٬ رشته‌های هنر دو دسته هستن یه دسته متمرکز یه دسته هم نیمه‌متمرکز (البته توی ریاضی هم رشته‌ی نیمه‌متمرکز وجود داره ولی اینجا بحث ما درباره هنر هست و همچنین این قضیه توی هنر خیلی چشمگیرتر هستش) اگه متمرکز انتخاب کنید که مثه بقیه رشته‌ها از مهر می‌رید سر کلاس ولی اگه نیمه‌متمرکز انتخاب کنید به این شکله که:
انتخاب رشته‌ی اولیه نیمه‌متمرکز شامل انتخاب شهر نمی‌شه و شما فقط رشته‌های مورد علاقه‌تون رو انتخاب می‌کنید٬ نیمه‌ی دوم مهر نتایج جندبرابر ظرفیت اعلام می‌شه و شما توی آبان با توجه به رشته‌تون آزمون عملی می‌دید و توی آذر با توجه به آزمون عملی‌ای که دادید انتخاب رشته می‌کنید ولی این بار شهر رو هم انتخاب می‌کنید بعدش هم که نتایج میاد و می‌رید دانشگاه. :D

یه سری تذکر:

۱.شما می‌تونید چن تا رشته‌ی نیمه متمرکز رو انتخاب کنید.
۲.در صورت قبولی در چند رشته‌ی نیمه‌متمرکز توی آزمون عملی همه‌شون می‌تونید شرکت کنید.
۳.در انتخاب رشته نهایی هم می‌تونید به ترتیب علاقه و اولویت چند رشته‌ی نیمه‌متمرکز انتخاب کنید.

امیدوارم اطلاعات مفیدی در اختیارتون قرار داده باشم و اگه از دوستان کسی احساس می‌کنه جایی اشتباه کردم متذکر بشه تا اصلاح کنم.
آرزوی موفقیت برای تمام دوستان عزیز. اگه سوالی بود در خدمتتونم. :)

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : انتخاب رشته کنکور هنر

اگر امکانش هست شما هم تاپیک رو به بخش مشاوره تحصیلی انتقال بدین.اون جا داریم یک مجموعه درست میکنیم . و تاپیک علوم پزشکی و مهندسی و علوم پایه رو داریم. مرسی.

astronomer_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سمنان
شهر
سمنان

من تصمیم گرفتم اگه رشته های مورد علاقمو تو دانشگاهایی که میخوام قبول نشدم برم هنر.
چند تا سوال هم داشتم ازتون:
1. طراحی صنعتی میشه زیر گروه2 دیگه؟ نخندیدا، ولی با رتبه 156تو زیر گروه2 از منطقه دو قبول میشم؟
معماریو چی؟ دانشگاه تهران منظورمه. :D

2. طراحی صنعتی و معماری آزمون عملی دارن؟ من از این متمرکز نیمه متمرکز سر در نمیارم.

3.اگه رفتم هنر پشیمون شدم باید دویاره کنکور بدم یا میتونم تغییر بدم برم رشته های مهندسی ریاضی؟

• شروع کننده موضوع

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

من تصمیم گرفتم اگه رشته های مورد علاقمو تو دانشگاهایی که میخوام قبول نشدم برم هنر.

نمی‌شه که قبول نشدید برید هنر٬ منظورتون اینه که بعد ریاضی‌ها انتخاب می‌کنید هنر رو؟

1. طراحی صنعتی میشه زیر گروه2 دیگه؟ نخندیدا، ولی با رتبه 156تو زیر گروه2 از منطقه دو قبول میشم؟ با فرض داشتن مقدار ناچیزی سهمیه.
معماریو چی؟ دانشگاه تهران منظورمه.

بله٬ زیرگروه دو هست. منظورتون چیه قبول می‌شید؟ چه دانشگاه و شهری؟ چه سهمیه‌ای دارید؟ معماری هم که مال مهندسی هست و به رتبه‌ی ریاضیتون مربوطه.

2. طراحی صنعتی و معماری آزمون عملی دارن؟ من از این متمرکز نیمه متمرکز سر در نمیارم.

معماریو که گفتم به ریاضی مربوطه و آزمون عملی هم نداره٬ به اصطلاح متمرکزه ولی طراحی صنعتی داره و نیمه متمرکزه.

3.اگه رفتم هنر پشیمون شدم باید دویاره کنکور بدم یا میتونم تغییر بدم برم رشته های مهندسی ریاضی؟

در این باره اطلاعی ندارم.

astronomer_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سمنان
شهر
سمنان

به نقل از علی ع. :
نمی‌شه که قبول نشدید برید هنر٬ منظورتون اینه که بعد ریاضی‌ها انتخاب می‌کنید هنر رو؟
بله. همین منطور رو داشتم. :D

به نقل از علی ع. :
بله٬ زیرگروه دو هست. منظورتون چیه قبول می‌شید؟ چه دانشگاه و شهری؟ چه سهمیه‌ای دارید؟ معماری هم که مال مهندسی هست و به رتبه‌ی ریاضیتون مربوطه.
دانشگاه تهران منظورمه.
معماریو از رشته هنر هم میتونن برن. تو دفترچه دیدم.

• شروع کننده موضوع

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

اون معماری فک کنم مهندسی معماری نیس٬ معماری خالیه که مال دانشگاه هنره. (با توجه به اطلاعاتم می‌گم٬ مطمئن نیستم) ولی آزمون عملی نداره مطمئنا.

• لایک
امتیازات: death

Manfred

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
دانشگاه
هنر تبریز
رشته دانشگاه
معماری

[quote author=فهــیم link=topic=93996.msg856999#msg856999 date=1344189
معماریو از رشته هنر هم میتونن برن. تو دفترچه دیدم.
[/quot جرامن نديدم؟ ميشه جاي دقيق اينو تو دفترجه بكين؟

astronomer_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سمنان
شهر
سمنان

ببین یادم نیست تو معرفی رشته های قلمچی بود یا سنجش! :-[
هر چی میگردم فایلامو کمتر پیداش میکنم. :-[
ولی تا اونجایی که من اطلاع دارم واسه دانشگاه تهران محل تحصیلش تو کرجه.
یکی قراره واسم بپرسه از دانشجوهای دانشگاه تهران، میگم بهتون.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از بره ناقلا :
اگر امکانش هست شما هم تاپیک رو به بخش مشاوره تحصیلی انتقال بدین.اون جا داریم یک مجموعه درست میکنیم . و تاپیک علوم پزشکی و مهندسی و علوم پایه رو داریم. مرسی.
توجه بشه لطفا

• شروع کننده موضوع

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از بره ناقلا :
توجه بشه لطفا
اگه دقت کنین همون موقعی که گفتین تاپیک رو منتقل کردم.

Shakib

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
نجوم - ادبیات
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

سلام آقای علی ع.
شمارتون رو تو مدرسه به زور پیدا کرده بودم تا با شما تماس بگیرم ولی خدا رو شکر شما رو اینجا پیدا کردم و تصمیم گرفتم فعلا همینجا سوالاتم رو بپرسم
رتبه های کنکور هنر من از این قراره:
رتبه کل منطقه 1: 156
رتبه کل کشوری: 224
رتبه زیرگروه 2 منطقه 1: 97
رتبه زیرگروه 2 کشوری: 136
وضعیتم چجوریه ؟ طراحی صنعتی دانشگاه تهران قبول میشم؟
کنکور عملی تا چه حد تأثیر داره؟ ممکنه برام تأثیر منفی داشته باشه؟
کلاس خوب برای آزمون مرحله دوم تو مشهد هست یا حتما باید برم تهران؟ هزینه اش چقدره؟
لطفا راهنماییم کنید
سپاس

• شروع کننده موضوع

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از Shakib :
سلام آقای علی ع.
شمارتون رو تو مدرسه به زور پیدا کرده بودم تا با شما تماس بگیرم ولی خدا رو شکر شما رو اینجا پیدا کردم و تصمیم گرفتم فعلا همینجا سوالاتم رو بپرسم
رتبه های کنکور هنر من از این قراره:
رتبه کل منطقه 1: 156
رتبه کل کشوری: 224
رتبه زیرگروه 2 منطقه 1: 97
رتبه زیرگروه 2 کشوری: 136
وضعیتم چجوریه ؟ طراحی صنعتی دانشگاه تهران قبول میشم؟
کنکور عملی تا چه حد تأثیر داره؟ ممکنه برام تأثیر منفی داشته باشه؟
کلاس خوب برای آزمون مرحله دوم تو مشهد هست یا حتما باید برم تهران؟ هزینه اش چقدره؟
لطفا راهنماییم کنید
سپاس
سلام
رتبه‌ای که مهمه رتبه زیرگروه ۲ منطقه ۱ هست٬ که شما ۹۷ شدید. ببینید به قطعیت نمی‌شه گفت یک نفر قبول می‌شه طراحی صنعتی یکه دانشگاه یا نه چون بستگی به انتخابای نفرای قبلی داره و همچنین آزمون عملی.

آزمون عملی ضریب ۴ اختصاصی داره٬ یعنی بیشترین تاثیر ممکن رو می‌تونه بذاره و هم خیلی می‌تونه کمک کنه هم می‌تونه به ضرر باشه مسلمه اگه از یه مقدار ضعیفتر بشه نمره‌تون تاثیر منفی هم خواهد گذاشت. (یک سری توضیحات توی تاپیک طراحی صنعتی دادم درباره آزمون عملی و سوال‌‌هاش٬ یک سری نمونه سوال هم داشتم اگه پیدا کنم می‌ذارم براتون.)

راستیتش من پارسال که پرسیدم فرد خاصی رو پیدا نکردم توی مشهد که برای آزمون عملی (تاکید می‌کنم فقط آزمون عملی) طراحی صنعتی بتونه مفید باشه٬ ولی کلاس با اساتید خوب برای آزمون عملی ارتباط تصویری (یا همون گرافیک) هست توی مشهد که می‌تونه یه مقادیری کمکتون کنه ولی ماهیت طراحی‌های طراحی صنعتی و گرافیک به کل فرق داره. ولی توی تهران کلاس‌های بسیار خوب هست برا طراحی صنعتی٬ هزینه‌ش هم فک کنم ۱۵۰ تومن بود پارسال.

حالا من براتون باز هم جاهایی که به ذهنم می‌رسه توی مشهد براتون می‌پرسم (لطفا یادآوری هم بهم بکنید توی پ.خ :D) شماره‌ی اون کلاس تهران رو هم اگه خواستید بهتون می‌دم.

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 | آموزشگاه هنری میدیا
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

بسم الله...

در مورد ِ معماری ای که از هنر می شه رفت یه توضیحی!
اون معماری، مهندسی ِ معماری نیست، کاردانی ِ معماری ه که بعد از اینکه می خونید، بهتون فوق ِ دیپلم می دن... واسه لیسانس ِش هم نمی دونم باید چی کار کرد! :D

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

موسیقی نیمه متمرکزه دیگه؟ :-?
بعد آزمون عملیش چه شرایطی داره؟
تقسیم بندی زیر شاخه های آهنگسازی و نوازندگی در چه مقطعیه؟
در آزمون عملی موسیقی حساب و کتاب خاصی وجود داره که هر سال چه تعداد نوازنده از هر ساز میگیرن؟
چه تعداد دانشکده ی موسیقی در کل کشور وجود داره؟

• شروع کننده موضوع

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

بله موسیقی نیمه متمرکز هستش٬ درباره خود آزمون عملیش اطلاعاتی ندارم که چجوری هست.

طبق دفترچه انتخا رشته امسال:

ضرایب آزمون عملی اینجوریه:

Screen_Shot_2012_08_07_at_1_28_36_AM.png

ظرفیت دانشگاه‌ها و تمام رشته‌های مربوط به موسیقی:

Screen_Shot_2012_08_07_at_1_30_45_AM.png

Screen_Shot_2012_08_07_at_1_25_27_AM.png

نوبت دوم یا شبانه هم به این صورته:

Screen_Shot_2012_08_07_at_1_26_31_AM.png

جوجه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
کرج . ری. تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه تهران و دانشگاه ع.پ. ایران
رشته دانشگاه
روان شناسي باليني

من يه چيزي رو اين وسط نفهيدم
اگه انتخاب اولم و بزنم يه رشته نيمه متمركز . انتخاب دومم و يه رشته كه اصلا توي هنر نيستش و دوميه رو مطمئن باشم كه قبول مي شم .
اونوقت مهر مي رم سر كلاس دوميه يا نه ؟

Shakib

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
نجوم - ادبیات
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از جوجه :
من يه چيزي رو اين وسط نفهيدم
اگه انتخاب اولم و بزنم يه رشته نيمه متمركز . انتخاب دومم و يه رشته كه اصلا توي هنر نيستش و دوميه رو مطمئن باشم كه قبول مي شم .
اونوقت مهر مي رم سر كلاس دوميه يا نه ؟

فکر کنم مهر میرین سر کلاس دومیه بعد آبان آزمون عملی اولی رو میدین اگه قبول شدین آذر دانشگاهشو انتخاب میکنین و از بهمن سر کلاس اولی میشینین اگه قبول نشدین همون دومی رو ادامه میدین (خیلی پیچیده شد !!! ~X()

جوجه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
کرج . ری. تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه تهران و دانشگاه ع.پ. ایران
رشته دانشگاه
روان شناسي باليني

به نقل از Shakib :
فکر کنم مهر میرین سر کلاس دومیه بعد آبان آزمون عملی اولی رو میدین اگه قبول شدین آذر دانشگاهشو انتخاب میکنین و از بهمن سر کلاس اولی میشینین اگه قبول نشدین همون دومی رو ادامه میدین (خیلی پیچیده شد !!! ~X()
مي گن اگه آدم رتبه اش زير 50 بشه مي گن مي تونه دو رشته اي كنه بعد از دو ترم معدل بالا شدن .
حالا با اين اوضاع ميشه اگه بهمن رشته هنر ه رو قبول شدم رشته اصلي مو مي شه باهاش بخونم ؟
يعني مهر سال بعدش كه دو ترمه شدم روان شناسي خودمو با نقاشي با هم بخونم !!!

• شروع کننده موضوع

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

دورشته‌ای رو من شنیده بودم برای رتبه زیر ۱۰ هستش٬ حالا نمی‌دونم دیگه. الان دورشته‌ای به چه دردتون می‌خوره؟ مدرک لیسانس تو ایران کاربردی نداره عملا.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

دو رشته ای شدن ربطی به کنکور و انتخاب رشته نداره. باید بعد مدتی تو خود دانشگاه درخواست بدین و خود دانشگاه بررسی میکنه و میگه میتونید یا نه.

البته خیلی ها قبل دانشگاه به دو رشته ای خوندن فکر میکنن ولی بعد دانشگاه عمرا به ذهنشون هم نمیرسه دو رشته ای خوندن. درس های دانشگاه خیلی بیشتر از این حرفهاست که بشه دو رشته رو همزمان باهم خوند مخصوصا دو رشته نامربوط به هم.

بالا