• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حمایتِ خانواده ! :-<

به نظرتون حمایتِ خانواده موثره تو روندِ تحصیلتون ؟!؟!؟

• کلن مربوطه به خانواده !

رای‌ها: 7 10.1%
  • خب ، :-? طبیعیه که موثر باشه !

رای‌ها: 39 56.5%
  • موثره ! ولی خانواده ی من اصن نمیدونن من کلاس چندم ـم ! :-"""

رای‌ها: 7 10.1%
  • بعضی وقتا تاثیرش خوبه ، بعضی وقتا بد !

رای‌ها: 13 18.8%
  • هیچ تاثیری نداره ! :>

رای‌ها: 3 4.3%

• رای‌دهندگان
    69
  • شروع کننده موضوع

mahta.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یـکـ١
شهر
تـــهــرانــــ
الان چن روزه دارم فکر میکنم دقیقا سوالُ چه جوری مطرح کنم !

تاپیک تغییرِ نام میده ، از این به بعد در موردِ همین که "حمایتِ خانواده رو چجوری جلب کنیم" بحث کنید لطفا !

با تشکر از شما و از سوگند !

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
پاسخ : حمایتِ خانواده ! :-<

خانواده معمولا" با صحبت کردن در مورد ویترین المپیاد راضی و همراه میشن.

mahen1375

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
دو بار مرحله اول فیزیک یه بار کامپیوتر یه بار ریاضی!
دانشگاه
اگه خدا بخواد شریف
رشته دانشگاه
عمران سازه برق ریاضی محض فی

خانواده من با المپیاد مخالفن و میگن کنکور بخون :-w :-w
چون تو نیشابور مرحله 2 هایی که قبول میشن خیلی کمن :-s :-s بیشتر والدین ترجیح میدن بچه هاشون برای کنکور بخونن تا المپیاد X-( X-(

جیرجیرک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــــــــــــــان2
شهر
مشد

به نقل از mahen1375 :
خانواده من با المپیاد مخالفن و میگن کنکور بخون :-w :-w
چون تو نیشابور مرحله 2 هایی که قبول میشن خیلی کمن :-s :-s بیشتر والدین ترجیح میدن بچه هاشون برای کنکور بخونن تا المپیاد X-( X-(
بیشتر جاها همین طوریه نیگران نباش :|

• شروع کننده موضوع

mahta.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یـکـ١
شهر
تـــهــرانــــ

خب الان راه کار بگید !
چه جوری میتونیم خانواده رو با خودمون همراه کنیم طوریکه به جای مخالفت کمکمون کنن !
البته من خانواده ـم کلن با کنکورُ اینا هم موافق نیستن ! :-"
از نظرِ پشتیبانیِ چیزایی که میخایم عالین اصولا پدر مادر ها ؛ ولی مثلن مادرِ من اگه برای یه چیزی که به مدرسهُ کنکورُ المپیادُ اینجور چیزا ربط داره ، لازم باشه جایی بره یا حتا وقتایی که برای اعتراضُ اینا خانواده ها لازم باشه که برَن ، نمیره اصن ! نظرش اینه که کارِ خودمِ و خودم برم ! :)
البته در اکثرِ مواقع همین طوریه .. من خودم ثبتِ نام میکنم ؛ خودم کارنامه میگیرم .. :-"" :D

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

نمیدونم منظورتون دقیقا" از حمایت چیه .

دقیقا" یعنی چی ؟ یعنی چیکار باید انجام بدن ... کلا" کار خاصی فکر نمیکنم خانواده انجام بدن ... به جز یه سری کار های جزئی مثل کلاس های المپیاد .

کسی که به کاری علاقه داشته باشه اون رو انجام میده دیگه ... مثلا" مطالعه ی یه کتاب ...

پدر و مادر ها که نمیان بگن حق نداری فلان درس رو بخونی و ...

خب من دوست دارم فیزیک یا ریاضی بخونم ... خب کسی نمیاد گیر بده به من ...

جیرجیرک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــــــــــــــان2
شهر
مشد

به نقل از H O S E I N :
نمیدونم منظورتون دقیقا" از حمایت چیه .

دقیقا" یعنی چی ؟ یعنی چیکار باید انجام بدن ... کلا" کار خاصی فکر نمیکنم خانواده انجام بدن ... به جز یه سری کار های جزئی مثل کلاس های المپیاد .

کسی که به کاری علاقه داشته باشه اون رو انجام میده دیگه ... مثلا" مطالعه ی یه کتاب ...

پدر و مادر ها که نمیان بگن حق نداری فلان درس رو بخونی و ...

خب من دوست دارم فیزیک یا ریاضی بخونم ... خب کسی نمیاد گیر بده به من ...
مطمئنی همه اینطوریَن :|
نمونش خوده من :|

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از R @ Y :
مطمئنی همه اینطوریَن :|
نمونش خوده من :|

یعنی پدر و مادرتون نمیذارن درس بخونید ؟؟

جیرجیرک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــــــــــــــان2
شهر
مشد

خونواده هایی هستن که به نحوه درس خوندن گیر بدن و بگن بشین همه درسارو بخون ...همرو به یه اندازه تا موفق شی :|
مثلن من اگه امتحان داشته باشم جایی دعوت باشیم بابام میگه حتمن بیا بعد من میگم لای این کتابو یه بار باز نکردم باس بخونم ....باز بابام :همینه دیه واس المپیاد میخونی اینطوری میشه.........باز من:.........................باز بابام:
و همین طور ادامه دارد :rolleyes:
نه اینکه بگم خیلی رو اعصاب باشه ها نه....خدایی تا همینجاشم خیلی پشتم بودن ولی این مسائلم هس :|

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از R @ Y :
خونواده هایی هستن که به نحوه درس خوندن گیر بدن و بگن بشین همه درسارو بخون ...همرو به یه اندازه تا موفق شی :|
مثلن من اگه امتحان داشته باشم جایی دعوت باشیم بابام میگه حتمن بیا بعد من میگم لای این کتابو یه بار باز نکردم باس بخونم ....باز بابام :همینه دیه واس المپیاد میخونی اینطوری میشه.........باز من:.........................باز بابام:
و همین طور ادامه دارد :rolleyes:
نه اینکه بگم خیلی رو اعصاب باشه ها نه....خدایی تا همینجاشم خیلی پشتم بودن ولی این مسائلم هس :|

خب راهش همینه که از مزایای المپیاد (به خصوص مزایای مدال) صحبت کنید (هر چند مزایای خاصی نداره ولی باید سعی کنی بزرگ جلوه شون بدی) .

البته در مورد مهمونی و اینا ...

من خودم خیلی وقتا به بهونه ی المپیاد نمیرفتم بعدشم المپیاد نمیخوندم.

حذف درسم که میگرفتم همینطوری بود. تو حذف درس آدم باید استراحت کنه . بعدش بیاد خونه درس بخونه.

farnoosh hashemi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان یـک
شهر
تــهــران
مدال المپیاد
مرحله دوم 24 امین المپیاد کامپیوتر -ناکامی در مرحله۳
دانشگاه
صنعتی شریف

حمایت ِ درسی ُ اینا که زیاد انجام میدن!
تو زمینه ی المپیاد هم حمایت مالی ُ کلاس ُ اینا هس ولی حمایت ِ روحی نیس!!!یعنی مامان ُ بابای من میگن مثه آدم بشین وا3 کنکور بخون...و این اکثرا بده ! من خودم گاهی که اعصابن به هم میریزه ، به جای این که دلداری بدن فوری ازم میپرسن :خوب بهتر نیس المپیاد ُ یزاری کنار ُ از این جور چیزا! :|

kia.celever

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی ۳
شهر
تهران

به نقل از Farnoosh_H :
حمایت ِ درسی ُ اینا که زیاد انجام میدن!
تو زمینه ی المپیاد هم حمایت مالی ُ کلاس ُ اینا هس ولی حمایت ِ روحی نیس!!!یعنی مامان ُ بابای من میگن مثه آدم بشین وا3 کنکور بخون...و این اکثرا بده ! من خودم گاهی که اعصابن به هم میریزه ، به جای این که دلداری بدن فوری ازم میپرسن :خوب بهتر نیس المپیاد ُ یزاری کنار ُ از این جور چیزا! :|
منم دقیقاً این مشکلو دارم!
خانواده اصن به مدال آوردن ما امیدی ندارن! (حالا بگذریم که خودمون هم امید نداریم ... :D)
ولی (حداقل خانواده من) هدف المپیاد رو فقط در مدال آوردن می بینن که اونم به خاطر معاف شدن از کنکوره ...
یعنی علاقه و اینا مهم نیست واسشون! براشون علاقه من به المپیاد مثل علاقم به بازی کردن با کامپیوتره! :D (حالا یکم اغراق کردم ... :-")

• شروع کننده موضوع

mahta.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یـکـ١
شهر
تـــهــرانــــ

بچه ها تاپیک کلن داره واسه خودش یه راهِ دیگه میره ها !
الان هر کی میاد میگه که چه مشکلی داره ! هدف این نیس اصلن .

به نقل از MAH :
خب الان راه کار بگید !
چه جوری میتونیم خانواده رو با خودمون همراه کنیم طوریکه به جای مخالفت کمکمون کنن !

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

یه خورده اش که البته طبیعیه. یعنی نباید انتظار داشته باشید کل ملت اطراف بهتون انرژی بدن.

وضعیت خود من این طوری بود :

یه سری از بچه های مدرسه که میگفتن هیچی نمیشی

خانواده که تا قبل از قبولی مرحله دوم زیاد توجهی نداشتن ( ولی مانع هم نبودن) فقط وقتی کارنامه ام میومد انتظار داشتن من جزو نفرات 1 تا 3 مدرسه باشم.

معاون و مسئولین مدرسه که منو در حد خیار هم حساب نمیکردن (قبل از اومدن معلم المپیاد)

اومدن یه معلم المپیاد که همش میگفت من میدونم تو طلا میشی و اینو به همه ی معاونا و معلم المپیاد های دیگه میگفت. خب یه خورده جو بهتر شد.

مرحله یک برگزار شد و من نسبتا" خراب کردم . قبول شدم ولی درصدم بالا نبود. دوستم جزو رتبه های برتر شد (مرحله دوم هم البته قبول شد) و خب من :| و دوباره یه مقدار جو منفی شد نسبت به من .وقتی از آزمون رسیدم خونه گریه کردم :D . من و دوستم بغل دستی بودیم تو کلاس. یه موضوعی وجود داشت اونم این بود که من سال دوم مرحله اول قبول نشدم و همین دوستم قبول شد و از اون موقع یه مقدار جو برای من خراب شده بود.

یکی از انگیزه هام همین قبول نشدن مرحله اول سال دوم بود. المپیاد ریاضی هامون بیشترشون قبول شدن. دوست من هم فیزیک قبول شد. از اون به بعد این ریاضیا مداوم تیکه مینداختن که "هه ... تو مرحله یک قبول نشدی میخوای بری دوره " . این مثل تازیانه به من میخورد و باعث میشد من بیشتر کار کنم (از ریاضی هامون سال دوم کسی قبول نشد و سال سوم هم فقط یکیشون قبول شد که اتفاقا" اون اهل کنایه زدن نبود )

در طول زندگی المپیادی یه سری آدم ضعیف النفس هستن که تا جایی که میتونین در برابر حرفاشون گوشتونو بگیرید و داد بزنید و فرار کنید. یکی از همینا شده بود یکی از دوستان نزدیک بنده. که خیلی وقتا میگفت "من میدونم تو قبول نمیشی " ، " این انرژیا و حلیا خیلی خفنن اصلن تو در حدی نیستی که قبول بشی " و از این حرفا . خیلی اذیتم میکرد/

بعد از خراب کردن مرحله یک عزم خودمو جزم ( جذم جضم جظم ؟) کردم و تصمیم گرفتم در حدی کار کنم که مرحله دو بالای 90 بزنم (کف فیزیک اغلب رو 60 درصده) . و واقعا" هم کار کردم ... ضعفامو سعی کردم برطرف کنم ... الحمدالله خوب هم موفق شدم ... تو آزمونام به 90 درصد میانگین نرسیدم ... ولی به بالای 80 درصد رسیدم ... رفتم سر جلسه و با آزمونی مواجه شدم که در طول تاریخ المپیاد بی سابقه بود ... سوالای آزمون از قبل اعلام شده بود که 7 تاست. من گفتم میرم 6 تا رو کامل حل میکنم و یکیشو نصف نهایتا" اگه خیلی بد حل کنم این طوری بشه و حتما" هم جزو 1 تا 10 آزمون میشم.. آزمون دادم و نهایتا" از هفتا سوال به اندازه 4 تا سوال نمره گرفتم (خیلی دسته بالاش این بود) . شدیدا" حالم گرفته بود (برای اولین بار حال دوستم هم گرفته بود) . تقریبا" نا امید شده بودم. خلاصه گذشت و گذشت و گذشت تا این که نتایج اومد و من در کمال ناباوری قبول شده بودم. احساس آرامش میکردم. احساس میکردم که 1- دهن یه عده بسته شد 2- خانواده ام هم اعتمادشون بهم جلب شد 3- فشارِ انتظاری که مدرسه و معاون و مدیر ازم داشتن برطرف شد. با خودم گفتم از این به بعد با آرامش ادامه میدم.

ولی کور خونده بودم . چند روز پیش رفته بودم مدرسه ( با دوستم) . اون جا فهمیدیم اوضاع نه تنها بهتر نشده بلکه وخیم تر هم شده. حالا یه جماعت بزرگتری انتظار مدال طلا دارن . و یه فشار مضاعف دوباره ایجاد شده . ولی من دیگه برام مهم نیست. بالاخره یه جایی این انتظارات باید تموم بشه .

کلا" بهتون توصیه میکنم دنبال جلب رضایت این و اون نباشید. چون بیچاره میشید. کسی که مرحله اول قبول نمیشه یه بار تأسف میخوره و یه بار استرس داره و نهایتا" یه بار مورد سرزنش و نگاه بد بقیه قرار میگیره. ولی هر چی بیای جلوتر دردسرت بیشتر میشه.

استرسی که سر مرحله دو تحمل کردم شاید 10 برابر مرحله 1 باشه. و استرسی که الآن دارم شاید 10 برابر مرحله دو باشه.

fateme.n

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجفآباد
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر

من خونوادم انتظار دارند خوب پیشرفت کنم تو المپ چون دارند خرج میکنند (بقول خودشون)
دوستام خیلی جوشون المپیادی نیست ولی یکیشون که هست منبع انرژی مثبته :)
تو فامیل هم همه انتظار یه رتبه تک رقمی کنکور یا مدال المپیاد دارند تا شاید اونا بهش افتخار کنند [-(
درکل ازم انتظار دارن البته خونواده بابام با مادرم فرق دارند طرف پدرم خیلی کاری ندارند چون دخترعمه ای دارم که داره المپ میخونه البته شاید چون من دارم میخونم :-?
طرف مادرم بیشتر برا خودشون میگند البته انرژی مثبتند زیاد >:D<
مدرسه هم هنوز باهاش روبرو نشدم :-w

• لایک
امتیازات: MV
  • شروع کننده موضوع

mahta.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یـکـ١
شهر
تـــهــرانــــ

تاپیک باز میشه !
اگه توجه کنین به هدفِش ، باز هم میمونه ..
با تشکر از همکاری :)

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

من خودم این مشکل رُ داشتم و دارم هنوزم البته :-<
به نظر من اول از فواید المپیاد بگید.منظورم مدال و عضویت تو بنیاد نخبگان و اینا نه.
بهشون بگید المپیادی طرز درس خوندش درست هست.چون میدونه چه جوری باید درس بخونه وقت کمتری میذاره برای خوندن درسای دیه و نتیجه بهتری میگیره
اگر اصرار بر این هست که حتمن درس های مدرسه رو هم برسونید با همین دلیل بالا قانع کنیدشون که میتونید.والبته اگه خودتون بخواید حتمن و حتمن میرسونید درس مدرسه رو
هنر المپیادی به اینه که شاخ باشه در تمام موارد اصولن :D :D
به پدر و مادر تون بگین المپیاد فکر شما رو باز میکنه...استقامت بهتون یاد میده...و یک نکته ی مهم دیگه...از نتایج کنکور امسال و از اینکه المپیادی ها ترکوندن بگید
من خودم افراد زیادی میشناسم رد شده ی مرحله دو بودن و رتبه های عالی آوردن....این هر سال اتفاق میوفته
اینایی هم که میگین حقیقت هست.
خلاصه حرفم اینه بهشون اطلاع رسانی کنید.اونا دقیقن نمیدونن المپیاد چی هست 8->

morva

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
مدال المپیاد
تمام شد...

به نقل از H O S E I N :
یعنی پدر و مادرتون نمیذارن درس بخونید ؟؟
[/quote
شاید در باور هیچ کس نگنجه
ولی بله خانواده ی تحصیل کرده ی من نمیزارن بخونم

مهرنوش.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سمنان
شهر
سمنان

سلام بچه ها من اولم میرم دوم میخوام از تابستون شروع کنم به خوندن
اما مامانم اینا میگن اگه این انرژی رو که میخوای واسه المپ بذاری واسه کنکور بذاری بهتر :-<
بعد اصرار من میگه درکل اگه دوست داری برو :)
ولی اگه از درست تو سال دوم عقب بیفتی نمیذارم ادامه بدی من چیکار کنم یعنی میتونم هردو تارو باهم داشته باشم #-o :-?

sara.a1999

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
یک کوله بار عشق به ریاضی-برنز 95

به نقل از مهرنوش. :
سلام بچه ها من اولم میرم دوم میخوام از تابستون شروع کنم به خوندن
اما مامانم اینا میگن اگه این انرژی رو که میخوای واسه المپ بذاری واسه کنکور بذاری بهتر :-<
بعد اصرار من میگه درکل اگه دوست داری برو :)
ولی اگه از درست تو سال دوم عقب بیفتی نمیذارم ادامه بدی من چیکار کنم یعنی میتونم هردو تارو باهم داشته باشم #-o :-?
از نظر من در سال های اخیر با کلاس های فشرده ای که همه برای کنکور می روند، دیگر کنکور رقابت کاملا عادلانه ای نیست چون فقط حافظه ای خوب می خواهد و هوش و استعداد ضایع می شوند.
بنابراین تنها عرصه برای رقابت واقعی هوشی المپیاد است.
فکر می کنم اینها کافی باشند! :D

بالا