• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گیتار

• شروع کننده موضوع Dizzy
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی
سلام بچه ها

به نظرم گیتار یک سازی هست که بسیار مظلوم واقع شده و این طور جا افتاده تو افکار عام که با یک یا دوسال گیتار زدن دیگه آدم خدا میشه تو این ساز، گیتار رو در 4 تا آکورد می بینن و فکر می کنن گیتار زدن به اصطلاح "ساده" هست.

تو این تاپیک، هدف من:
1- برطرف کردن این افکار احمقانه
2- معرفی سبک های مختلف گیتار
3- دادن اطلاعات جانبی که لازمه هر نوازنده ی گیتار بدونه
4- معرفی انواع گیتار ها

طبیعتا من هم چیز زیادی نمی دونم.بیاید اطلاعاتمون رو بریزیم رو هم تا یه چیز خوب ازش در بیاد :D

(کپی-پیست ممنوع)

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی
پاسخ : گیتار

این افکار احمقانه شامل میشه اونی که تو گفتی هم :D

انواع مختلف گیتار ها:

گیتار فلامنکو یا اسپنیش:
g28.gif

معمولا پهلوها و پشت گیتار از جنس سرو اسپانیایی رنگ روشن، دسته ی گیتار از جنس سدر (یا ...)، صفحه ی انگشت گذاری از جنس آبنوس،خرک از جنس پائولو سانتو، تیغه خرک و تیغه سردست از جنس استخوان
برای محافظت از گیتار در مقابل ضربات ناخن (تکنیک گلپ در گیتار فلامنکو) هم روی صفحه، "گلپیدور" (از جنس پلاستیک شفاف) نصب می کنند.با ناخن نواخته می شود.با توجه به این که سیم های گیتار از پایین به بالا شمرده می شوند،3 سیم اول نایلونی هستند.جنس سیم 4 و 5 و 6 از رشته تارهای نایلونی که دورشان رشته های ظریف فلزی پیچیده شده، می باشد.
گیتار کلاسیک
untitled.bmp

پهلوها و پشت گیتار از جنس پاتولو سانتو، صفحه ی جلویی آن از صنوبر آلمانی یا سدر کانادائی هست.نسبت به گیتار فلامنکو صدای بم تری داره.به نظرم ابهت بیش تری داره صداش.اگه تو عکس ها ریز بشید(از دید پهلو) می بینید که پهن تر هست گیتار کلاسیک.با ناخن نواخته می شود.سیم در این نوع مثل نوع قبل است.
گیتار آکوستیک
acoustic_guitar.jpg

جنس سیم ها متفاوت با دو نوع قبلی گیتار و هر 6 سیم فلزی هستند.معمولا با پیک نواخته میشه.تا لبه ی بدنه 14 فرت داره (درحالی که دو نوع قبلی 12 فرت داشتند)

منبع:
کتاب هنر گیتار فلامنکو (از خوان مارتین)
اطلاعات شخصی :D

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

double_bass.jpg

درسته ، این ساز به خانواده ی گیتار تعلق نداره...
ولی این ساز ینی کنتر باس مادر بیس گیتار محسوب میشه و ایده اولیه ی بیس گیتار از این ساز گرفته شده...
طبیعتا نواختن ساز غول آسایی مثه کنتر باس دشواری های خاص خودش رو داشت که با اختراع بیس گیتار بخشی از این مشکلات برطرف شد.

بیس گیتار به طور کلی در دو نوع آکوستیک و الکتریک تولید میشه...

آکوستیک بیس گیتار
35479_l.jpg

الکتریک بیس گیتار
019-0460-706.jpg

بیس گیتار در محدوده ی باس کوک میشه و یک اکتاو از الکتریک گیتار پایین تره.
دسته و فرت های بیس گیتار بلند تر از الکتریک گیتاره... سیم های بیس کلفت تر از الکتریکه... در کل بیس گیتار بزرگ تر از الکتریکه
معمول ترین نوع بیس 4 سیم داره ولی انواع 5 و 6 سیمش هم کاربرد داره... البته 12 سیم و حتی بیشتر هم تولید میشه ولی کاربرد چندانی نداره و جنبه ی تزئینی داره...

بیس در انواع فرتلس (بدون فرت بندی) هم وجود داره...

بیس فرتلس
1979--fretless-precision-bass.jpg

نوع فرت دار بیس معمولا 24 فرت داره...

این یه توضیح مقدماتی در مورد بیس گیتار بود...

Masih-j

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان

یه مقدمه در مورد گیتار الکتریک البته خیلی ناقصه:
گیتار الکتریک سازیه که انواع مختلفی داره توی خیلی از سبک های استفاده می شه . و اما ساز تخصصی توی سبک های راک و متال هست و توی بلوز و جز هم استفاده زیادی ازش می شه .
قطعه ای به نام پیکاپ روی گیتار الکتریک وجود داره که ازتعاشات سیم را می گیره و به دستگاهی به نام آمپلیفایر منتقل می کنه . آمپلیفایر اون ها را تقویت می کنه و نهایتا پخش می کنه .
صدای گیتار الکتریک در حالت عادی خیلی شبیه به صدای گیتار آکوستیک هست و بین آمپلیفایر و گیتار دستگاه افکتور قرار می گیره که تغییراتی روی صدا ایجاد می کنه . افکت ها انواع مختلف دارن که هر کدوم تغییرات مختلفی را روی صدا ایجاد می کنن . افکت دیستروشن ( Distortion ) که خیلی کاربرد داره تقریبا روی همه ی آمپلیفایر ها وجود داره .
توی سبک ها و آهنگ های مختلف افکت های مختلف را با هم ترکیب می کنند تا به صدای مورد نظر برسند .
گیتار الکتریک از نظر نوع و شکل و ... خیلی متنوعه . که هر کدوم کاربرد های مختلف توی سبک های مختلف دارند .
نوع پیکاپ ، جنس و نوع چوب بدنه ، نوع بریدج و ... همه روی صدای گیتار الکتریک تاثیر دارند .
از نظر نوع بدنه گیتار الکتریک را به دو نوع بدنه توخالی و توپر تقسیم می کنند که گیتار الکتریک با بدنه های توخالی کاربرد خیلی کمتری دارند . اینجا هم چند مدل معروف گیتار الکتریک از برند های معروف را معرفی کرده که می تونید ببینید . ( البته این فقط چند مدله و تنوع گیتار الکتریک خیلی بیشتر از این هاست . )
گیتار الکتریک معمولا 6 سیم و 22 یا 24 فرت دارند .

خب این یه توضیحات کلی در مورد گیتار الکتریک . فکر می کنم یه راهنمایی برای کسایی که می خوان تازه انواع مختلف گیتار را یاد بگیرن و بخرن بذاریم خوب باشه .
راهنمایی در مورد شروع و خرید گیتار الکتریک :
برای یادگیری گیتار الکتریک در سبک های مختلف کتاب ها و متد های زیادی هست و حتما برید پیش یه استاد خوب . چون این ساز تکنیک های زیادی داره و لازمه که تکنیک ها را درست یاد بگیرید.
اول کار شما به یه گیتار الکتریک ، یه آمپلیفایر و یه سیم و پیک ( مضراب ) نیاز دارید بعد از یه مدت می تونید با توجه به نیازتون یه مالتی افکت یا افکت های مختلف بخرید .
برای خرید گیتار حداقل 300 400 تومن و برای آمپلیفایر حداقل 200 300 خرج کنید ( البته قیمت ها حدودیه ) توی این رنج قیمت و برای شروع هم سبکی که کار می کنید خیلی مهم نیست . توی این فروم هم یه سری تاپیک در مورد راهنمایی خرید گیتار الکتریک هست.

بعد از یه مدت که دستتون راه افتاد و یه سری تکنیک ها را یاد گرفتید می تونید شروع کنید به کاور کردن آهنگ های مختلف سبکتون .

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

انواع گیتارها رو شناختیم.میریم سر بقیه مسائل:
گیتار فلامنکو در سبک فلامنکو، گیتار کلاسیک در سبک کلاسیک استفاده میشه.گیتارهایی که ما داریم بیش تر شبیه گیتار کلاسیک هست تا فلامنکو.کلا گیتار فلامنکو تفاوت خیلی فاحش نداره با گیتار کلاسیک.فقط صدایی که تولید می کنند یک مقدار متفاوته.گیتار فلامنکو صدایی ترد و تیزی داره.
گیتار آکوستیک هم معمولا تو سبک soft rock و خیلی سبکای دیگه استفاده می شه.

نحوه گرفتن گیتار در سبک فلامنکو به صورت زیر هست:
j_martin14_337x420.jpg

ایشون هم استاد خوان مارتین هستند.دلیل این که گفتم استاد اینه که واقعا استادند و مدرسه ی فلامنکو دارند :D یک بار هم در ایران کنسرت داشتن و چند سال هست که داور جشنواره موسیقی فجر هستند.
نحوه گرفتن گیتار در سبک کلاسیک:
john-williams-2.jpg

حالت معمولی گرفتن گیتار هم که همه می دونید.گودی گیتار باید با پای راست پر شه ...
تو فلامنکو میشه از حالت معمولی گرفتن هم استفاده کرد.
این تفاوت ها هم فقط به خاطر قر و قیافه نیست :D واقعا می تونه در نواختن سبک مورد نظر کمک کنه.

بعد ازین قسمت می خوام توضیحاتی در مورد سبک فلامنکو بدم و چون در مورد سبک کلاسیک و جز و بلوز چیزی نمی دونم به اون صورت،خواهشمندم یکی که اطلاعات داره بیاد برامون در مورد اون سبک ها توضیح بده :D (;

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

نوازندگی بیس و تا حدودی نوازندگیه الکتریک بدون آشنایی اولیه با گیتار کلاسیک و یا گیتار آکوستیک کار خیلی سخت تریه... مخصوصا آشنایی نسبتا کاملی با گیتار آکوستیک برای کسی که میخواد نوازندگیه بیس رو شروع کنه به شدت لازمه...
من خودم مستقیم با بیس شروع کردم و همین مسئله خیلی به ضررم تموم و کارم رو سخت تر کرد... #S-:
در کل فک میکنم گیتار آکوستیک یه ساز پایه برای یادگیریه انواع گیتار باشه... موافقین؟ :-?

Masih-j

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان

به نقل از میکا :
نوازندگی بیس و تا حدودی نوازندگیه الکتریک بدون آشنایی اولیه با گیتار کلاسیک و یا گیتار آکوستیک کار خیلی سخت تریه... مخصوصا آشنایی نسبتا کاملی با گیتار آکوستیک برای کسی که میخواد نوازندگیه بیس رو شروع کنه به شدت لازمه...
من خودم مستقیم با بیس شروع کردم و همین مسئله خیلی به ضررم تموم و کارم رو سخت تر کرد... :-<
در کل فک میکنم گیتار آکوستیک یه ساز پایه برای یادگیریه انواع گیتار باشه... موافقین؟ :-?
آره برای الکتریک فکر می کنم لازم باشه فرد اول یکم آکوستیک کار کنه تا دستش قوی بشه . استاد من کتاب نوازندگی لید گیتار و ریتم گیتار هوی متال تروی استتینا را با من کار می کرد .همون اول کتاب تکنیک های hammer on ، pull off و یکم جلوتر که می رفتیم ویبره و بند و ... توش بود که برای این که این تکنیک ها را بشه اجرا کرد باید دست تا حدی قوی باشه وگرنه اجرای تکنیک ها خیلی سخت می شه . من خودم با گیتار آکوستیک شروع نکردم ولی یه اول کار حدود 2 3 ماهی استادم یه سری کارای کلاسیک و ایرانی را می داد من با پیک با گیتار الکتریک بزنم .
یه حدود دو ماه پیش علاقه مند شدم که برم کلاسیک هم یاد بگیرم و اون را هم ادامه بدم .

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

سبک فلامنکو ترکیبی از سبک هند و عرب و اسپانیایی هست و در اسپانیا به وجود اومده.
در این سبک، گیتار از عناصر اصلی هست.تو بعضی آهنگ ها کاخون (نوعی ساز ضربی)، پالماس (تکنیک دست زدن که انواع مختلف داره) و ... هم استفاده میشه.
تکنیک های مختلف در گیتار فلامنکو:
سه نوع ضربه به سیم داریم:آپویاندو (انگشتان صاف و تکیه به سیم قبل) ،تیراندو (انگشتان خم و بدون تکیه )،پیکادو (انگشتان خم با تکیه به سیم قبل)
راسگوادو (42 نوع مختلف داره)
ترمولو
لگاتو (چکشی، کششی)
گلپ (ضربه ی ناخن به صفحه ی گیتار)
آلزاپوا
آراستره
آرپژ (انواع مختلف داره)
و ...
در ضمن یک وسیله ای هم استفاده میشه در فلامنکو به نام سجیلا یا همون باره بند.بسته میشه دور دسته گیتار و سیم ها رو از باره مورد نظر می گیره و باعث می شه صدا زیر شه طبیعتا.هرجا که بسته شه فرض می کنیم دسته ی گیتار ازون جا شروع شده و تغییری در نت ها داده نمی شه.فقط مثلا بالای قطعا می نویسه سجیلا در فرت دوم

ما در سبک کلاسیک اگه بخوایم نشون بدیم یک نت قراره قوی تر زده شه که علامت روش قرار می گیره ولی در سبک فلامنکو ما توکه های مختلف داریم که هر کدوم کمپاس ( ساختار ریتمی) و تاکید ضرب های مربوط به خودشو داره.حالا یعنی چی؟ یعنی مثلا ریتم توکه ی "سولئارس" بر پایه ی 12 ضرب با فواصل مساوی هست که ضرب های 3 6 8 10 قوی تر زده می شن. (ضرب 12 هم به گونه ای متفاوت نواخته می شه).در این توکه هر دوره ی 12 ضربی یک کمپاس تشکیل می ده.
احتمالا الان ذهنتون درگیره که توکه یعنی چی؟! :D
توکه 3 تا معنی داره که معنی اصلیش درواقع یعنی "یکی از اشکال مختلف ریتمیک".می دونم نفهمیدید واسه همین در ادامه مثال می زنم.
چندتا از توکه های مهم در فلامنکو: سگریاس، آلگریاس، فاروکا، بولریاس، تانگوس، فاندانگوس، مالاگوئنا و ...
در مورد مثال توکه: ببینید مثلا پاکو د لوسیا یک آهنگ داره به اسم فاندانگوس، خوان مارتین یک آهنگ داره به نام فاندانگوس، پاکو پنیا و ... هم همین طور.این آهنگ ها خیلی فرق دارند ولی تم اصلی همشون در توکه فاندانگوس قرار می گیره.پس هرموقع خواستید یک آهنگ فلامنکو دانلود کنید باید اسم آهنگساز هم بدونید وگرنه مثلا سرچ کنید Granadinas ممکنه مثلا 15 نوع مختلف گرانادیناس ببینید و بشنوید. (خواستم بگم 1000 نوع دیدم دیگه اغراقه از مبالغه هم می گذره :D)
البته توکه های آزاد هم داریم.یعنی قطعه ای که اسمی داره خارج از اسم توکه ها.
اشعار هر توکه مختلفه.مثلا سولئارس بیش تر پوچی و مرگ و غم و این صحبتاس مضمونش.

قطعه ی Tientos هم که آپ کردم براتون رو گوش بدید که بفهمید گیتار زدن در آکورد خلاصه نمی شه :D
ممنون میشم نظرتون رو در مورد قطعه بدونم.این قطعه یا مال paco pena یا paco de lucia هست، نمی دونم :-?? درهر صورت یک نوازنده داره :D

توضیحات:این پست هم با پشتوانه ی ذهنی از توضیحات کتاب خوان مارتین نوشتم.سوالی هست درخدمتم (;

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از میکا :
نه. :D برای بیس و الکتریک شاید ولی برای کلاسیک و فلامنکو اصلا.چون اون دو تا باید با ناخن نواخته شن و باید 5 انگشت دست راستت برای نواختن قوی باشن و کلی تمرین و ... داره. ولی در آکوستیک از پیک استفاده می شه.

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از تـــــــــــــــارا :
نه. :D برای بیس و الکتریک شاید ولی برای کلاسیک و فلامنکو اصلا.چون اون دو تا باید با ناخن نواخته شن و باید 5 انگشت دست راستت برای نواختن قوی باشن و کلی تمرین و ... داره. ولی در آکوستیک از پیک استفاده می شه.
برای کلاسیک و فلامینکو حداقل سرعت و دقت دست چپ رو بالاتر میبره... در تئوری موسیقی هم به فهم و درک بهتر مفاهیم کمک میکنه...
ولی خب قبول دارم بیشترین تاثیر رو در بیس و الکتریک داره... :)

• لایک
امتیازات: Dizzy
  • شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از میکا :
برای کلاسیک و فلامینکو حداقل سرعت و دقت دست چپ رو بالاتر میبره... در تئوری موسیقی هم به فهم و درک بهتر مفاهیم کمک میکنه...
ولی خب قبول دارم بیشترین تاثیر رو در بیس و الکتریک داره... :)
اگه بخوای دست چپتو قوی کنی خب میری رو همون گیتار کلاسیک یا فلامنکو می زنی دیگه :D در تئوری موسیقی هم که بخوای فهمتو بالا ببری از همون کلاسیک یا فلامنکو شروع می کنی :D اگه از آکوستیک شروع کنی خرید بی مورده.ولی برای شروع الکتریک و بیس قطعا لازمه آکوستیک (;

ضمن این که ساز "عود" مادر گیتار هستش :D

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از تـــــــــــــــارا :
اگه بخوای دست چپتو قوی کنی خب میری رو همون گیتار کلاسیک یا فلامنکو می زنی دیگه :D در تئوری موسیقی هم که بخوای فهمتو بالا ببری از همون کلاسیک یا فلامنکو شروع می کنی :D اگه از آکوستیک شروع کنی خرید بی مورده.ولی برای شروع الکتریک و بیس قطعا لازمه آکوستیک (;

ضمن این که ساز "عود" مادر گیتار هستش :D
حرفت کاملا منطقیه... :D

درسته عود مامانه گیتاره ولی ایده اصلیه بیس از کنتر باس گرفته شده و با گیتار ترکیب شده... :)
ینی یه جورایی بیس 2تا مامان داره... :-"

• لایک

farzad131074

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
سلام
شهر
تهران

سلام
من میخواستم درباره ی یه گیتار به اسم گیتار ( آویشن ) اطلاعات بهم بدین .
اصلا تو ایران هست یا نه ؟؟؟
قیمتش ؟؟؟؟
از کجا گیر بیارم ؟؟؟
نوع صداش .
چه مارکی بهتره ؟؟؟

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از farzad131074 :
سلام
قیمتش ؟؟؟؟
از کجا گیر بیارم ؟؟؟
نوع صداش .
چه مارکی بهتره ؟؟؟
من در مورد گیتار آویشن نشنیدم تا حالا راستش.ولی تا دوشنبه می تونم از استادم بپرسم بهت خبر بدم.
این که چه مارکی بهتره، باید ببینی گیتارو واسه چی می خوای.گیتار "آپاراچیا" خیلی گیتار خوبیه.البته خب بستگی به مدلشم داره.فکر کنم از 300 تومان شرو شه تا 8 میلیون و اینا :D
اطلاعات دقیق رو دوشنبه بهت میدم (;

pardis 78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قم
شهر
قم

به نقل از farzad131074 :
سلام
قیمتش ؟؟؟؟
از کجا گیر بیارم ؟؟؟
نوع صداش .
چه مارکی بهتره ؟؟؟
منم اسم گیتار آویشن رو نشنیده ام
مارک هم به نظرم یاماها از همه بهتره . c70 هم صداش خوبه هم قیمتش فکر کنم 200 تومن باشه

farzad131074

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
سلام
شهر
تهران

خوب یه سوال دیگه
میخوام یه گیتار بگین با مارک مناسب برای پاپ زدن ؟؟؟؟؟؟؟
برای آماتور و قیمت بین 70 تا 140
:-w :-?

The Smith

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلام ایران‌زمین

دوستان من علاقه خیلی زیادی به گیتار دارم ، بدونِ نــوت بــرای خـودم سرخــود میــزنم
ولــی دوســت دارم با اصــول یــاد بگـیــرم
از کجــا باید شـروع کــنــم ؟
چـجــوری شــروع کنــم ؟
چــه نوع گیـتـاری از اونــایی که گفــته شـده بهتـره بـرای شــروع ؟
ممــنون اگــه تـوضــیـح بدین

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از farzad131074 :
خوب یه سوال دیگه
میخوام یه گیتار بگین با مارک مناسب برای پاپ زدن ؟؟
برای آماتور و قیمت بین 70 تا 140
:-w :-?
یاماها که بچه ها گفتن بهترین انتخابه تو اون رنج فکر کنم!دیگه مدلای مختلفشو خودت امتحان کن یا از استادت بپرس خب.فقط حواست باشه اکشن سیمات پایین باشه.یعنی زیاد از دسته فاصله نداشته باشن چون واسه باره گرفتن پدرت در میاد :D
به نقل از VITON :
دوستان من علاقه خیلی زیادی به گیتار دارم ، بدونِ نــوت بــرای خـودم سرخــود میــزنم
ولــی دوســت دارم با اصــول یــاد بگـیــرم
از کجــا باید شـروع کــنــم ؟
چـجــوری شــروع کنــم ؟
چــه نوع گیـتـاری از اونــایی که گفــته شـده بهتـره بـرای شــروع ؟
ممــنون اگــه تـوضــیـح بدین
اگه می خوای ادامه بدی واقعا به نظره من از اول یه چیز خوبی بگیر که دیگه مجبور نشی عوض کنی.البته اگه می خوای سبکی جز پاپ کار کنی.اگه پاپ می خوای که مهم نیست زیاد.البته سبکی به نام پاپ در گیتار وجود نداره :D
یعنی قصد نداری بری پیش یه استاد؟می خوای خودت کار کنی؟

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از .... :
این موضوع که میگن گیتار خزه رو هم بطرف کنید کمک بزرگی به جامعه گیتار نوازان کردید، ما که سازمون یه چیز دیگست، اینقدر این رو شنیدیم خسته شدیم والا..
کلا هر چیزی که از جهت های مختلف خوب و مناسب باشه ...افراد زیادی رو به خودش جذب میکنه... .

ولی اگه بخوایم واقعا دنبال گیتاریست باشیم اونقدر هم خز نیست... .

خیلیا قبل 3 ماه ول میکننش... .

------------------------------------------------------

یه سوال هم در مورد سبک ها.... .
"گاد فادر" رو اگه با ملودی و آکورد بزنی چه سبکی حساب میشه؟

• لایک

nadi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
دومين دوره ي مسابقات دانش اموزي شريف-المپياد رياضي پايا مرحله ی اول المپیاد ریاضی کشوری
دانشگاه
دانشگاه سیستان و بلوچستان
رشته دانشگاه
برق_مخابرات

سلام
من ی سوال فنی!خانم ها و اقایونی ک گیتار الکتریک میزنین
بداهه نوازی و اهنگ سازی هم بلدین و کار کردین؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!

بالا