• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

IQ «ضریب هوشی»

August McJoseph

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاش II
شهر
مشهد
پاسخ : IQ «ضریب هوشی»

به نقل از نسترنّگار :
به نظر شما افزایش ضریب هوشی IQ امکان پذیره؟ مثلاً از راه انجام دادن یک سری فعالیت‌های خاص
یه آزمایش بزرگ که نه اسمش نه دانشمندش رو یادمه که حدود 60 سالی به طول انجامید و فقط یادمه اون فرد اسم گروه افرادی که روشون تحقیق نمیکرد رو گذاشته بود موریانه ها و فک میکنم بعد انتشار نتایج بهش نوبل دادن (اصلا مطمئن نیستم) بودش که تو اون آزمایش میان و از یه گروه بزرگ از دانش آموزان استرالیا تست هوش میگیرن و و بعد حدود 50 سال بعد تمام اون گروه رو جمع میکنن و دوباره تست هوش میگیرن.
نتایج تحقیقات نشون داد نتیجه ی تست هوش بطور متوسط رشد داشته، که این نشون دادش در طول سالیان میشه ضریب هوشی افراد رو تحت تاثیر محیط رشد داد.

مثلا همین بازی با کودکان تو بچگی میگن موثره ، و احتمالا فعالیت های ذهنی بتونن تا حدی کنمک کننده باشند و تاثیرشون رو طی سالین نشون بدند.
شادی و خوشحالی
از گذشته تا به حال در مورد شادی و حال خوب موارد بسیاری گفته اند ولی شاید یک نکته بسیار منفی در آن ها وجود داشته است. در گذشته هوش را با افسردگی و حال بد یکسان می دانستند در حالی که در سال های اخیر دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که هرچه احساسات بیشتر و خوشحالی بیشتر در افراد وجود داشته باشد آن ها هوش و استعداد بیشتری در یادگیری دارند.
به عنوان نمونه ی حی و حاضر اینجا اعلام وجود مینمویم :د
در این حد که یکی میخواس بهم یسری مستند بده ، یه بار دیدم بش هارد دادم، یبار دیگه دیدم ازش هاردو گرفتم، بعد اون بار دوم میگه "تو چته چرا اینقد کلا شنگولی؟ " بعد من گفتم ینی اینقد معلومه؟ بعد گفت کاملا واضحجه یجوری کلا شاد میزنی:د
بعد من ضریب هوشیم 142 هست :د توی رده ی منسا و آخرین مرز هوشی قبل از نابغه برای انسان عادی، با یه نسبت ساده الان علت شادی خودم رو دریافتم کلن :د

Alireza.H

Pubglover
نام مرکز سمپاد
حلی ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
ورزشای استقامتی میتونن هوش و زیاد کنن مثل دویدن و دوچرخه سواری

بالا