• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

در لحظه زندگی کن!

اشما در لحظه زندگی میکنید؟(طبق تعریف خودتون از در لحظه زندگی کردن)

• رای‌دهندگان
    15
  • Poll closed .

کیانا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قم
شهر
قم
پاسخ : در لحظه زندگی کن!

نمی دونم.
اما به نر من مفهوم قشنگی نداره و یعنی این که هیبچ برنامه ریزی ای برای اینده نداشته باش و به فکر الانت باش.
شاید زیادی بدبینانس 8->

amoojj

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید دستغیب1-شیراز
شهر
شیراز
مدال المپیاد
در حال تلاش برای بدست آوردن سابقه

خسته نباشید.
به نظر من از این جمله برداشت های زیادی میتوان کرد.
به شما توصیه میکنم به جای اینکه به طرف خالی مفهوم نگاه کنید به طرف پر مفهوم نگاه کنید.
مثلا در حسرت از گذشته سیر نکن و به فکر الان باش هم اکنون برای هدفت چه کاری انجام بدهی.

كياناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان ۱
شهر
اصفهـان
سال فارغ التحصیلی
96

علاوه بر چيزايي كه دوستان گفتن، به نظرم اينم ميشه كه: از كاري كه در زمان حال داريم انجام ميديم هر چند مورد رضايتمون نباشه اما نهايت لذت و استفاده رو ازش ببريم.
مثلا شما فردا يه امتحان داري و امشب مجبوري بري جايي مهموني، به جا اين كه زانو غم در بغل بگيري و مهموني رو به خودت و بقيه زهر كني، شاد و خوشحال باشو از مهمونيت لذت ببر.!.

amoojj

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
شیراز
مدال المپیاد

به نقل از كياناز :
علاوه بر چيزايي كه دوستان گفتن، به نظرم اينم ميشه كه: از كاري كه در زمان حال داريم انجام ميديم هر چند مورد رضايتمون نباشه اما نهايت لذت و استفاده رو ازش ببريم.
مثلا شما فردا يه امتحان داري و امشب مجبوري بري جايي مهموني، به جا اين كه زانو غم در بغل بگيري و مهموني رو به خودت و بقيه زهر كني، شاد و خوشحال باشو از مهمونيت لذت ببر.!.
بستگی داره که هدفت چیه و کدومش در راستای هدفت هست؟

كياناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان ۱
شهر
اصفهـان
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از amoojj :
بستگی داره که هدفت چیه و کدومش در راستای هدفت هست؟
نميدونم سوال شما پرسشي بود يا خبري، اما من پرسشي در نظر گرفتم!

× مطمئناً بستگي به كاري كه در حال ِ انجامشي داره، چون نميشه دستي دستي خودتو به كشتن بدي ُ بگي دارم از زمان ِ حالم لذّت مي برم ُ اينا...

×مطمئناً بستگي به اين كه هدفت چيه ُ كاري كه الان داري انجام ميدي، به هدفت ميرسونتِت يا نه، داره اما من به طور كل ميگم اگه اين كار شما رو از راه رسيدن به هدف پرت نميكنه ُ فقط يه جورايي دور ميكنه ُ در كل شما راضي نيستيت، بهتره ناراحت نشينيد و حداقل لذت ببريد چون اين شادي شايد بعداً تو راه رسيدن به هدفتون به كمكتون بياد.

amoojj

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
شیراز
مدال المپیاد

به نقل از كياناز :
نميدونم سوال شما پرسشي بود يا خبري، اما من پرسشي در نظر گرفتم!

× مطمئناً بستگي به كاري كه در حال ِ انجامشي داره، چون نميشه دستي دستي خودتو به كشتن بدي ُ بگي دارم از زمان ِ حالم لذّت مي برم ُ اينا...

×مطمئناً بستگي به اين كه هدفت چيه ُ كاري كه الان داري انجام ميدي، به هدفت ميرسونتِت يا نه، داره اما من به طور كل ميگم اگه اين كار شما رو از راه رسيدن به هدف پرت نميكنه ُ فقط يه جورايي دور ميكنه ُ در كل شما راضي نيستيت، بهتره ناراحت نشينيد و حداقل لذت ببريد چون اين شادي شايد بعداً تو راه رسيدن به هدفتون به كمكتون بياد.
پس نتیجه این شد که تلاشت در راه هدفت باشه و اگر تلاشت به ثمر نرسید یا امور دیگری باعث حواس پرتی شد بجای اینکه زانوی غم بغل کنیم از آن درس بگیریم و خرسندتر باشیم

واقعا از شما ممنونم.کمک کردید یه چیز مهم دیگه برای زندگی کردن یاد بگیرم.

بالا