• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فراخوان پادکست چهارم سمپادیا

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی
سلام.
بعد از تمام صحبت‌هایی که پیرامون آماده‌سازی پادکست چهارم سمپادیا شد، با همه‌ی عدم همکاری‌ها و ناملایماتی که مسئولین داشتند، طرح پادکست چهارم که اتمام و انتشارش تا پایان تابستان ۹۱ برنامه‌ریزی شده بود و از جمله طرح‌های تابستانی سمپادیا بود، انقدر این‌دست‌ اون‌دست شد و بی‌مسئول موند و جدی گرفته نشد (و بخاطر این موضوع یک عذرخواهی به شما بدهکار هستیم.) که خلاصه تابستان ۹۱ به پایان رسید و بالاخره با فراخوانی که دوم مهرماه ارائه می‌دیم در خدمتتون هستیم. :د
بحث‌های زیادی درمورد موضوع کلی پادکست چهارم، چه در انجمن رادیو سمپادیا و چه در انجمن‌های مدیریتی انجام شد و درنهایت، موضوعی که احتمالاً از بنر آماده شده متوجهش شدین، یعنی خاطرات کاربران در سمپادیا.کام به عنوان موضوع اصلی پادکست چهارم انتخاب شد.
حالا از همه‌ی شما کاربران جدید و قدیمی، همه‌ی اون‌هایی که دوست دارن در ساخت این پادکست نقشی داشته باشن و کلاً همه دیگه، (:د) میخوایم که به سراغ نزدیک‌ترین وسیله‌ی ضبط صدا برن و در حد ۴۵ ثانیه تا یک دقیقه، از بهترین خاطراتشون در سمپادیا.کام صحبت کنند و این فایل‌های صوتی رو برای ما ارسال کنند. من‌باب این موضوع، چشم‌های مبارک رو یک‌مقدار دیگه خسته کنید و موارد زیر رو مرور نمایید و اینا :د

۱. محوریت اصلی موضوع پادکست، همونطور که گفته شد، خاطرات کاربران در سمپادیا.کام هست. این خاطرات می‌تونن شامل یک یا چند داستان و اتفاق و یا دریک کلمه خلاصه بشن. ما در موضوع صحبت شما سخت‌گیری نمی‌کنیم و خلاصه دوست داریم راحت برین پشت تریبون :د پس نیازی نیست تا ساعت‌ها روی یک متن خاص کار کنید و زیادی خسته بشین. حتی شاید این خاطرات رو قبلاً در همین فروم به اشتراک گذاشته باشین؛ اشکالی نداره، میکروفون رو بردارید و این خاطرات رو با صدای خودتون بازگو کنید.

۲. ما به اصل آزادی بیان در پادکست‌های سمپادیا اعتقاد داریم. یعنی حرف‌ها و انتقادات شما بدون سانسور و همونطور که به ما تحویل می‌دین، در پادکست جای داده می‌شن. اما شخصاً خواهش می‌کنم از استفاده از برخی کلمات، اصطلاحات و صحبت‌های دور از تربیت رایج، انتقاد‌های شدید به اشخاص حقیقی و حقوقی، پرداختن به بعضی تابوهایی که فکر می‌کنید برای مطرح شدن در جمع‌های عمده مناسب نیستند و خلاصه موارد این چنینی، بپرهیزید.

۳. برای ضبط صدا، می‌تونید از میکروفون، گوشی موبایل و یا ریکوردرهای اختصاصی استفاده کنید. اما هریک از این وسیله‌ها رو که انتخاب می‌کنید، سعی کنید فایل رو در بالاترین کیفیت ممکن ضبط کنید.

۴. حدالامکان سعی کنید که بهترین مکان و موقعیت‌ها رو برای ضبط وویس‌ها انتخاب کنید. خیابون‌های پررفت آمد و شلوغ محل خوبی برای این کار نیستند؛ معمولاً صدای گنجشک‌ها و موتور اتوموبیل‌ها، بیشتر از صدای خودتون به گوش می‌رسند :د همچنین از ضبط این وویس‌ها در تایم مدرسه و گوشه‌وکنار حیاط و کلاس‌ها خودداری کنید؛ حقیقتاً ماهم راضی نیستیم که موضوع به قیمت گرفتن گوشی‌های شما توسط معاونین محترم تموم بشه :د ضمناً، وویس‌ها باید با کم‌ترین دخالت صداهای مزاحم (یا اصطلاحاً نویز) ضبط بشند.

۵. در سری قبلی پادکست، خیلی از بچه‌ها به صورت گروهی و جمعی، وویس ضبط کرده و فرستاده بودند. خب ما هم از اینکار استقبال می‌کنیم :د اگر به عنوان کاربران سمپادیا، همکلاسی/هم‌مدرسه ای هستین، برای راحتی هرچه بیشتر خودتون، یک فایل صوتی مشترک از خاطراتتون تهیه و برای ما ارسال کنید. درصورتی که وویس توسط بیش از دونفر به ضبط رسید، کسی که اون وویس رو برای من ارسال می‌کنه، حتماً نام فرد/افراد دیگری که صداشون رو در فایل صوتی می‌شنویم هم ذکر کنه و لینک پروفایل اون فرد در سمپادیا، در پیغام خصوصی حاوی وویس، قرار داده بشه. هیچ اجباری درمورد این قضیه (ضبط وویس گروهی) وجود نداره و فقط به عنوان پیشنهاد مطرح کردیم :د

۶. نام کاربری و یا نام اصلی خودتون رو حتماً در فایل صوتی ارسالی ذکر کنید. با زیاد شدن تعداد وویس‌ها، تشخیص صداها و بازگشت به لیست صحبت‌کنندگان که با انتشار پادکست در تاپیک مربوطه قرار داده میشه، کار دشواری هست.

۷. از هیچگونه آهنگی برای پس‌زمینه‌ی صدای خودتون استفاده نکنید. ما فقط به کلام خام شما احتیاج داریم :د

۸. بعد از ضبط وویس، فایل مربوطه رو (ترجیحاً با فرمت mp3.) در یکی از سرورهای آپلود معتبر (مثل پیکوفایل) آپلود و از طریق پیغام خصوصی، برای من ارسال کنید.
فایل‌های صوتی ضبط شده رو در این تاپیک قرار ندین!

۹. شما از امروز تا ساعت ۱۲:۰۰ ظهر روز سه‌شنبه ۱۸ام مهرماه فرصت دارین تا این وویس‌ها رو ضبط و برای من ارسال کنید. بعد از این تاریخ، از پذیرفتن وویس معذوریم :د

در صورت همکاری شما، من این وعده رو به شما می‌دم که این پادکست در تاریخ ۲۷ام مهرماه، همزمان با تولد سمپادیا، به مرحله‌ی انتشار می‌رسه و در اختیار کاربران عزیز، قرار می‌گیره.
اگر با مجموعه پادکست‌های سمپادیا آشنایی ندارید، سری به تاپیک‌های همین انجمن بزنید و پادکست‌های پیشین رادیوسمپادیا رو دانلود کنید تا با نحوه‌ی کار آشنا بشین.
سوالاتتون رو در این تاپیک بپرسید.

با تشکر

Toobiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : فراخوان پادکست چهارم سمپادیا

لازمه چون روز تولد سمپادیا داره منتشر میشه,تولد رو هم تبریک بگیم?! :-?

• شروع کننده موضوع

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی

لازم که نیست؛ یعنی کسی یقه‌ی شما رو نمی‌گیره که «چرا تبریک نگفتی؟» :د
اگر دوست داشتید تبریک بگید؛ اگر هم دوست نداشتید تبریک نگید. اصلاً مسئله‌ی مهمی نیست :د

ما سعی کردیم با موضوعیت دادن به پادکست تولد، یک حداقل محتوایی هم در جریان کار بگنجونیم و محدوده‌ی سخن رو از «آی لاو یو سمپادیا» و این‌ها خارج کنیم. اگر صحبت دیگه‌ای هم داشتید، مشکلی نیست.

• شروع کننده موضوع

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی

وضعیت وویس‌های دریافتی جالب نیست. این فرصتی هست که شاید سالی یک‌بار به وجود بیاد و بتونید صحبت‌هاتون رو درقالب یک فایل صوتی ارائه بدین. این پادکست‌ها از نوشته‌ها ماندگارتر هستند.
اگر هم تعداد وویس‌ها به حدنصاب نرسه، پادکستی ساخته نمی‌شه. خلاصه که آقا وویس بفرستین :د

Ham!D ShojaE

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان جابرابن‌حیان
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی آی‌تی

آقا بیاید وویس بدید بگید «سمپادیا آی‌لاو یو» اصن. :-<
[بخشی از پُست علی ، 48 ساعتِ دیگه. ]
:-نوستراداموس.

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
طلای المپیاد دانشجویی -مکانیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

من و مهدی و علی احمدی هم میخاییم یه وویس بدیم !

بعد میخاییم فحش هم بدیم :D ! (شما فقط بگید تا چه حد آزادیِ بیان داریم ! ؟ )

حالا خارج از شوخی میشه ما سه نفر یه فایله سـ 3 ـــه دقیقه ای بدیم ؟ !

ali ahmadi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

به نقل از ali jahangiri :
من و مهدی و علی احمدی هم میخاییم یه وویس بدیم !

بعد میخاییم فحش هم بدیم :D ! (شما فقط بگید تا چه حد آزادیِ بیان داریم ! ؟ )

حالا خارج از شوخی میشه ما سه نفر یه فایله سـ 3 ـــه دقیقه ای بدیم ؟ !
خالی میبنده من نیسسم....دو دیقه بدید بشون.. گفتم بگم یوقت خر نشید سه دیقه بدید

• شروع کننده موضوع

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی

اگر به صورت گروهی ضبط می‌کنید، برای هرنفر زمان یک دقیقه رو در نظر بگیرید. البته اینطور نیست که سخت‌گیری زیادی روی زمان داشته باشیم؛ اما مراعات حوصله‌ی شنونده رو هم بکنید :د
خواهش می‌کنم به هیچ‌وجه از کلمات رکیک و یا فحش و این‌ها استفاده نکنید.

• لایک
امتیازات: NEO

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
طلای المپیاد دانشجویی -مکانیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از ali ahmadi :
خالی میبنده من نیسسم....دو دیقه بدید بشون.. گفتم بگم یوقت خر نشید سه دیقه بدید
آهـــــّـــــا !

بعد یه سوال
اکشال نداره من و مهدی سه دیقه ! بحرفیم ؟
یه دیقه ! از ع.احمدی میگیریم !

• شروع کننده موضوع

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی

ترجیحاً این کار رو نکنید. اما خب اشکالی نداره. یعنی اگر هم 3 دقیقه شد، قبول می‌کنم.
(2:30 دقیقه صحبت کنید، خیرشو ببینین. ما رو هم از کاسبی نندازین :د)

ali.mashi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمــــ II
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

هیچ راهی نداره تا آخر این هفته تمدید کنید؟!
ضروریه!!!! ;;)

• شروع کننده موضوع

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی

تمدید نخواهد شد. اگر هم تمدید کنیم، از سمت دیگه، پادکست یک هفته دیرتر منتشر می‌شه.
ما نزدیک به سه هفته قبل اطلاع‌رسانی کردیم که باز شب آخر این بحث‌ها به وجود نیاد. چرا ضبط رو می‌ذارین برای دقیقه‌ی نود؟

ali.mashi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمــــ II
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از Kinder :
تمدید نخواهد شد. اگر هم تمدید کنیم، از سمت دیگه، پادکست یک هفته دیرتر منتشر می‌شه.
ما نزدیک به سه هفته قبل اطلاع‌رسانی کردیم که باز شب آخر این بحث‌ها به وجود نیاد. چرا ضبط رو می‌ذارین برای دقیقه‌ی نود؟
با موب که بیای چیزی به اسم "اخبار" معنا نداره! همین امروز مطلع شدم از وجودش.

• شروع کننده موضوع

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی

من بابت گرفتن بعضی وویس‌ها معطل شدم. درنتیجه متن آماده شده برای مجری دیرتر به ایشون تحویل داده شد.
انتشار پادکست تا یک هفته عقب میفته. از همگی عذرخواهی می‌کنم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا