• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فصل کرگدن، فیلم جدید بهمن قبادی

• شروع کننده موضوع

armin2557

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
مدال المپیاد
مرحله اول 14مین المپیاد زیست
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
داروسازی
سلام
خوبین؟امروز میخوام یه فیلم معرفی کنم که امیدوارم تکراری نباشه...
کرگدن موسیمی که ترجمش میشه فصل کرگدن
ساخته بهمن قبادی...
با بازی بهروز وثوقی ، مونیکا بلوچی ، آرش لباف ، برن ساعات و یلماز اردووان

g588_GergedanMevsimi.jpg

فیلم راجع به یه شاعره کرد سنی مذهبه که هیچ سابفه سیاسی نداره(بهروز وثوقی)همسر این شاعر(مونیکا بلوچی)دختر یه مقام ارتشه که بعد از انقلاب این زن و شوهر به زندان میفتن و زن ده سال بعد یعنی 20 سال قبل از شوهرش از زندان آزاد میشه
مرد پس از آزادیش به دنبال همسرش تا استانبول میره و .....

با توجه به اینکه خود بهمن قبادی اصرار داره فیلمش فقط یه فیلم عاشقانه و درامه ولی بیشتر منتقدا مخصوصا منتقدای داخلی میگن که هدف فیلم فقط سیاسی بوده و مثل کارای دیگه بهمن قبادی ارزش هنری نداره....

اما نکته جالب در این فیلم حضور 2تا خوانندست...آرش لبافو که همه میشناسیم و یلماز اردووان که یه خواننده کرد اهل ترکیست که از نظر من انتخابش خیلی درست بوده(با توجه به اینکه فیلم راجع به یک شاعره کرده)

حضور خود بهروز وثوقی هم در کنار بهمن قبادی میتونه خیلیارو به خودش جذب کنه...

و اما حضور یه بازیگر دیگه واسه خود من خیلی جالبتر بود....برن ساعات بازیگر خیلی دیگه گرون قیمت ترکیه ای...که حدودا برای هر قسمت سریالی که بازی میکنه حدود 50هزار لیره ترکیه دستمزد میگیره و تو این فیلم نقش افرینی کرده....
راجع به برن ساعات اگه بخوام توضیح بدم:
اون متولد سال 1986آنکاراست و رشته مدیریت بازرگانی خونده تو سال 2002 تو یه مسابقه ای که یادمه خودمم دنبالش میکردم به اسم turkienin yildizlari ستارگان ترکیه(یه چیزی مثل آکادمی موسیقی گوگوش ولی واسه بازیگری)نفر دوم شد و از همون موقع کار بازیگری رو شروع کرد...بازی در نقش بیهتر(که فارسیش میشه همون بهتر)در سریال آشکی ممنو (عشق ممنوع) اونو خیلی مشهور کرد اخرین سریالیم که من ازش دیدم اسمش بود گناه فاطمه گل چیست؟(فاطمه گل دختری روستاییه که 3تا پسر خرپول بش تجاوز کردن و این داستان 2 سیزن ادامه پیدا میکنه)بعدشم اومدم خوابگاه خبر ندارم سریال جدید بازی کرده یا نه :)

یه نکته جالب دیگه داشتن چند تا صحنه نه چندان اسلامی تو فیلمه و با توجه به حضور بهروز وثوقی خیلی میزنه تو چشم(آخه پیرمرد تو دیگه سنی ازت گذشتهههه)

تورج اصلانی با این فیلم جایزه بهترین فیلم برداری جشنواره سن سبایتین رو برد...
خلاصه اگه بخوام جمع ببندم فیلم با وجد جنبه عاشقانه داستانش گوشه ناخنک سیاسی هم داره و بهمن قبادی یه جورایی سعی کرده وضعیت بد سیاسی رو به رخ بکشه مخصوصا برای کردهای سنی مذهب....

امیدوارم تونسته باشم اطلاعات خوبی بهتون داده باشم و دوست دارم اگه فیلمو دیدین بیاین و راجعبش بحث کنیم

131698_206.jpg

131699_136.jpg

131701_283.jpg

adeleh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ندارم...............
دانشگاه
شریف اگه خدا بخواد!!!!!
رشته دانشگاه
It,هوش مصنوعی,شایدم فلسفه,
پاسخ : فصل کرگدن، فیلم جدید بهمن قبادی

من از ین فیلم متنفرم ~X( ~X( ~X( ~X( ~X(بهمن قبادی فقط به خاطر فکرسیاسیش معروفه وگرنه این فیلم واقعا آبکی بود و هرکی بگه این فیلم قشنگه واقعا تابه حال فیلم قشنگ ندیده ;)) ;))هزار تا فیلم خیلی قشنگ تر از این ساخته شدن که فکر سیاسی اونا مخالف این فیلم هست و خیلی هم موضوعاشون و عشق و عاشقی هاشون قشنگ تره ولی جایزه نگرفتن.....کاش اینقدر سیاست بازه ها را وارد هنر نکنیم!!!!!!!!!!!!! X_X ^#^این فیلم واقعا آبکی و کسل کننده بود!!!!!!! ~X( ~X( ~X(یعنی درحدی که طرف واسه پیروزی انقلاب فقط یک سنگ پرتاب میکنه بعد میشه همه کاره!!!!!!!!!111 :-ssیا اون سوالای مسخره ای که موقع بازجویی میپرسه 8->واقعا مسخرست!!!!!!!!!111 ~X( :-ss ^#^

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

فیلم فوق العاده بود. البته بهمن قبادی واقعآ قصد سیاسی داشته که بیشتر حمایت از حقوق هموطنان کرد بوده و خودش هم بار ها قبل از اینکه بره از محدودیت های اقلیت ها شکایت کرده بود.
بهروز وثوقی که بهتر از اونی بود که فکر میکردم... البته شاید برای مخاطب عام کمی سنگین بود. به نظر من بهمن قبادی بیشتر توی این فیلم تلاش کرده بود قدرت هنریش رو نشون بده. چه از لحاظ کارگردانی چه فیلم نامه نویسی.

به نقل از adeleh :
من از ین فیلم متنفرم ~X( ~X( ~X( ~X( ~X(بهمن قبادی فقط به خاطر فکرسیاسیش معروفه وگرنه این فیلم واقعا آبکی بود و هرکی بگه این فیلم قشنگه واقعا تابه حال فیلم قشنگ ندیده ;)) ;))هزار تا فیلم خیلی قشنگ تر از این ساخته شدن که فکر سیاسی اونا مخالف این فیلم هست و خیلی هم موضوعاشون و عشق و عاشقی هاشون قشنگ تره ولی جایزه نگرفتن.....کاش اینقدر سیاست بازه ها را وارد هنر نکنیم!!!!!!!!!!!!! X_X ^#^این فیلم واقعا آبکی و کسل کننده بود!!!!!!! ~X( ~X( ~X(یعنی درحدی که طرف واسه پیروزی انقلاب فقط یک سنگ پرتاب میکنه بعد میشه همه کاره!!!!!!!!!111 :-ssیا اون سوالای مسخره ای که موقع بازجویی میپرسه 8->واقعا مسخرست!!!!!!!!!111 ~X( :-ss ^#^
اون فیلم موضوعش انقلاب نبود و اصلآ به جا نبود که فیلم نامه توضیح می داد چه طور اون طرف درجه دار ارتش شده. مهم نیست اصلآ ربطی به فیلم و مخاطب نداره. سوال های بازجویی هم همین طور.شما از کل اون فیلم متوجه این نکته ها شدید؟!واقعآ فیلم رو دیدید؟!

به نظر من انتخاب شخصیتی مثل آرش با اون پیشینه برای همچین شخصیتی که اصلآ با شخصیت آرش تو ذهن مردم ما مطابق نیست هوشمندانه نبود.

این فیلم واقعآ از بهترین فیلم های ایرانی بود که دیدم و از تاثیر گزار ترین ها برای من. من زمان کنکور دیدمش و بعد از اینکه فیلمو دیدم یک روز کامل درسو گذاشتم کنار یک ساعت پیاده روی کردم که حضمش کنم...

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از adeleh :
فیلمو ندیدم ولی قطعاً خواهم دید . توی ایران احیاناً پخش شده / میشه ؟! اصن در جریان سینما ها نیستم ! :D

این نکته رو میخواستم گوشزد کنم :
کل اون جمله که بخشیش رو بولد کردم به خصوص اون قسمت از بی پایه ترین حرفاییه که به عمرم شنیدم .
از فیلمایی که ساخته میشن در دنیا ، یه تعدادی عاشقانه ی محض و اکشن محض و این تیپ فیلمان . این فیلما به شدت آبکی هستن . بقیه ی فیلما حالا یا در قالب عاشقانه یا اکشن یا اصن زندگی روزمره ی یه آدم مسائل اجتماعی ، سیاسی و یا ناهنجاری های انسانی رو به رخ میکشن . البته خیلی بیشتر از اینا فیلم دارم ولی استفاده از همینا در این موقعیت کافیه .
یه فیلم خوب ، فیلمی نیست که فقط عشق امیر علی به الی رو نشون بده . فیلمیه که از بین عشق اینا مسائل دیگه ای رو نشون بده . در واقع در فیم عشق هدف نیست ، وسیله ست .

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

@ّAlnika. خیر فیلم داخلی نیست. یا باید دانلود کنید و یا بخرید.

adeleh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ندارم...............
دانشگاه
شریف اگه خدا بخواد!!!!!
رشته دانشگاه

به نقل از BrainDamage :
فیلم فوق العاده بود. البته بهمن قبادی واقعآ قصد سیاسی داشته که بیشتر حمایت از حقوق هموطنان کرد بوده و خودش هم بار ها قبل از اینکه بره از محدودیت های اقلیت ها شکایت کرده بود.
بهروز وثوقی که بهتر از اونی بود که فکر میکردم... البته شاید برای مخاطب عام کمی سنگین بود. به نظر من بهمن قبادی بیشتر توی این فیلم تلاش کرده بود قدرت هنریش رو نشون بده. چه از لحاظ کارگردانی چه فیلم نامه نویسی.
اون فیلم موضوعش انقلاب نبود و اصلآ به جا نبود که فیلم نامه توضیح می داد چه طور اون طرف درجه دار ارتش شده. مهم نیست اصلآ ربطی به فیلم و مخاطب نداره. سوال های بازجویی هم همین طور.شما از کل اون فیلم متوجه این نکته ها شدید؟!واقعآ فیلم رو دیدید؟!

به نظر من انتخاب شخصیتی مثل آرش با اون پیشینه برای همچین شخصیتی که اصلآ با شخصیت آرش تو ذهن مردم ما مطابق نیست هوشمندانه نبود.

این فیلم واقعآ از بهترین فیلم های ایرانی بود که دیدم و از تاثیر گزار ترین ها برای من. من زمان کنکور دیدمش و بعد از اینکه فیلمو دیدم یک روز کامل درسو گذاشتم کنار یک ساعت پیاده روی کردم که حضمش کنم...

این فیلم کاملا موضوعش سیاسی و انقلاب بود .....یک نگاه کاملا اشتباه به حوادث داخل ایران!!!!!!!!!!!بهمن قبادی با شاعرانه نشون دادن فیلم و شعرهای سنگینی که درفیلم خوانده میشه که البته فهمیدن ارتباط مفهوم اون شعر ها با فکر فیلم برای مخاطب عادی دشوار هست میخواست نگاه سیاسی خودشو تو فیلم به نمایش بذاره !!!!!!!!!با احساساتی کردن مردم هدفش رو به تصویر کشید!!!!!!!!!
سیاه نمایی و دروغ گویی تو این فیلم موج میزنه !!!!!!!!1این کاملا مشخص هست......بدرفتاری انقلابیون با یک شاعر که گفته میشه شعرای سیاسی میگه !!!!!نشون دادن یک چهره بد از کسانی که اانقلاب راه انداختن !!!اون وقت میگی موضوعش انقلاب نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟پیشنهاد میکنم سعی کنی عمق فیلم رو بفهمی نه اینکه اینقدر آدم احساساتی ای باشی که فضای شاعرانه این فیلم تو رو اونقدر تحت تاثیر قرار بده که یک روز کامل درسو بزاری کنار و یک ساعت پیاده روی کنی!!!!!!!!!!کاش ما اینقدر چهره بدی از کشورمون تو دنیا نشون ندیم !!!!همه جای دنیا سعی بر این داره که چهره بدی از ایران نشون بده اون وقت ما که ایرانی هستیم عوض اینکه سعی کنیم خلافشو به مردم نشون بدیم بهش دامن میزنیم...خب معلومه که یک همچین فیلمی خارج از ایران مورد توجه قرار میگیره!!!!!!!!!!!البته خیلی از ایرانی هایی که این فیلم رو دیدن دوست نداشتنش ....چون اونا فهمیدن این فیلم کاملا سیاسی هست و سیاه نمایی داره.....این رو از کامنت های مردم تو سایتایی که درباره این فیلم نقدی نوشته بودن فهمیدم.سعی کن عمق فیلم رو بفهمی و بر احساساتت غلبه کنی!!!!!!!!یکم منصفانه تر و عاقلانه تر فکر کن. واقعیت با چیزی که تو این فیلم نشون میده متفاوته....البته خب راست میگی بهروز وثوقی واقعا قشنگ بازی کزد

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از adeleh :
این فیلم کاملا موضوعش سیاسی و انقلاب بود .....یک نگاه کاملا اشتباه به حوادث داخل ایران!!!!!!!!!!!بهمن قبادی با شاعرانه نشون دادن فیلم و شعرهای سنگینی که درفیلم خوانده میشه که البته فهمیدن ارتباط مفهوم اون شعر ها با فکر فیلم برای مخاطب عادی دشوار هست میخواست نگاه سیاسی خودشو تو فیلم به نمایش بذاره !!!!!!!!!با احساساتی کردن مردم هدفش رو به تصویر کشید!!!!!!!!!
سیاه نمایی و دروغ گویی تو این فیلم موج میزنه !!!!!!!!1این کاملا مشخص هست......بدرفتاری انقلابیون با یک شاعر که گفته میشه شعرای سیاسی میگه !!!!!نشون دادن یک چهره بد از کسانی که اانقلاب راه انداختن !!!اون وقت میگی موضوعش انقلاب نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟پیشنهاد میکنم سعی کنی عمق فیلم رو بفهمی نه اینکه اینقدر آدم احساساتی ای باشی که فضای شاعرانه این فیلم تو رو اونقدر تحت تاثیر قرار بده که یک روز کامل درسو بزاری کنار و یک ساعت پیاده روی کنی!!!!!!!!!!کاش ما اینقدر چهره بدی از کشورمون تو دنیا نشون ندیم !!!!همه جای دنیا سعی بر این داره که چهره بدی از ایران نشون بده اون وقت ما که ایرانی هستیم عوض اینکه سعی کنیم خلافشو به مردم نشون بدیم بهش دامن میزنیم...خب معلومه که یک همچین فیلمی خارج از ایران مورد توجه قرار میگیره!!!!!!!!!!!البته خیلی از ایرانی هایی که این فیلم رو دیدن دوست نداشتنش ....چون اونا فهمیدن این فیلم کاملا سیاسی هست و سیاه نمایی داره.....این رو از کامنت های مردم تو سایتایی که درباره این فیلم نقدی نوشته بودن فهمیدم.سعی کن عمق فیلم رو بفهمی و بر احساساتت غلبه کنی!!!!!!!!یکم منصفانه تر و عاقلانه تر فکر کن. واقعیت با چیزی که تو این فیلم نشون میده متفاوته....البته خب راست میگی بهروز وثوقی واقعا قشنگ بازی کزد

خانم عادله به شما توصیه میکنم فیلم ها رو از لحاظ هنری نقد کنید نه سیاسی. تمامی دیسلایک هایی هم که من به شما دادم برای همین موضوع بوده. مهم نیست این فیلم از نظر سیاسی درست بوده یا نه! حداقل نه در این انجمن! بحثی که شما می کنید جاش در انجمن سیاست هست نه اینجا.
محتوی اصلی این فیلم به هیچ وجه نقد انقلاب نبود ! هر چند که انقلاب رو نقد می کرد در بعضی ابعاد. که شاید به نظر خیلی ها هم درست باشه و به نظر خیلی ها هم نه که جاش اینجا نیست.
ثانیآ این حرف شما که تمام دنیا سعی می کنند چیزی که هستند رو درست نشون بدند کاملآ اشتباه هست. کلآ مسئولیت هنر و هنرمند نقد و انعکاس چیز هاییست که فکر میکنند " هست " و "اشتباست" و یا "از دید مردم عامه غافل مونده‌" جهت بهبود این حقایق!

Dark Passenger

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد

به نظر من فیلم چرت و بی معنی و خسته کننده ای بود...

adeleh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ندارم...............
دانشگاه
شریف اگه خدا بخواد!!!!!
رشته دانشگاه

به نقل از BrainDamage :
خانم عادله به شما توصیه میکنم فیلم ها رو از لحاظ هنری نقد کنید نه سیاسی. تمامی دیسلایک هایی هم که من به شما دادم برای همین موضوع بوده. مهم نیست این فیلم از نظر سیاسی درست بوده یا نه! حداقل نه در این انجمن! بحثی که شما می کنید جاش در انجمن سیاست هست نه اینجا.
محتوی اصلی این فیلم به هیچ وجه نقد انقلاب نبود ! هر چند که انقلاب رو نقد می کرد در بعضی ابعاد. که شاید به نظر خیلی ها هم درست باشه و به نظر خیلی ها هم نه که جاش اینجا نیست.
ثانیآ این حرف شما که تمام دنیا سعی می کنند چیزی که هستند رو درست نشون بدند کاملآ اشتباه هست. کلآ مسئولیت هنر و هنرمند نقد و انعکاس چیز هاییست که فکر میکنند " هست " و "اشتباست" و یا "از دید مردم عامه غافل مونده‌" جهت بهبود این حقایق!

آقای برین دمیج چرا میزنی؟؟؟؟بد اخلاق :( :( #S-:
من درتمام پست هایی که شما دیسلایکشون کردی همین رو نوشته بودم که چرا این قدر سیاست را وارد هنر میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اگر یک کارگردان در فیلمش فکر و هدف سیاسی داشته باشه حالا اگر هم این کار درست یاشه یعنی نقد و انعکاس چیزهایی که فکر میکنه درست هست رو نشون بده هر کسی که فیلمش رو دیده باشه اجزای گفتن نظر خودش رو و نقدش رو داره ^#^حالا اگر این فیلم در رابطه با سیاست و تاریخ هم باشه هر کس میتونه تو نقدش به اون اشاره بکنه و اصلا بگه فکر این فیلم رو قبول ندارم...من به توصیت گوش نمیکنم فیلمی که حرف سیاسی توش داره میتونه از لحاظ سیاسی هم نقد یشه...............ولی خب من از این به بعد سعی میکنم در مورد فیلم هایی که جای نقد سیاسی داره تو این انجمن پست نذارم که بقیه اینقدر ناراحت نشن h-: h-: h-: ;))

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از adeleh :
آقای برین دمیج چرا میزنی؟؟؟؟بد اخلاق :( :( #S-:
من درتمام پست هایی که شما دیسلایکشون کردی همین رو نوشته بودم که چرا این قدر سیاست را وارد هنر میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اگر یک کارگردان در فیلمش فکر و هدف سیاسی داشته باشه حالا اگر هم این کار درست یاشه یعنی نقد و انعکاس چیزهایی که فکر میکنه درست هست رو نشون بده هر کسی که فیلمش رو دیده باشه اجزای گفتن نظر خودش رو و نقدش رو داره ^#^حالا اگر این فیلم در رابطه با سیاست و تاریخ هم باشه هر کس میتونه تو نقدش به اون اشاره بکنه و اصلا بگه فکر این فیلم رو قبول ندارم...من به توصیت گوش نمیکنم فیلمی که حرف سیاسی توش داره میتونه از لحاظ سیاسی هم نقد یشه...............ولی خب من از این به بعد سعی میکنم در مورد فیلم هایی که جای نقد سیاسی داره تو این انجمن پست نذارم که بقیه اینقدر ناراحت نشن h-: h-: h-: ;))
شما منظور من رو درست نفهمیدی. ببین این اصلآ درست نیست که اگه یک فیلم از نظر محتوی سیاسی به نظر ما اشتباه بود بگیم از لحاظ هنری هم فیلم خوبی نیست یا به قول شما مسخره و بی محتوی است! اصلآ این دو مسئله کاملآ از هم جدان. برای همین مسخرست که آقای فراستی که بیشتر دکترای فراماسونری و این ها دارن بیان فیلمی مثل یک جدایی رو نقد کنند. ایشون حتی نمی تونند اخراجیا رو نقد کنند. چون کلآ از سینما هیچ چیزی نمیدونند.

adeleh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ندارم...............
دانشگاه
شریف اگه خدا بخواد!!!!!
رشته دانشگاه

وبالاعکس.اگر یک فیلمی رو از لحاظ سیاسی دوست داشتیم نگیم حتما از لحاظ هنری هم قشنگه. ^#^این یعنی خراب کردن هنر به خاطر سیاست.درکل من این فیلم رو دوست نداشتم نمی خوامم بقیه رو متقاعد کنم حتما مثل من فکر کنن.ولی هم از لحاظ سیاسی و هم از لحاظ هنری فیلم جالبی برام نبود خسته کننده بود و فیلم هایی که شبیه این باشن رو قبلا دیده بودم و خیلی هم تحت تاثیر قرارم نداد...مسعود فراستی هم اصلا دکترای فراماسونری و این چیزا نداره و درباره این چیزام حرف نمیزنه...اون استاد رائفی پور هست که درباره فراماسونری صحبت میکنه....ایشون هم دکترای فراماسونری نداره..رشته تحصیلیش حسابداری هست...هرآدمی اجازه داره یک فیلم رو نقد بکنه ....هیچ قانونی براش وجود نداره.شما هم احتمالا حتی یک سخنرانی هم از ایشون گوش ندادی که این حرف رو میزنی... اون خیلی از فیلم های خارجی معروف روهم نقد کرده که واقعا جذابه...پیشنهاد میکنم اول سخنرانی هاشو گوش کن بعد نظر بده!!!! ^#^فیلم یک جدایی رو هم هیچ کس تو ایران نتونس به جالبی ایشون نقد کنه واقعا جذاب بودنقدش ...گوش کردنش ضرر نداره....شاید اگه گوش کنی فکرت درباره این فیلم باز تر بشه و خیلی چیزارو بفهمی. h-:

بالا