• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

9000 پزشك بيكار!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

شاكسول

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان - تبريز
دانشگاه
علوم پزشکی شهرکرد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
هممون شنيديم ك تازگيا يكي از دلايلي ك برا دكتر نشدن ميارن اينه ك 9000 پزشك بيكار الان تو جامعه ي ما هستن!
ميخواستم ببينم تا چه ميزان اين موضوع واقعيت داره؟!
منبع درست و حسابي اي هستش ك اين موردو تاييد كرده باشه!؟

psp

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران
مدال المپیاد
ایشاا.. بعدا
پاسخ : 9000 پزشك بيكار!

اونقدر حقیقت داره که بابام برای کار می ره ایلام کار می کنه :|

• شروع کننده موضوع

شاكسول

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان - تبريز
دانشگاه
علوم پزشکی شهرکرد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

آخه من شنيدم يه طرح پزشك خانواده گذاشتنو اون نميذاره (دكتراي عموميم حتي!) بيكار بمونن! ^-^

psp

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران
مدال المپیاد
ایشاا.. بعدا

درسته اما باید به این دقت کنی پدر من در ایلام پزشک خانواده است.

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

خب با این وجود چرا سیاست های آموزشی جوری تنظیم نمیشه که دانش آموزان کمتر برن رشته ی تجربی؟

حیفه واقعا ، بیشتر دانش آموزای با استعداد میرن رشته تجربی و کُلی هم زحمت میکشن . بیشترشون توو کنکور پزشکی قبول نمیشن و کُلی ناراحت میشن !
حالا اونائیم که پزشکی قبول میشن باید بیکار بمونن .

aliabedini

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی کامپیوتر
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق

عاقا این 9000 تا 8999تاش به خاطر دوره ای که باید تومناطق محروم بگذرونن کار نمی کنن اون یکیشم هنوز دنبال مجوز مطبشه

novanda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6 - فرزانگان امام رضا
شهر
تهران-لاهیجان

به نقل از xfactor :
آخه من شنيدم يه طرح پزشك خانواده گذاشتنو اون نميذاره (دكتراي عموميم حتي!) بيكار بمونن! ^-^
پزشک عمومیای تازه فارغ التحصیل شاید از این طرح استقبال کنن ولی دکتر های قدیمی نه !
البته اون طور ک من دارم میبینم سیاست پزشک خانواده نمیتونه تو ایران درست اجرا بشه .

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از ∞نیرمان :
خب با این وجود چرا سیاست های آموزشی جوری تنظیم نمیشه که دانش آموزان کمتر برن رشته ی تجربی؟

حیفه واقعا ، بیشتر دانش آموزای با استعداد میرن رشته تجربی و کُلی هم زحمت میکشن . بیشترشون توو کنکور پزشکی قبول نمیشن و کُلی ناراحت میشن !
مشکل اینجا نیست که عده زیادی میرن تجربی، مشکل اینجاست که عده زیادی تنها درکشون از تجربی، پزشکیه
الان فرضا ما داروساز محقق کم داریم، زمین شناس کم داریم، تنها گزینه ای که برای استخدام یک هواشناس به ذهن مردم میرسه گوینده اخبار هواشناسیه، رشته های محض مثل زیست و شیمی هم که فقط توی تدریس خلاصه میشه

حتی همون پزشک، خب عزیز من پزشک که حتما نباید بشینه پشت میز و ویزیت کنه! پزشک محقق توی ایران اینقدر کمه که عملا میشه گفت نداریم

اما خب درکل هم درکی که از پزشکی بین مردم جا افتاده درک غلطیه! عده ای زیادی صرفا بخاطر اسم پزشکی میرن میخوننش و بعد از گرفتن عمومیشون میگن بیخیال تخصص و اینا، وارد بازار کار میشم
نتیجش میشه حجم زیادی از پزشک عمومی های بی انگیزه توی جامعه، که طبیعتا به بیکاری میرسه

حالا کنار اینا عده زیادی هم پزشک با انگیزه هستن که به آتیش عرضه زیادی که این عده توی جامعه انجام دادن میسوزن

ولی درکل، 9000 پزشک بیکار آمار خطرناکی نیست. هشدار دهنده هست، برای کسایی که به دلایل شخصی، چشم و هم چشمی و بدون آگاهی پزشکی رو انتخاب می کنن، اما خطرناک نیست

Iman.Mage

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
نقره‌ی کشوری المپیاد شیمی دوره ۲۴
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی (با ماینور شیمی)
اینستاگرام

به نقل از aliabedini :
عاقا این 9000 تا 8999تاش به خاطر دوره ای که باید تومناطق محروم بگذرونن کار نمی کنن اون یکیشم هنوز دنبال مجوز مطبشه
اصلا هم اینطور نیست. نباید چون این خبر با ذهنیت قبلیتون فرق داره اینطوری نگاش کنید.
تو سایت خبری تابناک نوشته:
"مهمترین موضوع درحال حاضر پایین بودن درآمد پزشکان عمومی و وضع معیشتی آنان است."

البته تو این سایت تعداد پزشکان بیکار 8000 تا گفته شده.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از GCD :
الان فرضا ما داروساز محقق کم داریم، زمین شناس کم داریم، تنها گزینه ای که برای استخدام یک هواشناس به ذهن مردم میرسه گوینده اخبار هواشناسیه، رشته های محض مثل زیست و شیمی هم که فقط توی تدریس خلاصه میشه

حتی همون پزشک، خب عزیز من پزشک که حتما نباید بشینه پشت میز و ویزیت کنه! پزشک محقق توی ایران اینقدر کمه که عملا میشه گفت نداریم
تحقیقاتی باید وجود داشته باشه تا محققی نیاز باشه! بهتره بگیم تحقیقاتی نداریم که کسی بره کار کنه چون بودجه خفن میخواد!
در کارخانه های بزرگ داروسازی جهان یه دفعه میبینی 2000 تا داروساز دارن رائه مشاوره و تحقیقات میکنن!(اینو فکر کنم از کسی تو دانشگاه شنیدم شخصا جایی نخوندم)
ولی در ایران آیا اصلا قرار به کشف دارویی هست که محققی کار کنه؟
یا مثلا کلینیکال ترایالی انجام شده کلا تا حالا که پزشک و اپیدمیولوژیستی بیاد وسط بگه من انجامش میدم؟
همه ی تحقیقات ما منحصر به پایان نامه های دانشجویی میشه
حتی! در حال حاضر فقط برای پایان نامه پروژه میدن! یعنی برای غیر پایان نامه اگر یک دانشجو بخواد تو دانشکده ما کار کنه بودجه در کار نیست!

2.به پزشکی که در ایلام کار میکند بیکار نمیگویند!
آقا ایها الناس یکی باید بره بالاخره مناطق محروم کار کنه دیگه! اون جا دکتر نمیخواد؟ مردم اون جا آدم نیستن؟ مریض نمیشن؟

Sh_$IMI

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان گرگان
مدال المپیاد
المپياد شيمي D:
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
داروسازی

چند روز پيش داشتم يه مستندي ميديدم از مناطق محروم ايران، بيچاره ها رنگه يه پزشكم نديدن
فك كن بچشون بدنيا مياد اونا حتي پول ندارن برن يه دكتر بيارن كه بچشون رو معاينه كنه، يا منطقشون انقد دوره از يه شهر كه به پزشك دسترسي ندارن!!... بچه زردي داره تازه بدنيا اومده، خانواده متوجه نميشه بچه زردي داره... اين بچه بزرگ ميشه چند ماه بعد به دليل مشكلي كه حتي انقد خفيف بوده و بيماريه حادي هم نيس "عقب افتادگي ذهني" ميشه [-( :-??
بچه بعدي بدنيا مياد..اينم همينطور!! ..خيلس شانس داشته باشه كه سالم باشه و دوره نوزاديش به هيچ مرضي مبتلا نشه...سالم بمونه :(

هر ساله 4 5000 تا پزشك فارغ التحصيل ميشه از دانشگاه...به قوله خودتون 9000 بيكارن ( ولي بيشتر بيكارن!)
اين همه پزشك داريم ولي مردمي هستن كه واقع نياز دارن
اكثر پزشكا از رو چشم و هم چشمي ميرن دانشگاه... طرف اصن از واحدايه پزشكي و هيچيش اطلاعي نداره ميخواد بره پزشكيي (:| (:|

سعي كنيم آدمايه مفيدي باشم تو جامعه و تاثيرگذار، دسته كسايي رو بگيريم كه محتاجه واقعين!

m.h.amini

مهندس
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1!
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
مدال المپیاد
.
دانشگاه
.
رشته دانشگاه
.

به نقل از ∞نیرمان :

بیشتر دانش اموزای با استعداد میرن تجرببی :)) چی میگی اتفاقا تجربی احتیاج به حفظ کردن داره و دانش اموزایی که حفظیاتشون خوبه و میتونن زیاد بخونن میرن تجربی و دانش اموزای باهوش که ذهن تحلیلگر عالی دارن میرن ریاضی

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا