• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تجربه ها

پاسخ : تجربه ها

شاید باید المپیادو کنار بزارم من عاشق شیمی ام . خیلی حیف میشه اه اعصابم خورده دعا کنید اینجوری نشه ................دعا

مرحله ٢ اونقدر که فکر میکنین به معلم بستگی نداره .اگه عشق شیمی باشین آخرش اگه طلا هم نشین جای پشیمونی نیست.
کسایی که دارن تخصصی میخونن بیان اگه اشکال داشتن من و ایمان برای رفع اشکال هستیم.
موفق باشین

آره ایمان درست میگه

ضمنا مباحث امسال مشخص شد. ترمودینامیک داریم.

طیف سنجی چی؟؟؟

طیف سنجی احتمال زیاد امسال هم هست NMR
تجزیه اسید و باز و رسوب و کمپلکس هست
معدنیمون کلا شده کئوردیناسیون و کمپلکس

به نقل از Iman.Mage :
طیف سنجی احتمال زیاد امسال هم هست NMR
تجزیه اسید و باز و رسوب و کمپلکس هست
معدنیمون کلا شده کئوردیناسیون و کمپلکس
الي چطور به جز طيف؟

گفت ما دیگه هر جلسه درس میدیم تا هر جا که رسیدیم میگیم.

اسپم: به به چه اتفاقات خوبی داره اینجا میفته :D این پشتیبانی بچه های المپیادی خ تاثیر داره امیدوارم ادامه دار باشه و بطور جدی ادامه پیدا کنه
و اینکه بچه هایی که الان دوره هستن لطفا سالای اینده هم سری بزنن به سمپادیا و صرفا بخاطر مدالشون از کمک دریغ نکنند اتفاقی که سالای پیش افتاده و حضور مدال دارا به شدت کم شده :-"

+عه بازم ترمو؟ :-?
ghamin47 : مهم اینه که راهی رو که دوس داری ادامه بدی! موفقیت اخرش به اندازه تلاشت مهم نیست اینو جدی میگم حتی اگه طلا یا حتی برنز هم نگیری اما یه چیزایی رو بدست میاری به عنوان یه دانش اموز المپیادی که بقیه دوستات نتونستن بدستش بیارن!
1- با علاقه درس خوندن
2- ترکیبی درس خوندن
3 روش مطالعه
4- قدرت تجزیه و تحلیل یه زمانی متوجه میشی یه درس مثل دینی یا حتی زبان فارسی رو ناخوداگاه برای خودت تجزیه و تحلیل کردی برای فهمیدنش در صورتی که خیلی از دوستات صرفا حفظ کردند (اتفاقی که برای خود من تو امتحانای نهایی افتاد و نمرم از خ از دوستام که سر کلاس بودن بالا تر شد)
5- بدون اینکه زور پشت سرت باشه و معلم بهت تکلیف بده خودت درس میخونی تمرین میکنی
6- قدرت برنامه ریزی
اینا همه تجربه شخصی خودم بوده
موفق باشید :)

اونایی که دارن تخصصی میخونن.امسال حتما بعد از آلی و تجزیه معدنی رو خوب بخونین.

ترمهای طیفی مخصوصا

طیف سنجیرو توی الی چقدر بهتون گفتن? میشه در حد چند خط توضیح بدین مفصل?

توی معدنی چه طور?

واسه معدنی دوره ، چه کتابا وچه قسمت هاشون رو بهتره بخونیم؟ واسه تمرین چی؟ :-/

دکتر کیانمهر طیف سنجی nmr و IR درس دادن.طیف سنجی جرمی هم به طور خیلی گذرا درس دادن.کتاب فیلد رو کامل حل کنین کافیه.
معدنی ١ رواز آقا بزرگ واتکینز شرایور بخونین البته تست های کارشناسی ارشدم خیلی شبیه سوالای دورست.(بعضا کپی شده بود)
تو دوره شیمی آلی از رومتن سولومنز بهتون درس میدن.معدنی هم غیر قابل پیش بینیه.
طیف سنجیهای بیشتر (اثر کاتن)لازم نیست بخونین.اگه هم درس دادن در حد جزوه کافیه
امسال ترمهای طیفی هم تو کوانتوم هم تو معدنی درس دادن .از رو آقا بزرگ حتما بخونین این مبحثو.

باخودتون روراست باشيد ممكنه سخت ترين شيمي فيزيكارو بتونين حل كنين اما يه ايزومرساختاريو نتونينن تجسم كنين
حتي ده بار براتون توضيح بدن و نفهميدين بازبپرسين
رد نشين
شايد سوال بود
من دقيقا شانسي هفته قبل مرحله دو ايزوپرنارو كار كردم

Back
بالا