• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاور داشتن یا نداشتن؟ مساله این است!

آیا از مشاور استفاده می‌کنید؟

• مشاور خصوصی دارم

رای‌ها: 12 18.5%
  • مشاوره گروهی میرم

رای‌ها: 2 3.1%
  • صرفا از مشاور مدرسه کمک میگیرم

رای‌ها: 12 18.5%
  • از هیچ مشاوری استفاده نمیکنم

رای‌ها: 44 67.7%

• رای‌دهندگان
    65
  • شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

یکی از مباحثی که دانش اموزا شدیدا راجع بهش دودل میشن داشتن یا نداشتن مشاور هست
نباید فکر کنید که حتما و حتما داشتن مشاور لازمه و بدون مشاور محاله آدم موفق بشه
مخصوصا با جوی که به وجود اومده و هرکسی یه دفتر مشاوره میزنه دنبال پول دراوردنه...
هستن کسایی که بدون مشاور زیر 200 شدن و کسایی که nهزار شدن و مشاور داشتن...

نارمیلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مکطب فرزانگان
شهر
M2A
پاسخ : مشاور..داشتن یا نداشتن..مساله این است

اگه فراره با مشاور من رتبه بیارم...حاضرم پیش صد تا مشاور برم

manbikas

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farz
شهر
ghabrestan

به نقل از چشـــــــــــــــــــــمک :
اگه فراره با مشاور من رتبه بیارم...حاضرم پیش صد تا مشاور برم

خب نمیاری !!! مشاور که به جات کنکور نمیده که با مشاور رتبه بیاری بی مشاورهم میشه باید بلد باشی راه و رسمش رو

بچه های سایت هم همیشه کمک کردن و قطعا امسالم خواهند کرد .

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

کسایی که مشاور دارن تجربشونو بگن لطفاً.

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

عاقا!

من الان هیچ ایده ای ندارم از کنکور!

نه تابستون آزمونی ثبت نام کردم

نه حتّی میدونم چه کتاب هایی اُوکی هستن.

فقط کلاس فیزیک،ریاضی زیست ثبت نام کردم اگه هم مدرسه کلاس عربی گذاشت یکی هم اون.

بعد شیمی هم پایه ام خوبه، پیش ُ خودم میخوام بخونم.

الان من چه کار کنم؟! چه برنامه ای داشته باشم؟!

پاشَم برم مُشاور عایا؟!

گند نزنه یک وخت تو روحیه ام؟!

Darya1995

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4 کرج
شهر
کرج
پاسخ : مشاور... داشتن یا نداشتن!مساله این است!

من اصلا به این مشاورای بیرون یا مشاورای مدرسه اعتقاد ندارم.
بنظرم بهترین مشاورا رتبه های برتر کنکور و بچه های سایت خودمونن چون خودشون این روزارو گذروندن نه مشاورا که1چیزایی حفظ کردن و به همه میگن.

shahid

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
13
دانشگاه
علوم تحقیقات تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
پاسخ : مشاور... داشتن یا نداشتن؟ مساله این است!

من مشاور گرفتم به اصرار خانواده ولی اینو جدا میگم خود ادم از همه چی مهم تره دیگه ولش کردم خود ادم میدونه چی کار کنه بیشتر با روحیش سازگاری داره و کدوم کار بهتره واقعا مشاور پول الکی دادنه
ولی حتما با یکی از بچه های فارق التحصیل در تماس باشین که از تجربه هاشون استفاده کنین ولی مشاور واقعا به درد نمیخوره وقتی تو خودت کاری نمیکنی حالا هرچی میخواد مشاوره بگه هیچ فابده ای نداره

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه

به هیچ وجه تحت تاثیر تبلیغات قرار نگیرید..امسال سالیه که جو سازی زیاد امجام میشه

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

به نظر من داشتن مشاور هیچ تاثیر خاصی نمیتونه روی رتبه ادم بزاره من خودم مشاور مدرسمونم نمیرفتم اونا هیچ چیز خاصی ندارن جز اینکه بگن چندساعت خوندی چرا اتقد کن خوندی نرو مهمونی برو فلان کن .....من یه اشناهامون 4سال پیش مشاوره گرف از تهران 300تومن که هرشب زنگش بزنه فقط همینارو میگف
از نظر من رو بچه های همینجا سر مشاوره سرمایه گذاری کنید بهتر من خودم به مهسا یا نیلوفر گاهی زنگ یا اس میدادم اونام واقن با دل و جون جواب میدادن گوله تبلیغات و حرفاشونو نخورید به جا پولی که میخاین بدین به مشاورتون برین کتاب بخرین بهتره

یه چیز مهم دیه اصن به برنامه کنکور آسان است دقت نکنیدا منم اولش میخاسم چیزاشو بگیرم دوسم عربیشو 120 تومن گرف اینو چی پشیمون بود

FaRZANEH15

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــآن
شهر
tab
دانشگاه
SBMU

اقـآ پـس اینـآیی کـه میـگن میـرفتن پیش سینـآ تهـرانی و رتبشـون زیـر 100 شده کشکـه ؟

Mahdis Morovvati

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اهواز
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

من مشاور داشتم..از این لحاظ بم کمک کرد که من ادم کمال طلبی بودم..اینجور ادما هرکاری بشون بگی به طور کامل انجام میدن(ویژگی مثبت) ولی اگه بشون بگی این جمعه امتحان داری یه طومار از مطالبی که باید بخونن مینویسن به طوری که حتی 20درصد اوناروهم میشه خوند و امتحانو 20 شد یا 90 100 زد. مشاورم بم کمک کرد که دقیقا اون چیزی رو که لازم بود بخونم.و بعد این که 10 12 ساله مشاوره و خیلی رتبه های خوبو دیده و خیلی تجربه داشت. واینکه واسه من یه انگیزه ایجاد میکرد و همیشه کسی بود که واقع بینانه در مورد درصدام و ترازم قضاوت کنه. من راضی بودم ازش خیلی..از بهمن به بعد رفتم پیشش. چون تا اون موقع خودم برنامه ریزی میکردم ولی از بهمن به بعد حجم درسا زیاد شد منم برای انجام بهترشون احساس کردم نیاز به مشاور دارم.

amir.mr

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلايه داران
شهر
اهواز
مدال المپیاد
زيست،رياضي...همشونم در حد مرحله اول :D
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
پزشكي

من مشاور داشتم پارسال.خيلي ازش راضي بودم.خيلي واسه تغيير شرايط بهم كمك كرد.
من ادم درس نخوني بودم جدن،تا زور بالاي سرم نبود،نميخوندم.خيلي بي برنامه و در هم برهم درس ميخوندم.
اما مشاورم سعي كرد اين درس خوندن رو منظم كنه.
يه عده هستن كه خودشون خودكار كارشونو انجام ميدن!نيازي به زور ندارن واسه درس خوندن.اين ادما خي مشاور چندان به كارشون نمياد.
يه عده هستن كه اگه زور يالاي سرشون باشه و از بي نظمي درشون بياره،ميتونن خوب نتيجه بگيرن و خوب پيشرفت كنن.مشاور واسه اينطور افراد واقعا معجزه ميكنه.
يه عده هم هستن كه با زور،بي زور،درس نميخونن:دي اينا انتظار كار خاصي نبايد از مشاور داشته باشن.زماني مشاور موثر خواهد بود كه در پس برنامه ي مشاور،خود دانش اموز هم تلاش زيادي كنه.نه اينكه بشينه پا رو پا بندازه،با دو سه ساعت درس خوندن انتظار داشته باشه بهترين رتبه رو كسب كنه!
خلاصه مشاور چيز خوبيه:-)
به نقل از MISS-F :
اقـآ پـس اینـآیی کـه میـگن میـرفتن پیش سینـآ تهـرانی و رتبشـون زیـر 100 شده کشکـه ؟
اين سينا تهراني كيه؟:دي كجاست؟سايت داره؟نشنيدم اسمشو:اس
به نقل از شــــــــــیرین :
به نظر من داشتن مشاور هیچ تاثیر خاصی نمیتونه روی رتبه ادم بزاره من خودم مشاور مدرسمونم نمیرفتم اونا هیچ چیز خاصی ندارن جز اینکه بگن چندساعت خوندی چرا اتقد کن خوندی نرو مهمونی برو فلان کن .....من یه اشناهامون 4سال پیش مشاوره گرف از تهران 300تومن که هرشب زنگش بزنه فقط همینارو میگف
از نظر من رو بچه های همینجا سر مشاوره سرمایه گذاری کنید بهتر من خودم به مهسا یا نیلوفر گاهی زنگ یا اس میدادم اونام واقن با دل و جون جواب میدادن گوله تبلیغات و حرفاشونو نخورید به جا پولی که میخاین بدین به مشاورتون برین کتاب بخرین بهتره

یه چیز مهم دیه اصن به برنامه کنکور آسان است دقت نکنیدا منم اولش میخاسم چیزاشو بگیرم دوسم عربیشو 120 تومن گرف اینو چی پشیمون بود
مشاور تلفني اخه چطور ميتونه رو كار ادم نظارت كنه؟:دي واقعا يكي از احمقانه ترين شيوه هاي مشاوره،همين شماوره تلفنيه...حالا باز اينترنتي،يه چيزي!
اون كنكور اسان است و اين گروه احمدي كلاهبردارن فقط.من دي وي دي هاشونو گرفتم از يكي از دوستام،فقط اتلاف وقت بود.
خود احمدي ميگه با اين دي وي ديا ميتونين عربيو ١٠٠ بزنين!به ولله اگه كسي بتونه با فقط خوندن جزوه هاي احمديو ديدن دي وي دي هاش بالاتر از ٥٠ بزنه.
واقعا تاسف ميخورم براي صدا و سيما كه اجازه ميده اين كلاهبردارا به اين راحتي سر مردم بيچاره (كه اكثرا هم از شهراي كوچيك هستن و با كلي اميد اين دي وي دي هارو تهيه ميكنن)كلاه بره...

kosar abdeyan

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
miandoab
دانشگاه
علوم پزشکی ارومیه

ببینین مشاور اون نیس که بیاد بگه چی بخون چی نخون آدم خودش باید انتخاب کنه که چی لازمه بدونه و نمی دونه باید بخونه.مشاور اکثرا به درد روحیه دهی می خوره مواقعی که شدید از درس خوندن خسته شدیم بیاد بازم اون حس رقابت رو در ما تقویت کنه و بازم به درس خوندن تشویق کنه.البته مشاور داریم تا مشاور یکی از مشاور های ما اومده بود مدرسه اولین حرفی که زد این بود:انتظار نداشته باشین رتبه زیر 1000 یا زیر صد بیارین.بچه های ما برگشتن گفتن مگه چیمون از اونا کمتره؟
عوض اینکه اون بهمون اعتماد به نفس بده ما داشتیم به خودمون میدادیم.به نظر من که همون رتبه های برتر کافین برا مشاور بودن

A.maede

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی ایلام
رشته دانشگاه
پزشکی

مشاور اونقدر ها مهم نیس, در واقع اصلا مهم نیس!
کی گفته اونی که میره پیش مشاور رتبه تک میاره با اونی که نمیره n هزار میشه؟
ممکنه که مشاور یه چیزایی بگه, چیزای خوبی هم بگه, اما تا وقتی که به کاری که میگه عمل نکنی حرفاش کشکه, باد هواست!
بیشتر از هر چیز به اراده نیاز داریم تا مشاور!!!

sheitoon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
rafsanjan
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
ارتوپدی فنی

مشاور خیلی چیز شخصی ایه...مثلا خود من بدون مشاور هیچ بودم.مثلا وقتایی که نمیرسیدم برم مشاوره یا مشاورم نبود اصلا منگ و گیج بودم نمیدونستم الان چیو چقدر باید بخونم....ولی این آخریا دیدم مشاورم داره میپیچونه(نه اینکه بپیچونه ها...خیلی وقت نمیذاش.داشت رو برنامم گند میزد)منم برنامشو اجرا نکردم و خودم برنامه ریختم...راستش از بس پیش مشاور رفتم یاد گرفتم(سال سوم و پیش و پشت کنکور)

بعضیا تو کتشون نمیره یکی بهشون بگه چیکار کنن چیکار نکنن...ولی بعضیا یکی باید بالا سرشون باشه تا درس بخونن هر چند که خودشون هم خیلی با استعدادن...
هر کسی باید ببینه خودش چه مدلیه تا بتونه تصمیم بگیره...ولی اگه از گروه اول هستین(بی نیاز از مشاور) هر چند مدت یه بار برین پیش مشاور وضعیتتون چک بکنه...
راستی ی گروه دیگه هم هست:پیش مشاور نمیرن خودشون مثل مرد درسشونو میخونن ولی بعد از عید که حساسه میرن پیش مشاور

آرزوی من و همه ی کسانیکه این مرحله رو پشت سر گذاشتن موفقیت شماست...حتی اگر خودمون هم از کنکور رو دست بخوریم(امیدوارم نخوریم و ناامید نشیم :(( [-o<)

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

من تا اینجا نظراتونو که خوندم به این نتیجه رسیدم شماها بیشتر به یه ادمی نیاز دارید که با زور بهتون بگه بخون نع پشتیبان
من دارم میگم با پشتیبان نمیشه یه نفر که درساش زیاد خوب نی با پشتیبانی اون بشه زیر 100 اون فقط دعواتون میکنه و با زور بهتون میگکه بخون پس تاثیر زیادی نداره خعلی کسای دیگم میتونن اجبارتون کنن و بیخودی پول هدر ندید

amir.mr

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلايه داران
شهر
اهواز
مدال المپیاد
زيست،رياضي...همشونم در حد مرحله اول :D
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از شــــــــــیرین :
من تا اینجا نظراتونو که خوندم به این نتیجه رسیدم شماها بیشتر به یه ادمی نیاز دارید که با زور بهتون بگه بخون نع پشتیبان
من دارم میگم با پشتیبان نمیشه یه نفر که درساش زیاد خوب نی با پشتیبانی اون بشه زیر 100 اون فقط دعواتون میکنه و با زور بهتون میگکه بخون پس تاثیر زیادی نداره خعلی کسای دیگم میتونن اجبارتون کنن و بیخودی پول هدر ندید
بحث مشاور،صرفا بحث اجبار براي درس خوندن نيست
تا يه حدي،بحث نظم دادن به درس خوندنه.بحث برنامه دادنه.بحث جهت دادن به مطالعه.
هركس فراخور نيازش بايد از مشاور استفاده كنه
نميتونيم يه نسخه كلي واسه همه بپيچيمو بگيم:
خب بچه ها ،مشاور به دردتون نميخوره،فقط اتلاف وقت و سرمايست،نرين.
به نظرم اينجا بيشتر تجربيات در ميون گذاشته بشه بهتره،تا اينكه نتيجه گيري كنيم و بگيم فلان كار رو بكنيم يا فلان كار رو نه :-)

z.n1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 مشهد
شهر
سر همه شهرا
مدال المپیاد
اره زبان تو راهنمایی که بودیم رتبه آوردم.کامپیوتر هم
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه ها منم اول یاد نداشتم برنامه بنویسم کم کم تا آخرای تابستون یاد گرفتم.کار اصلا سختی نی.چن تا از بچه هامون که میرفتن جای مشاور خودشون برنامه مینوشتن میدادن مشاور تصحیحش میکرد فقط.بعضیاشونم میدادن من مینوشتم واسشون.تازه مشاوراشون هیچ کاریم نداش که برنامه قبلیو اجرا کردن یا نه.مشاوراشونم کم شاخ نبودنا!
فقط اعتماد به نفس لازم دارین ن مشاور

• لایک
امتیازات: zmaa

Zr74

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

تاثیر مشاور به نظر من خیلی به خود آدم ربط داره. چون معمولا مشاورا یه سری چیزا رو بلدن که به همه همونو میگن! :D ولی برای اینکه بخوایم مشاوره واقعا تاثیر داشته باشه، باید خودمون بتونیم ازشون بخوایم که طبق خواسته های ما بهمون کمک کنن.
مشاورای مدرسه مخصوصا برای تابستون که تازه شروع کاره خیلی خوبن. چون می تونن بگن چجوری شروع کنیم و برنامه ریزی کنیم و درس بخونیم و... . ولی بعد یه مدت که خودتون راه افتادین و تو درس خوندن کنکوری وارد شدین، می تونین تشخیص بدین که از این به بعد مشاور به دردتون میخوره یا نه.
مثلا من اولای سال که می رفتم پیش مشاور مدرسه خیلی خوب بود و خیلی کمکم کرد چون اون موقع واقعا نمی دونستم اصلا باید از کجا شروع کنم و هیچ برنامه ای برا خودم نداشتم. ولی بعد یه مدت که یاد گرفتم خودم برا خودم برنامه ریزی کنم، احساس کردم دیگه پیش مشاور رفتن بی فایده ـس چون هر دفعه همون چیزای قبلی رو تکرار می کنه که خودم صد بار شنیدم. تقریبا یه جوری شده بود که این اواخر که می رفتم پیش مشاور، من برنامه رو می گفتم اون می نوشت فقط! :D

خلاصه اینکه الان مشاوره رو برید، بعد یه مدت که خودتون وارد شدین تو درس خوندن، خودتون می تونین تصمیم بگیرین. (;

×البته من کلا منظورم مشاورای مدرسه است. در مورد این مشاورای بیرون که خیلی هم تبلیغ می کنن و ادعای شاخ بودن دارن، نظری ندارم واقعا!

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه

البته درمورد مشاوران مدرستون تحقیق کنین
یه سال مشاور مدرسه ما کسی بود که از مشاوران مدرسه انرژی اتمی بود
اما سال بعد یه فرد محترم بود که اصلا مشاور تحصیلی نبود بلکه مشاور خانواده بود

بالا