• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

با حیوانات مهربان باشیم!

نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2 - دبیرستان حلی10
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
Shahed Uni
رشته دانشگاه
Computer Science
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : با حیوانات مهربان باشیم!

کثیفی
مریضی
جاگیر و الکی
به درد نخور
و این که چون اونا رو دوس دارم و اونا دوس دارن تو طبیعت و جای خودشون باشن تو اگه میخوای آذیتشون نکنی پس اینطوری هم نکن این بدترین اذیته برا اونا

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

گاندی : سطح فرهنگ هر ملتی را از رفتار آنها با حیوانات میتوان فهمید

به نقل از aعzلeیrرiضlاA :
کثیفی
مریضی
جاگیر و الکی
به درد نخور

کثیفی و مریضی که دلایل بی خودی هستند چون میشه ازش به حد خوبی جلوگیری کرد با واکسیناسیون و رعایت بهداشت

این طور که شما میگید کثیفی و مریضی فکر کنم الان کشور های اروپایی و آمریکایی که حیوون خونگی کاملاً جا افتاده و اغلب خانواده ها دارند

باید توی انواع بیماری ها دست و پا بزنند و میدونیم که این طور نیست

در اصل جاگیر بودن و الکی بودن و به درد نخور بودن بر میگرده به بینش شما نسبت به یک موجود زنده

و این که چون اونا رو دوس دارم و اونا دوس دارن تو طبیعت و جای خودشون باشن تو اگه میخوای آذیتشون نکنی پس اینطوری هم نکن این بدترین اذیته برا اونا

به هیچ عنوان درست نیست که بگیم بدترین نوع اذیت هست برای حیوونات هست نگه داریشون توی خونه

مثلاً من گربه م آزاد بود و بهش غذا دادم و کم کم به آدم ها نزدیک شد طوری که رفیم واکسینه کردیمش و چک کردند از لحاظ سلامتی و در حال حاضر کنار ما زندگی میکنه و خودش این رو انتخاب کرد و آزاد بود که هر جا که دوست داره بره

گربه ها و سگ ها توی زمستون خیلی هاشون از گرسنگی تلف میشن و اگر شما بهشون غذا بدید ترجیح میدن که پیش شما زندگی کنند :)

nasim fakhr mohammadi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
آيت الله آملى
رشته دانشگاه
داروسازى

یه سرچ کوچولو کردم به این رسیدم:
حیوانات به دلایل مختلفی از جمله جنگ و شکار دچار نقص عضو می‌شوند و از این رو با افزایش نفوذ انسان در طبیعت، میزان استفاده از اندامهای مصنوعی در میان حیوانات نیز افزایش پیدا کرده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، حیوانات بر خلاف اینکه گاه به واسطه ابعاد بزرگ بدن، ویژگی‌های رفتاری و یا زیستگاهی که در آن زندگی می‌کنند، آسیب ناپذیر به نظر می‌آیند اما واقعیت این است که حیوانات به شدت در معرض انواع آسیبها و حوادث طبیعی و غیر طبیعی قرار دارند.

این آسیبها گاه به اندازه‌ای شدید هستند که منجر به قطع عضو حیوانات مختلف می‌شود و در این هنگام است که حیوانات نیز به اندامهای مصنوعی نیاز پیدا می‌کنند.

85108528333631232855.jpg

هوپا، سگ چهار ساله‌ای که به صورت مادرزاد بدون دست متولد شده و یک دانشجوی هنر برای اینکه به راه رفتن این سگ کمک کند، این تدبیر را اندیشیده است!

01805671931636968726.jpg

یک گروه حمایت از حیوانات ماچو را در کنار جاده در حالی یافتند که پایش به شدت آسیب دیده بود و باید سریعتر قطع می‌شد، از این رو برای این حیوان پای مصنوعی از گچ ساخته شد تا بتواند به زندگی خود ادامه دهد.

اینم دیگه به لطف پیشرفت علم و ایناس! ;;)

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

گربه هم مث سگ وفادار و مهربونه
گربه نر کمتر لوسه ... مغروره :))
گربه های سیاه جن نیستن
گربه ها نماد شیاطین نیستن >:D<
وختی عشقم پخشه رو تخت

z4b5fmak3ltk0os8udju.jpg

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

این کلیپِ زیبا رو ببینید خیلی خوبه
x:
Friends Furever

به نظرِ شما برایِ بهبودِ اوضاعِ حیواناتِ خیابانی و حتی خانگی چه کارهایی میشه انجام داد ؟

deniz_nabege

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب

کسی که با حیوونا مهربون نیست عاطفه تو وجودش نیست و نسبت به انسان ها هم نمیتونه مهربوون باشه :(
بعضی ها دوست ندارن تو محیط خونشون حیوون خونگی داشته باشن ولی میتونن به حیوونایی که بیرون هستن کمک کنن مثلا تو حیاطشون برای پرنده ها خونه درست کنن چون زمستون که میشه واقعا زندگی سختی دارن پرنده ها :(
من خودم عروس هلندی دارم x: :) برای کسایی که اشنایی ندارن عروس هلندی یه پرنده از خانواده طوطی هاست اولش من اصلا دوست نداشتم حیوون خونگی داشته باشم ولی یه نفر اینو بهمون هدیه داده بود و منم خودمو مسئول زندگی اون میدونستم و باید ازش مراقبت میکردم ولی چند ماه که گذشت عاشقش شدم :) x: الان حرفم میزنه خیلی وقتا هم بیرون قفسه میاد اتاقمو بهم میریزه کتابامو میخوره :((

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی

کاری بسی پسندیده ست
اما خب ، فقط سگ و گربه و پرنده های خوشگل حیوونن ؟ :-" گوسفند و مرغ و گاو نیستن ؟ :-" یا الاغ ؟
دم از حمایت میزنید ؟ :-"

G.MM

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
University of Paris-Saclay
رشته دانشگاه
Integrative Biology and Animal Physiology
تلگرام
اینستاگرام
سلام ^.^
خب میدونین هوا خییییییلی سرده و یک سری موجودات دوست داشتنی شدیدا به کمکتون احتیاج دارن :]

خیلی راحت با کارای خیلی کوچیک میتونین کلی کمکشون کنین
مثلا من پارسال براشون یک خونه کوچولو ساختم و میشناسم کسایی رو از همین سایت که اونا هم همین کارو کردن

ساختن خونه هم خییییلی راحته
یک جعبه بردارین (مال من مثلا جعبه ی قابلمه بود)
یک در کوچولو براش درست کنین
دور تا دورشو با پلاستیک عایق بندی کنین و کلا سعی کنین زیاد پلاستیک استفاده کنین
داخلش هم پلاستیک و یک پارچه یا حوله ای که ازش استفاده نمیکنین بذارین
و روش حتما جمله هایی مثل “این یک پناهگاه برای گربه هاست لطفا دست نزنید” بنویسید

حالا چطوری مطمعن بشیم گربه میره توش
من خودم صب و شب توی خونه ای که درست کرده بودم غذا میذاشتم تا بوش توجهشونو جلب کنه
و خب با توجه به اینکه غذاها خورده میشد و موی گربه توش پیدا کردم یعنی گربه داخلش رفته ^.^

خونه ی من :

D9C5E455_58A9_4346_B8BA_7900B8285D99.jpeg

+غذا هم لازم نیست حتما چیز اساسی باشه
مثلا من هر وقت میرفتیم رستوران ته مونده غذاها و استخونا رو جمع میکردم
یا سوسیس ارزون میخریدم
خیلی سخت نگیرین ^.^

دیگه اینکه حتتتما موقع سوار شدن ماشین مواظب باشین که این کوچولو ها جای موتور نباش و صدمه نبینن ؛؛)

علاوه بر گربه ها میتونین به پرنده ها هم خیلی کمک کنین
فقط کافیه پشت پنجرتون براشون یکم غذا بذارین و مطمعن باشین بیشتر از اونا خودتون کیف میکنین از صدای بال بال زدنشون پشت پنجره ^.^

خلاصه که مهربون باشین >:D<

بالا