• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

با حیوانات مهربان باشیم!

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
پاسخ : با حیوانات مهربان باشیم!

این پست رو حتماً بخونید...

سکانس اول :

سگ ها در ایران به طور رسمی اعدام میشوند

«محمدرضا براتی» در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از این تعداد 2300 قلاده سگ در محدوده شهر زنجان و 100 قلاده نیز در روستاهای شهرستان شناسایی و معدوم شدند.

شهرکرد - ایرنا - فرماندار بروجن گفت: از ابتدای امسال تاکنون 123 قلاده سگ ولگرد در این شهرستان معدوم شده است.

خرمشهر خبر – به گزارش خبرنگار خرمشهر خبر در حاشیه نشست صمیمی اعضای شورای شهر و نمایندگان شهرداری خرمشهر با مردم منطقه مولوی خرمشهر ، سید جواد ادریس پور در گفتگو با خبرنگار خرمشهر خبر در پاسخ به سؤالی در مورد خبر جولان سگ‌های ولگرد در خرمشهر گفت: تا کنون بیش از ۳۸۰ قلاده سگ ولگرد در خرمشهر اتلاف شده است.

چهل تا پنجاه سگ ولگرد روزانه در اهواز معدوم می شوند

شهردار فهرج گفت: طرح معدوم‌سازی سگ‌های ولگرد به منظور تامین امنیت و بهداشت عمومی شهروندان در شهر فهرج اجرا می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری تربت حیدریه از معدوم سازی 520 قلاده سگ از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: در سال گذشته نیز هزار و 420 قلاده سگ معدوم شدند.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی نیشابور از ابتدای سال 92 تاکنون 1370 قلاده سگ ولگرد به روش مرگ آرام معدوم شده است .

سکانس دوم :

«مرکز آنلاین خرید و فروش حیوانات خانگی، خرید گربه و فروشگاه تخصصی سگ، خرید آنلاین سگ و حیوانات نادر، فروشگاه اختصاصی ملزومات حیوانات خانگی و ...» این‌ها بخشی از عنوان‌های درج شده در سایت‌های اینترنتی است که شمار آنها به ده‌ها سایت می‌رسد. سایت‌هایی که بدون هیچگونه مجوزی ، آزادانه به خرید و فروش حیوانات و تبلیغات گسترده آن می‌پردازند و هم حیات وحش و محیط زیست را به خطر انداخته و هم سلامت جامعه را به مخاطره می‌اندازند. خرید و فروش انواع و اقسام حیوانات که بخش زیادی از آنها نادر نیز هستند، این روزها به راحتی از طریق سایت‌های اینترنتی انجام می‌شود، این در حالی است که نگهداری حیوانات هرگز در سبک زندگی ایرانی جایی نداشته و اکنون با خرید و فروش آزادانه حیوانات، فرهنگی نو در حال شکل گرفتن است.

کیخا اظهارمی دارد: به طور کل در حفاظت از حیات وحش تمام دستگاه‌ها از جمله نیروی انتظامی، قوه قضاییه و سایر ارگان‌های مرتبط باید دست به دست هم دهند تا موفقیت حاصل شود.

مشابه همین خبر را در قطره نیوز بخوانید

قانون: «مرکز آنلاین خرید و فروش حیوانات خانگی، خرید گربه و فروشگاه تخصصی سگ، خرید آنلاین سگ و حیوانات نادر، فروشگاه اختصاصی ملزومات حیوانات خانگی و ...» این‌ها بخشی از عنوان‌هاي درج شده در سایت‌هاي اینترنتی است که شمار آنها به ده‌ها سایت مي‌رسد.

و و و...

چطور میشود که معدوم کردن هزاران حیوان بی گناه و بی پناه "حیات وحش و محیط زیست" را به خطر نمی اندازد و خرید و فروش حیوانات خانگی به این شدت موجب تخریب طبیعت میشود؟؟؟

آخر کدامین طرفی هستید؟

نه به آن معدوم کردن حیوان ها به دلیل آلودگی نه به این دلسوزی برای طبیعت!!!!

از شهرداری بیرون می امدیم که دربان صدایمان کرد و گفت:

اقایان! لطفا سگتان را هم با خودتان ببرید!

دیدیم سگی ولگرد خودش را کثیف کرده و دارد پایه ی صندلی را گاز میزند. شاید شباهت ظاهر ان سگ و ظاهر ما باعث شده بود دربان فکر کند سگ مال ماست.

وقتی گفتیم سگ ما نیست، دربان با لگدی جانانه او را پرت کرد بیرون. به این نتیجه رسیدم که خیلی وقتها رفاه برخی موجودات مستقیما به حمایت ما بستگی دارد!

چه گوارا

اگر سگ های بی صاحب را معدوم میکنید حداقل بگذارید دوست داران حیوانات آن ها را خریداری کنند

amir gh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
عــلامه حلـــــی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

1:تمام مشکلات از برداشت های اشتباه ما میاد. خوبه که قانع شدید بنده سخنان کلیشه ای نزدم و جوابی برای قسمت اول سخنانم نداشتید.
2:تو این روزگار مردم همه چیزو بد نگاه میکنن.معلمم سالهایه پیش زیر برگه نوشته بود حسینی باشید. این جملش حال همه ی مارو عوض کرد سر امتحان.منم خواستم دعایی کرده باشم در پایان نوشتم. خدا میدونه با قضاوت اشتباه تا حالا چه اتفاقایی که نیفتاده.
3:اگر باز جوابی دارید میتونید تو پ.خ بدید. چون به معنای واقی کلمه اینا اسپم محسوب میشن و نمیخام تاپیکی به این مهمی محل جدال بشه!!!
4:من خودم از معاونت شهرداری تهران شنیدم و خواستید شمام تماس بگیرید و علت سگ کشی رو بپرسید.
حسینی باشید

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

خیلی جالب مسایل کاملن جدا از هم رو به هم دیگه میچسبونید.
این به قول شما اعدام سگ ها در ایران به دلیل نجس بودنشونه؟
پس باید راه بیفتن تو جنگلای شمال کشور هر چی خوک وحشی هم هست رو اعدام کنن.

در مورد بقیه پستتون هم حرفی نمیزنم چون من کلن روی صحبتم در مورد دین بود و اینکه سگ رو میکشن چون نجسه :) .اینکه یه نگهبان یه لگدی پرونده به یه سگ و این ینی اینجا به حقوق حیوانات بی احترامی میشه رو دیگه نمیدونم.
برای منم فرقی نمیکنه.شاید واقعن هم به حقوق حیوانات احترام لازم گذاشته نمیشه ولی در این موارد چیزی نمیگم چون نه دنبال اطلاعاتش رفتم و نه از قبل چیزی داشتم.

@amir gh

وقتی جواب میدم میشه تند برخورد کردن وقتی جواب نمیدم میشه جواب نداشتن...جالبه! :)
پست میدید ابراز عقیده میکنید بعد میگی بیا تو پ.خ؟
سه تا پست دادی این حق رو فکر میکنم داشته باشم سه تا پست در جوابت بدم.(که باز این توهم براتون ایجاد نشه که جوابی نیس)
قسمت اول حرفاتون این قدر مصداقی بود که نیازی به جواب دادن من نیس. :)
اگه هم منظورت به اینه:
آوردن حیواناتی نجس العین مانند سگ در اماکن و معابر عمومی یا در وسايل نقلیه ممنوع و مرتکب شونده علاوه بر جزای نقدی از یک میلیون ریال تا پنج میلیون ریال به ضبط حیوان مذکور محکوم می‌شود. .

که خیلی مسیله عادیه.اکثر مردم ما بر اساس همون دینشون سگ رو نجس میدونن( اما نیفتادن دنبالشون بکشنشون :| ).این قانون هم من فکر نمیکنم گفته باشه سگ نجس است پس بکشیدَش!!!(حرف اول خودت)

در مورد دعاتون هم من نمیدونسم یهو میخای اینجا برا ما دعا کنی وگرنه که مشکلی نیس :)
اینکه شما پرسیدی و اون نفری که پشت خط بوده کی بوده و بر چه اساسی به شما چه جوابی داده همه جای ابهامه.و البته اینکه لزومی نداره حرف اون فرد حجت باشه.
حالا شما اگه حرفی داشتی پ.خ کن :)

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

شما لینک مرجع مریوطه رو بده من خیلی برام جالب شده بدونم کدوم بزرگواری اینطور گفته که چون سگ نجسه باید کشته بشه!حتمن این کارو بکن.

http://www.aparat.com/v/09DE7

در رابطه با اون قسمت که گفتی حسینی باشید!
ببین دوست خوب هر کسی یه جایگاهی داره و یه مقامی.هر کسی هم یه سری ارزش ها هستن که براش خیلی مهمن.پس دیگه هیچ وقت فکر نکن که در جایگاهی هسی که میتونی قضاوت کنی من حسینی هستم یا نه!!!!!

بازم عذر میخام به خاطر پست خلاف موضوع.باید جواب میدادم چون پست ایشون خطاب به منه.

ایشون فقط برای پایان صحبتشون گفتند "حسینی باشید" و برداشتتون بد بود مقداری :)

که خیلی مسیله عادیه.اکثر مردم ما بر اساس همون دینشون سگ رو نجس میدونن( اما نیفتادن دنبالشون بکشنشون :| ).این قانون هم من فکر نمیکنم گفته باشه سگ نجس است پس بکشیدَش!!!(حرف اول خودت)

این لینک مربوط به ممنوعیت نگه داری حیوانات نجس هست ، که به صورت قانون در اومده

این لینک هم اعدام سگ های خیابانی

بالاتر هم کلی لینک دادم از سگ های معدوم شده !! که خبرگزاری های معتبر هم اعلام کرده بودند!!!

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از Radikal :
شهردار فهرج گفت: طرح معدوم‌سازی سگ‌های ولگرد به منظور تامین امنیت و بهداشت عمومی شهروندان در شهر فهرج اجرا می‌شود.
به نقل از میعاد :
خیلی جالب مسایل کاملن جدا از هم رو به هم دیگه میچسبونید.
این به قول شما اعدام سگ ها در ایران به دلیل نجس بودنشونه؟
پس باید راه بیفتن تو جنگلای شمال کشور هر چی خوک وحشی هم هست رو اعدام کنن.
دوستمون چیز دیگه ای گفته بودن،

این منع نگه داری هم اگر شاکی خصوصی داشته باشید(همسایه ها) حیوان ضبط میشه تا اونجایی که میدونم.
و احتمالا ربطی به فقط نجاست سگ نداره و حتی اگه صدای حیوان یا آلودگی که ایجاد میکنه هم آزار دهنده باشه میشه معترض شد.

درباره اون اعدام هم من واقعا متاسفم،جای اینکه این حیوانات نگه داری بشن و بهداشتشون رو رعایت کنن خیلی راحت اعدامشون میکنن چون هزینه ای نداره خب!
هیچ جوره قابل توجیه نیست این کار.

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (1) / هاشمی نژاد (1)
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
المپ فیزیک بودم که نیمهِ راه، کفشامو آویختم نمیدونم چرا!
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
« مهندسی صنایع و سیستم ها »

البته درباره رفتارهای سلیقه ای که نـمیشه نظر داد؛ چون لزوما برخاسته از منطق نـیست ؛ اما :

1) از ابتدای امسال تاکنون 123 قلاده سگ ولگرد در این شهرستان معدوم شده است.

2) سایت‌هایی که بدون هیچگونه مجوزی ، آزادانه به خرید و فروش حیوانات و تبلیغات گسترده آن می‌پردازند و هم حیات وحش و محیط زیست را به خطر انداخته و هم سلامت جامعه را به مخاطره می‌اندازند. خرید و فروش انواع و اقسام حیوانات که بخش زیادی از آنها نادر نیز هستند

..

چطور میشود که معدوم کردن هزاران حیوان بی گناه و بی پناه "حیات وحش و محیط زیست" را به خطر نمی اندازد و خرید و فروش حیوانات خانگی به این شدت موجب تخریب طبیعت میشود؟؟؟

1) خب این روش نادرست بوده و منتقدان زیادی هم داشته و الان تا حد خوبی اصلاح شده خوشبختانه! :)

امیر حسن جعفری ورامینی - قائم مقام ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در گفت‌وگو با (ایسنا)، با تاکید بر اینکه ستاد محیط زیست شهرداری تمایل به مرگ سگ‌ها نـدارد، گفت: از یک سال و نیم پیش که این موضوع به ستاد محیط زیست محول شد طرح زنده‌گیری سگ‌های ولگرد اجرا می‌شود.

پیشتر اینگونه بود که سگ های ولگرد؛ توسط تفنگ‌های ساچمه‌ای اتلاف می‌شدند و لاشه‌ها پس از جمع‌آوری در کیسه‌های مشخص با آهک زنی به روشی کاملا بهداشتی به کهریزک منتقل و در آنجا دفن می‌شدند.

اما از حدود چهار سال پیش وزارت کشور مصوبه‌ای داشت مبنی بر اینکه نباید اتلاف با تفنگ اتفاق بیافتد اما به دلیل نبود ساز و کار لازم برای استفاده از تفنگ‌های بی‌هوشی و زنده گیری، اتلاف سگ‌ها تا یک سال و نیم پیش با تفنگ انجام می‌شد به طوری که همچنان نیز در بعضی شهرها از تفنگ برای اتلاف استفاده می‌شود.

_ _
دنیامالی (از شورای شهر تهران) همچین خطاب به معاون شهردار تهران گفت: از شما می‌خواهم تا کشتن غیراخلاقی، غیرانسانی و غیرشرعی سگ‌های ولگرد را تعطیل کنید این در حالی است که درباره موش‌ها نیز همین وضعیت وجود دارد. در خصوص آن‌ها طرح عقیم‌سازی موش را انجام شده است اما ما نفهمیده‌ایم که این طرح‌ها چه نتایجی را داشته بنابراین بهتر است گزارشی از این موضوعات به شورا ارائه شود.

..

2) اما منظور از خطر انداختن محیط زیست، همونطور که اومده در متن خودت؛ حیوانات کمیاب هست که میرن از محیط زیست میارن برای فروش!!. الان میدونید که انواع مارها؛ پرنده های زینتی و شکاری و .. معامله میشه در سایت ها!! مثل حکایت اون بچه شیرهایی که در سطح تهران گرفتن یکسال پیش حدودا!!

_ _ _

خوبه که قانع شدید بنده سخنان کلیشه ای نزدم و جوابی برای قسمت اول سخنانم نداشتید.

بخش اول یعنی کدوم دقیقا ؟! :-?

..

من خودم از معاونت شهرداری تهران شنیدم و خواستید شمام تماس بگیرید و علت سگ کشی رو بپرسید

اینکه طرف خواسته به حساب خودش برای عوام الناس (از نظر اون!) ؛ یه توجیه نـامربوط برای کارهای نادرستشون بیاره و از سرش باز کنه بقول معروف!، دلیل نـمیشه اون حرفش واقعا علت باشه. پس نیاز نـیست رفتارهای سلیقه ای رو بعنوان علت ذکر کنید.

=> من هم از نظر فقهی حکم مراجع رو آوردم که حتا با وجود نجس بودن، فی نفسه نگهداریش در منزل ایراد نـداره. و هم از نظر عقلی همینه که اصلا نجس بودن هیچ ربطی به کشتن نـداره که بخواد براش دلیل باشه.

..

این لینک مربوط به ممنوعیت نگه داری حیوانات نجس هست ، که به صورت قانون در اومده

این لینک صرفا بازهم درباره بحث های طرح پیش نویس هست و چیزی از قانون تصویب شده نـمیگه.

لازمه اضافه کنم که؛ اولا من لااقل در جستجو ها اثری از این قانون نـدیدم، بلکه همش درباره طرح ارائه شده بوده (پیش از تصویب) .. اغلب خبرها مربوط به اردیبهشت 90 هست درحالیکه هنوز تا خرداد 90 مطمئن هستم تصویب نـشده بوده این طرح.

از طرفی قرار بوده به قانون مجازات اسلامی الحاق بشه؛ اما من در قانون ابلاغی سال 92 که جدیدترین قانون مجازات اسلامی هست، اثری ازین قانون نـدیدم. :)

به گزارش رسانه ها و سایتهای دوستداران حیوانات خانگی، ماموران نیروی انتظامی مبنای اقدام خود را «تصویب قانون ممنوعیت گرداندن حیوانات خانگی نجس العین» توسط مجلس شورای اسلامی می دانند.
دوستداران حیوانات خانگی می گویند چنین قانونی هنوز در مجلس تصویب نشده و ماموران انتظامی به دلیل اجرای قانون نانوشته «ممنوعیت نگهداری حیوانات خانگی» مرتکب جرم شده و باید تحت تعقیب قضایی قرار گیرند.

.

amir gh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
عــلامه حلـــــی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

مــهربانـی واقـعی را مـیتـوان در آلـونـک فـرسـوده کسـانی یـافت کـه در عـین نیـاز، نیـازمنـدی حیـوانـات بـی گـناه را بـرطـرف مـیکـنند.
4dd67607c88d1cb71.jpg

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

چند وقت پیش شنیدم که از سگ های تعلیم دیده میشه برای معلولیت استفاده کرد خیلی دوست داشتم بدونم چجوری....

که متوجه شدم :

6mBHSasyeWW0Szm5Xe2Kc5ZT6lngu.jpg

6mBv1NiPZmG3xDxBibBNIjsclxHwT.jpg

حیوان ها هم احساس دارند :)​

6mBHNvy0fwAH3wb5xPH2rsK6Irmp0.jpg

حیوان ها نوازش را دوست دارند ...​

6mBI1rGTygK1IloOgZoXljhgx3y1z.jpg

حیوان ها شیطونند !!! :D

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

6mDZA60esvGa9Brw5Ci1ImOmfF0IB.jpg

دست همیشه برای زدن نیست

کار دست همیشه مشت شدن نیست

دست که فقط برای این کار ها نیست

گاهی دست میبخشد

نوازش میکند ، احساس را منتقل میکند

گاهی چشمها به سوی دست توست

دستت را دست کم نگیر​

6mDZ3p7SY5eiFDLgUlV7wwTJHShUP.jpg

vanya

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تبریز

اینا گربه های منن مامانشون مرده بود به خاطر همین مامانم راضی شد که مسئولیتشونو به عهده بگیره. (دو تا هستن)

زیاد خوشگل نیستن ولی خیلی دوسشون دارم. x: x: x: x: x: x: x: x: x: x: x: x: x: x: x: x: x: x: x: x: x: x: x:

36e62f84744e.jpg

16e5cf0acb7e.jpg

db6920adcd04.jpg

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

86b8143ecc37dd7ae9a181131a1a8791.jpg

انداختن آدامس برای گنجشک ها مانند انداختن نان برای آن ها است!!!!

گنجشک ها آدامس ها را میخورند ،و آدامس آن ها را آرام آرام میکشد!

به این صورت که وقتی گنجشکی آدامس میخورد،دیگه نه غذا و نه آبی مصرف میکند ،به همین دلیل از گرسنگی و تشنگی میمیرد!

<شما هم در مقابل آدامسی که به زمین می اندازید مسؤل هستید>​

negin banoo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
دانشگاه
ilam
رشته دانشگاه
pezeshki

چه قد عکس هاتون نانازن من عاشق گربه هام قبلا یکی داشتم ولی الان مزدوج شده منم دلم پیشی می خواد ای جانم

نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2 - دبیرستان حلی10
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
Shahed Uni
رشته دانشگاه
Computer Science
تلگرام
اینستاگرام

من همستر داشتم ولی وقتی خواهر کوچولوم به دنیا اومد برا این که خواهرم مریض نشه دادیمش رفتــــــــــــــــــ

vanya

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تبریز

احساسی که با خودمون به حیوانات انتقال میدیم.

7789ef88d599.jpg

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

6o2u5M7HopAGancylfKWezqutAO62.jpg

:)

B.G.N

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
شیمی اگه خدا بخواد!

من یه بار اومدم واسه جوجم با موزاییک خونه درست کنم که یهو موزاییک لامصب فرود اومد رو سر جوجه و خوب طبیعیه که له شد... :-ss
یه جوجه ی دیگه داشتم که بردمش حموم و نمیدونم چی شد که روز بعد جسدش پیدا شد...
:(
بعدش دو تا فنچ خریدیم که خواهرم زیر پاشون پنبه گذاشت و اونا هم اینقد پنبه خوردن تا ساعاتی بعد باد کرده و جان سپردند
و من همچنان امیدوار یه خرگوش هلندی خریدم (خیلی نژاد نازنینی هستن!)و اونو هم که گربه کارشو ساخت...
دارم به این فکر میکنم که شاید طلسمی چیزی در کار بوده خوب ؟؟؟
:-ss
با حیوانات مهربان باشیم... :rolleyes:

نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
Shahed Uni
رشته دانشگاه
Computer Science
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از B.G.N :
من یه بار اومدم واسه جوجم با موزاییک خونه درست کنم که یهو موزاییک لامصب فرود اومد رو سر جوجه و خوب طبیعیه که له شد... :-ss
یه جوجه ی دیگه داشتم که بردمش حموم و نمیدونم چی شد که روز بعد جسدش پیدا شد...
:(
بعدش دو تا فنچ خریدیم که خواهرم زیر پاشون پنبه گذاشت و اونا هم اینقد پنبه خوردن تا ساعاتی بعد باد کرده و جان سپردند
و من همچنان امیدوار یه خرگوش هلندی خریدم (خیلی نژاد نازنینی هستن!)و اونو هم که گربه کارشو ساخت...
دارم به این فکر میکنم که شاید طلسمی چیزی در کار بوده خوب ؟؟؟
:-ss
با حیوانات مهربان باشیم... :rolleyes:
مهربون بودن یعنی همین که مراقبشون باشیم نگذاریم پنبه بخورن یا قبل از این که بخوایم براش خونه درست کنیم فکر کنیم و البته جوجه رو برداریم بعد خونه که ساخته شد بگذاریم و .........

نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
Shahed Uni
رشته دانشگاه
Computer Science
تلگرام
اینستاگرام

آدم خوبه مهربان باشه با حیوانات ولی من مخالف نگهداری اونا تو خونه کاملا مخالـــــــــــــــــــفـــــــــم 8->

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف