• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کمپین اعتراض به تاثیر معدل(لطفا اطلاع رسانی کنید)

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
پاسخ : کمپین اعتراض به تاثیر معدل(لطفا اطلاع رسانی کنید)

به نقل از نـ ـی ـما :
شما تازه میگی لیلی مرد بود یا زن؟؟؟
ما چند ماهه داریم واسه همین حرص میخوریم عزیزم!! متاسفانه به گفته خودشون تاثیر داره!
به نقل از amir 777 :
بله از سال 84 به بعد تاثیر داره اونم چه تاثیری
تــــــــــف :|

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

سلام دوستان عزیزم

دیدم خیلی درگیرید گفتم یک چیزی بهتون بگم

تاثیر معدل این طور نیست که مثلا ۶۵٪ شما رو بکنه ۵۰٪

ببینید تراز کنکور از ۱۳۰۰۰هست یعنی شما ۶۵٪ که بزنید حدود ۱۰۰۰۰به بالا میشه ترازتون و مثلا تعداد افرادی که درس خاصی رو ۱۰۰-۹۰ میزنن خ کم

حالا امتحان نهایی خیلی ها زیر ۱۰ هستند و خیلی ها ۲۰ به همین دلیل سقف و کف ترازش به هم نزدیک میشه

یعنی کسی که درس ایکس رو ۱۰۰٪ بزنه و امتحان نهاییشم ۲۰ بشه ترازش شاید به جای ۱۳۰۰۰ بشه ۱۱۰۰۰ :)
یعنی یک مقدار ثابتی از تراز همه ی انسان ها کم میشه :)

حالا اگر فردی همون درس رو بزنه ۶۵٪ و معدلشم مثلا ۱۰ باشه ترازش میشه ۸۰۰۰

۱۰۰۰۰/۱۳۰۰۰

۸۰۰۰/۱۱۰۰۰

الان این دو تا رو به هم تقسیم کنید :) متوجه میشید که خیلی تاثیر نداره :)

یعنی تاثیر داره اما اونطور که دوستان میگن نیست و من از مشاور سازمان سنجش پرسیدم گفت ماکسیمم ۵۰۰_۶۰۰ تا رتبه رو جا به جا کنه درسته که شاید ۵۰۰ خیلی زیاد باشه اما با کمی تلاش میتونید به دانشگاهای خوب قبول شید

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه

به نقل از Radical :
یعنی تاثیر داره اما اونطور که دوستان میگن نیست و من از مشاور سازمان سنجش پرسیدم گفت ماکسیمم ۵۰۰_۶۰۰ تا رتبه رو جا به جا کنه درسته که شاید ۵۰۰ خیلی زیاد باشه اما با کمی تلاش میتونید به دانشگاهای خوب قبول شید
يعني به جاي شريف شهيد بهشتي! يعني به جاي تبريز دانشگاه پيام نور روستاي شيخ حسن 8-> آره آنچنان هم مهم نيست :D البته اينم

بگم . .. . تاثير منفي در روحيه معدل كماي متوهمي چون من داره و نمي گم :D :-"

amir 777

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای
شهر
اصفهان

به نقل از Radical :
سلام دوستان عزیزم

دیدم خیلی درگیرید گفتم یک چیزی بهتون بگم

تاثیر معدل این طور نیست که مثلا ۶۵٪ شما رو بکنه ۵۰٪

ببینید تراز کنکور از ۱۳۰۰۰هست یعنی شما ۶۵٪ که بزنید حدود ۱۰۰۰۰به بالا میشه ترازتون و مثلا تعداد افرادی که درس خاصی رو ۱۰۰-۹۰ میزنن خ کم

حالا امتحان نهایی خیلی ها زیر ۱۰ هستند و خیلی ها ۲۰ به همین دلیل سقف و کف ترازش به هم نزدیک میشه

یعنی کسی که درس ایکس رو ۱۰۰٪ بزنه و امتحان نهاییشم ۲۰ بشه ترازش شاید به جای ۱۳۰۰۰ بشه ۱۱۰۰۰ :)
یعنی یک مقدار ثابتی از تراز همه ی انسان ها کم میشه :)

حالا اگر فردی همون درس رو بزنه ۶۵٪ و معدلشم مثلا ۱۰ باشه ترازش میشه ۸۰۰۰

۱۰۰۰۰/۱۳۰۰۰

۸۰۰۰/۱۱۰۰۰

الان این دو تا رو به هم تقسیم کنید :) متوجه میشید که خیلی تاثیر نداره :)

به نظر من که بیشتر از 500-600 تا رتبه تاثیر داره اما اگه به فرض حدود 600تا رتبه را تغییر بده خودش خیلیه مثلا تو رشته تجربی کسی که با تاثیر معدل 2500منطقه یک میشه خیلی براش زجرآوره چون در صورتی که تاثیر معدل نبود 1900 میشد که در اون صورت خیلی رشته های بهتری میتونست قبول بشه در کل این قانون نابخردانه وضع شده و حق خیلی ها را از بین میبره

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نظر من که بیشتر از 500-600 تا رتبه تاثیر داره اما اگه به فرض حدود 600تا رتبه را تغییر بده خودش خیلیه مثلا تو رشته تجربی کسی که با تاثیر معدل 2500منطقه یک میشه خیلی براش زجرآوره چون در صورتی که تاثیر معدل نبود 1900 میشد که در اون صورت خیلی رشته های بهتری میتونست قبول بشه در کل این قانون نابخردانه وضع شده و حق خیلی ها را از بین میبره

به نقل از k93 :
يعني به جاي شريف شهيد بهشتي! يعني به جاي تبريز دانشگاه پيام نور روستاي شيخ حسن 8-> آره آنچنان هم مهم نيست :D البته اينم

بگم . .. . تاثير منفي در روحيه معدل كماي متوهمي چون من داره و نمي گم :D :-"

عزیز من کسی که تبریز قبول شه با 500 تا اون ور تر یک دانشگاه دیگه مثل اردبیل قبول میشه :)

در ضمن دوستان داشتن میگفتن 1000-2000 تا تغییر میده گفتم این طور نیست!! :)

عزیزان در قوانین ما چیز های نابخردانه زیاد هست اگه بخوام بگم بیشتر از 100 مورد میتونم نام ببرم

پس دیگه زیاد تعجب نکنید! :)

mahzadi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
مدال المپیاد
شیمییی
دانشگاه
ان شالله سال بعد دانشگاه ته
رشته دانشگاه
ان شالله سال بعد داروسازی

تو حوزه ی ما من دقیقا ردیف اول نشسته بودم. دوستام که ته کلاس بودن همشون با هم تقلب کردن :((
تازه منه بدبخت روز قبل حسابان رو پله زمین خوردم. 1 هفته استراحت مطلق بودم. جبر و حسابان و ادبیاتمو تابستون دادم :(( که چون میخواستم کنکور تجربی بدم حسابان و جبر رو نخونده رفتم سره جلسه که فقط قبول بشم. بعدا فهمیدم از حسابان و جبر و هندسه میانگین میگیرن تو ریاضی تجربیم تاثیر میدن :(((
تازه بدبختی اینه چون المپیاد میخوندم و درصدم جوری بود که همه میگفتن قطعا مرحله 2 قبول میشی منم در طول نهایی ها اصلا درس نخوندم و فقط داشتم در طول نهایی ها برای مرحله 3 میخوندم که بتونم مدال بهتری بگیرم! اما متاسفانه مرحله 2 قبول نشدم :(( معدل نهاییم داغون شده :((

sasanzarghar

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شیخی
شهر
اردبیل

لطفا به این سایت مراجعه کرده و ثبت نام کنید ...تنها سایت اعتراض به تاثیر مستقیم معدل در کنکور www.aysilence.com

fatima76

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
ershad
شهر
qeshm

کی میدونه تاثیر معدلو چجوری حساب میکنن من هر سایتی میرم یه چی نوشته یه جا نوشته بود نمره رو به تراز تبدیل میکنن این چجوری میشه بعد تاثیرش رو درس به درس حساب میکنن عایا ینی اگه یه درسی رو 20 بیاری اگ تو کنکور صفرم بزنی باز 25 درصدو داری

بالا