• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آیا نژادی به نام "نژاد آریایی" وجود دارد؟

!..Saman

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Helli 1
شهر
Arak
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی آزاد تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
220px-NSDAP_Alte_Garde.svg.png

شما چی دارید در مورد اصیل بودن آریایی ها میگید...؟؟؟
عصر هیتلر و ایده نازیسم و فاشیسم گذشته!!!=P~
من فکر میکنم این تاپیک رو بیشتر برای افزایش طرفداران نژادپرست زدن!!!
اصیل بون شخص یعنی اینکه شخص یه خونواده سالم داشته باشه!
اصیل بودن هیچ ربطی به نژاد و رنگ نداره!
از دیدگاه اسلام ازدواج با یک خانم سیاه پوست مسلمون یا یه خانم کرد یا یه بانوی روس تبار مسلمون یا یه بانوی آمریکایی هیچ فرقی با هم نداره!!!
برخلاف ایران که تورو مسخره میکنن!
ملاک دو تاس: 1.تقوا 2.علم 3.متفرقه
تو ایران اینجوری هست؟ آیا دلتون میخواد با یه خانم پروفسور با تقوای سیاه پوست رو به خانم دیپلم سفید پوست ترجیح بدید؟
اگه ترجیح بدید (در صورت یکسان بودن تمام شرایط) و خونوادتون همه بدون هیچ مشکلی موافقت کنند شما مسلمونید اگه نه خونوادتون نازیسم جون سالم به در برده جنگ جهانی دوم هست!!![-|
به نظرم باید حرفتو یکم تکمیل کنی :
اگر خانواده صرفا به دلیل سیاه پوستی مخالفت کنند میتونیم نژاد پرستی حسابش کنیگ وگرنه خب شاید خیلی معیارهای دیگه باشه و در کل ما توی ایران اونقدری سیاه پوست نداریم که برای جامعه چیز نرمالی باشه و اگر شما همسرتون سیاه پوست باشه یکم یز تازه ای محسوب میشه و دلیل نپذیرفتن خانواده میتونه همین باشه کلا هیچکس دوست نداره کار های جدید و انجام بده اون هم وقتی انگیزه و دلیل خاصی براش نیست . البته این کار رو منم نه تائید میکنم نه رد...

• شروع کننده موضوع

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
حال و حوصله بحث نیست. چون تاپیک بعد از سالها بالا اومده و من این تاپیک رو سالها پیش ایجاد کردم لازم دونستم که چن نکته ای رو متذکر بشم. من حتی یادم نمیاد اون مواقع چه چیزهایی گفتم.

1.این موضوع بسیار منحطی هست که در قرن 21ام ما باید در موردش حرف بزنیم.

2. چیزی به اسم نژاد در میان انسانها در حال حاضر وجود نداره. چه اون نژاد تخم آریایی باشه چه تخم تُرک یا کُرد یا هر چیز دیگه ای.

3.اساسا بحث در مورد وجود نژاد در میان انسانها اهدافی جز نژادپرستانه نداره.

4.پانترکسیم، پانکردیسم، پان ایرانیسم و... هرچند که در میان اسم و برنامه آنها چیزی به عنوان نژاد وجود نداره ولی همه این گروه ها اهداف نژادپرستانه ای دارند.در واقع برای اینکه برنامه های یک گروه نژادپرستانه باشه لزومی نداره که برنامه ها و تفکر اونها همانند آلمان نازی بر اساس برتری نژاد باشه. دیگه نیازی به توضیح اقدامات هیتلر در مورد تصفیه نژادی و برتری نژاد آریایی بر سایر نژادها نیست.

5.چرا هیچ مقاله ای در مورد تخم ترک و عرب و... زده نمیشه و همیشه صحبت در مورد تخم آریایی هاست؟ جواب خیلی ساده ست: یک.این جمعیت های زبانی هیچگاه به برتری تخم همانند آریایی ها اعتقاد نداشتند هر چند که گروه های نژاد پرستانه ای همیشه در میان انسانها ( مثل ترکها، کردها، آمریکایی ها و...) وجود داشته. دو.هیچ یک از این گروه ها همانند طرفداران تخم برتر آریایی مسبب بزرگترین جنگ و کشتار در تاریخ بشریت نبودند! سه. طرفداران این نظریه منحطِ منحوس همچنان در آلمان و ایران و سایر نقاط جهان طرفداران بسیاری داره.

• شروع کننده موضوع

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
به اعتقاد آن‌ها خون بهترین و شاید تنها پیوند معنی دار ترکی به عنوان یک نژاد بزرگ و خارق‌العاده و برتر از همه نژادهای دیگر است. بزرگترین خطر تهدیدکننده نژاد ترک آمیزش خون ترکی با خون سایر نژادها بود. به اعتقاد آنها، همین سایر نژادها یعنی اقلیت‌های آن زمان امپراتوری عثمانی باعث سقوط نژاد ترک شده‌اند. جامعه شناسان و فیزیکدانان گوناگون تلاش می‌کردند تا برای توجیه وجود نژادها و تفاوت میان آن‌ها «شواهد و مدارک» ارائه دهند. دانشمندان وابسته به محافل پان ترکیست، نظیر دکتر مصطفی حقی آکانسل نیز با انتشار برخی کتاب‌ها مدارک ظاهراً تأییدکننده نظریه‌های نژادی و کاربرد آن‌ها در مورد ترک را مورد بررسی قرار دادند[۶۹].
.

ضیاء گوک آلپ آلپ رهبر جنبش پان‌ترکیسم شیوهٔ تحقق ایدئولوژی پان‌ترکیسم را در کتاب خود، اصول ترک‌گرایی (به ترکی: تورک چولوقون اساس لری) بیان داشته‌است. وی می‌نویسد: «استحاله و حتیٰ بیرون راندن اقوام غیرترک از ترکیه و کشورهایی که عناصر غیرترک در آن‌ها سکنا دارند، شرایط عمده برای ایجاد فرهنگ ترکی است. البته در این زمینه اقدامهای بسیاری صورت گرفته‌است، اکنون نیز ادامه دارد و آنچه صورت می‌پذیرد، اندک هم نیست»[۱]

نظر ضیاء گوک آلپ آلپ پیرامون استحاله و بیرون راندن اقوم غیرترک از محدوده امپراتوری عثمانی به نسل‌کشی و قتل‌عام ارامنه و یونانیان در سال‌های ۱۳۳۳–۱۳۳۴ق/۱۹۱۵–۱۹۱۶م و بیرون راندن اقوام غیرترک از آسیای صغیر انجامید که ترکان جوان در این ماجرا نقشی عمده داشتند[۱]

نسل‌کشی ارمنی‌ها
نوشتار اصلی: نسل‌کشی ارمنی‌ها
چشم‌انداز پان‌ترکیسم و روابط با ارمنستان
پان‌ترکیسم به عنوان عامل مستقیم در نسل‌کشی ارامنه در اواخر سال ۱۹۱۵ که انور پاشا در آن درگیر بود مطرح می‌شود که به عنوان تلاش برای حذف اقلیت‌های غیرترک و غیرمسلمان از اواخر دوره عثمانی به منظور پرورش دولت جدید پان ترکی مطرح است.[۲۳][۲۴]

از اواخر سال ۱۹۱۴ و اوایل ۱۰۱۵ م کشتار ارامنه در ترکیه کنونی آغاز شد که در طول سال‌های ۱۹۱۵ و ۱۹۱۶ م ادامه یافت. به گفته عنایت الله رضا، دربارهٔ تعداد کشته شدگان ارمنی اختلاف نظر است. مآخذ ترک شمار ارمنیان مقتول را ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار نفر نوشته‌است. مآخذ فرانسوی در اینباره اتفاق نظر ندارند؛ برخی تعداد کشته شدگان را ۵۰۰ هزار نفر و برخی ۱٫۵ میلیون نفر ذکر کرده‌اند. حتی در دانشنامه شوروی نیز شمار کشته شدگان و تبعید شدگان یکسان نیست. در چاپ دوم این دانشنامه تعداد ارامنه مقتول و نفی بلد شده ۱ میلیون نفر و در چاپ سوم این دانشنامه تعداد مقتولان ۱٫۵ میلیون نفر و نفی بلد شدگان ۶۰۰ هزار نفر ذکر شده‌است.[۲۵]

در دانشنامه تمدن مسیحیت، تعداد کسانی که به قتل رسیدند یا آواره گشته‌اند تا بمیرند را بین ۱ تا ۱٫۵ میلیون ارمنی - بیش از نصف جمعیت ارمنی در امپراتوری عثمانی آن زمان - ثبت شده‌است.[۲۶]

به گفته ریچارد هووانسیان تعداد ارمنیان کشته شده در این کشتار، ۱٫۵ میلیون نفر ذکر شده‌است[۲۷]

نسل‌کشی یونانی‌ها
نوشتار اصلی: نسل‌کشی یونانی‌ها
نسل‌کشی یونانی‌ها[۲۸] واژه‌ای است که از سوی برخی از پژوهشگران جهت اتفاقی که برای مردم یونانی‌تبار امپراتوری عثمانی در طول و پس از جنگ جهانی اول رخ داد اطلاق می‌شود؛ که در طی آن یونانی‌ها همچون ارامنه و آشوری‌ها مورد آزار و اذیت و کشتار و اخراج از کشور و پیاده‌روی‌های مرگ‌آور توسط ترک‌های جوان و کمالیست‌ها قرار گرفتند. جورج دابلیو رندل از وزارت خارجه انگلستان در میان سایر دیپلمات‌ها از تبعید و قتل و عام یونانی‌ها پس از آتش‌بس سخن به میان آورد.[۲۹] تخمین‌ها از کشته شدن صدها هزار یونانی‌تبار در خلال این آزار و اذیت‌ها سخن می‌گویند.[۳۰]

نسل‌کشی آشوری‌ها
نوشتار اصلی: نسل‌کشی آشوری‌ها
در کنار نسل‌کشی یونانیان و ارامنه، کشتار آشوری‌ها در محل به دست پان ترک‌های ترکان جوان در رژِیم عثمانی صورت پذیرفت.[۳۱] در طی سال ۱۹۲۲ طی یادداشتی از شورای ملی آَوری-کلدانی تخمین زده شد ۲۷۵٬۰۰۰ نفر آشوری بدست ترکان کشته شدند.[۳۱]

کردها
بر اساس مجله تحقیقات نسل‌کشی، با رهبری گروه ترکان جوان برنامه از بین بردن هویت کردها، اخراج آن‌ها از سرزمین اجدادیشان و جابجایی آن‌ها در گروهای کوچکتر انجام شده‌است.[۳۲] در این دوره کردها مجبور به جابجایی و پیاده‌روی‌های مرگ‌آور و اجبار به ترک کردن گردیدند.[۳۲] ترکان جوان این برنامه را در طول جنگ جهانی اول اجرا کردند که در طی آن ۷۰۰ هزار کرد مجبور به جابجایی اجباری شدند که در میان این جابجایی‌های اجباری ۳۵۰ هزار نفر از آنان از بین رفتند.[۳۲] این کردها توسط گروه ترکان جوان مجبور به راهپیمایی‌های مرگ‌آور شبیه به آنچه برای ارامنه اتفاق افتاد شدند.[۳۲] که بخشی از برنامه‌ای بود که برای از بین بردن هویت کردها در ترکیه انجام شد.[۳۲] همچنین این جنبش دلیلی است بر نگاهی که دولت ترکیه تا سال ۱۹۹۱ بر کردها داشته‌است. در تلاشی برای انکار هویت کردها دولت ترکیه تا سال ۱۹۹۱ کردها را جزو ترک‌های کوهستانی رده‌بندی می‌کرد.[۳۳][۳۴]

کشتار درسیم
نوشتار اصلی: کشتار درسیم
سربازان لژیون آذربایجان در ارتش نازی به هنگام قیام ورشو.
در سال ۱۹۳۸ و ۱۹۳۷ تعداد ۶۵ تا ۷۰ هزار کرد علوی کشته و هزاران نفر تبعید شدند.[۳۵][۳۶][۳۷]

هر چند که اختلاف نظرهای زیادی در مورد کپی پیست‌هایی که کردی وجود داره، حتی اگر ادعاها فکت هم باشند چیز زیادی از گفته های من عوض نمیشه و میتونی خودت اصلاحش کنی. میتونی در کنار کشتار انسان‌ها توسط طرفداران تخم آریایی پانترکیست‌هارم بیاری. همانطور که گفتم باور به این تفکرات نژادپرستانه‌ست و باعث کشتار انسان‌ها خواهد بود و تفاوتی نمیکنه که اسمش چی باشه.

• لایک
امتیازات: PD
  • شروع کننده موضوع

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
تخم آریایی با تخم ترکی و تخم لری و تخم کردی و تخم عربی و ... چه فرقی داره که این میشه «تخم آریایی» اونا میشن «جمعیت های زبانی»
خیلی ساده‌ست. بالاتر هم گفتم تخم ترک و کرد و آریایی وجود نداره. مثلا تُرک‌های ایران جمعیت زبانی هستن یعنی صرفا با زبانی که تکلم میکنند تعریف میشن. اینکه کسانیکه ادعا میکنن آریایی هستن منظورشون چیه به من ربطی نداره و من اونارو تعریف نمیکنم.

• لایک
امتیازات: PD
بالا