• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آیا نژادی به نام "نژاد آریایی" وجود دارد؟

uwu

ســحر
کنکوری ۱۴۰۱
نام مرکز سمپاد
frz
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
کاش
چیزی به اسم خلوص نژادی وجود نداره...الان اگه از همینایی که خیلی به نژاد ترکیشون(!) مینازن اکثریتشون ژن مشترک دارن(و داریم )با کشورای همسایه فارس زبان و هندو اروپایی...اعتقاد داشتن به نژاد پاک ترکی چیزی جز توهم در دنیای امروز نیست

حاجی حرفات و برگردوندم فقط کاش یکم تعصب نداشته باشیم:)) باشه ما توهم رضا شاه بزرگ ولی شما هم حاصل توهم پیشه وری و امثالهم هستید!
کاش خودتم به حرفات معتقد باشی و تعصب نداشته باشی ...کسی حرف از پانترکیسم نیاورده بود هیچ جای حرفای منم ربطی به پانترکیسم نداشت یادمم نمیاد گفته باشم که مفهوم برتری ترکا رو برسونه ... اشکالی که داری اینه که یه پیشفرض ذهنی از هرکسی که در این مورد نظرش باهات فرق میکنه گرفتی و با اون پیشفرض به هرکی میرسی یه لیبل میچسبونی و بعدش به اون لیبل حمله میکنی ... یه جای حرف منو بیار که در مورد برتری نژادی یا تحقیر دیگر اقوام باشه . اتفاقا اون بخشی از حرفات که حرفای منو برگردوندی کاملااا درسته !! حرفیه که من خودمن قبولش دارم . چیزی که من گفتم نه بر اساس حرفای قبلی این تاپیک و رد و قبول نظرات قبلی که بر اساس یکی از بدیهی ترین چیزایی که وجود داره و اونم اینه که بشر از وقتی از آفریقا اومده بیرون به جاهای مختلفی رفته همش در حال جابه جایی بوده و اتفاقا تا تونسته ژناشو پخش کرده!!! (حرفی که زدم و از لحاظ زیست شناسی ببین نه اینکه خواسته باشم به عقایدت بپرم )

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
کاش

کاش خودتم به حرفات معتقدبودی و تعصب نداشته باشی ...کسی حرف از پانترکیسم نیاورده بود هیچ جای حرفای منم ربطی به پانترکیسم نداشت یادمم نمیاد گفته باشم که مفهوم برتری ترکا رو برسونه ... اشکالی که داری اینه که یه پیشفرض ذهنی از هرکسی که در این مورد نظرش باهات فرق میکنه گرفتی و با اون پیشفرض به هرکی میرسی یه لیبل میچسبونی و بعدش به اون لیبل حمله میکنی ... یه جای حرف منو بیار که در مورد برتری نژادی یا تحقیر دیگر اقوام باشه . اتفاقا اون بخشی از حرفات که حرفای منو برگردوندی کاملااا درسته !! حرفیه که من خودمن قبولش دارم . چیزی که من گفتم نه بر اساس حرفای قبلی این تاپیک و رد و قبول نظرات قبلی که بر اساس یکی از بدیهی ترین چیزایی که وجود داره و اونم اینه که بشر از وقتی از آفریقا اومده بیرون به جاهای مختلفی رفته همش در حال جابه جایی بوده و اتفاقا تا تونسته ژناشو پخش کرده!!! (حرفی که زدم و از لحاظ زیست شناسی ببین نه اینکه خواسته باشم به عقایدت بپرم )
من گفتم آریایی برتره؟من حتی پا رو فراتر می ذارم و میگم ایرانیا قبل ورود آریایی ها وجود داشتن در فلات ایران...بقیه حرفات قبلا تو این تاپیک ها ج دادم...به هر حال معتقد نیستم قوم و قبیله ای از سایر اقوام برتره...اونم از لحاظ خونی(!)
برتری در فرهنگ و تمدن و پیشرفت ملی قابل قیاسه ن مزخرفی به اسم خون و نژاد!بعدشم اگ همه نژاد ها ترکیب شده باشن درصد این ترکیب مثلا تو آمریکا و اروپای غربی بخاطر مهاجرت ها بیشتر که الان هدف بحث این نیس اما اصطلاح ملتینگ پات بیشتر برای جامعه آمریکا کاربرد داره که در تاریخ یک ملت مشخص نبوده و جامعه آمریکا از مهاجران مختلف تشکیل شده...مثلا به هند نمیتونی بگی ملتینگ پات(!)چرا؟چون حتی اگ خلوص خونی نداشته باشن ملت واقعی بودن ک در طول تاریخ با هم فراز و نشیب ها رو طی کردن قیافه یک هندی رو میتونی از یه عرب تشخیص بدی و آمریکایی چی؟آمریکا آخرش ۳۰۰ ساله ک کشور با این وسعت شده البته من زیاد گفتم بعد همون جنگ داخلی، آمریکا امروز پدید اومد قبلش ک همش تحت استعمار بوده...آمریکایی چهره واحدی نداره...آمریکا اصلا ملت جعلی است که با چسب فدرالیسم بهم چسبیده...همچین قیاسی بین آمریکا و ایران و یا هند و عربستان خیلی خنده داره کشور های آسیایی خط جامعه شون با اروپای غربی و آمریکا فرق داره و این قیاس خیلی ابتداییه

uwu

ســحر
کنکوری ۱۴۰۱
نام مرکز سمپاد
frz
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
میخوام بدونم چطور تو تداخل نژادی فقط و صرفا آریایی ها مفعول بودن و اعراب فاعل؟به اعراب و ترک و مغول و اسکیمو ک میرسیم لابد خالصن کسی گارد نداره نسبت بهشون ولی به ما ک می رسه میشیم چند رگه و غیر خالص و توهم رضا پالانی! عجب
بحث با پان هارو ول کنید جدا!وقت هدر دادنه
این حرفیم که زدی من نمیفهمم از کجای حرفای من برداشت کردی کاش بیای آگاهم کنی ... طوریم که از چندرگه و غیر خالص استفاده کردی که انگار چیز بدیه واقعا به شخصه درکش نمیکنم... آیا مشکلی تو چندرگه و غیر خالص بودن هست؟ اگه باشه همه آدمای دنیا مشکل دارن پس ... چه اسکیمو چه چینی چه آمریکایی چه اروپاییا همشون انقدررر ژنشون شبیه به همه که تصور برتری یکی به یکی دیگه به جوک شبیه عه (دقت کن حرفم راجع به همه مردم دنیاست و به خودت نگیر لطفا)
*
من رد کردن وجود یه زبان رو برتری دادن به گروه دیگه میبینم. شما چطور؟
.

این رو در پاسخ حرف من آوردی.
اینکه گفتم زبانی که من دارم باهاش تکلم میکنم ترکی هست نه آذری برتری دادن نسبت به کیه و چطوری دقیقا؟؟؟؟؟!!

دومین موردم نفهمیدم منظورت چیه دقیقا (ببخشید اگه توضیح بدی بخاطر چی ناراحت شدی توضیح بدم)
الان فهمیدم مرسی بابت توضیحت ... فقط نفهمیدم چرا و چطور همینا و آریایی و توهین گرفتی؟!

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
این حرفیم که زدی من نمیفهمم از کجای حرفای من برداشت کردی کاش بیای آگاهم کنی ... طوریم که از چندرگه و غیر خالص استفاده کردی که انگار چیز بدیه واقعا به شخصه درکش نمیکنم... آیا مشکلی تو چندرگه و غیر خالص بودن هست؟ اگه باشه همه آدمای دنیا مشکل دارن پس ... چه اسکیمو چه چینی چه آمریکایی چه اروپاییا همشون انقدررر ژنشون شبیه به همه که تصور برتری یکی به یکی دیگه به جوک شبیه عه (دقت کن حرفم راجع به همه مردم دنیاست و به خودت نگیر لطفا)
نخیر چند رگه بودن بد نیست منتها هدف از چند رگه بودن امروزه ی چیز دیگ اس!مثلا یکی باباش آفریقایی مامانش هلندی بهش میگن دو رگه!
بعدشم شما بد برداشت میکنی!حرف من واضح بود
+چرا هیچ وقت مقاله ای راجع به اعراب،ترک ها،اسکیمو ها جهت خالص نبودن ژنشون پیدا نمیشه همه گیر دادن به این ک آریایی نیست اگر هم هست به زور میشه یک قطره خون آریایی توش پیدا کرد انقدر ک ترکیب شده:))
این حرف مسخره اس ک آریایی ها ترکیب شده هستن چون اعراب بهشون تجاوز کردن:))خب اعراب به مصریان به اسپانیا و...هجوم بردن و جالبه هیچ وقت نمی شنویم اعراب ناخالص(!)درصورتی ک بخش قابل توجهی از مردم سوریه و عراق از نظر ژنی مثل ایرانی ها هستن و در بحث تخصصی کسی مثل اریک فن دانیکن به عراقی ها میگه عرب زبان!چون از نظر ژنی شبیه ایرانی ها هستن ..‌بحث من این بود چرا تو بحث ترکیب نژادی همش اعراب و خالص و دهنده و ایرانیان رو مفعول و گیرنده می پنداریم!ک بسیار خنده داره

uwu

ســحر
کنکوری ۱۴۰۱
نام مرکز سمپاد
frz
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
من گفتم آریایی برتره؟من حتی پا رو فراتر می ذارم و میگم ایرانیا قبل ورود آریایی ها وجود داشتن در فلات ایران...بقیه حرفات قبلا تو این تاپیک ها ج دادم...به هر حال معتقد نیستم قوم و قبیله ای از سایر اقوام برتره...اونم از لحاظ خونی(!)
برتری در فرهنگ و تمدن و پیشرفت ملی قابل قیاسه ن مزخرفی به اسم خون و نژاد!بعدشم اگ همه نژاد ها ترکیب شده باشن درصد این ترکیب مثلا تو آمریکا و اروپای غربی بخاطر مهاجرت ها بیشتر که الان هدف بحث این نیس اما اصطلاح ملتینگ پات بیشتر برای جامعه آمریکا کاربرد داره که در تاریخ یک ملت مشخص نبوده و جامعه آمریکا از مهاجران مختلف تشکیل شده...مثلا به هند نمیتونی بگی ملتینگ پات(!)چرا؟چون حتی اگ خلوص خونی نداشته باشن ملت واقعی بودن ک در طول تاریخ با هم فراز و نشیب ها رو طی کردن قیافه یک هندی رو میتونی از یه عرب تشخیص بدی و آمریکایی چی؟آمریکا آخرش ۳۰۰ ساله ک کشور با این وسعت شده البته من زیاد گفتم بعد همون جنگ داخلی، آمریکا امروز پدید اومد قبلش ک همش تحت استعمار بوده...آمریکایی چهره واحدی نداره...آمریکا اصلا ملت جعلی است که با چسب فدرالیسم بهم چسبیده...همچین قیاسی بین آمریکا و ایران و یا هند و عربستان خیلی خنده داره کشور های آسیایی خط جامعه شون با اروپای غربی و آمریکا فرق داره و این قیاس خیلی ابتداییه
فکر کنم در مورد من همون بخش اول حرفت دیگه بحث و تموم میکنه ...و باهاش موافقم

قیاس بین ملت ها نبود قیاس بین نژاد بود(گفتم که حرفمو از دیدگاه زیست شناسی ببین)
جایی ننوشتی «زبانی که من بهش تکلم میکنم«
نوشتی : زبان آذری وجود نداره-------->ترکی
عملا گفتی یه زبانی که وجود داره، نیست.

و وقتی در جواب نوشته من مینویسی «همینایی که خیلی به نژاد آریاییشون» یعنی خطابت منم.
واقعا کاری که داری میکنی مته به خشخاش گذاشتنه ... زبانی که الان در آذربایجان داره تکلم میشه ترکی آذربایجانیه ... واست منبعم فرستادم چیزی که تو برگشتی به من گفتی راجع به این بود که یه زمانی اینجا آذری پهلوی حرف میزدن ( اطلاعاتی راجبش نداشتم پس چیزی راجبش نگفتم) بخش دوم حرفتم هرکی بخونه واقعا نیاز به توضیح نداره که حرفم ابدا من باب تحقیر و توهین نبود
من این بود چرا تو بحث ترکیب نژادی همش اعراب و خالص و دهنده و ایرانیان رو مفعول و گیرنده می پنداریم!ک بسیار خنده داره
حرفت درسته و من تو حرفام فکر کنم واضح اشاره کردم که حرفم در مورد کل آدمای دنیاست

• لایک
امتیازات: PD

ЖMohammadж

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
کنکوری ۱۴۰۱
نام مرکز سمپاد
Helli 2
شهر
Arak
سال فارغ التحصیلی
1401
220px-NSDAP_Alte_Garde.svg.png

شما چی دارید در مورد اصیل بودن آریایی ها میگید...؟؟؟
عصر هیتلر و ایده نازیسم و فاشیسم گذشته!!!=P~
من فکر میکنم این تاپیک رو بیشتر برای افزایش طرفداران نژادپرست زدن!!!
اصیل بون شخص یعنی اینکه شخص یه خونواده سالم داشته باشه!
اصیل بودن هیچ ربطی به نژاد و رنگ نداره!
از دیدگاه اسلام ازدواج با یک خانم سیاه پوست مسلمون یا یه خانم کرد یا یه بانوی روس تبار مسلمون یا یه بانوی آمریکایی هیچ فرقی با هم نداره!!!
برخلاف ایران که تورو مسخره میکنن!
ملاک دو تاس: 1.تقوا 2.علم 3.متفرقه
تو ایران اینجوری هست؟ آیا دلتون میخواد با یه خانم پروفسور با تقوای سیاه پوست رو به خانم دیپلم سفید پوست ترجیح بدید؟
اگه ترجیح بدید (در صورت یکسان بودن تمام شرایط) و خونوادتون همه بدون هیچ مشکلی موافقت کنند شما مسلمونید اگه نه خونوادتون نازیسم جون سالم به در برده جنگ جهانی دوم هست!!![-|
به نظرم باید حرفتو یکم تکمیل کنی :
اگر خانواده صرفا به دلیل سیاه پوستی مخالفت کنند میتونیم نژاد پرستی حسابش کنیگ وگرنه خب شاید خیلی معیارهای دیگه باشه و در کل ما توی ایران اونقدری سیاه پوست نداریم که برای جامعه چیز نرمالی باشه و اگر شما همسرتون سیاه پوست باشه یکم یز تازه ای محسوب میشه و دلیل نپذیرفتن خانواده میتونه همین باشه کلا هیچکس دوست نداره کار های جدید و انجام بده اون هم وقتی انگیزه و دلیل خاصی براش نیست . البته این کار رو منم نه تائید میکنم نه رد...

• شروع کننده موضوع

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
حال و حوصله بحث نیست. چون تاپیک بعد از سالها بالا اومده و من این تاپیک رو سالها پیش ایجاد کردم لازم دونستم که چن نکته ای رو متذکر بشم. من حتی یادم نمیاد اون مواقع چه چیزهایی گفتم.

1.این موضوع بسیار منحطی هست که در قرن 21ام ما باید در موردش حرف بزنیم.

2. چیزی به اسم نژاد در میان انسانها در حال حاضر وجود نداره. چه اون نژاد تخم آریایی باشه چه تخم تُرک یا کُرد یا هر چیز دیگه ای.

3.اساسا بحث در مورد وجود نژاد در میان انسانها اهدافی جز نژادپرستانه نداره.

4.پانترکسیم، پانکردیسم، پان ایرانیسم و... هرچند که در میان اسم و برنامه آنها چیزی به عنوان نژاد وجود نداره ولی همه این گروه ها اهداف نژادپرستانه ای دارند.در واقع برای اینکه برنامه های یک گروه نژادپرستانه باشه لزومی نداره که برنامه ها و تفکر اونها همانند آلمان نازی بر اساس برتری نژاد باشه. دیگه نیازی به توضیح اقدامات هیتلر در مورد تصفیه نژادی و برتری نژاد آریایی بر سایر نژادها نیست.

5.چرا هیچ مقاله ای در مورد تخم ترک و عرب و... زده نمیشه و همیشه صحبت در مورد تخم آریایی هاست؟ جواب خیلی ساده ست: یک.این جمعیت های زبانی هیچگاه به برتری تخم همانند آریایی ها اعتقاد نداشتند هر چند که گروه های نژاد پرستانه ای همیشه در میان انسانها ( مثل ترکها، کردها، آمریکایی ها و...) وجود داشته. دو.هیچ یک از این گروه ها همانند طرفداران تخم برتر آریایی مسبب بزرگترین جنگ و کشتار در تاریخ بشریت نبودند! سه. طرفداران این نظریه منحطِ منحوس همچنان در آلمان و ایران و سایر نقاط جهان طرفداران بسیاری داره.

• شروع کننده موضوع

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
به اعتقاد آن‌ها خون بهترین و شاید تنها پیوند معنی دار ترکی به عنوان یک نژاد بزرگ و خارق‌العاده و برتر از همه نژادهای دیگر است. بزرگترین خطر تهدیدکننده نژاد ترک آمیزش خون ترکی با خون سایر نژادها بود. به اعتقاد آنها، همین سایر نژادها یعنی اقلیت‌های آن زمان امپراتوری عثمانی باعث سقوط نژاد ترک شده‌اند. جامعه شناسان و فیزیکدانان گوناگون تلاش می‌کردند تا برای توجیه وجود نژادها و تفاوت میان آن‌ها «شواهد و مدارک» ارائه دهند. دانشمندان وابسته به محافل پان ترکیست، نظیر دکتر مصطفی حقی آکانسل نیز با انتشار برخی کتاب‌ها مدارک ظاهراً تأییدکننده نظریه‌های نژادی و کاربرد آن‌ها در مورد ترک را مورد بررسی قرار دادند[۶۹].
.

ضیاء گوک آلپ آلپ رهبر جنبش پان‌ترکیسم شیوهٔ تحقق ایدئولوژی پان‌ترکیسم را در کتاب خود، اصول ترک‌گرایی (به ترکی: تورک چولوقون اساس لری) بیان داشته‌است. وی می‌نویسد: «استحاله و حتیٰ بیرون راندن اقوام غیرترک از ترکیه و کشورهایی که عناصر غیرترک در آن‌ها سکنا دارند، شرایط عمده برای ایجاد فرهنگ ترکی است. البته در این زمینه اقدامهای بسیاری صورت گرفته‌است، اکنون نیز ادامه دارد و آنچه صورت می‌پذیرد، اندک هم نیست»[۱]

نظر ضیاء گوک آلپ آلپ پیرامون استحاله و بیرون راندن اقوم غیرترک از محدوده امپراتوری عثمانی به نسل‌کشی و قتل‌عام ارامنه و یونانیان در سال‌های ۱۳۳۳–۱۳۳۴ق/۱۹۱۵–۱۹۱۶م و بیرون راندن اقوام غیرترک از آسیای صغیر انجامید که ترکان جوان در این ماجرا نقشی عمده داشتند[۱]

نسل‌کشی ارمنی‌ها
نوشتار اصلی: نسل‌کشی ارمنی‌ها
چشم‌انداز پان‌ترکیسم و روابط با ارمنستان
پان‌ترکیسم به عنوان عامل مستقیم در نسل‌کشی ارامنه در اواخر سال ۱۹۱۵ که انور پاشا در آن درگیر بود مطرح می‌شود که به عنوان تلاش برای حذف اقلیت‌های غیرترک و غیرمسلمان از اواخر دوره عثمانی به منظور پرورش دولت جدید پان ترکی مطرح است.[۲۳][۲۴]

از اواخر سال ۱۹۱۴ و اوایل ۱۰۱۵ م کشتار ارامنه در ترکیه کنونی آغاز شد که در طول سال‌های ۱۹۱۵ و ۱۹۱۶ م ادامه یافت. به گفته عنایت الله رضا، دربارهٔ تعداد کشته شدگان ارمنی اختلاف نظر است. مآخذ ترک شمار ارمنیان مقتول را ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار نفر نوشته‌است. مآخذ فرانسوی در اینباره اتفاق نظر ندارند؛ برخی تعداد کشته شدگان را ۵۰۰ هزار نفر و برخی ۱٫۵ میلیون نفر ذکر کرده‌اند. حتی در دانشنامه شوروی نیز شمار کشته شدگان و تبعید شدگان یکسان نیست. در چاپ دوم این دانشنامه تعداد ارامنه مقتول و نفی بلد شده ۱ میلیون نفر و در چاپ سوم این دانشنامه تعداد مقتولان ۱٫۵ میلیون نفر و نفی بلد شدگان ۶۰۰ هزار نفر ذکر شده‌است.[۲۵]

در دانشنامه تمدن مسیحیت، تعداد کسانی که به قتل رسیدند یا آواره گشته‌اند تا بمیرند را بین ۱ تا ۱٫۵ میلیون ارمنی - بیش از نصف جمعیت ارمنی در امپراتوری عثمانی آن زمان - ثبت شده‌است.[۲۶]

به گفته ریچارد هووانسیان تعداد ارمنیان کشته شده در این کشتار، ۱٫۵ میلیون نفر ذکر شده‌است[۲۷]

نسل‌کشی یونانی‌ها
نوشتار اصلی: نسل‌کشی یونانی‌ها
نسل‌کشی یونانی‌ها[۲۸] واژه‌ای است که از سوی برخی از پژوهشگران جهت اتفاقی که برای مردم یونانی‌تبار امپراتوری عثمانی در طول و پس از جنگ جهانی اول رخ داد اطلاق می‌شود؛ که در طی آن یونانی‌ها همچون ارامنه و آشوری‌ها مورد آزار و اذیت و کشتار و اخراج از کشور و پیاده‌روی‌های مرگ‌آور توسط ترک‌های جوان و کمالیست‌ها قرار گرفتند. جورج دابلیو رندل از وزارت خارجه انگلستان در میان سایر دیپلمات‌ها از تبعید و قتل و عام یونانی‌ها پس از آتش‌بس سخن به میان آورد.[۲۹] تخمین‌ها از کشته شدن صدها هزار یونانی‌تبار در خلال این آزار و اذیت‌ها سخن می‌گویند.[۳۰]

نسل‌کشی آشوری‌ها
نوشتار اصلی: نسل‌کشی آشوری‌ها
در کنار نسل‌کشی یونانیان و ارامنه، کشتار آشوری‌ها در محل به دست پان ترک‌های ترکان جوان در رژِیم عثمانی صورت پذیرفت.[۳۱] در طی سال ۱۹۲۲ طی یادداشتی از شورای ملی آَوری-کلدانی تخمین زده شد ۲۷۵٬۰۰۰ نفر آشوری بدست ترکان کشته شدند.[۳۱]

کردها
بر اساس مجله تحقیقات نسل‌کشی، با رهبری گروه ترکان جوان برنامه از بین بردن هویت کردها، اخراج آن‌ها از سرزمین اجدادیشان و جابجایی آن‌ها در گروهای کوچکتر انجام شده‌است.[۳۲] در این دوره کردها مجبور به جابجایی و پیاده‌روی‌های مرگ‌آور و اجبار به ترک کردن گردیدند.[۳۲] ترکان جوان این برنامه را در طول جنگ جهانی اول اجرا کردند که در طی آن ۷۰۰ هزار کرد مجبور به جابجایی اجباری شدند که در میان این جابجایی‌های اجباری ۳۵۰ هزار نفر از آنان از بین رفتند.[۳۲] این کردها توسط گروه ترکان جوان مجبور به راهپیمایی‌های مرگ‌آور شبیه به آنچه برای ارامنه اتفاق افتاد شدند.[۳۲] که بخشی از برنامه‌ای بود که برای از بین بردن هویت کردها در ترکیه انجام شد.[۳۲] همچنین این جنبش دلیلی است بر نگاهی که دولت ترکیه تا سال ۱۹۹۱ بر کردها داشته‌است. در تلاشی برای انکار هویت کردها دولت ترکیه تا سال ۱۹۹۱ کردها را جزو ترک‌های کوهستانی رده‌بندی می‌کرد.[۳۳][۳۴]

کشتار درسیم
نوشتار اصلی: کشتار درسیم
سربازان لژیون آذربایجان در ارتش نازی به هنگام قیام ورشو.
در سال ۱۹۳۸ و ۱۹۳۷ تعداد ۶۵ تا ۷۰ هزار کرد علوی کشته و هزاران نفر تبعید شدند.[۳۵][۳۶][۳۷]

هر چند که اختلاف نظرهای زیادی در مورد کپی پیست‌هایی که کردی وجود داره، حتی اگر ادعاها فکت هم باشند چیز زیادی از گفته های من عوض نمیشه و میتونی خودت اصلاحش کنی. میتونی در کنار کشتار انسان‌ها توسط طرفداران تخم آریایی پانترکیست‌هارم بیاری. همانطور که گفتم باور به این تفکرات نژادپرستانه‌ست و باعث کشتار انسان‌ها خواهد بود و تفاوتی نمیکنه که اسمش چی باشه.

• لایک
  • شروع کننده موضوع

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
تخم آریایی با تخم ترکی و تخم لری و تخم کردی و تخم عربی و ... چه فرقی داره که این میشه «تخم آریایی» اونا میشن «جمعیت های زبانی»
خیلی ساده‌ست. بالاتر هم گفتم تخم ترک و کرد و آریایی وجود نداره. مثلا تُرک‌های ایران جمعیت زبانی هستن یعنی صرفا با زبانی که تکلم میکنند تعریف میشن. اینکه کسانیکه ادعا میکنن آریایی هستن منظورشون چیه به من ربطی نداره و من اونارو تعریف نمیکنم.

• لایک
بالا